CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lydia.dlicious

scan baby 11minggu 4x tapi tak nampak..tolong...huhuhu

mine was 9weeks 1 day . doktor scan tp tak nampak heartbeat ..
kena mintak dtg balik after 2 weeks .. doktor suruh stop BF pd 2nd baby ,sb hormon BF boleh mengakibatkan miscarriage katanya .. tp baby i dah pandai selak baju mama dia nak minta susu ...
now ada brown spot dan rasa back pain ..
hopefully everything gonna be fine ..

mine was 9weeks 1 day . doktor scan tp tak nampak heartbeat ..
kena mintak dtg balik after 2 weeks  ...
azirabb Post at 21-9-2010 08:04

hehehe..insyaALLAH..sama2 kita....saya doakan awak selamat dan ok...saya pun macam risau...tp skrg dah mula positive...hehe

lydia jgn stress n jgn fikir sgt k takut effect pada baby nnt.. kita berdoa n tawakal.

anak aki yang first dulu macam tu...scan nampak kantung je...pastu beberapa bulan kemudian pun tak nampak...dalam masa sama isteri aki mimpi macam-macam...aki dah sedih jer..isteri lagi sedih...cuma selalu rasa nak terkencing...tapi bila kencing keluar sikit jer..mengandung tepat 9 bln tapi scan 11 kali..rupanya baby aki sembunyi kat belakang pundi kencing...memang kantung dah turun..(time ni memang bahaya sebab mudah  g.....) aki nekad jumpa bidan kak ros kat johor jaya..dia usap2 ejas sikit.bila scan lagi sekali  baby dah nampak...memang lega...pastu setiap kali scan suruh baby tunjuk muka..barulah nampak...

dear TT,

after 27th ni, try cari 2nd opinion.kalau sama gak result dia kita kena redha yg tu bukan rezeki utk kita.saya pun masa pregnant 1st baby dulu macam2 dugaan. minggu ke 7 camtu bleeding banyak sangat.Alhamdulillah, scan kat gynae baby ada lagi, dia bagi ubat kuatkan rahim.sorry to say ok, saya bukan menidakkan kepakaran bidan@ tukang urut.sebelum g scan tu pun dorang advise saya urut je, katanya peranakan tinggi la apala.tapi saya agak degil, tetap pegi hospital jugak.kat hospital facilities semua cukup, in case anything happen la kan.bagi saya walau apapun, ask your gynae first.kemudian usaha dan doa.never ever serahkan nasib pada orang yg kita x pasti.yes, diaorang banyak experience.tapi dalam ilmu perubatan banyak yg x betul pasal pantang larang orang lama tau..nanti saya cerita lagi..

a gentle advise...ask your gynae 1st!!!

what is kantung makan

oh godddd aper tu ya allah bahasa apa ni ????

Follow Us
Reply 26# mbhcsf

xtau, amnion kot...

what is kantung makan

mbhcsf Post at 21-9-2010 13:37

ermmm apa pun kalu g kat bidan ker per ker jgn bagi dorang urut...jadi mcm saya tak tau bidan tu urut prut saya masa tu dah 13 minggu....sok nya kuar air ketuban banyak...akhirnya gugur gak...sedih

lydia jgn stress n jgn fikir sgt k takut effect pada baby nnt.. kita berdoa n tawakal.
tedd Post at 21-9-2010 11:16

mula2 mmg stress dan sedih..sejak smlm sampai hari ni..alhamdulillaha..dah mula positive..yakin dengan semua ni ada hikmah..sy akan usaha..tak nak terus terburu buat keputusan..tq for ur encouragement..

anak aki yang first dulu macam tu...scan nampak kantung je...pastu beberapa bulan kemudian pun tak n ...
akimaru Post at 21-9-2010 12:46

salam aki..johor jaya di johor bahru ke?..sya orang johor jugak..ley tahu alamat bidan tu da nama?..saya ada jumpe bidan di pontian..tp still nak jumpe kalau bidan2 lain di sekitar johor.. plz inform saya balik eah...tq

dear TT,

after 27th ni, try cari 2nd opinion.kalau sama gak result dia kita kena redha yg tu buka ...
zaujahzauji Post at 21-9-2010 13:27

tq for advise...masa 1st visit mmg sy terkaku..saya tak terlintas apa2 kecuali sedih sgt sgt..tp skrg sy dah ok..27 ni mmg akan byk soalan yg saya kumpul dan nak tanya..saya faham ..saya jugak tak menidakkan kepakaran hospital..tp saya cuba usaha dengan segala cara yang ada tp saya ttp terima hakikat yg doktor dan bidan juga manusia biasa..yg penting saya akan usaha yg terbaik..sleebihnya saya serah pada ALLAH..hehe..tq tq diatas nasihat yg diberikan..

ermmm apa pun kalu g kat bidan ker per ker jgn bagi dorang urut...jadi mcm saya tak tau bidan tu uru ...
suezy Post at 21-9-2010 14:18

bidan mmg tak urut..depa just usap je...mmg tak tekan langsung...ok..sya ingat pesan awak..terima kasih..

what is kantung makan

mbhcsf Post at 21-9-2010 13:37

hehehe..ntah..saya ikut je.gynae cakap...hehehe

Post Last Edit by mbhcsf at 21-9-2010 20:40

JANGAN URUT ....TOLONG JANGAN URUT  TAK KIRA BERAPA USIA KANDUNGAN SEBAB APA

a) ia amat bodoh
b) kalau baby tu dah gerak gerak TAKUT NANTI tekanan urutan tu boleh tangle kusutkan tersimpul tali pusat baby boleh died / as in mati

So jangan lah korang yang dah ditakdirkan allah ni jadi ibu, diberi rezeki ni buat [ sengaja ] buat  bodoh ya

Reply 31# lydia.dlicious

Masa first baby yang gugur tu, sebelum tu norin memang selalu berurut dengan tukang urut kat Pontian ni. Kira sedara jauh, rumah dia dekat Api-api. Kalau dia urut memanglah sakit tapi dan dan tu jugak rasa lega....Lydia urut kat mana pulak kat Pontian tu?

Reply  lydia.dlicious

Masa first baby yang gugur tu, sebelum tu norin memang selalu berurut den ...
norindania Post at 21-9-2010 14:48

namanya nenek rashidah kot..orang tua saya yg kenal, sy tak tahu sgt..kat pontian..area ape ntah..saya pun lupa..tp masa saya pergi..die mmg tak urut pun..just usap2 je n letak je tangan.. tak de tekan2...die bekas bidan di HSA johor bahru

salam pada tt  dan semua rakan2 kat sini.
anis pon baru sahaja keguguran anak pertama setelah menunggu selama 6 tahun lebih pada hari pertama sambut puasa.
sangat2 sedih tapi nak wat camna belum rezki lagi nak dapat anak..
pengalaman anis...masa kandungan anis cecah 10 minggu anis ada keluar darah sikt tapi x banyak dan x sakit pon..tu pon cuma satu hari..selepas itu x ada langsung keluar darah.
selepas seminggu darah keluar lagi sikit2..masa tu dah tak sedap hati dah..pegi jumpa doktor pakar dan doc tu scan dia kta kantung tu kecil seperti baru 6 minggu padahal dah 10minggu...dan doc juga bagitau yang jantung baby pon masih belum nampak berdenyut...dan kemungkinan anis keguguran. teramat la sedih waktu tu..tapi masih mampu menahan airmata lagi...keluar je dari bilik doktor tu anis menangis sekuat2nya tanpa hiraukan orang sekeliling.. nasib la suami anis pujuk... kami terus ke klinik lain untuk cek lagi dan doktor bagi suntikan kuat rahim dan selepas 3 hari anis sakit perut memulas
mulas suami terus hantar pegi gh. dan akhirnya sewaktu didalam toilet wad fetus tu keluar sendiri...tapi nasib anis sempat sambut.
C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Pictures\makeup\baby along

TT, ni nak share...

Pregnant kali pertama sebijik macam cerita TT. pregnant dah nak masuk 3 bulan tapi bila scan tak der heart beat pun. tapi masa tu saja nak sedapkan hati bagitau baby kecik lagi...or degupan jantung belum ada...

lepas tu ada keluar calitan darah 3 hari berturut-turut...pergi gynea, sebut je gynea yang ada kat sini, ask for 1st, 2nd, 3rd, 4th opinions......ada yang bagi jawapan positif (kantung makanan ada ni...) ada yang bagi jawapan yang tak sanggup nak dengar.

redha jer....

lepas tu dah last sekali, sorang gyne ni bagitau betul-betul yang my baby tak develop. kalau dah 3 bulan dia dah besar, dah boleh nampak janin. yang dikandung tu hanya nampak kantung semata-mata itupun kecil jer macam baru beberapa minggu usianya...
lepas tu saya tak ambik apa-apa ubat, tak der urut-urut..masa tu tawakal jer n banyakkan rehat sebab saya sendiri tak tau apa yang berlaku inside my tummy...tapi masa tu sedihhhhhhhhhh yang amat maklum la pregnant kali pertama setelah setahun berkahwin. (masa tu lah). doktor tu confident bagitau dalam masa seminggu u akan mengalami tanda-tanda keguguran..(banyak benda yang dia cakap tapi dah tak ingat)

then esoknya sakit perut nyucuk-nyucuk...and...keguguran. tak buat dnc pun sebab dah keluar semua semulajadi. tapi berpantang jugak walaupun berpantang koboi ....alhamdulillah sebulan lepas tu saya mengandung balik dan dah selamat melahirkan baby girl yang comel 3 bulan lepas....

nasihat saya pada TT berdasarkan pengalaman saya sendiri:
-kalau dah tertulis TT akan dapat baby tu, memang akan dapat walau pun macam-macam dugaan.
-kalau dah tertulis tak der, memang tak der walaupun macam-macam kita buat.(redha jer)
-saya tak berani nak cakap, tapi berdasarkan pengalaman saya, baby saya yang first tu tak growing, so sebab tu dia kecik jer and akhirnya saya keguguran. lepas tu saya "dikorek" untuk mengeluarkan sisa-sisa dalam perut and tak buat dnc. alhamdulillah....sebab rahim saya masa tu 'bersih' maksudnya dah keluar semua, saya try mengandung and berdoa and alhamdulillah dah ada baby.so kalau (andai kata) TT disuruh buat dnc ke...atau kena korek macam kes saya, buat jer la..sebab nak bagi bersih supaya tak der infection and Insya Allah boleh mengandung lagi....(usaha dan doa)

adik ipar saya pun mengalami kes yang sama, keguguran sebab bayinya tak develop, sebulan jer bertahan dalam perut, lepas tu selang 3 bulan kemudian dia pregnant lagi....

Allah tak akan menguji umatnya melebihi kemampuan umatnya.
so tawakal jer TT. kalau dah memang tertulis baby tu ada , adalah....
kalau tak, redha jer....Allah nak bagi yang lebih baik untuk kita (yup its true during my second pregnancy takder masalah sebagaimana the first one sampailah sekarang senang jer nak jaga my baby. nak lahir pun alhamdulillah sebab normal dengan berat baby masa lahir 3.75kg heheheh)

salam pada tt  dan semua rakan2 kat sini.
anis pon baru sahaja keguguran anak pertama setelah menun ...
saffiya_anis Post at 21-9-2010 16:14

hmmm..ya allah..tiba2 saya rasa sedih..sabar eah anis..saya pun masih oending result..tak tahu ape status sebenar..dan selagi ada masa ni saya usaha mana yg termampu..apapun..saya doakan awak cepat lekat lag seorng lepas ni..byk2 bersabar..