CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DestinyToIslam

Ingin mencari org sudi mengajar saya

insyaAllah, kami yg lain doakn destiny jmp jln yg dpmudahkn. suma usaha destiny tu x sia2. suma 2 akan di hisab ( di hitung), smoga pahala dan keredhaan Allah sntiasa bersama destiny. Ameen..

semoga destiby tabah dan abaikan saja org yg pandang sinis, hina dan kutuk....asalkan Allah redha dan menyintai hambanya.

Keluarga angkat tu kiranye dah ade, cuba juah dari Ipoh. Sbb saya shahadah tu buat kat KL,cuma Dsbbk ...
DestinyToIslam Post at 19-9-2010 02:55 AM

ipoh kamu dimana... mungkin saya ada kwn yg boleh bantu kamu.

syukur TT telah mendapat hidayah...orang muallaf yg memeluk Islam kerana hidayah ni lebih kuat imannya berbanding2 kita2 yg Islam secara warisan ni..tempuhi lah dugaan dengan sabar TT..

Post Last Edit by sepok at 19-9-2010 19:12

Masalah yg dihadapi oleh tuan rumah ni memang berlaku pada kebanyakan muallaf (saudara Islam baru) kat Malaysia...

Saya ada kenalan yg masuk Islam 5 tahun lepas, lagi memeritkan...

Dia seorang perempuan Cina. Alhamdulillah, mendapat hidayah atas kehendak Allah SWT.

Tapi biasalah di Malaysia, kalau tak bebetul jumpa dengan org yg boleh 'guide' mereka yang baru embrace (memeluk) Islam, maka akan terkapai-kapai lah jawabnya...tak tahu ke mana hendak dituju. Tiada siapa tempat mengadu...
Kenalan saya ni masuk Islam senyap-senyap (kalau tak silap hanya kakak dia sahaja yang perasan tentang perubahan yang berlaku, seperti dah tak makan benda-benda yang diharamkan dalam agama, cth spt. pork salai).

Cerita 5 tahun sudah, si dia (saya namakan cik Nurul) berjumpa dengan orang Islam yang tak berapa tahu selok belok tentang prosedur pertukaran agama. Masa tu cik Nurul ni tak bertemu lah dengan saya lagi. Kalau tidak, biar saya sahaja yang uruskan semua dari A sampai Z...Nurul ni duduk kat KL, tapi ada ke patut adalah seseorang yang dah lama Islam suruh dia pergi Perlis untuk buat semua urusan pendaftaran saudara baru spt syahadah dll!. Apa punya tokak la kawan dia nie, tempat nak daftar punya lah senang kat KL ni, pergi aje Majlis Agama Islam Wilayah Persekutuan bersebelahan Masjid Negara nun. Semua akan dipermudahkan bila dah syahadah & 'register' kat situ. Jadual pembelajaran pun dah diatur pihak majlis agama. Kalau nak ke PERKIM pun bisa diatur...

Ini tidak, cik Nurul kita tu telah berjumpa dengan orang salah pada masa yang salah. Terpaksalah dia pergi ke Perlis untuk lafaz syahadah dan sekaligus daftar sebagai saudara baru kat sana. Punyalah jauh wo...

Dari sini bermula lah problem demi problem. Bila dah daftar kat Perlis, apa2 aktiviti yang nak dijalankan kenalah buat di Perlis. Nak belajar fardhu ain pun kena ke sana. Member kita ni dah lah dok kat KL dan bekerja kat sini, nak ke ke utara pun satu hal...tak ke haru punya kerije! Jadi bengong gitu jer...

Yang lebih parah lagi segala urusan yang berkaitan dengan pembahagian asnaf seperti zakat dan bantuan muallaf, pihak MAIWP ataupun MAIS tidak mahu bertanggungjawab. Sebab alasannya, bukan pendaftaran di 'region' mereka. Terkontang-kantinglah cik Nurul kita ni tanpa bimbingan agama selama dalam tempoh tersebut...macam bola daaa...pergi sana orang tak layan, pergi sini pun orang tak mahu amik tahu...

Lebih kurang 2 tahun juga cik Nurul kita tiada bimbingan, maka dia pun dah mula hilang arah tuju. Maka, satu keputusan mengejut telah dibuat olehnya, dia nak balik semula ke agama asal!..

Dipendekkan cerita, rupanya, Allah nak dia bersama Islam! rupanya hati dia pun masih cinta & sayang pada Islam ditambah pula dengan sedikit Iman (anugerah Allah) dan juga atas kasih sayang Allah SWT, tak lama selepas kembali kepada agama asal, dia masuk semula ke dalam agama tauhid ini, yakni Islam. Alhamdulillah! Yang benar tetap benar juga ....Subhanallah!

Apa yang saya boleh nasihat pada tuan rumah, harap tidaklah menjadi seperti kenalan saya ini, cik Nurul. Kalau saudara kat Ipoh, elok berhubung terus dengan Pusat Al-Barakah seperti yang saudara Ibnur saran di atas..saya kenal Ustaz Kazim, memang al-Barakah itu diwujudkan oleh Ustaz Kazim untuk orang-orang seperti saudara. Pusat itu dibina oleh dana dari waqaf/derma/sodaqah dan juga Infaq fi Sabiilillah oleh seluruh umat Islam di Malaysia.

Ni alamatnya:

PUSAT PENDIDIKAN AL-BARAKAH
Lot 61083 Jalan Pemimpin, Kampong Manjoi, Ipoh, PERAK

Tel: 05-526 0321 / 012-524 8214

(Ustaz Kazim Elyas Al-Hafiz atau Setiausahanya, Nurol Akmar Yaacob)

Antara perkhidmatan lain kat sana:

1. Perubatan Islam
2. Kursus Motivasi Bulanan
3. Kem Tahsin Cuti Sekolah
4. Pengajian Al-Quran / Iqra'
5. Kuliah Umum
6. Pondok dan Kelas Tahfiz

DEar Sepok

Saya tak kan balik agama asal saya, sbb saya ni kiranya x ade agama asal langsung.

Beberapa tahun lalu, saya ternampak org Islam mendirikan solat, saya ni rasa ganjil cara solatnye pas tu entah kenapa dah beli sebuah buku tentang solat dan belajar, Alhamdulillah masa tu belajar sangat cepat, utk hafal semua yg kena lafaz dalm solat pun x perlu 2 jam. Selepastu tiba2 suka kat solat du, rasanye hati saya ni sgt tenang, sampai x tau bila apabila dengar azan saje mmg rasa nak ikut pergi jemaah.

saya ni anak bongsu kat umah, kakak dan abang semua sayang kat saya ni, dan saya tau dia org semua x suka Islam terutamanya mak dan ayah, jadi saya mmg pernah cuba nak elakkan hubungan saya ni dgn Islam dan saya dah berjaya bagi 1 - 2 bulan, lepas tu apabila saya nampak saje org gi solat atau dengar azan saje, hati saya ni dah tak boleh tennag memang nak sangat pergi surau atau masjid saje.

Iman seseorg tu kadang-kala kuat, kadang-kala lemah setiap kali saya lemah masa yang saya MUrtad dah datang lah, ttp setiap kali mmg x boleh lebih drpd 2 bulan, bila terdengar azan hati akan kembali, walaupun hadith kat TV pun tak boleh dengar.

Sampai saya pun x tau bila dah start tak makan babi, elakkan saya drpd makanan yg paling suka oleh saya ni, tapi saya tak pernah paksa saya sendiri utk berbuat demikian, semuanye secara automatik. tulah masa saya dah tau, walau macam manapun saya ni dah tak boleh lari dari Agama yg suci ni, jikalau saya dpt lari di dunia ni, akhirat nanti masih saya akan kembali.

Bagi saya ni, tak ade story yg serupa dgn bro lim la, paderi siapa ker, mimpi rasul ker atau cerita cerita yg lain, buat kajian agama ini la itu la, bagi saya ni senang aje ikut hati saya. Dah byk kali saya cuba Murtad (tapi rasanya tak boleh guna murtad juga sbb masa tu pun belum shahadah lagi haha) ttp saya gagal. Alhamdulillah, terima kasih kepada Allah kerana jadikan 'MURTAD' tu gagal. Dan saya juga rasa jalan yang LEAD saya datang ke Islam tu adalah lagi senang drpd muallaf yang lain.

saya sendiri dah byk rasa kuasa Allah, byk benda saya pernah doakan, dan kebanyakkan doa tu Alhamdulillah dah bertunai. Apabila bertunai mmg tak rasa pun tapi kadang kala pikir balik benda tu boleh jalan lancar dsbbkan saya pernah berdoa. nak example mmg ada tapi rasanya org lain mungkin takkan rasa ape2 kecuali saya sendiri.

Ape yg saya nak cakap ni ialah, murtad tu dah boleh kata takkan belaku pada saya sbb saya dah byk experience murtad juga lolx, buat setakat ni saya cuma nak belajar jadi seorg muslim yang baik, iman dan sentiasa menjaga halal dan haram, itu aje. InsyaAllah jikalau Allah nak saya buat lebih drpd tu, saya akan cuba sedaya upaya, tu saje.

Follow Us
syukur
satu pengalaman yg cukup baik
sampaikan yg kami yg dari lahir dah islam
pun tak rasa cam saudara rasa,

kan ISLAM itu mudah
dan permudahkanlah
agar mereka rapat dgnmu

bagi saya

Islam tu mudah saje
Hanya nak Jadi Muslim yang baik dan Sempurna bukan senang
sbb manusia byk nafsu

cthnya
Makanan yang haram beberapa jenis saje, tapi yang Allah bagi kami makan terlampau banyak, ttp nafsu tu yang membuat kita dekat dgn benda yang haram

seronok baca kisah saudara..

semoga saudara kekal teguh bersama Islam dan beriman denganNya...gud luck!!

betul tu
dan memang betul

mudah
dan permudahkan
beramallah semampu diri sendiri
dan tingkatkan sedikit demi sedikit
jangan letih lesu atau patah harap
(moga untuk aku jugak)

Reply 6# DestinyToIslam

apa yang perlu ko wat, selepas mengucap syahadah, haruslah biasakan diri dengan belajar mengambil wudhu (air sembahyang) kemudian bersolat berzikir serta berdoa. Bila kelapangan pergi ke surau atau masjid yang dekat ketika bunyi azan, paling elok diwaktu magrib atau isya diwaktu itu ko boleh la minta tunjuk ajar dari  dorang

bagi saya

Islam tu mudah saje
Hanya nak Jadi Muslim yang baik dan Sempurna bukan senang
sbb ma ...
DestinyToIslam Post at 19-9-2010 21:42

Bro, cuba pergi ke masjid yg terdekat, atau yg biasa bro pergi, pastu jumpa imam sana. Bgtau masalah atau pun mintak jadi anak angkat. InsyaAllah bleh blajar dari dia benda2 basic. Kalu ada apa2 masalah, bgtau je.

tahniah ...bertambah lagi umat Muhammad

semoga keimanan terus berkekalan dalam sanubari saudara ...

Post Last Edit by sitihawa at 28-9-2010 14:44

Reply 1# DestinyToIslam

ustaz kat perkim hilangkan diri? tak paham

waalaikummussalam wbt...
selamat datang saudara baru ku, alhamdulillah, kamu dipilih utk mendapat petunjuk dari Allah swt.
seelok2 kamu mencari seorang ustaz lelaki atau sahabat islam lelaki yang betul2 ikut hukum hakam agama islam
semoga kamu berjumpa org itu. cina mualaf yang dah lama dah benar2 dah faham islam pun okay juga seperti penceramah bebas , saudara an wann seng.

saya doakan kamu berjumpa dgn saudara islam yg betul . insyaAllah.. amin

ps:
kdanag2 saudara baru islam ni lebih baik dari islam kerana nenek moyang. kerana mereka lebih ingin belajar dan mencari2 ilmu. ramai sahaja islam nenek sebab nenek moyang pun tak solat dan tak amalkan ajaran2 agama islam itu sendiri. so, pesan2 ingat2 sesama islam adalah perlu...

Reply 40# DestinyToIslam

subhanallah....

terharu saya baca tulisan saudara

Ribuan terima kasih semua pembalas kat sini

Alhamdulillah saya dah dpt cari org ajar saya lah

Kpd Sitihawa

Ustaz tu hilang diri, maksudnya ustaz tu tak jawab phone malah reply msg ker ape saja. call tu pernah buat pada masa yg tak sama. ada kali ialah saya naik pejabat cari dia, rakan sekerja kata baru keluar makan, terus saya call sbb tau dia kiranya senangkan, tapi tak jawab juga. Memang kami pernah jumpa sekali saja iaitu masa pertama saya pergi perkim tu dan bertanya ada kelas ker tidak itu aje.

::Ustz tu ada nombor HP saya sbb dia ada panggil saya isi form.

Assalamualaikum kepada tuan tanah...

boleh tahu tuan tinggal di mana?

Walaikumsalam mejik

saya tinggal dekat station 18 sana

Bro, cuba pergi ke masjid yg terdekat, atau yg biasa bro pergi, pastu jumpa imam sana. Bgtau mas ...
moskau12 Post at 20-9-2010 13:21

Miker nie dok alam mana??? moskau

Kalau buat macam tu..............alamat dapat ler Rm1 or Rm5 si derma deme.
Jangan dok cari pasal nak minta jadi anak angkat ker per.
Iblis tunjuk 70,000 cara utk berbuat kebaikan.

Yang pasti, teman tidak syorkan belajor dgn Ustaz yg nenek moyang deme Islam.
Mereka tidak memahami masaalah seoghang saudara baru.
Begitu juga dgn mendalami ilmu Agama.......lebey baik belajor dari Ustaz yg mualaf jugak.
Lebey senang n mudah.

Seperti Hussin Yee, Abdullah Tee, Yusuf Estee, Abder Rahimm Green etc. (bley cari dalam Utube)
Bersepah sepah Question & Answer di dalam rancangan deme.
Siap dgn internet online lagi website deme.

Harap maklum