CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5517|Reply: 29

Senaraihitam teksi!

Post Last Edit by kitykatyz at 15-8-2010 23:26

selamat berpuasa semua,

Saya pasti anda semua pernah experience bad moment dgn taxi  driver.
Nak tunggu aduan diambil kira dan tindakan , biasala..mesti lambatkan?
So, lets list down , supaya org ramai tak terkena sama dgn taxi2 yg kurang ajar ni

Rate

1

Kalau jumpa taxi ni HWC 534 jangan naik

melayu,perangai macam samseng.
Location- dpt cab ni opposite carefour Subang jaya dalam jam 10.30 mlm
Rasa dia dtg dr KL , sebab tak tau jalan, jadi saya cakap saya tunjuk.
I tanya, dia pakai meter tak, cakap pakai.
Ok , jalan.
Bila sampai, harga meter 4 something. saya bagi 10rgt.(ingat nak bagi 5 ,tapi duit kertas ada $4 je)
Dia kata takde duit kecik. Lepas 2 i cakap , tungu sekejap , saya korek2 syiling
Dia cakap, nah, $4. (maknnanya di charge saya $6).masa  tu saya tgh cari duit kecil, jumpa 80c, so saya boleh bayar dia 4.80.
Tapi dia tak nak terima. Dia nak saya ambik $4 dia . Lepas tu saya cakapla, tadi cakap pakai meter?
Dia start jerit2 -macam mat rempit.
Cepat2la keluar sebelum apa2 jadi

Lagi satu -depan carefour Subang juga, HBA3421

India,
saya tanya  pakai meter tak,di cakap pakai
dan tekan meter depan mata sebelum saya masuk cab
.cakap2la dlam cab, punyakla baik. lepas tu tiba tiba cakap dia charge $5 selalunya destinasi saya tu.(in a way dia cakap tak pakai meter la pulak)
hamm..dah dalm cab kan , nak buat camne.
saya pun tunjukla jalan ,then dia cakap, oh sini ke? sini bukan $5 , start la nak kena quarrel dalam cab.
tapi masa turun cab, i pay $5, and slam the door.
Becareful people, kalau boleh letak no Plat ni dalam HP supaya tak terkena
Hope this help

Kalau jumpa taxi ni HWC 534 jangan naik

melayu,perangai macam samseng.
Location- dpt cab ni opp ...
kitykatyz Post at 15-8-2010 07:27 PM

Errrrrrr..mat rempit suker jerit2 ke...isssk...kesian kat derang yelll

rsnya kes TT ni tak le seteruk mana sbb ada kes2 sebelum ni tambang teksi dr KLCC ke Bukit Bintang drebar tu mentekedarah sampai RM45...

dlm kes yg pertama tu pun boleh consider skit sbb waktu tu pun dha nak dekat midnight...so no big deal..

bapak aku penah kena halau dari teksi oleh pemandu teksi india dari klcc ke kl sentral sebab ape tah aku dah lupa.
mungkin pasal tambang teksi.dia xmau guna meter tapi bapak aku desak gak guna.
teruk betul manusia tu.

Follow Us
Reply 5# medangmru

just sharing,i was aware nak dekat midnite, tak kisah la nak bagi lebih sikit,tapi bila dah start jerit jerit tu, dari nak bagi, jadi marah pulak.lagi satu, and its out of courtesy, kalau customer nak bagi ke tak , not forcing or a must.
sebab tu diaorg jadi macam tu- coz we dint care  to use our right as pengguna.

Reply 4# medangmru

contohnya..jgn terasa ye, not meant to offend anyone

Reply 6# tabasco

tulah..baru baca comic Lat semalam, tunjuk la drawing dia ambik cab dekat NY etc, elok je, bila tunjuk Malaysia-customer kena menyembah:@
dah bengang sangat ni, sebab selalu kena.kalau sekali sekala boleh la tahan. tapi kalau nak bergaduh almost everyday..letihlah

From my experience dan nasihat drp. blog usj: memang tidak digalakkan untuk naik teksi yang depan carrefour subang jaya i.e. yg betul-betul park and tunggu depan tu (bwh jejatas). Kalau nak naik teksi, better lintas jalan and tahan teksi yang lalu, jangan naik teksi yang dah tunggu depan tu.

I bila naik comuter, akan lintas jalan dpn cC4 and tahan teksi yang lalu, kadang-kadang akan berjalan hingga ke bus stand yang depan subang parade. Ada ke , satu ketika tu, I tanya tambang teksi yang depan C4 tu untuk ke my hse, dia orang nak RM10, so I tak mahu lah. Padahal I selalu naik teksi yang lalu, tambangnya cuma RM4.00 sahaja.

So, berhati-hatilah bila nak ambil teksi di C4 subang jaya. Sometimes teksi yang tunggu di stesen komuter pun ada yang 'cekik darah'. Kena tanya dulu sebe;um naik.

Rate

1

ok off topic jap ye..

pasal nek teksi.. aku dr midveli nk blk hostel.. bwk mekdi.. pnye la risau drebar tu takut aku tumpahkn air.. die mcm refuse nk amek aku... nk wat cmne org yg beratur teksi dah smpai tksi tu masuk aje la.. dgn sore x puas ati die, die merungut tny nape aku bwk mknn... aku dah panas dah tp aku diam aje... sikit2 tgk blakg takut2 tumpah.. dah smpai hostel, die nk blah.. aku nmpk die check seat blakg tu... giler tol org tua ni...
aku ni bkn budak kecik, tau la aku jage brg sndr... hah sengal!

sekian...

ok off topic jap ye..

pasal nek teksi.. aku dr midveli nk blk hostel.. bwk mekdi.. pnye la risau ...
fcl29 Post at 21-8-2010 02:28 PM

kannnnnn.............kekdang bengang ngan pangai Drebar teksi camni....

Reply 11# fcl29

teksi baru kot , tu yg jaga sgt tu

Reply 10# uda

Thx Uda
Tapi cab2 yg I naik ni yg lepas lintas jalan tulah, dekat bus stop. Yg bawah bridge memang dah tau tak pakai meter.
Nasib I lar..tapi semalam ambik cab kat situ,ok  pulak . nasib baik ok, kalau tak tambah lagi black list kat sini

ade kawan kite die ni bendul sikit.....bru dtg dr kg.....amik teksi kat puduraya ke tmn maluri je die kene tekan RM50.....mmg takde hati perut langsung.....malay driver pulak tu....

Reply 15# rosemary70

tulah rose, macamana tak geram? kite ni sebab depend dgn public transport,(org yg takde vehicle sendri fahamla the drama we have to go thru-tak masuk komuter lagi tu) tu yg hangin sgt, sebab almost everyday i got this, dah tu takkan tiap2 hari nak report kan?next time suruh dia ambik plet no, letak akt sini. Its much more effective than making aduan.

Reply 16# kitykatyz

buat aduan ngan bg no plat tu kat LPKP.....LPKP ni pun mcm takde keje buat je....mmg ramai yg bermasalah ngan teksi kl ni.....

penguatkuasa just buat operasi ikut musim. dah la tu buka sume tempat..yg bawak teksi pon bukan tuan nya kenderaan,diorg sewakan je kat pendatang..

tp ada gak yg baik2, gua penah skali kt air port subang , tanya kat kaunter teksi kt dalam tu harga dari air port ke subang bestari berapa?then die cakap rm25 rasanya(mak aihhh mahal)..then gua pg tgg teksi kt tmpt tgg bas sebelah imegresen tu, syukur senang dapat then baik la tu,siap die suh bini die (time tu bini dia ikut skali sbb nak anta balik) bg email untuk aku mohon kerja  kt tmpt bini die (time tu gua tgh praktikal). harga tambang pon murah rm4 je..moga2 ramai la yg mencontohi perangai pakcik tu.

hi guys,
Update- HWC 6998
Venue- depan Carefour Subang lepas lintas jalan
Date- 26 sept 2010(today)
Hour- 7.55 pm
Driver- Melayu Kelantan

Tanya dia pakai meter tak? cakap boleh, boleh.(so maknaya tak pakai la sebelum ni)
Then okla, masuk cab, dah tutup pintu, letak brg semua, dia cakap -tambah 2 ringgit. Then I cakap, tadi kata pakai meter?dia cakap yelah ,pakai meter tapi tambah 2 ringit.
Dia dah nak jalan , lepas tu I tak cakap la baik baik, takpalah, saya tak naka tak pakai meter dan nak keluar balik dari cab, di cakap-takpe, takpe, pakailah,pakailah.
then i tak jadi kluar.( i should have get out-silly me)
then membebel lar cakap sini slalu tambah 2 rgt la, 5 rgt la, i cakap saya ambik cab dari sini harihari , saya tau . dia diam. then dia tanya-5cent extra pun tak bagi? i ckap berapa meter u tunjuk-saya bayar.
lepas tu dah sampai depan s. parade , ada org tahan cab, dia cakap nak ambik,  i dont really like it, the ickp, awak htr saya dulu dan pakai meter(sebab takut dia melencong)
tapi org tu tak ambik cab dia , ambik cab blakang. so safe the drama there.
otw home, dia nak ajak bersembang ,tapi i tak layan.n more towards personal topic.
menyebuk je.
so dah sampai, meter showed $5.60. dah siap siap exact fare. i bagi dia,ni dia 5.60.
dia cakap-$6 rgtla, i cakap- tapi saya dah cakap saya ikut meter kan? keluar and slosed the door. he dint move - wait there till i get in the house-god know whatever he's thinking. cuak pun ada, i tgk dia balik and get the cab plat no.

Most people would say - its not a big deal . Sure.. but I feel responsible to share this with you guys here, kita dah ada bad experience , taknaklah kwn2 kita terkena samakan?
And i believe in doing a right thing- when you work you should be honest and thorough.If alot of us can do it, why cant you(the cab drivers).
Just sharing

Peace

Reply 18# guablur7

good on the pakcik
i believe the pakcik have integrity dan fikir sumber wang tu berkat ke tak.
yelah, nak bagi anak2 makan kan.

12Next
Return to list New