CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Reply 139# NoX

sure kazen ko insaf dari berpoya2 malam2 ek?...

Reply  NoX

sure kazen ko insaf dari berpoya2 malam2 ek?...
yenil95 Post at 25-8-2010 09:11

takder makner...kalau dah setan tu setan jgk...kejap jer dia insaf...harharhar...

Post Last Edit by NoX at 25-8-2010 09:49

sambung lagik.... sorry TT...tumpang benang yer...

esoknyer tu mak aku suruh aku (paksa sebenarnyer...hehehe) pegi melawat cousin aku tu. Dah lama x jumper katanyer. Aku memang rapat pun dengan joe ni sebab cousin2 aku yang len ramai yang x berkenan ngan perangai jahanam dia tu tapi aku ok jer selagi dia x mengganggu hidup aku. lagi pun jumpe dia boleh lah paw rokok puas2. hahaha. aku pun geraklar pepagi pegi rumah pakcik aku yg lebih kurang 100km dari rumah aku. kena naik bas lagi sebab aku xder transport sendirik. sampai umah tu aku pun sembang2 lar dengan dia sambil2 tu menggelak-gelakkan dia yang kunun2nya gangster besar tapi kene sakat ngan hantu... cuak jer muker dia aku tengok tapi buat2 cool. ko x kena boleh lar cakap...katanyer.

malam tu lepas makan mlm dia ajak aku gi beli rokok sebab stok dah habis katanya. nak pinjam keta ayah dia kitorang x berani n kemungkinan untuk berjaya pun amat tipis sebab pakcik aku ni memang kedekut sket kalau keta dia. aperlagi terpaksa menapak lah. Untuk pengetahuan uolls, kedai tu dekat dengan simpang besar n kena melalui tempat kejadian tu. takperlar, fikir2 pun dua orang kan berani sket lar kot. cett... kitorang gerak bawak dua bijik lampu suluh kira sorang satular. masa pegi tu xder aper sebab kitorang buat2 bersembang kot walaupun dalam hati aku nie hanya tuhan jer yang tahu. lagipun actually masa nie aku tak taw lagi spot yang sebenar tempat dia kena kacau tu. sampai kedai tu pun dah tutup kena ketuk2 plak barulah tokey tu bukak. dah beli rokok 2 bungkus kitorang pun bergerak balik.

tengah2 borak tu lebih kurang 1km lg nk sampai rumah joe pun cakaplah. "kat sini lar aku kena kacau tu"... hekeleh... siap tunjuk pakai lampu suluh tu. aku pun suluh gak tempat tu. Yang aku perasan kat situ ader tandan2 kelapa sawit yg dah proses tu dilambakkan n ader signboard 'JANGAN AMBIL KULAT/CENDAWAN DI KAWASAN INI. BERACUN' kot kalau x silap aku. tapi yang sadisnya kejap jer lepas tu dua2 lampu torchlight kitorang terpadam. bila arah balik ker tengah jalan ader balik. aku suluh balik tempat signboard tu tepadam balik. dua tiga kali gak aku buat macam tu. dah...bulu tengkok aku dah meremang dah. suddenly zuppppppppp....joe tu larik tinggalkan aku. baghal punya cousin. mencarut aku dalam hati.

untuk pengetahuan semua, aku nie jenis yang x boleh nak berlari kalau aku betul2 dalam keadaan gemuruh, takut, or panik especially bila melibatkan hal2 mistik nie. sebab dulu aku pernah gak kena kacau n aku memang x boleh lari sampai lar org tarik tangan aku. tapi tu citer kat benang lain lar sebab bukan pasal cik pon or cik lang. tapi kalau bukan pasal nie memang aku jaguh lari pun. dulu kalau pengawas n cikgu disiplin kejar sebab ponteng sekolah berdesup aku lari. Paling depan plak tu n boleh gelak2 lagi.

Back to my story...lepas joe lari tu aku dengar ader bunyik terkekeh-kekeh kat belakang aku..."hik...hik..hik..." makaih Tuhan jer yang tahu macam maner kencangnya degupan jantung aku ketika itu. macam mana nak describe erk... kalau nak kata macam orang yang takder lesen bawak motor tetiba jumpa roadblock tu, tambah2 motor tu motor curik plak...perghh...tapi x tepat gak sebab kalau macam tu takder lar sampai meremang bulu roma kan. arrghhh korang imejin lar sendirik. Dengan kepala lutut aku dah ketaq memang berpeluh kuyuplar aku malam tu. Aku ingat lagi, aku tarik nafas dalam2 then dalam hati aku ucap 'Lahaula walakuata illah billah hilaliyil azim', lepas tu aku baca ayat qursi agak kelam kabut n kucar kacir gak lar. Benda tu plak still cam gelak2 lagi belakang aku. Aku jalan jer tunduk tengok cahaya lampu torchlite aku tu. Tawakkal jer lah. then sepanjang aku jalan tu aku dengar bunyik macam benda terbang n hinggap atas daun2 kelapa sawit yang aku lalu tu. sampai lebih kurang 100m dari rumah baru lar aku rasa dah takder bunyik2 lagi. Barular tersedar badan basah dek peluh n nafas termengah-mengah.

Aku sampai kat pagar rumah, pakcik aku dah dekat tangga dah pegang parang panjang nak pegi carik aku. Cousin aku tu duduk atas anak2 tangga tu. Siyal dalam hati aku. Dia boleh cakap dia lari tu sebab dia rasa aku pun dah lari. Eleh...alasan jer tu. Gangster taik kucing! Esoknya pakcik aku antar aku balik umah dia citer belakang2 pokok kelapa sawit tu (jauh sket ke tengah lar) memang ader pokok ara. agaknya penunggu tu lar kot yang kacau aku malam tu. Sampai umah pakcik aku citer kat mak ngan ayah aku, tak pasal-pasal aku kena minum air 'penawar' dari tok imam plak konon2 nak pulihkan semangat aku. Sekian. Mintak sorry lar kalau tak berapa seram. Just nak share pengalaman aku yang tak seberapa nie.

Rate

1

sape kate tak seram..seram la...
selalunye forumer yang ceritakan pengalaman diorang,
kat ayat last diorang akan cakap "sori le kalo tak seram"..
padahal forumer yang membacenye dah seram sejuk + menggigil dah..

mungkin sebab korang dah lalui kot..tu yang keseramannye dah berkurang..

Post Last Edit by NoX at 25-8-2010 11:37

Reply 144# sonata85

hehehe...bukan aper...sebab ramai lg otai2 kat sini yg lalui pengalaman mistik yg lg seram...
tu yg aku risau tu, sbb gigih aku nk recall kenangan tu semua... takut dah taip panjang2 org x rasa lak keseramannyer...
saper kata x rasa dah keseramannyer...kembang gak lar lubang idung ngan bulu roma klu teringat2 tu. tambah2 lagi kalu taip waktu tgh2 malam...huhuhu...

Reply 143# NoX

seramla.....
nasib baik gelapkan..kalau tak nampaklah keayuan cik pon tu.....
Alhamdulillah dia tak berkenan kat TT..kalau tak mau ikut balik kg...

Follow Us
Reply  sonata85

hehehe...bukan aper...sebab ramai lg otai2 kat sini yg lalui pengalaman mistik ...
NoX Post at 25-8-2010 10:36

seram seyyyy....naik bulu roma aku membacanya...

Reply 143# NoX

gile terseksa takleh lari..adei

Reply 145# NoX

pade aku lagi panjang lagi seram..
pendek kate, tiade yang seram melainkan yang seram-seram belake..

aku pernah gak terrrr"encounter"..tapi syukur aku nampak sikiitt je..
camni haa citernye...jejejenggggg....

bende ni jadi time aku sekola..mase ni dah nak magrib..kul 7 lebih..langit pun dah nak gulap gulita..
ari pun dah rembang2..kire time "diorang" ni punch in la..

aku dalam kancil..akak aku #1 drive, mak aku co-pilot, akak aku #2 dok belakang ngan aku...
tengah nak keluar dari felda..paham2 la felda..kiri kanan kelapa sawit..
jalan masuk felda pulak panjang...
yang aku ni time tu agak jakun naek kete..membuatkan aku duduk bersila betul2 menghadap tingkap, pandangan terus ke kelapa sawit yang suram lagi kelam..
tengah2 dok layan perasaan, tetiba aku nampak ada kain putih yang buruk terbang berkibar melintas jalan dengan lajunye, lalu kat belakang kete kitorang..aku nampak kain je..tak nampak kepala..
aku ingat lagi..ujung kain tu macam dah tercarik2...
errkkk! aku terus terdiam, dari bersila tepi tingkap aku terus duduk tengah ngan kaki rapat n speechless..
akak aku sibuk marah2 :" ehh sane la sikitt..sempitlaa "
huhu dah sampai jalan besar baru aku berani citer kat mak aku..
diorang cakap :"tu la...duduk lagi camtu hehe.."
nasib baik "die" tak ikut

tula 1st encounter aku (dan harap2 last jugak)..
simple je cite aku ni..
dan tak begitu seram (chaiitt sinndrrii juga cakapp ini macam )

Reply  NoX

seramla.....
nasib baik gelapkan..kalau tak nampaklah keayuan cik pon tu ...
yenil95 Post at 25-8-2010 11:04

kalau aku nampak harus lar aku kejung kot kat situ...
lagilar cousin aku tu gelakkan aku sbb terpengsan lak kat situ...

Reply  NoX

pade aku lagi panjang lagi seram..
pendek kate, tiade yang seram melainkan yang sera ...
sonata85 Post at 25-8-2010 11:09

aku tang yg kat keta ni lar aku paling risau...
sbb aku x pernah lagi terjumper...
ko citerlak...dah lah aku jumaat malam nie nak balik kg kt felda gak tu...
nampaknya terpaksa lar aku bukak radio IKIM spnjang perjalanan...

seram gile name calling.. lahanat punyer che pon!!!
allsparks Post at 25-8-2010 12:20 AM

tu la pasal En TT mmg seram...hari2 seterusnya nak study tgh malam rasa kecut perut...kejadian berulang 2,3 kali hampeh kan.

tapi suara Cik Pon nih mmg serius seram tak mcm suara hantu kita tgk kat tv...org biasa pun takleh buat sore mcm tu.suara dia nyaring dan bergema....suara yg menusuk ke dalam kolbu.

ok...salam semua uollsss...

aku nk citer plak my 2nd encounter dgn cik pon (kot?)
sebelum tu bet ...
NoX Post at 25-8-2010 07:06 AM

mmg seram tahap gaban citer NoX nih...nasib baik baca pagi kalo baca tgh2 mlm mau tak tdo nih

Reply 151# NoX

nox, aku pun kalu dah nak magrib lum sampai kampung lagi, cecepat aku tune ke ikim atau radio rtm..
time nak magrib diorang slalu buat ceramah/ngaji quran..
aku cuak bile ade kete potong aku...ini bermakna kete aku akan tinggal kat belakang..
tidaaakkkk...jangann tinggal dakuuu....

ingat lagi..1st time drive kol 5 pagi sensorang..kiri kanan kelapa sawit/getah..
akan lalu 4 jirat cina..
aku bukak lampu tinggi + lampu spotlight + pasang lagu/orang ngaji kuat2 + mate pandang depan je..

Reply 149# sonata85

aku boleh bayangkan kampung sonata..sbb aku anak felda..dari jalan besar ke kg aku pun dalam 8km..setakat ni sampai rumah pkl 12mlm tak penah lagi nampak makhluk2 misteri...

teringat dulu masa tgh study..hp takde lagi..aku sampai kat tepi jalan besar nak masuk kampung dlm pkl 11 mlm..lampu jalan takde..gelap gulita kat tepi jalan tu..ada tempat tunggu bas yg lebih kurang 5 m dari jalan so aku pun tunggu lah kat pondok tu bersama beg baju + beg laptop yang berat sampai nak rebeh bahu tu....aku ada hantar surat pada abah aku tak taulah sampai ke tak..yang pastinya ayah aku takde pun tunggu tepi jalan tu..punyalah takut duduk kat situ sebab dahlah gelap sebab takde lampu..suasana kat ladang kelapa sawit yang hanya ada bunyi cengkerik + anjing menyalak sekali sekala..seram...sampai aku cakap dlm hati,"ni kalau cik pon datang ni mesti aku tak sempat lari sbb laptop tu jer berat ya amat"...nasib baikla takde pun cik pon..tak taula kalau dia duk sebelah gelak2an aku tapi aku tak nampak.....
Alhamdulillah ayah aku dtg juga sbb dia mcm terasa2 aku nak balik...

Reply 150# NoX

hampes tul kazen ko tu...

Reply 151# NoX

Nox,
bila mau citer ko menyakat cik pon?..
Aku tau senior2 aku dulu pantang nampak cik pon atau toyol kat hostel..habis dikejarnya sampai hilang nate2 tu...

Reply 143# NoX

kalau cam tu betul la kata orang, bila kita terlampau takut, kaki kita macam terlekat kat bumi.... nasib baik la tak dikeliling ya awak yerrr... dia takat melompat kat daun2 kelapa sawit tu jerrr..... kalau tak langsung tak leh melangkah rasa nyerrr...

Reply 151# NoX

naper kat felda2 banyak benar cik ponti ni ekk ?? agaknya masa dibukak tanah tu dulu, habis rumah2 deorang kena kacau kutt.. tu yg deorang marah tu agak nyerrr....  nasib baik la aku tak pernah jumpa dia ni ... tak leh nak bayang apa reaksi aku agaknyerrr...mau terkucil dalam suar niii....

sambung lagik.... sorry TT...tumpang benang yer...

esoknyer tu mak aku suruh aku (pak ...
NoX Post at 25-8-2010 09:42

oitt....seramlah neh.....ko ckp tak seramm.....dengar sore dia kt belakang...terbang2 bagai.....

aku try imejin diri aku kt tmpat ko......   kalu pengsan pun dah cukop baik....dibuatnya nangess, terkincit2 kt situ....