CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dicota8

Siti ke Mekah lagi , alhamdulillah....

tapi btul r, ct ni walopon tiap2 taun p mekah tp cam susah je nk dpt hidayah utk menutup aurat sperti yg disyariatkan, org ada yg tanpa ke mekah pon bleh dpt hidayah...
kerill Post at 5-8-2010 23:12

soal hidayah ni urusan Tuhan. sama la macam non-muslim, walau dalam macam mana pun pengetahun mereka tehadap Islam, kalau tak diberi hidayah, tak merasa nikmat iman.

tapi btul r, ct ni walopon tiap2 taun p mekah tp cam susah je nk dpt hidayah utk menutup aurat spert ...
kerill Post at 5-8-2010 07:12

Setau saya lah kan .. Hidayah ni hanya digunakan bila merujuk kpd orang orang kafir yang tau serba serbi pasal islam tapi belum mengucap dua kalimah syahadah sahja.

Kalau bab tudung mana ada hidayah hidayah ni ... dah Allah terangkan dlm AlQuran. Bila Allah dah perintahkan wanita Islam bertudung haa tentulah kita kena buat .. tak buat dah engkar namanya. Engkar dgn Tuhan besar dosanya! Allah maha pengampun tapi pada umat yang bertaubat. Bukan pada yang suka suka buat dosa berkali kali.

Tok Ti ni tak nak focus on her soul, pentingkan duniawi tu pasal buat umrah puluh kali pun tetap macam itu.

issue tudung yg tak akan ada habisnya...hmmm

issue tudung yg tak akan ada habisnya...hmmm
datin_antik Post at 5-8-2010 15:44

Apa salahnya .. tak kan dah bosan bila keluar bab bab hukum hakam peraturan dlm Islam?

Setau saya lah kan .. Hidayah ni hanya digunakan bila merujuk kpd orang orang kafir yang tau s ...
DARSITA Post at 6-8-2010 07:13

bagus.. tazkirah untuk SEMUA pompuan yg tak pakai tudung

Post Last Edit by datin_antik at 6-8-2010 08:10
Apa salahnya .. tak kan dah bosan bila keluar bab bab hukum hakam peraturan dlm Islam?
DARSITA Post at 6-8-2010 08:04 AM

memang tak salah, hukumnya memang WAJIB seperti yg dituntut oleh agama ISLAM.

Follow Us
soooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ?

bertudung atau tidak suara dia masih dapat memukau pendegaran aku
way to go girl

i am no siti's fan tapi semakin hari semakin respect kat siti because she is one tough girl. go siti go! it's your life and you go on doing what you think is best for you and yours. hanya Allah yang Maha Mengetahui.

Post Last Edit by samshik at 6-8-2010 11:45
sebab wartawan kan bengap.
cik.panda Post at 5-8-2010 12:52

memang bengong la.. memang la minah nie baik terlampau ngan KD .. kalu tak takan dapat beg LV poloh2 riban.. tu yang reporter speku KD hok yang p bawak jumpe bomoh handal kasi femes.. aku ingat lagi deme nie berjoyah belakang CT..tapi time CT bagi aper2.. amik jugakk!!! saper nak tolak rezeki ooo...cuma deme nie tak berani nak usik ct sangat2.. tataula if betoi2 dierang memang p jumpe tok dukun tu..

Reply  samshik

tp mek pelik la nok!! pasai ape KD tu berani mati comolot raul tu dpan press??!!  ...
elorna Post at 5-8-2010 12:55

ko nak mek buat statement sebab ikot bestpren cium laki depan public kah??? tapi mek iti tu laki die!!! nak kire aper khen?? mungkin sakit ati nengok bekas bini dapat yang lagi gebu ori dow.. mau gambar???
meh mek tepek jap.. nangis???

pegi mekah berpuluh kali, tp tetap tutup sanggul dgn sampul telor jeh nk wat mcm mane

kesian ct pasal kd dia kena tempiasnya...

memang bengong la.. memang la minah nie baik terlampau ngan KD .. kalu tak takan dapat beg LV rm30k.. tu yang reporter speku KD hok yang p bawak jumpe bomoh handal kasi femes.. aku ingat lagi deme nie berjoyah belakang CT..tapi time CT bagi aper2.. amik jugakk!!! saper nak tolak rezeki ooo...cuma deme nie tak berani nak usik ct sangat2.. tataula betoi2 dierang memang p jumpe tok dukun tu..
samshik Post at 6-8-2010 09:07

siapa sebenarnya yu ni ye sam? macam2 yu tau. curiouss

siapa sebenarnya yu ni ye sam? macam2 yu tau. curiouss
cik.panda Post at 6-8-2010 11:39

huhu.. samer jer cam korang.. just lepak ngan kengkawan2.. aik.. ct selalu belanja sebab tanda die hargai sokongan sume.. tak salah .. lagipun  die berduit..cuma manusia kadang2 kan tetap tak puas hati.. cuma pada aku retis mesia beruntung sebab reporter still cover true kaler dierang.. cuma kengkadang jer deme ilang sabar macam kes pasah...

baguslah tak kecoh2

ada orang fwd aku gambo die kat mekah .. tapi tak best siket sebab time tu die still pakai ala2 gini2.. aku cari balik tak jumpe..gambo tu macam kat tengah2 padang .. ader bukit2 kat belakang
saper ader gambo tu??