CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ejart_9834

KTMB electrified double track project- hantu kat site!!

aku nak sangat tgk pic kampung abandon tu...tlg la penuhi permintaan terakhir aku ni...
JulietTheOrange Post at 24-2-2011 15:19

kampung tu x dapat amik gambar.. dapat pun sebelah trek je.. (kawasan yang same tapi opposite kampung tu)

pergh~~ lme betul x 0n9.. mcm2 urusan yg kne disetel kan.. mcm2 halangan nk on9.. router wifi rosak la.. batri laptop kong la.. mcm2.. latest yang aku dengar plak kat rembau ni cite antu pocong plak kat area bongek-kota.. ni kna bukak thread lain ni.. (lain tajuk) haha

pasal ketapi plak aku dengar dah idup 2 line( area seremban je) kat area rembau blum lagi rase nye.. ade masalah kat area pedas klo x silap.. macam2..

wah antu keretapi ni best best

Reply 300# ejart_9834

scary weh!!!! aku aritu baru excited gile blk kg naik tren..senandung langkawi..KL-Alor star...biasanya aku naik flight je..tp ni kes last minute punye cite so aku pon beli la tiket keretapi
so mase blk Alor Setar aku amek seat second class..lenguh weh nak tdo susah
aku decide nak tuka tiket blk KL to ADNS - katil 2nd class upper berth
okayy aku sgt excited gile kot tdo 2nd class punye katil tuh..
pastu this week pon aku nk blk lg naik train jgk..nk beli tiket ADNS - katil 2nd class upper berth
tapi tibe2 bace cite ko ni pasal ade org menumpang dlm tren aku jd cuak gile..

mekasih mod bagi tacang walaupun citer tak berapa seram.. misteri jer lebih
hehehe...

mcm bapak aku selalu gak kuar masuk utan sbb dia tentera darat... hehehe

tapi heran, dia tak pern ...
underground Post at 23-8-2010 11:52

Sesetengah org mmg gini. Mungkin ada certain doa yang diamalkan masa solat, yang menghalang terus benda2 gini dari muncul depan dia.

Follow Us
Post Last Edit by Santeira at 19-4-2011 12:03

Tak tau la dah citer pasal ni ke tak, tapi san mmg membesar kat sebelah landasan keretapi. Dekat je dengan satu jambatan besi kat area Tapah Road. Dalam tahun 1987/1988, ada satu kemalangan, sorang penumpang ni, lelaki, dalam aawal 20-an kot, dia keluarkan kepala dari tingkap pada waktu senja gitu, adalah dalam pukul 7 lebih. Pastu dia tak perasan kot jambatan besi tu masa tu dah dekat sangat ngan keretapi.

So kepala dia tehantuk kat jambatan. Dia meninggal, bihun yang dia bawak dalam bekal bertabur kat jambatan dengan darah. Cebisan kepala tak tau la, tak ingat sama ada ada di situ.

Masa san pegi, orang KTM dan bersihkan tempat tu, so dah tak ada apa2 lagi. Dengar cita tak lama lepas tu ada suara orang mengeluh di situ, tiap2 kali umat yang naik motor lalu untuk ke kampung seberang, tapi san sendiri tak pasti betul ke tak. Mmg dekat sangat ngan umah jambatan dan tempat budak tu kena, dalam 20-40 meter gitu.

Tak lama lepas tu KTM guna koc jenis tingkap tak boleh bukak. So tak ada lagi kejadian macam tu lepas tu. masa san kecik, selalu ke situ untuk jual ais krim Malaysia kat pekerja2 KTM yang baiki jambatan tu. Sekarang jambatan tu dah tak digunakan oleh keretapi lagi, dah ada satu jambatan lain berdekatan dengan situ untuk keretapi lalu, tapi jambatan besi lama tu masih digunakan orang ramai untuk ke kampung seberang.

wa..
besh2 jew citer kt sni...

mana TT nih......heheh tak sabo nak citer lagik...tu hari bulan bila tah balik tepen mcm biasa la naik ketapi nih...tiap2 kali balik mesti xcited nak lalu terowong bukit berapit tu..siap sanggup melekat2 muka kat cermin nak tgk luar!! hahaah ada skalik tu snap gambar dalam terowong tu la....mcm tercapture seswatu....tapi tak sure ape...huuuuu..masa tu senja dah.....

Reply 427# Santeira

terbaik citer ni.....perghhh.........ketapi ada tingkap bukak2 tu zaman ai kecik2 tu....ada gambar masa kecik ngan ketapi yg macam kayu tuh...tapi nak kene carik balik dalam album

Wahhh....serious tabik dgn ejart. Terasa mcm Allan pulak yg keje kt rel tu ermmm...yg lain xnak cite ke? Bg la ejart rehat jap, dh byk dah dia cite

laa..da abeh da..x cukup lg neh nak baca...

Longest Railway Tunnel in Asean

Bukit Berapit tunnel, Perak

ejart_9834 posted on 22-8-2010 01:03 PM
selalunya bila site baru bukak, cina ni akan bina tokong kecik kat area2 site.. klau antu t ...

nama patung tokong Abdullah eh........yg aku pernah tahu, tuhan melayu so makanan yg dihidang pun style melayu..

ejart_9834 posted on 23-8-2010 06:53 AM
kalau korang nak tau, dekat bawah batu balast (batu railway tu) ade macam2 barang yang kitaorg penah ...

budak yg kena "tampar" keteapi tu
hidup lg x?
nenek tu melayu eh?

sy penah gak buat ukur tanah ms belajar dulu
mmg seram kdg2 bila ade kt tmpt kita xbiasa dtg
dgn org dtg ganggu

kus semangat.. seminggu lebih sy jauhkn diri drp membuka forum misteri sbb xnak baca cite2 seram nih..last2 terbukak juge n khatam trus thread ni lam beberape jam..huhu abeh la pasni ketakutan T_T

Salam tuan tanah...

Ceta ko memang menarik, dari petang tadi aku dok ulang baca... Berenti time nak mandi, solat n makan jer.. Anak aku pun aku pakai remote control jer...

Pengalaman naik ketapi ni memang menyeronokkon.. Aku sejak berkahwin rajin berulang dari kelantan (Wakaf Baru) ke Pahang (Triang)..

Tren pilihan aku kol 8 dr WB, sampai Triang dlm kol 5... Dalam perjalanan slalu lepak kt ruang antara koc untuk isap rokok... Tapi x pernah pun terfikir makhluk2 dari dunia sebelah sana... Kadang2 aku melepak sorang jer... Esp bila tren dh melepasi mentakab...

Pepun travel dgn ketapi mmg menyeronokkan... At least aku x payah fikir ttg Bukit 7 punyer laluan kalu naik bas... Cuma kadang2 kalu dr pahang ke kelantan selalu perasan laluan ketapi dekat dengan sungai esp area Gua Musang - Dabong - Kuala Krai...

Kt tempat aku pun project nih stll berjalan...nmpak cam dh nk siap....xtau bila nk start guna...

silap.. x abis lg SGEDT? kan bz signalling n handing over..

tuan tanah buat EDT ipoh- pdg besar ke?
wahhh.. hebat..
area utara lg manyak cite.. Last edited by poloy on 29-4-2013 02:17 PM

best la cite TT... tahniah sebab menyajikan pengalaman TT pada kami semua...syok oooo...syok membaca je tau, klu bole xnak alami...hiiii