CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Search

Cemana nak handle Isteri yg Kuat Melawan?

Reply 126# HangBuah

ko punya ayat bro..hahahahaha...x smp ati aku nak tempeleng..nnt bertomoi lak ktaorg..

Reply 127# misy

huhuhuhu aku blum tahap nak mencari lain lg nih...

Reply 129# HangBuah

aku ngaku la jg kdg tak trlarat nak tolong..pnat beb balik keje..lps mndi n mkn semua aku rasa mata tu berat jer..dlm fikiran aku nk rehat...main2 dgn anak aku..hah,lpas da pnat tido...tp klu digoda aku tak tido la dlu..

Reply 130# apple_honey
yg aku tau aku tak brapa tegas..bg aku tegas tu marah..jd aku tak suka arrr marah2...aku nak berubah...x nk jd mcm diri aku yg dulu suka marah2...huhuhuuhu

sebab bini ko pernah belajar kolej agama.. so maybe dia fikir dia lagi tinggi ilmu dari ko, tu pasal ko cakap atau nasihat dia tak dengar, so kena la cari orang lagi pandai dari dia

aku rasa ko berdua kena jumpa sapa2 yg boleh bagi nasihat kat bini ko... kaunseler ke ustad ke... ko ada ckp pasal saka kan...kalau ko dok KL aku ada kenal sorang uztad n...

tapi kalau jumpa uztad n hehe masing2 kena tahan telinga la, dia jenis ckp terus terang, ko ke bini ko ke yg salah dia akan ckp...tahan ler sejam 2 jam dia akn cakap

aku pernah jumpa dia.. masalah lebih kurang la, bini aku n takmo dengar cakap aku kadang2, dah jenuh dengar ceramah bini aku terus mintak ampun  kat aku..

Post Last Edit by BorderManager at 17-8-2010 08:26

-sorry double post, internet slow -

Follow Us
Reply 131# allyhasana

huhuhuh..sblm ni pun ader byk kali dia cakap nak cer.. tp aku nasihatkan dia jer..then pastu ader la dia mnta mahap..x sngaja la konon psl da mrh sgt..tp aku x suka dgr prkataan tu...mentang2 lah klu pompuan ckp ta jatuh talak sng2 je nak ckp..aku plak yg ada hak nk ckp tak brani nak ckp..

Reply 134# biksu

prnh trgerak nak cari awek tp tiba2 jer bila tgk muka awek tu aku trbyg muka anak aku..jd niat tu aku kensel..

Reply 135# NURMIMIE
rasanya la kot pitching tggi..tp mlm td mood dia elok plak...ntah naper...hihihihihi

Reply  HangBuah

anak bakal 2 org..bini x keje..surirumah...
Search Post at 16-8-2010 16:39

patut lah! no wonder dia pangai camtu...dia dok umah , penat..ngan anak2 lagi, urusan rumah.....me tak heran kalu dia slalu tinggi suara......dr apa yg TT ckp dia hubby yang baik cuma tak cukup baik utk isteri......
balik keje x leh nak lepak sgt, kalu TT penat, wife lagik penat.....bila balik keje wife akan harapkan TT tolon uruskan sebahagian tanggungjawab kat umah, bukan dok lepak main ngan anak2.....uruskan anak2 mandi, pakai baju,...biar wife uruskan keje2 dapur dia lagipun time prgnt ni lagik la penat, pose lak tu mana nak bangun sahur, nak tarawikh, urus anak,urus laki...tolon byk sket keje2 kat umah......

time coty2 bwk g jenjalan, time nak pegi jenjalan tu jgn tau start enjin,tunggu dlm keter jer..make sure siapkan anak2, pintu tingkap kunci, biar wife uruskan diri dia je....windo soping pun ok.....time2 pose ni bawak g bazar ramadan sama..sesekali takyah masak atau sesekali makan kat luar...bilik air satu hal (ni ngumpat my hubby plak bullan pose nih!) tolon cuci, ni cuma cuci tang jamban je, sink ngan dinding bilik air habis berlumut ......haddeh!! bila jadik gitu tensen pun ader!tu yg TERtinggi sore tuh!

Reply 145# BorderManager

aku tak pasti ler dia ada saka tu tp ciri2 tu da ada..arap bukan gak la...huhuhu..rasanya mmg kena bw jumpa kaunselor la...tp dulu aku prnh nak bw p jmp kaunselor syariah...sekali diteriaknya aku "abg nak ceraikan saya kan!!!???"..aku da kata just nak mnta kata nasihat..last2 tak pegi...huhuhu

Reply 150# juita

aku x suruh bini aku posa..dia kata x larat..aku x suruh dia buat keje rmh..nth ler...huhuhuhuhuhu

bab2 tak suruh ni yang makan dlm......terutama keje rumah......kalu tak suruh ckp terang2 "jgn basuh pinggan, jgn cuci bilik air, tak payah kemas bilik, tak payah nyapu...nanti abang buat !"...itu baru bebetul tak suruh......

pompuan nih...tak leh tgk umah semak, sakit mata, sakit ati, sore pun akan tinggi..once TT tak buat dia akan buat, dan bila dia buat akan timbul isu penat la, tak tolon la..dan memacam isu lain...

patut lah! no wonder dia pangai camtu...dia dok umah , penat..ngan anak2 lagi, urusan rumah ...
juita Post at 17-8-2010 08:34

ek elehhhhh!!! aku menyampah gile kalau org perempuan berfikiran zalim macam ni. Tak fikir ke contribution & susah payah suami kpd isteri & rumahtangga tu melalui pekerjaan halal yg dilakukan dari awal pagi sampai  ke petang? Awal-awal pagi nak meredah perjalanan ke tempat kerja, dengan risiko eksiden di perjalanan, dengan kesesakan trafik lagik, keluar duit lagi nak isi minyak, kena bayar tol, kena bayar tiket parking bagai. Di tempat kerja, suami tu dok mengadap kerja terus menerus, cuma berehat masa lunch hour yg terhad. Lepas tu sambung kerja lagi sampai petang. Kena report kpd boss yg garang. Kena hadap office politics lagik. Dah petang, dalam penat2 minda & badan tu redahhhh pulak traffic jam.
Dan benda ni diulang-ulang setiap hari demi memberi sesuap nasi kepada anak isteri di rumah. Rumah lak suami kena tanggung. Peralatan dalam rumah dan barang2 dapur apa sume suami kena pastikan serba cukup. Itu semua takde nilai dan harganya wahai perempuan2 moden semua? Itu semua bukan sumbangan dan pengorbanan suami yg perlu dihargai dan diiktiraf ke?

Surirumah lak, walau nampak keje macam maid di rumah, tapi toksah menipu la kata 12 jam waktu siang tu kerja straight non-stop!!! Sedang maid yg dibayar gaji pun ada masa tidur siang, ada masa layan TV, ada masa duduk saja2. Tak perlu redah jam. Tak perlu bahayakan diri di jalanraya. Tak perlu keluar duit belanja semata2 nak pergi balik kerja.

Dengan segala peranan suami (dlm bentuk bekerja di luar), golongan perempuan masih nak perhambakan para suami suruh dia buat kerja sama rata dengan isteri yg jadi housewife di rumah???? Masih nak kata suami duduk saja goyang telur depan TV? Masih nak berleter kata suami tu pemalas???

Please la... fikir pakai kepala otak sikit. Jangan fikir pakai kepala lutut yg emosi.

Aku bukan tak setuju suami ada inisiatif tolong2 kerja isteri di rumah. Bagus... memang sangat bagus. Tapi, tolong bertimbangrasa sikit ye, suami tu dah setengah hari buat kerja dan perlukan rehat. Apa ingat suami tu hamba abdi korang ke?

Ini kes suami baik yg rajin bekerja ye. Kes suami pemalas yg tak bekerja tapi makan hasil bini, memang aku setuju kita sula dia 18 kali sehari.

Rate

1

Reply  juita

aku x suruh bini aku posa..dia kata x larat..aku x suruh dia buat keje rmh..nth ler ...
Search Post at 17-8-2010 08:46

Cari duit kat luar keje ko. Urus rumah tangga pun keje ko. Abih apa peranan bini ko dlm perkahwinan ko? Mengangkang saja kah? Tu takdir tuhan cipta rahim tu pada org perempuan. Kalau tak, golongan2 perempuan moden ni timbul la human right dorang suruh suami mengandung.

Jadi, isteri ni peranan dia cuma jadi permaisuri. Cari duit tak mau. Jaga rumah tak mau. Mengandung tak mau. Bela anak tak mau. Yg mau, mengangkang sex, melawa, bershopping. Tu je lah nampaknya kalau ikut hati dorang.

Peralatan dalam rumah dan barang2 dapur apa sume suami kena pastikan serba cukup. Itu semua takde nilai dan harganya wahai perempuan2 moden semua? Itu semua bukan sumbangan dan pengorbanan suami yg perlu dihargai dan diiktiraf ke?
HangBuah Post at 17-8-2010 09:21

Macam mana hidup berkeluarga nak dapat berkat....laksanakan tanggungjawab..mengharapkan iktiraf serta penghargaan......podahhhhhh:@

Reply  apple_honey
yg aku tau aku tak brapa tegas..bg aku tegas tu marah..jd aku tak suka arrr marah2...aku nak berubah...x nk jd mcm diri aku yg dulu suka marah2...huhuhuuhu
Search Post at 17-8-2010 08:21 AM

dah tau puncanya, ubah la....
pompuan mmg memerlukan suami yg tegas, bukan garang or pemarah.....
Kalo suami lembik, tak tegas...alehh, habis le diperkotak-katikkan........rase hormat pun semakin takde dlm diri die......takde ape le suami ni dimate die....maybe sebagai pemberi nafkah zahir dan batin aje ler....

Macam mana hidup berkeluarga nak dapat berkat....laksanakan tanggungjawab..mengharapkan iktiraf  ...
manakautau Post at 17-8-2010 09:28

Bukan iktiraf macam kena ditulis kat dinding ke, bagi sijil ke, tiap2 hari isteri kena lafaz skrip pengiktirafan. Tiap minggu kena bagi hadiah ke. Tapi, kefahaman dan timbangrasa isteri tu sendiri. Tak perlu dinyatakan oleh suami pun. Jauh sekali mengungkit.

Tapi bagi isteri2 yg tak sedar diri dan tersasar konsep perkongsian susah senang rumahtangga, maka terpaksa la disebutkan dengan nyata. Kang tak paham lak maksud yg simple macam ni.

Cari duit kat luar keje ko. Urus rumah tangga pun keje ko. Abih apa peranan bini ko dlm perk ...
Jadi, isteri ni peranan dia cuma jadi permaisuri. Cari duit tak mau. Jaga rumah tak mau. Mengandung tak mau. Bela anak tak mau. Yg mau, mengangkang sex, melawa, bershopping. Tu je lah nampaknya kalau ikut hati dorang.
HangBuah Post at 17-8-2010 09:27 AM

wooo....sapekah yg dapat jadi gitu ye? untung sungguh.....

wooo....sapekah yg dapat jadi gitu ye? untung sungguh.....
MrsJohn Post at 17-8-2010 09:36

nak tanya, kalau dapat jadi gitu, untung ke? best ke?

sambil tengok suami jadi hamba abdi korang.

untung ek?