CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RedDevils

Persoalan Zabur, Taurat dan Injil.

Reply 117# sunsuria3

salaam,

Puan sebut pasal golongan Amish ke? Barnaba? Saya pernah baca surat kiriman Barnaba. Ada dua jenis surat kiriman. Satu surat Baulus, satu surat Barnaba. Dalam evungal yang saya simpan, ada beberapa surat kiriman dari Baulus. Yang Barnaba punya masuk dalam Apokrifal. Lain2 tu kisah2 keajaiban (mukjizat) Isa (as) masa kecil, smua masuk dalam Apokrifal.

Post Last Edit by S.A.M at 1-8-2010 12:22
back to original topic,

kitab injil yg hmpir sama dgn kitab injil yg asal adalah kitab injil Barn ...
sunsuria3 Post at 1-8-2010 01:31
Gospel of Barnabas ini ditolak oleh Roman Katolik sebab dikatakan telah ditulis bbrapa ratus tahun selepas Rasullah wafat dan juga akui Islamic scholar..

Saya pernah jadi anti-Hadis satu ketika dahulu sampai bawa kpd satutahap saya x percaya Allah dan rasul (saw). Hadis Qudsi memang bukanQuran, tapi diwahyukan Allah SWT kpd nabi (saw). Saya dah insaf lepaskembali dari rukun Islam ke-5, perjalanan rohani
genot Post at 1-8-2010 02:27

Citer skit rohani travel tu kat sini, boleh?
Mudah2an golongan yang skeptikal dengan al-Hadith (perbuatan, percakapan dan taqrir baginda SAW),
mendapat skit gambaran pra-hidayah...

Syukran~

FYI di US Ada satu kaum yg mengamalkan cr hidup yg hmpir sama dgnIslam! mrk hidup di satu kawasan di Utah. bukn golongan .... ahh whatis the term???  lupa! orgelakinya yg simpn janggut pjg tu

anyway gongan td sgt2 menjaga adab pergaulan Dan cara hidup mrk. siperempuan x blh pakai  seluar, x blh dating2, x blh dgr music, boy ngirl x blh kiss pun! sex bef marriage diharamkn.
pernah tgk satu wawancara dgn kelompok ni dan sgt terkejut ada lg mrk ni?
sunsuria3 Post at 1-8-2010 01:31

Agama apa mereka di sana? Injil Barnaba kah kitab mereka?
atau mereka dr kaum Sikh?

Tuan, Barnaba tu apostolos (utusan) Isa (as).... beliau yang perkenalkan Baulus kepada hawariyyoun yang lain. selepas kehilangan Isa (as), Barnaba n Baulus pergi ke tanah orang Greek di Turki (sebelah) Europa sana dan menyebarkan ajaran al-Maseh (Isa a.s).

Saya tak berani nak menceritakannya di sini kerena terdapat rentetan peristiwa di dalamnya dan panjang lebar, cukup sekadar saya telah melaluinya... tiada apa2 yang pelik mengenainya. hanyalah hidayah dari-Nya

Follow Us
Reply 126# genot
Saya tak berani nak menceritakannya di sini kerena terdapat rentetan peristiwa di dalamnya dan panjang lebar, cukup sekadar saya telah melaluinya... tiada apa2 yang pelik mengenainya. hanyalah hidayah dari-Nya
Kenapa tak berani ceritakan kerana kebenaran...

salam,

setahu saya group yang menolak hadith ni ada 2.
1.  menolak hadith secara total.
2.  menolak hadith yang bercanggah dengan quran.
tapi kalau dah xpercaya allah dan rasul itu atheis namanya.

salam,

setahu saya group yang menolak hadith ni ada 2.
1.  menolak hadith secara total.
2.  men ...
ramsys Post at 1-8-2010 17:33
Biasanya mereka ada pegangan seperti Arqam, Muhammadiyah, Qadiani, Tarekat, Wahabi dan sebagainya....jadi kita nak tau apa pegangan mereka itu....baru boleh faham dan mudah utk berbicang

Nanti akan timbul spekulasi2 yg saya rasa hanya lagha (sia2). Saya asalnya tolak hadis dahulu, lepas itu sudah melampau2. saya mula tinggalkan trus al-Quran n pindah kepada percaya diri sendiri n hukum perbuatan sendiri sahaja beri kesan kepada diri saya. benda ni sebenarnya terjadi atas sebab x percaya Qada' n Qadar. Tengok berapa banyak kita sudah lakukan jenayah n kezaliman atas diri sniri bila kita lakukan hanya satu kesilapan. Hahaha, bukan Atheist saja x percaya Tuhan. Ada satu lg yg x sebut pasal Tuhan. Tapi waktu itu saya mula mendekati ajaran itu sampai saya tiba kat satu kesimpulan peribadi saya dicampur dengan pengalaman rohani yang saya lalui atas kehendak-Nya. Pengalaman rohani bukan semestinya sesuatu yg "magic".... Jika anda faham maksud saya cuba sampaikan. Ia berbentuk hidayah, yg sebenarnya ada disekeliling kita. Sama ada kita sedar, atau tidak sedar sahaja

Reply 130# genot

Nanti akan timbul spekulasi2 yg saya rasa hanya lagha (sia2). Saya asalnya tolak hadis dahulu, lepas itu sudah melampau2. saya mula tinggalkan trus al-Quran n pindah kepada percaya diri sendiri n hukum perbuatan sendiri sahaja beri kesan kepada diri saya. benda ni sebenarnya terjadi atas sebab x percaya Qada' n Qadar. Tengok berapa banyak kita sudah lakukan jenayah n kezaliman atas diri sniri bila kita lakukan hanya satu kesilapan. Hahaha, bukan Atheist saja x percaya Tuhan. Ada satu lg yg x sebut pasal Tuhan. Tapi waktu itu saya mula mendekati ajaran itu sampai saya tiba kat satu kesimpulan peribadi saya dicampur dengan pengalaman rohani yang saya lalui atas kehendak-Nya. Pengalaman rohani bukan semestinya sesuatu yg "magic".... Jika anda faham maksud saya cuba sampaikan. Ia berbentuk hidayah, yg sebenarnya ada disekeliling kita. Sama ada kita sedar, atau tidak sedar sahaja
Yg saya BOLD menunjukkan anda Tarekat...jika betul tarekat ada byk yg mana satu...

Bintang tau quranist memang tak ambik part kurungan tu, memang sengaja bintang letak pun.

pesal lak orang mcm sirri digelar quranist?sume orang islam pun ambil quran sebagai panduan pe...sirri ni nampak mcm penge'paste' terjemahan quran je (ntah betul ntah tak terjemahan tu)..jadi apa yg quranistnyer?

Reply  genot
Kenapa tak berani ceritakan kerana kebenaran...
S.A.M Post at 1-8-2010 16:39

Saya amat mencintai Rasulullah SAW...Teramat-amat sangat...
Kita bukan nak dengar kesah pelik dari tuan punya badan, tapi cukup
sekadar mendapat point apa yg berlaku sebenarnya kpd penentang Rasulullah SAW ini...
(walau pun setengah mendakwa mereka bukan tentang nabi Muhammad, tapi tak terima hadith shj ~
sedangkan tubuh badan nabi itu lah hadith sebnrnya)..

Ermm..Ya, betul juga, hanya setelah Allah bagi hidayah, baru manusia boleh berubah...

Rugi kita hilang satu pengalaman berharga...
Allah SWT tak izin utk kita tahu...takpelah...

Yang tuan bold mengenai saya mendekati satu ajaran tu, ajaran tu tak termasuk dalam ajaran Islam atau agama samawi mana2

Pengalaman rohani saya bermula sebelum saya ke tanah suci sehingga saya selesai manasik di tanah suci termasuk proses pembersihan akidah di sana. saya tak berani cerita sebab saya sendiri tak begitu gemar dengan kisah-kisah mastika mengenai tanah suci sehingga membuat orang takut hendak ke sana (menjauhkan mereka dengan rukun Islam) dan saya pernah terfikir mungkin saya sudah tidak betul masa itu. hidayah Allah SWT ada sahaja di mana2, cuma mungkin kita tidak nampaknya.

apa saya cuba sarankan di sini, kita patut memperkukuh pengetahuan kita dalam asas-asas akidah serta asas-asas ajaran Islam berpandukan al-Quran dan as-Sunnah. Dua perkara ini yang memandu kita selain daripada perhimpunan dan persetujuan para ulama'.

pesal lak orang mcm sirri digelar quranist?sume orang islam pun ambil quran sebagai panduan pe.. ...
penyapu Post at 1-8-2010 18:07

Tuan maksudkan satu blog itu kah? ramai orang yang layan juga blog itu dan terdapat nama2 yang janggal di dalamnya, x cukup kreatif

Reply 134# genot
Yang tuan bold mengenai saya mendekati satu ajaran tu, ajaran tu tak termasuk dalam ajaran Islam atau agama samawi mana2
Jgn aku panggil TUAN....hanya Allah saja TUAN yg sebenarnya...kalau tak termasok dlm ajaran Islam tentu ada namanya kan...

Pengalaman rohani saya bermula sebelum saya ke tanah suci sehingga saya selesai manasik di tanah suci termasuk proses pembersihan akidah di sana. saya tak berani cerita sebab saya sendiri tak begitu gemar dengan kisah-kisah mastika mengenai tanah suci sehingga membuat orang takut hendak ke sana (menjauhkan mereka dengan rukun Islam) dan saya pernah terfikir mungkin saya sudah tidak betul masa itu. hidayah Allah SWT ada sahaja di mana2, cuma mungkin kita tidak nampaknya.

apa saya cuba sarankan di sini, kita patut memperkukuh pengetahuan kita dalam asas-asas akidah serta asas-asas ajaran Islam berpandukan al-Quran dan as-Sunnah. Dua perkara ini yang memandu kita selain daripada perhimpunan dan persetujuan para ulama'.
hmmm...adakah .al-sunnah wajamaah

kalau tak termasok dlm ajaran Islam tentu ada namanya kan...

Theravada Buddhism (Brahmanism-Buddhism)..........

hmmm...adakah .al-sunnah wajamaah

Reply 137# genot
Theravada Buddhism (Brahmanism-Buddhism)..........
Okay.....boleh ceritakan serba sedikit..."Brahmanism" erti adalah Nabi Ibrahim dan "Buddhism" ertinya adalah Nabi Zulkarnain....kedua2nya tak da salah kalau ikut laluan sebenarnya...tapi mesti berakhir kpd Muhammad...

Kalau salah betulkan...

Buddhism xda kaitan dengan nabi Ibrahim (as) tp antara 7 ajaran asas dr nabi Nuh (as) ada terkandung juga dalamnya.

Jalan Ibrahim (as) adalah Hanif (lurus) dan nabi Ibrahim adalah orang Suryani. Blog paste ayat al-Quran tu menggunakan logik hampir sama sebutan.

Brahman, perkataan Sankrit, maknanya:

1) hidup suci
2) asas kepada alam semesta
3) alam semesta yang sempurna  

Ada konotasi falsafah dari perkataan tersebut merujuk kepada terciptanya alam semesta.

Buddha bermaksud Pencerahan. Penganut Buddha percayakan semula kelahiran semula. Jika seseorang mencapai nibbhana (lebih kurang ketenangan) makanya dia akan berhenti dengan sendiri daripada lingkungan sengsara. Orang yang mendapat pencerahan akan masuk ke alam yang baru, tidak lagi masuk Syurga, tidak lagi masuk Neraka, hanya alam baru, tiada lagi kelahiran semula. Buddha ada ramai, bukan seorang sahaja.

Salaaamun 'alaikum...

Bukan saya anti, saya skeptik shj.

Panjang sebab nya.
bia ...
sirrikhafi Post at 31-7-2010 23:36

Thanks sebab menjawap soalan soalan aku tu..

Setelah pelbagai kitab di baca, setelah pergi madarasah, kesimpulan anda ialah hadis itu tak boleh pakai lah....begitu?
Maksud anda, tiada SATU pun hadis boleh dipakai? Ataupun anda menolak secara terpilih, bukan secara total?

Bagaimana anda melaksanakan ibadah yang lain, dengan menolak hadis, sekadar ingin tahu...contohnya;

-bagaimana anda berpuasa di bulan ramadhan?
-bagaimana anda solat?
-bagaimana zakat anda?
-bagaimana haji anda?

Apa pula pandangan anda tentang mereka yg berpandukan kpd Al Quran dan Sunnah Rasul SAW (hadis)?
Bagaimana ahli keluarga anda? Mereka tahu pilihan anda ini?
Adakah anda berpandangan bahawa mereka yg berpandukan kpd Al Quran dan Sunnah ialah golongan yg sesat? Tiada siapa yg berpegang kpd Hadis semata mata..Al Quran tetap dijunjung.