CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: samshik

GEMPAR!! Retis KonTroVersi Mesia, Gusip TerBaekk SePanJanG Zaman..

n jgn lupa raja cerai ROSLIN JONGOS..............
go_kart Post at 1-9-2010 12:57

aku tengah nak cari artikel umie kena hentam kaw2 ngan blogger sebab nikah kat mekah but baju tak cukup kain

meh sini aku tambah lak..

meh sini aku tambah lak..
wadiunong Post at 1-9-2010 12:58

cayalah!!! very da i likkeeee

KES: TEGURAN PEDAS UTK UMIE
kedit:RBF

Pertama sekali saya nak ucapkan terima kasih kepada Mingguan Malaysia yang memberi ruang kepada blog saya di dalam sisipan Pancaindera semalam. Saya dihubungi melalui email pada 7.April.2010 oleh seseorang dari Utusan Malaysia yang memohon kebenaran saya untuk memaparkan pandangan saya dalam akhbar mereka.

Utusan punya pasal, tidak menjadi masalah kepada saya. Jika mereka tidak minta izin pun tidak mengapa kepada saya. Ini kerana Utusan Malaysia adalah rakan karib saya sejak berpuluh tahun lalu.

Kedua , saya nak ucapkan terima kasih kepada semua pembaca blog saya, yang memberi sokongan atau menentang saya dalam kes berkenaan. Terima kasih juga kepada ahli keluarga dan sahabat handai yang tidak putus-putus menghubungi saya dari jam 6.30 pagi hingga ke malam. Hinggakan bateri telefon saya menjadi seperti otak bekas MB Perak , Nizar Jamaluddin @ Tan Ah Chong dan Pemuda Pas Kota Raja.

Begitu juga dengan kotak email saya, penuh dengan sokongan para pembaca. Terima kasih kepada pasangan Zacko dan Ema yang menjadi orang pertama menyampaikan berita berkenaan kepada saya seawal jam 6.30 pagi. Terima kasih kepada semua.

Sebelum anda pergi lebih jauh, sila baca terlebih dahulu artikel asal saya disini

Kemudian lihat pula gambar-gambar dibawah .

Dengan pakaian sebegini semasa majlis berinai, Umi umumkan yang dia akan bernikah di Mekah. Adakah pakaian ini juga direka oleh pereka fesyen tanpa persetujuan anda ?

Kemudian pergi bernikah di depan Kaabah

Balik ke Malaysia pakai begini pula di majlis persandingan. Apakah salah atau fitnah apa yang saya katakan ini ?

Setelah meneliti hujah balas Umi Aida , saya dapati hujah beliau lebih kepada untuk menagih simpati. Hujah nak tutup malu. Hujah orang bersalah. Hujah untuk membuatkan orang menjadi marah kepada saya dan ada hujah yang tak logik.

Penutup hujah dia semalam beliau berkata Islam melarang keras fitnah. Saya nak tanya kepada Umi balik apa yang saya fitnah ? Apa yang tak betul dalam pandangan saya ? Baca balik posting saya dari awal hingga habis dan nyatakan apa yang saya fitnah ? Jangan cuba untuk menjadi 'ustazah' bagi menutup kesilapan anda.

Sekarang saya jawab satu persatu mengikut apa yang dikatakan oleh Umi semalam.

Pertama dia ucapkan terima kasih kepada saya kerana memberi pandangan dan komen mengenai ketrampilan serta jati diri beliau. Bab ini saya tak mahu komen apa-apa, cuma bila orang orang ucap terima kasih, maka kita kena jawab sama-sama. Jadi saya ucapkan sama-sama kepada Umi kerana sudi ucap terima kasih kepada saya.

Kemudian dia berbicara pula bab Malaikat dan iblis. Biar saya jawab yang ini, wahai Datin Paduka Umi Aida, sudah menjadi kebiasaan dari dulu lagi orang-orang melayu menggunakan perumpamaan 'baik seperti Malaikat' dan 'jahat macam iblis atau syaitan'.

Itu sekadar perumpamaan. Saya pun sedar dalam bab ini, saya agak terlajak atau keras dalam membuat perumpamaan. Tapi saya tidak pernah mengatakan perkara ini secara terus kepada anda atau artis lain. Saya katakan secara umum. Ada artis yang baik dan ada artis yang teruk.

Tetapi Umi bukanlah tergolong dalam golongan artis yang penuh dengan masalah. Sepanjang kerjayanya pun saya tidak pernah mendengar skandal tentang beliau. Kesimpulannya , dalam bab perangai-perangai artis , Umi masih tergolong dalam golongan artis yang tiada masalah. Cuma dalam bab nikah ini sahaja beliau nampak teruk, seolah-olah mempersendakan Tanah Suci Mekah. Nikah di Mekah dengan pakaian yang penuh sopan, kemudian balik Malaysia pakaian menjolok mata.

Kemudian dia kata pula yang dia tidak pernah mendabik dada untuk mengumumkan pernikahan di Mekah dan tidak pernah terlintas di hati kecilnya untuk menunjuk-nunjuk pernikahan di Mekah kepada orang ramai.

Dalam bab ini saya rasa Umi tidak bercakap benar. Benarkah tidak mahu menunjuk-nunjuk ? Bukankah Umi ada membawa wartawan bersama dalam rombongannya ke Mekah ? Apa gunanya bawa wartawan jika bukan untuk publisiti. Tidak mungkin wartawan yang dibawa hanya untuk menjadi budak pengangkat beg. Mana mungkin jika kereta kita rosak tengah jalan , maka kita panggil pembaiki basikal untuk membaikinya. Sudah tentu kita panggil mekanik kereta.

Samalah dengan kisah Umi, mana mungkin bawa wartawan bukan untuk publisiti, mestilah untuk membuat liputan. Kerja wartawan membuat berita. Tak munasabah langsung bawa wartawan hanya untuk suka-suka, atau menjadi tukang angkat beg. Lagi pun sepanjang Umi berada disana, boleh dikatakan kerap ada laporan di akhbar mengenai pernikahannya. Akhbar mana saya tidak perlu sebut, tepuk air di dulang kena muka saya sendiri.

Tentang dakwaan nikah seludup. Saya akui perkataan seludup itu ditimbulkan oleh saya sendiri. Saya ada terbaca di akhbar yang Umi menceritakan tentang beliau menghadapi kesukaran untuk bernikah disana kerana beliau dan pasangannya bukan rakyat Arab Saudi. Maka majlis pernikahannya tidak dapat dilakukan mengikut seperti yang dirancang, jika tidak silap saya Umi memberitahu yang beliau terpaksa dinikahkan di tengah malam atau awal pagi. Perkara tersebut tidak menjadi masalah kerana ianya hanya sekadar hukum dunia sahaja.

Pergi pula kepada bab busana majlis persandingannya. Bab ini yang paling banyak diperkatakan oleh orang-orang yang menghubungi saya. Macam-macam yang mereka kata. Ada yang kata tidak cuba dulu baju berkenaan, ada yang kata mata Umi kelabu sehingga tak nampak fesyen baju dan macam-macam lagi.

Dalam bab ini juga saya kurang berpuashati sedikit dengan laporan Mingguan Malaysia semalam. Dalam posting saya, saya membangkitkan pakaian Umi yang menampakan dada ialah busana yang berwarna putih, bukannya yang berwarna merah sepertimana yang disiarkan oleh Pancaindera semalam. Busana merah berkenaan tidak menjadi masalah, ianya nampak sopan.

Sepatutnya Pancaindera menyiarkan gambar yang saya maksudkan. Bukannya menyiarkan gambar yang lain. Ini agak kurang adil kepada saya, jika berita berkenaan dibaca oleh pembaca-pembaca yang tidak berpeluang melihat posting saya. Atau mungkin juga Mingguan Malaysia tidak sampai hati hendak menyiarkan gambar berkenaan, kerana takut Umi dikutuk teruk dan pembaca menyebelahi saya.

Saya tidak mahu terus bersangka buruk kepada Umi , maka saya terimalah penjelasan Umi walaupun agak berat untuk saya terima kononnya seolah-olah beliau menjadi 'mangsa' pereka fesyen. Walaupun sudah pesan tujuh kali tapi pereka fesyen berkenaan tetap buat fesyen yang menjolok mata. Mungkin juga pereka fesyen berkenaan menghadapi masalah deria pendengaran.

Bab ini saya pulangkan kepada pembaca untuk menilainya.

Tentang dakwaan Umi kononnya saya cetek fikiran kerana tidak tahu ribuan umat Islam telah bernikah di Mekah.

Terus terang saya katakan, saya tidak pernah mendengar lagi orang-orang Islam Malaysia pergi bernikah di Mekah. Ini kali pertama. Selama ini yang saya pernah dengar ialah ramai orang Malaysia mati di Mekah setiap kali musim haji. Nikah, ini baru kali pertama dengar. Mungkin mereka tidak seglamor Umi dan pernikahan mereka tidak mendapat liputan media, maka sebab itulah saya tidak tahu. Bab ini saya mengakulah mungkin fikiran saya cetek. Bab ini sahaja.

Kepada Datin Paduka Umi Aida, topik utama yang saya nak bawa ialah bukannya soal nikah di Mekah, soal Malaikat dan iblis, soal nikah seludup dan sebagainya. Persoalan utama yang saya hendak katakan ialah pakaian anda yang menjolok mata semasa majlis persandingan dan ianya tidak sesuai dengan tempat anda dinikahkan.

Umi....yang penting nawaitu. Walaupun disediakan pakaian sedemikian oleh pereka fesyen, jika hati anda tetap pendiriannya, anda tidak akan memakainya. Bukannya pakai dan kemudian ada masalah maka salahkan orang lain. Jangkaan saya dalam hal ini mungkin akan timbul masalah kelak antara umi dan pereka fesyen berkenaan kerana Umi menjadikan pereka fesyen sebagai kambing hitamnya.

Lihat contoh Linda Onn beberapa tahun lalu. Beliau pernah dipilih menjadi pengacara di satu majlis yang besar dan hebat di luar negara (saya tidak ingat nama majlisnya). Apabila beliau dipaksa pakai baju yang tidak sesuai dengan jiwanya, beliau sanggup tolak tawaran tersebut, walaupun pada masa itu majlis hampir berlangsung. Itulah contoh orang berprinsip. (LO,baliklah ke Sinar FM, abang RBF merindui mu).

Ada pembaca yang menghantar komen kepada saya minta saya ulas tentang kenyataan Umi yang kononnya beliau hendak berlatih bertudung.

Bab ini saya kena sentuh sikit, sebab artis yang bercakap begini. Bila artis bercakap kadang kala ianya menjadi ikutan peminat. Saya tidak mahu peminat keliru. Saya akui saya bukannya seorang orang Islam yang terbaik tetapi saya akan berusaha memberi yang terbaik kepada Islam.

Tudung bukan perkara main-main dan boleh dibuat latihan. Nak pakai, pakailah. Tak nak pakai pun anda punya pasal. Jika anda boleh mempertikaikan saya bila menggunakan perumpamaan Malaikat dan iblis dan sekarang saya nak pertikaikan anda pula. Jangan umpamakan pakai tudung dengan larian 4 x 100 meter yang perlu berlatih terlebih dahulu sebelum pertandingan. Ini bukan perkara main-main atau latihan.

Jikalah Umi seorang kanak-kanak berusia 7-8 tahun yang belum akhil bahlil bercakap sedemikian saya tidak kisah. Memang betul di usia sedemikian masa untuk berlatih bertudung, sembahyang dan berpuasa.

Sekarang sudah 37 tahun baru nak berlatih ke ? Come on lah Umi. Jangan buat kenyataan bodoh. Nak pakai , pakai saja. Tak nak pakai, jangan cakap banyak. Jangan kelirukan orang lain.

minah ni pun taknak kalah gak

yang ni aku tak payah quote kot kes aper ek??

Follow Us
minah ni pun taknak kalah gak
wadiunong Post at 1-9-2010 13:06

gambo tak kuar yang

paling best

30minit okeh nk khatam 5pages nih.
cayalah mek!

kes bukak baju FT...
tapi y arja lee bugil tak kena tindakan??

30minit okeh nk khatam 5pages nih.
cayalah mek!
zila_hakimie Post at 1-9-2010 13:09

tampal la jugak!!! baru best!!!

katernyer dah selamat laki nie tunang ngan orang lain  kan??
ader kat thread yang satu lagi..

murano selamat ditarik balik sebab hati terpaut pada yang muda...

yang ni lak gegeh bercium dalam kolam renang!!

Reply  samshik

kalu jejai datang amik dia naik beca roda 3 mau ke beliaw????
ernyshu Post at 1-9-2010 12:24

hish!! jejai kan jemput ngan bumble bee lak sekarang!!!

Reply 117# samshik

asek berchentaa jee kawen tade mau..

kang org kata stok geli-geli..

Reply  samshik

asek berchentaa jee kawen tade mau..

kang org kata stok geli-geli..  ; ...
ernyshu Post at 1-9-2010 13:19

nanti aku tepek gambo kete bumble bee die