CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lydia.dlicious

scan baby 11minggu 4x tapi tak nampak..tolong...huhuhu

darah nifas ni yg kuar dalam masa 44 hari lepas bersalin atau gugur... lepas 44 hr kalau ada darah..tu baru darah period... jgn confuse tau awak...

Oooo, 44 hari, lamanya................. he he, saya ada pm u, tanya ada YM id tak, senang nak chit2, i ada bg ym i kat message tu..

Reply 82# iedora

ok.noted..kita br online

okie, i dah add u..

mmg best baca pengalaman kawan2 mmg simpati...semoga kita semua mohon keselamatan dan kesihatan kita ngan bb ketika mengandung..

sapa2 nak add fb saya ctnoryati@gmail.com

saya nak sgat tau pekembangan awak lydia.dlicious..

Reply 85# sitinoryati

salam...sitinoryati..saya sihat..dah Berpantang selama 3minggu lebih...
Pada mulanya mmg la sedih yang teramat..sbb saya tidak terus mengalah..saya berusaha jika ada jalan atau cara lain utk menyelamatkan dan memulihkan situasi. Sy juga tak refer 1 doktor..saya refer doktor2 lain dan juga cuba jumpa bidan. Tp usaha saya tidak kesampaian..ALLAH lebih sayankan anak saya..FYI..saya mengandung twins..so masa keluar mmg ada 2 kantung...
Lepas tu mmg saya down dan depresss sgt sgt... tp yellah..Times heals the pain..sya berdoa byk2..alhamdulillah..skrg sy redha dan positive..saya tahu..ada yg terbaik menanti saya... Selama 3minggu lebih saya berpantang seperti orang bersalin. makan jamu,minum air ubat periuk, amik maajun dan juga bertungu serta berparam pilis. Hasilnya selama 2minggu darah Nifas saya kering dan bersih..dah boley solat balik..sampai la sekarang takde keluar pape darah..Mungkin masa mula2 berpantang dah keluar byk selama seminggu [minggu pertama berpantang]...
Dan alhamdulillah.. badan saya ringan, sihat..mmg speedy recovery.... syukur sgt sgt...
Skrg ni saya masih berpantang cukupkan 44hr walaupun dah naik kerja.. saya stil berstokin dan tak on aircond... Tak minum ais dan menjaga makan..Amik jugak jamu dan maajun hari2...
Pengajaran yang saya dapat sejak saya keguguran ni...saya belajar erti sabar, saya makin sayang ibu sy...saya memahami erti kasih sayang seorang ibu yg tak berbelah bg... hehehe.... saya dah banyak berubah..makin positif...Yellah..ALLAH takkan bg kita dugaan yg kita tak mampu tanggung sebenarnya..betul tak?...

Pesanan saya kpd kawan2 yg melalui perkara yg sama mcm saya ni.. usaha dan doa..kalau jd apa2 pun..kita takkan ralat sbb at least kita berusaha..refer 2-3 doktor utk pengesahan... cari jugak bidan..krn mereka juga pakar... ley try serach kat internet..ada byk forum dan article...ada setengah2 kes mcm ni, akhirnya ada baby..itu mmg miracle...refer page ni.......http://www.misdiagnosedmiscarriage.com/

Dan kalau mmg dah takdir..redha dan doa... jgn byk nangis..takut bentan

yg penting BERPANTANG.... sbb itu utk jangka masa panjang... dan trust me..bdn lg best lepas pantang..rasa sihat dan ringan...segar...tak penat2...hehehehe

Follow Us
Reply 1# lydia.dlicious

salam lydia.dlicious.... simpati dgn ape yg terjadi pada u...   so how are u now? dah prgnt??
   tgh dlm keadaan berdebar gak ni sbb ari tu gi scan 11 weeks pun doc ckp tak nmpk hearbeat baby..
   dia suruh buat d&c seminggu lg.. but i nak tunggu...

hopefully ada miracle la yg berlaku mcm thread ni >> http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=513265&extra=page%3D1

sama lah kita..scan 11minggu,xnmpak ape2.mggu lpas buat kad merah,doc gov scan 7mggu bru katanye.kelmarin ade calit2 brown spot,kita gi klinik swasta doc scan x nampak apa2 pun..risaunyeeeee

lydia.dlicious posted on 19-10-2010 12:03 PM
Reply 85# sitinoryati

keguguran pada minggu yg ke berapa?dan brp hari selepas calit2 brown spot tu keluar?

Salam,sy pregnant 9 minggu..mse scan aritu juz nmpk kantung jea..beby xde mksudnya kantung kosong..doc pn ckp akn scan ag slps 2 minggu,tp skrg kuar darah mula2 wrna mcm brown..lps tu wrna hitam..smlm ge scan mmg doc ckp kantung jea ade..samada beby xjadi @ mmg da gugur..minta pndpt smua..rse mcm down sgt2 nie

Sedih baca pengalaman semua.. Aku paham macam mana perasaan tu sebab aku dah alami 7 kali keguguran. Dan sekarang tengah preggy 7 week tapi scan tak de baby nya.

Dsebab kan pengalaman keguguran dah banyak kali aku dah tak rasa sesedih macam masa kali pertama n kedua keguguran dulu. Kalau nak citer part sedih tu memang berbaldi air mata keluar..

Yuni25 replied at 2-2-2016 08:29 AM
Salam,sy pregnant 9 minggu..mse scan aritu juz nmpk kantung jea..beby xde mksudnya kantung kosong..d ...

So macam mana yuni..? Good news tak..?

Edited by ipes2 at 23-9-2016 07:48 PM

nama saya jooy...saya sgt bodoh..saya ingatkan dalam forum borak borak semcm ini, ada la org berminat utk tgk advert cepat kaya saya... jugak, saya sendiri pon tak kaya kaya lagi hi hi

akimaru replied at 21-9-2010 12:46 PM
anak aki yang first dulu macam tu...scan nampak kantung je...pastu beberapa bulan kemudian pun tak n ...

Salam aki. Bidan mana ya awak pergi? Sy ada kes mcm awak juga tak nampak janin lagi da 11 bulan tp masih pregnant.. boleh bantu sy

lydia.dlicious replied at 21-9-2010 04:28 PM
hmmm..ya allah..tiba2 saya rasa sedih..sabar eah anis..saya pun masih oending result..tak t ...

Anis apa kesudahan nya .. baby awak okey ke?