CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: samshik

Belasungkawa: Al Faatihah buat lagenda yang telah Pergi

Tahukah bahawa filem pertama roseyatimah bersama PR dan berakhir dgn PR juga? Filem pertama ialah Pendekar Bujang Lapok n terakhir Anak Bapak....Kebetulankan ?

nyampuk jap.

aku baru dpt satu lagi lagu OST filem MARAH-MARAH SAYANG nyanyian para heroin iaitu SEKUNTUM BUNGA BERDURI

sape nak, sila PM aku.

selamat hari raya!

"Banyak cerita kisah hidup P Ramlee tidak tepat": Ahmad Nawab

2010/09/22

GEORGETOWN: Seniman Negara Datuk Ahmad Nawab akan menyerahkan beberapa koleksi peribadinya mengenai Seniman Agung Tan Sri P.Ramlee dan akan membongkar semula kisah hidup seniman agung itu kepada Jabatan Arkib Negara.

Katanya, beliau mengenali P.Ramlee secara dekat kerana membantu seniman agung itu untuk mengubah lagu selama sembilan tahun malah pernah tinggal di rumah P.Ramlee di Kuala Lumpur. "Saya kesal kerana banyak cerita mengenai kisah hidup P.Ramlee adalah tidak tepat malah ada yang berbohong, saya kenal P.Ramlee kerana kami bekerjasama dalam membuat muzik, P.Ramlee tidak pernah meminta lagu dari sesiapapun untuk filemnya kecuali dari saya sahaja," katanya kepada pemberita di sini hari ini. Ahmad berkata, antara fakta yang tidak betul ialah mengenai dakwaan P.Ramlee seorang yang pandai bermain semua alat muzik sedangkan Seniman Agung itu hanya berkebolehan bermain piano untuk mencipta lagu.

"Jika kita lihat filem Ibu Mertuaku, yang meniup saksofon sebenarnya ialah Ahmad B dan dalam filem Masam-masam Manis pula, yang meniup saksofon adalah saya sendiri, ini kerana P.Ramlee tidak boleh bermain saksofon tetapi beliau berkebolehan untuk memegang saksofon dengan gaya yang betul," katanya.

Beliau berkata beberapa fakta mengenai kisah hidup P.Ramlee yang diceritakan oleh kenalannya adalah tidak tepat kerana P.Ramlee sendiri tidak pernah ditemubual oleh media semasa hayatnya.

"Mungkin ramai yang tidak tahu bahawa P.Ramlee gemar untuk memakan buah tembikai dan dicicah dengan sambal kicap...ini pelik tetapi itulah kegemaran P.Ramlee," katanya.
Sebagai permulaan Ahmad Nawab menyerahkan potret beliau bersama P.Ramlee yang dirakam pada 1965 di Sarawak kepada Arkib Negara untuk dipamerkan di Galeri P.Ramlee di sini.

Katanya, usaha menyerahkan koleksi peribadi mengenai seniman agung itu adalah penting supaya ia dapat menjadi tatapan generasi akan datang untuk mengenali kisah hidup P.Ramlee yang sebenar.

Sementara itu, Presiden Persatuan Melayu Pulau Pinang (Pemenang) Datuk Seri Mohd Yussof Latiff berkata, persatuan itu akan menganjurkan Seminar Pemikiran P.Ramlee di Kem Tun Razak, Bukit Gedong di sini pada Oktober depan.

Katanya, seminar itu akan membetulkan fakta-fakta mengenai kisah hidup P.Ramlee dan Ahmad Nawab akan dijemput sebagai salah seorang anggota panel. - BERNAMA

Yang tiup saksofon dlm Ibu Mertua Ku ,Yusoff B la bukan Ahmad B  ni wartawan silap taip.

cite pasal rockers lagenda yg telaah pergi xde ke?

kalau nak tahu kenape filem Hang tuah di kalerkan sebab filem itu kire filem sejarah.. selain filem hang tuah, filem Mahsuri juga di terbit dgn menggunakan eastman colour.. harap maklum.. di sini saya senaraikan filem2 melayu klasik yg di terbitkan dalam bentuk colour :

1. Penghidupan (1951)
2. Ribut (1955)
3. Hang Tuah (1956)
4. Mahsuri (1959)
6. Raja Bersiong (1967)

Follow Us
i miss this thread gile babeng dow!!! this was the biggest mistake ever made by momod..

Reply 1627# samshik

aku pun suka benang ni..TZ banyak info..

mek...mekasih bg pm kat aku..insyallah sokongan aku pd ko takkan berubah..wakakakaka

ris suka thread nih............ tapi bila pindah sini, jarang jenguk dahhh

dialog ape yg korang paling suke dlm filem melayu klasik ? aku suke dialog madu 3 yg cik latipah dgn cik hasnah berjumpe di rumah cik rohani.... selamba je dialog dia

dialog ape yg korang paling suke dlm filem melayu klasik ? aku suke dialog madu 3 yg cik latipah dgn ...
pencintaTZ2010 Post at 14-10-2010 15:58

aku suka suara cik hasnah tuhh...seksi suara diee....aku mmg suka scene tuhh

Rokiah

Apa khabar cik Hasnah

Hasnah
Eh...ada di sini..tak prasan plak
Rokiah: Mari kita duduk di luar....
Hasnah : baek lah....ehhh kenapa pompuan giler tue ada di sini
Rokiah : Yg sudah tue sudah...kalau cik hasnah kesian kan saya...jgn lar bergaduh di rumah saya...
Hasnah : baek
Latipah : cik hasnah pun ada di sini...amboi sejak kita bergaduh di kedai emas tempohari...langsung tak nampak muka
Hasnah : saya sibuk skrg nie...melayan suami ..melayan itu..melayan ini...sibuk sgt cik tipah
rokiah : duduk lar dulu...nanti saya ambilkan kerusi lagi 1
Tipah : tadi..cik hasnah ada mengatakan cik hasnah melayan suami..siapa suami cik hasnah sekarang
hasnah: saper lagi kalo tak cik jamil tue
tipah: eh setahu saya...cik jamil telah berpisah dgn cik hasnah
hasnah : tidak cik jamil masih pulang ke rumah.....setahu saya cik jamil yg telah berpisah dgn cik tipah...
tipah : eh..jamil dah buat pulak......nasib baek di rumah org kalo tidak saya kerja2 kan awak
hasnah : awak ingat saya nie batang pisang yea sblm awak kerja kan saya...saya korek bijik mata awak
tipah : ehhh sedapnyer dah dia rampas laki kita...bijik mata kita dia nak korekkkkkk
hasnah : awak x pandai jaga laki...sbb tue dia cari laennn
tipah : rumah di tepi laut rumah cik rokiah nie...sungguh nyaman..angin bertiup kencang
hasnah : bapak saya ckp kalo nak buat rumah....buat d atas bukit
tipah : ehhh bukit jgn ckp cik hasnah....kalo nak wat rumah di atas bukit...buat di camron highlands
rokiah : hah mcm tue lar...yg sudah tue sudah......
tipah : apa yg sudah...makin terbelit...
rokiah,hasnah...tipah : sama2 ketawa

copy paste dari thread kat filem&wayang......

i misz dis thread 2...xsgka tercampak kew sinie...huhu

Reply  samshik

aku pun suka benang ni..TZ banyak info..

mek...mekasih bg pm kat aku..insy ...
kodoklawa Post at 14-10-2010 15:44

mak nak bagi info .. rasernyer thread nie macam ader fb .. hok tu kena tanyer purpleaxe.. sebab die penah pm mek nak buat fb .. purple .. kasi announcement kat pencinta2 seni nie!!

i misz dis thread 2...xsgka tercampak kew sinie...huhu
luvly_snow8608 Post at 14-10-2010 16:25

takper .. now ngan kiter2 dicampak ke sini .. leh la panjangkan lagi thread nie kan?? ader yang kacau ker??

aku suka suara cik hasnah tuhh...seksi suara diee....aku mmg suka scene tuhh

Rokiah

Ap ...
choolakaw Post at 14-10-2010 16:19

aku ingat muke2 pelakon die time tu.. ketat dalam senyuman!!dengan muke yang tak leh blah .. and gelak yang sangat tak ikhlas!!! hahaha!!!

takper .. now ngan kiter2 dicampak ke sini .. leh la panjangkan lagi thread nie kan?? ader ...
samshik Post at 14-10-2010 16:44

hihi..xde mek..makhluk alus da kembali kew gua tmpt die bertapa gamaknyew...hihi

hihi..xde mek..makhluk alus da kembali kew gua tmpt die bertapa gamaknyew...hihi
luvly_snow8608 Post at 14-10-2010 16:50

lepas nie mek nak gune bomoh jangan pandang belakang congkak ah utk halau pelesit!!! haha

al fatihah kpd yg dah pergi

Reply 1630# pencintaTZ2010

aku suka dialog filem Sultan Mahmud Mangkat Dijulang , masa Shariff Medan merayu kat Sultan supaya
dang anum diampunkan banyak maksud tersirat kat dialog tu .

Reply  pencintaTZ2010

aku suka dialog filem Sultan Mahmud Mangkat Dijulang , masa Shariff  ...
cm_matjawasp Post at 15-10-2010 01:56

tanak copy paste dialog kah?? mek tak suke sebab cter tu sedey