CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lydia.dlicious

scan baby 11minggu 4x tapi tak nampak..tolong...huhuhu

Reply 60# qumang

ic...ok ok..will take note..hehe..terima kasih diatas maklumat diatas..

tt apa cerita?

Reply 62# akimaru

assalamualailkum..

maaf lambat updtate..saya admitted sejak ahad mlm hingga hr ni..

saya pada ahad petang mula rasa sakit yang teramat sakit..brown spot mula kuar tp hanya sedikit...tp saya ttp tabahkan hati dan berehat..akhirnya pada hr ahad 26.09.2010..pada pukul 11mlm..saya sakit makin kuat dan mula tumpah darah...suami dan bapa saya bawa ke HSI dan terus tahan wad...masa tu saya tahu..saya akan kehilangan anak saya... Tgh malam saya masuk air dan diberi pain killer..doctor scan dan akhirnya baby saya mmg ada...cuma dah ada tanda utk keguguran.. saya tersenyum puas ..akhirnya anak saya kelihatan walaupun di saat saat akhir...sebelum saya keguguran..doktor telah maklumkan pada saya..yang saya akan rasa sakit yang teramat..saya yakin pada ALLAh dan berdoa...

pukul 1am saya diberi pain killer..dan dalam kesakitan saya tertido... saya mula terjaga setiap sejam, kemudian setengah jam..akhirnya saya mula rasa sakit..sampai la pukul 4am..saya panggil doc...doctor mintak saya bersabar kerana janin akan mula turun kebawah...jika saya masih sakit sehingga selepas subuh, saya akan jalani operation. Selepas itu, saya diberi lagi pain killer..dan masa itu saya rasa sakit yang teramat sangat..saya diberi tahu doktor itu adalah contraction... dan saya berdoa dalam hati..kalau mmg bukan rezeki saya..biarlah semuanya keluar normal tanpa perlu operate..biarlah semua intact..saya tak mo DNC....kemudian saya tertido....

tepat 9pagi..doktor kejut saya utk check..alhamdulillah...rahim saya telah bersih..laluan saya pun telah bersih..janin saya keluar semuanya dan masih intact..alhamdulillah...saya bersyukur...walaupun saya keguguran..disaat saat akhir saya dapat melihatnya..dan syukur..semuanya keluar tanpa ubat atau DNC...

hari ni saya keluar wad..discharge dan diberi Mc seminggu...kini saya berpantang dirumah dengan jamu dan air ubat periuk..

ps...saya syukur semuanya selamat dan saya tak perlu cuci...sedih mmg terasa..tp saya syukur DIA mempermudahkan perjalanan..dan contraction 7jam tak sia sia kerana semua keluar..alhamdulillah....

tt byk2 berehat dan bersabar ya..

saya sangat sedih...semoga tabah menghadapi dugaan...tt masih sangat bertuah dapat melalui segala proses dgn normal...dan baby masih ditahap awal..rezeki tetap ada sebab tt memang sah boleh mengandung..

semoga dapat mengandung semula...jangan tunggu lama2 tau....

tt byk2 berehat dan bersabar ya..
asas85 Post at 28-9-2010 18:31

terima kasih..kini berpantang..1st time dengan ubat periuk..hehe

Follow Us
saya sangat sedih...semoga tabah menghadapi dugaan...tt masih sangat bertuah dapat melalui segala pr ...
akimaru Post at 28-9-2010 23:15

insyaALLAh..terima kasih akimaru...saya redha dan tabah..tak sedih sgt..sbb dari awal mmg sy usaha..tak terus nak cuci..mmg nak dia turun sendiri dan normal.. alhamdulillah,Allah permudahkan juga..walaupun sakit..semuanya intact..dan rahim saya bersih..tak perlu cuci..kini saya berpantang di rumah dan 1st time rasa ubat periuk..wish me luck..takkan putus asa..insyaALLAh..terima kasih kawan2 lain yg sudi beri pandangan dan sokongan pada saya...tq..

hi tt.. syukur semuanya selamat. semoga dimurahkan rezeki (anak) selepas ini.

insyaALLAh..terima kasih akimaru...saya redha dan tabah..tak sedih sgt..sbb dari awal mmg s ...
lydia.dlicious Post at 29-9-2010 11:04

Semoga awak tabahye..

bile bace story awak, sy jadi takut..
sy dah dua kali buat scan..skang ni dah masuk 8 minggu..tapi doktor tak nampak ape..doktor kate sepatutnya dah nampak..sekurang-kurangnye satu set..sangat sedih..doktor suspect kandungan luar rahim.
doktor nasihat pergi jumpe pakar..maybe pakai 2d nye tak nampak..insyaAllah ,petang ni alolo akan pergi wat rawatan..minta kawan2 doakan keselamatan baby sy ye..risau sangat..

Reply 69# alolo

alolo....ape perkembangan?...saya doakan awak tak alami apa yg sama alami..insyaALLAH....

Reply 68# qumang

terima kasih qumang..insyaALLAh..skrg berpantang...macam orang bersalin..rasa la betapa sedapnya air ubat periuk..hehehe...ramai yg datang jumpe saya cakap moga2..lekat lagi lepas ni...ameeeeennnnn

Reply  alolo

alolo....ape perkembangan?...saya doakan awak tak alami apa yg sama alami..insyaALL ...
lydia.dlicious Post at 4-10-2010 13:12

salam,
alhamdulillah, semalam dah wat scan lagik.baby saya malu-malu nak muncul..doktor kate.dia baru 5 minggu, bukan 8 minggu seperti dalam kiraan. sy pon tak paham..yg penting sy bersyukur..semoga kami sihat dan kuat..

Reply 72# alolo

alhamdulillah..alolo....syukur syukur..jaga diri baik2..makan jaga..jgn makan fastfood..take healthy food je..

Reply  alolo

alhamdulillah..alolo....syukur syukur..jaga diri baik2..makan jaga..jgn makan  ...
lydia.dlicious Post at 6-10-2010 14:28

thank u..memang tak de rase nak makan fastfood..pening ngan bau dia.

TT berpantang berapa hari? Nasib TT sama cam saya, saya pun baru lepas buat DnC pada 24/9. Masa tu dah 11 weeks and baby x develop n takde heart beat, saya kena buat DnC coz xde bleeding or brown stain.

Saya kat KL sorang2 so x de sape nak guide pantang.

Reply 75# iedora

awak..kita cadangkan awak berpantang..bagus...mcm kita skrg badan dah tak sakit..perut pun dah ok... mmg sihat dan rasa segar sgt sgt
mcm saya... berpantang dengan amik air ubat periuk..sapu param n pilis, makan jamu dan berbengkung..ni selama 2 minggu..lepas 2minggu maintain jamu dan jaga makan..jgn amik benda sejuk langsung....masa ni kena berjaga.. sbb kalau tak berjaga, bukan skrg yg awak akan rasa..nanti dah berumur skit akan rasa...ni kata orang2 tua dan kebanyakkan yg saya dengar....heheheh...

kalau awak nak ikut..try amik jamu dan air ubat periuk pagi dan ptg or mlm..sehari 2x... berbengkung dan bertungku ptg2... plg penting param dan pilih..jgn duk dalam aircond dan jgn amik ais langsung...telur dan sayur2 yg sejuk jgn la amik...

Reply 75# iedora

Pergi kat kiosk / kedai yang jual jamu atau package lepas bersalin.  Suruh dia orang explain macam mana nak guna produk dalam package tu.  Pilis, tungku, jamu makan......etc.... ni semua penting.  Kena jaga badan kita untuk pulih balik.  Kalau tak dirawat nanti next pregnancy akan timbul masalah.  You have to prepare your body for next pregnancy.  Kira macam nak ready kan rumah sebaik mungkin untuk baby baru.  InsyAllah.....

Thanks for ur advise, minggu ni dah masuk 2nd week, tapi macam nak cuba ubat periuk tu, nanti saya cuba..

Biasala orang muda, bab2 pantang ni memang lemah.. saya memang dah try sediakan diri for next pregnancy, tapi saya just amik folic acid la...

Reply  iedora

Pergi kat kiosk / kedai yang jual jamu atau package lepas bersalin.  Suruh dia ora ...
AnitaSabrina Post at 7-10-2010 00:02

betul tu..sbb badan kita mcm kereta kena di jaga...ramai cakap dengan saya pantang gugur sbnrnya lg penting...sbb gugur boley effact to the worst..try la cari kedai2 melayu dan tanya..ini untuk kebaikkan diri sendr...hr ni saya dah masuk 11hari...kebaikkan berpantang ni....mmg byk..skrg daRAH nifas dah tak byk kuar...sakit perut dah ilang..badan rasa panas jeee...hehehehe..

darah nifas ni yang macam mana ek? saya ni tak berapa tau coz macam u ni 1st time, saya ada gak kuar bwonish stain skit2, yang tu darah nifas ke? last week masa baru DnC xde sangat masuk 2nd week dia start keluar, ada masa banyak ada masa sikit..