CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: norzyy

NASIHAT KEPADA YANG BERTUDUNG TAPI BERBONGGOL

pompuan bende salah pun slalu tanak ngaku...
slalu ejas agama untuk kesesuaian diri sendiri tapi tak pernah nak ejas diri sendiri untuk kesesuaian beragama...

ye la b4 pn penah baca hadis ni... truk sgt dah terutama di akhir zaman.. bebaru ni aku pun ada tgk sorang personaliti yg memang dah lama bertudung cantik dia ni.. dan jadi model tudung ala2 yg ada brand.. tgk pun sanggul menonjol tinggi.. isk2.. nauzubillah.. ker mata aku rabun atau memang rambut dia terlampau panjang dah so ternampak bebonjol wallahualam.. (bersangka baik)

cantik ko ? ala2 datin vogue kot ..

lelaki mmg tergoda la tgk sanggul @ ikatan rambut yg bgoyang2 @ beralun2 even dlm tudung. yg tu lagi menarik perhatian lelaki sbb rs geram je nak tgk apa ada kat dlm tu.

lu org yg ppuan2 pun msti tau kan, bila ikat rambut tinggi2 dan bgoyang2 camtu, kan rasa seksi.

p/s:- based on my expr yer

hmm..kene tya org yg ariff sal agama nih mcm ustaz kew...bole ker  tak pki mcm tue..

Follow Us
nak pakai tudung and tutup aurat, memang kene sanggul rambut yang panjang tu, tapi sanggul pulak bukanla jenis yang bukan muhrim boleh agak..contoh boleh agak berapa panjang rambut sesorang tu...kan ada jenis sanggul yang bawah tu...jadi bila pakai tudung, sanggul tu nampak mcm kurang jelas...

Budak2 sekolah pun da mula bersanggul tinggi2 ni. I xtau la kebetulan or memang hakikat. Bila sanggul tinggi ni somehow enhance/emphasis saiz breast. Maybe provide optical illusion ke, menarik perhatian ke arah breast ke xtau la. Lebih kurang macam pakai earing enhance kecantikan mata seseorang kot.

I pernah mendapat teguran pasal sanggul tinggi ni. Kebetulan ada satu hari tu dengan xsengaja ikat rambut lebih tinggi dari biasa. ada friend tegur, sanggul tinggi ni cara wanita akhir zaman. So, I amik tindakan,ikat rambut lebih rendah dari ubun2,kira kat tengah2 kepala. Sebab kalau rendah sangat nnt bole nmpak pula rambut because xdapat secure rambut dalam anak tudung.

Lagi satu, bab tudung ni, tudung yg macam wife mawi pakai tu kan byk saiz. Ada yang pakai saiz s. Masalahnye, tudung saiz tu terletak betul2 atas aras breast. bukan ke tudung ni patutnye dilabuhkan hingga menutupi dada? So, cukup ke dengan menutup rambut n leher jer?

Sorry kalau ada yang tersinggung.

aku rasa bolehja sanggul tu ikat ke bawah..takyah sanggulkan tggi2...kwn aku penah 4wd emel pasai hadith ni..bila aku 4wd kat yahugrup, ada hamba allah ni tanya btul ka tejemahan hadith tu pasai sanggul tggi ni...
kalau aku salah tafsir aku kira dah bedosa sbb salah tafsir..tah mls aku nk layan..lu pikir la sendiri..lu nak pakai tggi atau nk beli sangul tiruan lu punya pasai laa..

kat sini ada rakaman mengenai perkara ni...saya baru upload tadi di mediafire..boleh la kalau nk dgr..sekitar 2mb saya...
soalan ni ditanya oleh pelajar azhar di mesir dan dijawab oleh Syeikh Nuruddin Al-banjari..
sekadar berkongsi...linknya...
http://www.mediafire.com/?dyikqo6ti5jpjjw

aku rasa klaka tgk fesyen ni..dan aku x nampak seksinye..sowi korang

tapi kalo apa2 yg menyerupai jahiliah ni jgn la ikut..cth lain: pakai gelang kaki yg berloceng
dah ada reminder..kite ikut yg baik jela..yg tak elok jgn ikut

ada skali member forward..tapi nota kaki dia cakap dia punye sanggul yg ori punya..bukan beli..so x tau la aku nk interpret maksud tu

Kalau pun hadis tu bukan hadis soheh...dan memang tak salah nak bersanggul tinggi bila bertudung(keadaan dimana rambut amat panjang)...for me, it then goes to NIAT.

Apa niat buat sanggul tu?

Kalau dah ada NIAT supaya lebih attractive, lebih menonjol...maka fikirkan lah apa hukumnya....sedangkan kewajiban menutup aurat itu apa fungsinya?...Ironi kan...

wuu tak leh ek..tapi klu dah rambut pjg n tebal cam aku...nk sorok camner...nk potong syg
iris_love Post at 6-8-2010 14:31

ble...kwn aku rambut paras bwh pinggang ..dia sanggul ke bawah, ok jerk..
yg cam bonggol unta nie sbb wat sanggul ke atas..
xde alasan utk bersanggul sbb dr dlu lg ramai yg berambut pjg pakai tudung cam biasa..
zmn skrg nie muncul bonggol unta..seriously mmg nmpk x cantik..mcm kepala bengkak pn ade..

aku rasa klaka tgk fesyen ni..dan aku x nampak seksinye..sowi korang

tapi kalo apa2 yg menyerupai ...
bottombikini Post at 7-8-2010 21:32

yg penah aku tau, btlkan kalu salah..
zmn jahilliyah, pmpuan yg pakai gelang kaki adalah dr.gol.pelacur..
tujuannya utk menarik perhatian lelaki..

kalu dah memang rambut panjang..kene la sangul kan??  canner tuh!
juita Post at 6-8-2010 08:05

wat sanggul ke bawah..ble je cik juita..

bonggol unta

sweet

nie lg cantik u...

http://4.bp.blogspot.com/_RwDzBzW2CJI/SmgVO86WtnI/AAAAAAAAADU/mo36Z2T1W2Y/s320/heliixasa.jpg
pakai yg simple nie pn lagi comel..

oh baru ku tahu..

ok aku nk admit la, b4 ni aku mmg xpenah denga pasal hadith ni..
so bile aku pakai tudung, mmg aku akn sanggul tinggi2.
sbb masetu rambut aku pnjg gak la...
nk tau x knp? sbb kalo sanggul tinggi, n pakai lak tudung ala2 bini mawi tu atau
selendang ala2 yuna kn...akn nmpk leher sgt jinjang dan cantik. seyes.
kalo xcaye tgk balik gmba yg sape ntah tepek kt atas tu...kn nmpk leher jinjang kn?
walopon sbnrnye leher pndek jek. sbb da di cover dek tudung.
tp 1day, ade kwn yg tagged hadith ni kt fb aku.
subhanallah mmg torkojut eden!!! tros potong rambut.
dan dah xwat lg dah snggul tinggi2 nih....sbb rase pakai tudung bukan dapat pahala, siap dosa besar , plg menyedihkan...xdpt cium bau syurga..nauzubillah...

pernah terbaca hadis ni..tu la fesyen ni dah jadi kebiasaan sekarang,nak tanya lelaki la apa pendapa ...
nickname Post at 5-8-2010 06:22 PM

aku amat menyampah pompuan bertudung tapi berbonggol cenggitu ... burukkkkk ...

skrg kan trend pakai bonggol camni..especially pengantin..