CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9564|Reply: 67

Ingin mencari org sudi mengajar saya

Post Last Edit by DestinyToIslam at 13-9-2010 20:59

Assalamualaikum
Saya adalah seorang lelaki cina yang berumur 2x tahun.

Sebenarnya saya sudah shahadah tapi dsbbkan sikit masalah keluarga jadi belum pergi daftar lagi.

Saya ikhlas mencari seorang Cikgu yang boleh mengajar saya mengaji dan juga ilmu agama.

Sekrang ni saya berada kat Ipoh, harap dapat bantuan daripada tuan-tuan dekat sini.

Saya pernah pergi perkim ttp Ustz kat perkim tu tiba2 main hilang diri pula, jadi saya ni memang dah kecewa bagi organization inilah.

Sekian Terima Kasih

salam
wat saudara ku

waduh BERAT URUSANMU YA
tapi tak lah membebankan sangat
cuba-cubalah pergi kat masjid atau surau yg dekat dgn umah u
atau yg jauh sikit ka
tanya2lah AJK surau/masjid

kalau depa semua TAK MAU
leh le aku tolong sikit2
aku pun belajark lagi n lagi n lagi..................

btul tue....cuba2 la mendekatkan diri dgn kariah masjid...d sana byk ustaz sudi membantu

ok ok boleh

sbb saya cari kat sini adalah, since saya balik ipoh sampai skrng dah beberapa kali masuk masjid dilayani oleh mata org melayu yang membawa perasaan ganjil kenap org cina kafir masuk kedlm tempat suci ni.

Itulah sbb saya tak pergi masjid atau surau tanya

tapi kalau macam tu x ape saya cubalah tanya tengok sama ada dapt cari org mengajar saya ke tidak

cuba lagi
n lagi
n kalau depa tak suka jugak
kasi tau aku masjid tu yg mana satu
leh aku antar surat kat MUFTI PERAK tuuuu

kalau mu lapang gi la buat app dgn mufti tuuuu
dia terima sapa pun
nanti dia bagi le kat mana leh belajar yeeee

mufti  kat mana?
belum daftar lagi pun blh app?

maaf kan saya bang, BM saya biasa aje
kalau bang guna terlampau byk short form ataupun bunyi yang sama punya perkataan saya tak faham lah

Follow Us
Post Last Edit by kupia at 13-9-2010 22:56

cuba cari alamat Ust Hussain Yee kat Ipoh... dia salah orator Islamic Researh Center Int (wakil org dr zakir naik di Malaysia)... ada banyak anjur program saudara baru di Ipoh...

ok ok boleh

sbb saya cari kat sini adalah, since saya balik ipoh sampai skrng dah beberapa kali  ...
DestinyToIslam Post at 13-9-2010 21:49

Alasan mata melayu memandang bukan satu alasan yang kukuh untuk mengelak ke masjid dan surau.  Kat tempat saya ada mat saleh masuk masjid kemudian solat, memang orang memula tengok, tapi lepas tu biasa ajer la.

Kalau pandangan mata sebagai alasan....   belum lagi masuk ke medan perang.

aku pon mcm TT gak.. tapi aku bernasib baik sebab ramai yg bagi tunjuk ajar. bagi aku, TT kena berkawan dgn org2 yg arif pasal agama.. yang boleh tegur kalau buat salah. banyakkan bertanya pada mereka. mula2 memang diorang akan rasa pelik. tapi bile dah tau niat kita, they will be more than happy to help. yang penting niat. u gotta know why you choose this route. no offence pasal satu bende ni, aku tak perasan pun, tapi ramai yg ckp aku lagi alim dr yg betul2 Islam.

Dear Ibnur
pandangan yg pelik pelik tu tak sampailah buat saya tak pergi masjid ker surau

tapi since rasa dirinya x berapa welcoming jadi tak akan pergi berbual dgn mereka lah.

Dear Kupaih
Anda tak bagitau memang saya tak tau Hussain Yee tu orang Ipoh

Dear Ibnur
Dear Kupaih
Anda tak bagitau memang saya tak tau Hussain Yee tu orang Ipoh DestinyToIslam Post at 14-9-2010 01:06

Ust Hussein Yee selalu bagi ceramah di Ipoh (walaupun invited all over malaysia) saya tak tau alamat dia di mana? cuba dapatkan maklumat dari al khadeem foundation:

http://al-khaadem.com.my/contact-us.html

Reply 10# DestinyToIslam

wahai tuan,

mai la perlis....

kalau boleh, mai la sini.....

mai, mai......

boleh ker....?

Dear Ibnur
pandangan yg pelik pelik tu tak sampailah buat saya tak pergi masjid ker surau

tapi  ...
DestinyToIslam Post at 14-9-2010 01:06

Yang meletakan block batu bata antara awak dengan dia orang tu ialah siapa agaknya?  Kenapa awak anggap itu sebagai pandangan pelik?  Kenapa awak tak pergi bertegur sapa dengan ahli kariah masjid/surau?  Dulu di salah satu masjid di Selnagor masa waktu maghrib, tetiba ada 3 orang cina (dari negara Cina) masuk.  Masa tu dah selesai jemaah jadi dia orang berjemaah 3 orang.  orang pandang jugak, tapi lepas selesai solat isha', dia orang ber3 pergi jumpa pengerusi masjid.  Entah apa ler yang dia orang sembang.  Tak ada pun benda pelik berlaku.  Okay jer.

Yang meletakan block batu bata antara awak dengan dia orang tu ialah siapa agaknya?  Kenapa aw ...
ibnur Post at 14-9-2010 07:09

betul juga. jumpa saja mana2 jemaah & tanyakan siapa AJK mesjid. lepas tu sembang la dgn AJK masjid klu2 mrk boleh bantu. selalunya mrk ada list  nama2 ustaz yg boleh mengajar.

sy menjemput tuan yg bertanya itu ke perlis....

mai,. mai...

boleh ker?

Alasan mata melayu memandang bukan satu alasan yang kukuh untuk mengelak ke masjid dan surau.  K ...
ibnur Post at 13-9-2010 22:48

bless that mr  salleh.... an engineer ?  isk isk banyak tanya pulakk i ni  isk isk.....good practising...hmm interesting..

cuba cari ustaz hussein yee
   or cuba cari  kat universiti  yg ada kelas agama
cuba hubungi  JAKIM KL  dulu say that you are you know a revert and yoiu wanted some help
   hubungi pejabat agama....

common dear you almost there....pick up the phone  and voila u there okay?
allah is always there to give you help....the seeking is the pahala okay?

so go ahead and just do it...ok?

u can do it...

Dear Ibnu
Suka hati kau sajalah, jikalau anda keep ingat saya cari alasan, biarkan aje. Sesungguhnya hanya Allah SWT yang tahu sama ada saya cari Alasan ke tidak.

Kpd yang lain, Ribuan terima kasih, Alhamdulillah Destiny hari ni nampak satu pamplet kat papan notice masjid, sana ada nombor telipon seorg Ust (rasanya), Destiny dah call dia lah, InsyaAllah kelas akan mula minggu depan, terima kasih kpd you org kerana sudi membantu dan memberi opinion.

Dear Ussopp
Perlis x boleh lah  terlalu jauh bagu saya, saya blik Ipoh sbb org tua saya jatuh sakit, kalau saya masih kat KL mmg dah ada org boleh bimbing saya. Ttp kan Islam pun ada ajar kita, bhw kita kena jaga org tua kita walaupun mereka bukan beragama Islam.

Reply 18# DestinyToIslam

oh, mak bapak anda sakit, kalau begitu jagalah mereka elok2.....besar pahalanya.

Reply 18# DestinyToIslam

alhamdulillah, semoga anda sentiasa dibawah lindunganNya.

selalu dgr kes mcm ni menimpa muallaf

sebaiknya anda daftarkan diri di pej agama berdekatan insyaallah byk yg blh mrk tlg.

sebaiknya juga u approach org2 yg alim like tok imam, insyaalah org2 begini sentiasa sudi menolong. di Ipoh juga Ada Ust kazem, sy suka dgr ceramahnya di Internet. semlm dlm keta on the way blk sini pun kami dgr.

pedulikan pndgn mata org lain yg penting dktkan diri dgn masjd, selalu ke masjd n bergaul dgn org berilmu spy dpt membimbing anda ke jln yg lurus

nanti sy suruh ank cari contact no Ust ni

msjd rmh Kami jemaahnya mcm2 color xde pun yg pndang2. org putih Ada, choc ada, awang hitam ada etc etc
kereta pun kus semangt BMW xde bumbung pun ada etc etc alhamdulillah ramai org Kaya yg bersyukur. sbb tu tabung msjd lebat

sunsuria3
anda dekat KL ker?  masa saya dekat kl memang tak ada masalah ini, org nampak cina ke, india ke, putih ke, hitam ker semua okay aje, masa senyum dgn dia org ada balasan.

tapi kat sini senyum dgn dia, padangan yg garang datang pula, entah kenapa?????