CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jahcomel

[MERGED]Perkahwinan Jarak Jauh.. Realiti dan Cabarannya

aku tak tahu la detail2.
yang aku tahu, laki aku balik cuti 3 minggu ajer. masa aku beranak d ...
Hana Post at 5-8-2010 09:37

Berada disamping isteri pun satu ibadah ...berjauhan dari isteri kerana tugasan yang darinya menjadikan suami itu lebih commited sebagai pencari nafkah dan ketua keluarga yang baik  for the family ......juga satu ibadah......

org ni nak curang, nk cerai bkn sbb duk sebumbung & tak sebumbung tp tgk pd MASA orang tuhhhh. ...
BingkaUbi Post at 2010-8-4 01:14

ha ah make sense....

Selama berkawen ..jarang2 sgt berjauhan dgn hubby..
Paling lama pun sebulan wktu pantang bersalin..

Sekarang ader la 2,3ari jer ..tu pun kadang2

tuntutan hidup...menentukan jenis pkahwinan..jarak jauh or jarak dekat..
yg dok jauh, yg dok dekat..kalu iman masih di dada..insyaAllah..tak de apa2 pkara buruk berlaku..rumahtangga pasti bahagia dan diberkati oleh Allah swt..

bila anak2 dan diri sendiri demam, tak sehat, masa nie how i wish my other half is right here with us.....uhuk uhukkkkkk uhukkk

Selama berkawen ..jarang2 sgt berjauhan dgn hubby..
Paling lama pun sebulan wktu pantang bersalin..

Sekarang ader la 2,3ari jer ..tu pun kadang2carold Post at 6-8-2010 09:54

Why during this period? Secara kebetulan atau memang setiap kali dalam pantang?

Dah mula macam2 kemungkinan yang dah masuk dalam kepala hotak Manak tau.........

Follow Us
Why during this period? Secara kebetulan atau memang setiap kali dalam pantang?

Dah mula maca ...
manakautau Post at 8-8-2010 07:52

whatever...

whatever...
carold Post at 8-8-2010 17:01

Hang nih kerold dari zaman kuih baulu lagi kalau storey morey selalu tergantung macam buah kedondong...cuba terangkan dgn jelas....berjauhan dalam keadaan pantang itu yang bagaimana? hang bilamana berpantang bersalin memang selalu masuk hutan jauh dari anak dan laki kah?

assalamualaikum...aku ni lom kawin lg tp aku nk tanye kwn2 y dh kawin tp duk jauh2 coz tugas or keje ...
jahcomel Post at 1-8-2010 15:53

saya dan suami tggl berjauhan..tuntutan tugas..senang org cakap "bhenti je keje,ikut suami"..aparaa...mcm saya, saya pernah belajar, diploma & degree, harapka bantuan pinjaman PTPTN, kene langsaikan hutang dulu, xkanlah nak mharapkan suami..btl x..kesian kat suami, bila kita sama2 btolak ansur mcmni, xmengharapka suami 100% (ye, tanggungjawab suami beri nafkah) kita kene juga bantu ringankan beban..so for me xde masalah bjauhan..hujung minggu saya akan pegi tempat suami & suami juga akan balik jumpa saya, mcmtulah rutin kami selama setahun lebih ni..alhamdulillah, kasih, cinta, kesetiaan, pengorbanan makin utuh, hari demi hari...cuma masa utk bsama esp mcm saya kepingin nak anak sangat xde lah...even though bjauhan, org slalu ckp susah nak dapat anak, yg tggl sekali pun ssh nak dapat anak kan?semua tu rezeki allah..

askhar bukan dapat cuti sebulan ke kalau bini beranak?

sekarang ni bukan zaman komunis dah... k ...
pengimbas Post at 4-8-2010 17:13

sayalah bersuamikan ashkar..

sape2 wife tentera lagi, esp army, PM yek..marilah kita mengiratkan silaturrahim...

pernah belajar, diploma & degree, harapka bantuan pinjaman PTPTN, kene langsaikan hutang dulu, xkanlah nak mharapkan suami..btl x..
hanahani5865 Post at 9-8-2010 13:44

setuju...hidup pun senang dan happy kalo x dikelilingi hutang2 yg membebankan...biarlah sederhana walaupun x kaya asalakn xde bnyk hutang..

askhar bukan dapat cuti sebulan ke kalau bini beranak?

sekarang ni bukan zaman komunis dah... k ...
pengimbas Post at 4-8-2010 17:13

cik scanner, awak ada pengalaman bsama askar ke?mane awak tau bini bsalin cuti sebulan?laki saya nak balik weekend pun kene tulis buku cuti tau..nikan pula nak bcuti...sangatlah susah cik scanner...nampak je askar keje gomen, tp kalau dari pagi ni sampai esok pagi pakai uniform je, boleh bayangkan x kesukaran diorg?saya slalu balik lawat hubby, tgk diorg pakai uniform ke tempat keje even weekend, terdetik dalam hati saya & syahdu tau, org lain weekend sedap2 je cuti, askar ni weekend pun keje, hari lain sampai malam pun ada..mmg bkn zaman komunis..so awak x tfikir ke even x zaman komunis tp askar2 kita nun kat hutan belantara pg operasi utk memastikan anasir2 tu totally xde kat malaysia...skrg bkn zaman komunis, anda yakin btl2 xde komunis..ok lah..kita panggil balik askar2 yg dalam hutan tu xpayah buat operasi biar lah sape2 nak ceroboh, sape2 nak menakluk malaysia..mcmtu..adakah awak akan rs selamat? disini saya mmg sangat emosi sbb suami saya seorang askar yang berkorban tinggalkan saya di KL, utk mpertahankan tanah air..yang berkorban masa & tenaga utk negara kita..tulah melayu, masih rasa di dalam zon selesa...kalaulah askar2 tu x buat operasi,xmasuk hutan, kalau org nak ambil malaysia diorg blh senang2 je tawan..pnh awak fikir?no..sbb u never be in our shoes.

aku dah tulis kat atas tu... ko ni membaca ke tidak??
tah la.. dah sah-sah mamat tu ada duk meneman binik dia sampai sebulan... tak tau la kalau yagn tu qarin dia ke... hantu raya dia ke...

tah la.. dah sah-sah mamat tu ada duk meneman ...
pengimbas Post at 9-8-2010 16:28

hehehhe..marah nampak cik scanner..maaf lah kalau saya ni bkasar bahasa, xsalah kalau bbudi bahasa ye cik scanner..reply saya pun xde sentap2..ok lah,plus u citer pasal org lain, & i citer pasal suami & kehidupan i okeh?
ok lah fine lah kalau dia dok tggu isteri dia sebulan...untung lah bini dia..yang saya x puas hati statement saudari bkenaan "sekarang ni bukan zaman komunis dah... kecuali kalau yang kat sabah susah nak cuti pasal kem tak banyak..." even bukan zaman komunis ape yg cik scanner expect?askar bsenang lenang, dok goyang telor?cenggitu? sentap lak saudari...kesian..thread ni spatutnya menjadi satu perbincangan ilmiah utk kita sama2 memberi semangat kpd yang tggl bjauhan..kalau ada kesalahan, secara ilmiah lah tegur or what so ever..ni dok sentap2 mcm org x de pelajaran..cuba bawak btenang...

tah la.. dah sah-sah mamat tu ada duk meneman ...
pengimbas Post at 9-8-2010 16:28

ekekekekekke..jawapan ko sgt kelakar..
org tu tgh emo tu.. laki berjauhan..jgn usik dia..   usik aku ajer la..

ekekekekekke..jawapan ko sgt kelakar..  
org tu tgh emo tu.. laki berjauhan..jgn usik ...
Hana Post at 9-8-2010 16:43

saya relaks je saudari dok jauh dgn suami...bkorban utk negara.. yg penting semalam dah jumpa laki...rabu ni jumpa lagi...

Post Last Edit by Hana at 9-8-2010 16:56
saya relaks je saudari dok jauh dgn suami...bkorban utk negara.. :lol ...
hanahani5865 Post at 9-8-2010 16:48

ayat pertama ko tu aku tak paham sgt... saudari dok jauh dgn suami tu merujuk aku kah?

tu la. aku kekadang tak puas hati dgn keje laki aku nie (tentera jugak)
gajinya mmg la standard gomen lah. tapi, bznya.. mcm laki orang lain yang bergaji 5 angka.   
kalau bergaji 5 angka nak bz2 mcm tu, tak kisah ler. boleh jugak aku hire maid.

tapi, kalau baca kat FD nie, org lain lagi teruk. laki tak keje.

ayat pertama ko tu aku tak paham sgt... saudari dok jauh dgn suami tu merujuk aku kah?

...
Hana Post at 9-8-2010 16:54

kak sabar2..... ....mmg la kak jd bini tntera ni kna ade kesabaran y tinggi coz slalu kna tinggal... ....tp 2 la askar ni special tau...

saya relaks je saudari dok jauh dgn suami...bkorban utk negara.. :lol ...
hanahani5865 Post at 9-8-2010 16:48

nani x yah la ko bsaudara bsaudari dlm porem ni...hentam je laaaaa...

...
Hana Post at 9-8-2010 16:54

heheh..betul..dahlah dok jauh, gaji pun utk diri sndiri & potongan utk kita,syukur...sbb tu tpaksa bjauhan, buat utk diri kita & family & also mbantu suami..sian suami kan...