CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

aku rasa cam aku ada affair ngan opismate aku..

Reply  manakautau

together2 kan seronot.... sambil tu leh jeling2 manja ke... raba2 ke kan...
(aku yg berangan terlebih)
afja Post at 11-8-2010 10:29

Kinky semacam jerk hang pagi2 ni? posa ke tidak?

Reply 161# manakautau

opss.... terlufer ler....

maklumlah setahun....sebulan jek berpuasa derek...
bulan2 lain.... kekdahnya 'padam' memanjang...

Reply 158# ParinAmat

ko bkn jantan tapi lelaki lah neh

tak dinafikan ada gak wife yg overlooked bab2 penampilan especially yg suri rumah.. mana sempat nak berhias.. dah ler kena bersilat kat dapo.. pastu nak bersilat ngan anak2 plak

opismate aku anak 3 (age between 8-3 thn) .. pas keje g amik anak kat umah mak.. balik nak memasak tuk laki n anak. time bini bersilat kat dapo anak mintak susu.. si bapak suh mintak kat mak.. tak bleh ker dia tolong watkan susu anak.. bukan susah taruk susu n air dah siap lam masa 1-2 minit jek. pastu bila isteri dah masak lauk A dia ckp apsal tak masak lauk B padahal bila bini tanya nak mkn apa dia ckp masak ler apa2. mana bini tu tak penat n bila masa dia nak bersiap lawa2 tuk laki sedangkan laki tak mau nolong langsung..

aik, ada bukti ke aku neh jejantzzz?

memang betul pon, istri2 neh sumtime overlook keperlu ...
ParinAmat Post at 2010-8-11 10:33

oooo plg penting.....  lepas ni kena la berhias cantik2 yeayyyy

Reply  manakautau

opss.... terlufer ler....

maklumlah setahun....sebulan jek berpuasa de ...
afja Post at 11-8-2010 10:54

Hang dalam kategori mana afja? latihan dibulan ini untuk hadapi 11 bulan yang mendatang selepas ini..... atau latihan 11 bulan sebelum ini untuk hadapi bulan yang satu ini?

Reply 158# ParinAmat

ala x pyh la nk tutup....
biar ajek.... kan topik best tuh
nanti karang.... makcik2 kepochi lain yg x sempat nk replai...kemfunan fulak kan....

Follow Us
misy Post at 11-8-2010 10:55

Yang dikatakan Berhias pada suami itu dalam bentuk apa misy? dengan tampal bedak sejuk jer ke?

Reply 160# manakautau

aku tak pernah kata yg hadis/sunah or kalam Allah tak betul..

selagi perbuatan aku n hb tak melanggar syariat Allah n batasan agama kami ok jek.. kami bkn pandai sgt agama tapi benda yg agama larang insyaallah kami tak buat

Reply 165# manakautau

soklan menjerat nih

nk kata latihan 11 bulan yg lepas tuk sambut 1 bulan yg ini = mcm jarang amat ku berpuasa sunat sepanjang 11 bulan yg lepas
nk kata latihan 1 bulan ini tuk sambut 11 bulan yg akan dtg = masa depan x dpt dipredict. ko pdm esok lusa.... tinggal sejarah je lah kan angan2....

gitu boleh?

Reply 167# manakautau

apa apa pun boleh, ikut bajet memasing

eh tak yah reply aku, aku nak merewang2 jek ni

Reply  ParinAmat

ko bkn jantan tapi lelaki lah neh  

tak dinafikan ada gak wife yg overlook ...
MMISS Post at 11-8-2010 10:55

aku tak marah pon, jantan ngan lelaki kan sama jah pada persepsi aku.. yg bawah tu sama jah..   

tu salah kawan ko la.. yang duk sibuk dgn anak2 tapi tak melatih somi supaya sama membantu.. somi lak jenis takde hidayah nak meringankan keja umah.. tambah merumitkan keadaan kalo somi jenis cerewet makan.. nasib badan la nak wat cemana.. sebelum kawin dulu kalo dah tau perangai cenggini awal2 lagi dah kena rejek.. kawan bini aku pon sorang mcm ni.. penat2 bini balik keja travel jauh kekdahnya.. disuruhnya masak 3-4 jenis lauk.. jenis takleh makan luar.. tu belum ada anak lagi, dah ada anak sok rasanya kena tukar costume catwoman.. mencakar bila perlu

terlajak bertunang leh diundur.. terlajak kawin idup la ngan ketidakpuasan hati selagi tak diwar-warkan pada yg empunya diri..

misy Post at 11-8-2010 10:55

"yer tuan tuan puan puan yer.. berhias utk somi kan ibadah yer.." sambil tangan terangkat2 penuh semangat..

apsal tetiba intonasi aku mcm dato' fadhilah kamsah lak neh..

Kadang kadang HANA...isteri yang kasi laluan untuk suami pasang lagi satu.....dengan sikap depa  ...
manakautau Post at 11-8-2010 10:06

kesimpulannya yang aku buat dari ayat best ko nie - kalau laki curang atau berpoligami atau ada bunga2 affair mcm tuan umah (contoh paling best jugak) sebab salah isteri lah kan? kan?   kan?

eleh..dari dulu hingga sekrg dlm FD ini, apa jua thread bini bermasalah laki ..misti bini tu yang kena munasabah diri dulu kan...kan..kan...

so..tergolek depan belakang kiri kanan..semuanya salah bini jugak..

lebih baik buat salah awal2..

Kalau suami suruh hang berhenti kerja tumpukan perhatian pada anak......tak payah masak.......ha ...
manakautau Post at 11-8-2010 10:11

situasi tersebut tidak akan berlaku. dgn RIAKnya aku bercakap.
aku kenal laki aku sendiri.

jadi, takyah ler ko buat angan2 situasi spt mana yang ko ckpkan itu.

kalau dia jenis suh bini behenti keje utk jadi housewife, takdernya aku kawen dgn dia.
maybe sampai skrg, masih andartua.

ermmmm dah tau kesian dok nak wat lg, dok nak rindu2an lg..
masalahnye slalu jd gni ler ; mgadu2,bcter msalah pas2 mule ler jd ke lain, n bile shari dah x sms/e-mail dah trase snyi ,pas2 ttgu2 n ttnye n dok tjeling2 kat hset..start ler bbunga rindu n2 mule le tgkap cintan cintun..
bkn x blh mgadu,xblh bcter...blh tp btempat n tgk org ler gak.. nak lg kalo yg tukang dengarnye lain jantina.. ermmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:@

Reply 173# Hana

sudah tahu, bertanya pulak

iyerr kan ajer lah....

moralnyer.... salah ibubapa si suami yg x didik sang suami menjadi lelaki yg bertanggungjawab, berperi kemanusiaan, bertimbang rsa, ringan tulang etc2 dalam menjalankan tugas n tuntutan dlm umah tangga.. insyaallah aku skang x bezakan anak lelaki or pompuan dlm urusan umah, memasing kena pandai wat keje umah... ni ader ibu2 yg nmpk anak lelaki diorg angkat kain ngalahkan nmpk anak dierorg wat dosa besar... sedeh giler.. n boleh marah2 menantu pompuan...

Reply 177# nurryn

bagus.... aku suka posting ko nih....
setujuk mcm ko ckp....didikan ibu/bapa jugak penting dan juga faktor menyumbang kepada nk hasilkan :

1) KING di dlm rumah

or

2) suami mithali

tpkan.... kan.... aku nk ckp sikit lah..... dlm malay society (amnya) ada sikit bias lah ttg tggjwb mendidik anak2 dlm hal2 kerja rumah nih. lg2 mak/pak dulu2 tu ortodok sikit. anak pompuan = jd babu dlm rumah. anak lelaki = leh kangkang dpn tb. mak/pak yg moden dan sedar diri mungkin maju sikit pemikirannya...

tpkan kali kedua..... motto "anak pompuan = jd babu. anak lelaki = leh kangkang dpn tb" nih.... dh jd mcm budaya lah. either nk menikut arus/ melawan arus.... tu hanya yg berani lah. kalau x nanti dilabel 'takut bini'

Reply 171# ParinAmat

dia ada ckp kat aku dia pernah mintak laki dia tulun2 keje umah.. laki dia ckp tu semua keje binik.. kasik ler dalil ke hadis ke nas dia tetap ckp siapkan keje umah n jaga anak tu keje bini. skrg lagi parah.. nafkah zahir langsung tak kasik dah tu affair tak berenti dah berlarutan 2-3 thn

aku tak berani suh dia cerai jek walaupun kalu aku di tpt dia mmg aku terus mintak fasakh jek. aku suh dia refer pejabat agama minta nasihat. wat istiharah dulu... pd aku kalu semua kita kena tanggung sendiri wat apa nak idup sekali. member citer ngan anak2 pong laki dia tak rapat sampai anak yg tadika tu bleh ajak maknya balik dok ngan nenek. laki pung dah tak bleh nak ckp bebaik ngan bini walaupun bini tanya bebaik.. ckp pong aku engkau jek. bila tanya di mana kekurangan bini bgtau ler dia bleh perbaiki tapi katanya takde.. ntahler.. cian gak ngan member tu muda2 dah ada high bp.. tensen ngan laki. katanya pas syawal baru nak g pejabat agama

Reply 178# afja

tol kata ko n nurryn.. mmg parents yg memainkan peranan. kalu dah terdidik jadi king sampai besar bolehkan berubah.. maybe ada yg bleh berubah bila wife didik tapi kebanyakkan tak dpt nak diubah

hb aku tu anak lelaki sulong so biasa tulun2 mak n pernah menyewa dok sengsorang so dia dah terbiasa n tak keberatan wat keje2 umah tu..

anak aku nanti pong aku nak ajo wat keje2 umah.. ritu masa g scan cam nampak geng si abg. kalulah dia kuar nanti confirm geng abg mmg jenuh aku dah bersilat ngan 2 hero. akan ku train dorang tulun aku sesama wat keje2 umah ngan abahnya