CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

'Along dituduh zalim, halang Zila jumpa anak'

Close [Copy link]
ashilalat replied at 22-5-2022 11:40 AM
Mmg nusyuz ni hukuman dalam islam nya terus tak boleh jumpa anak ke mcm si along cakap? Cara along c ...

Iols pun tertanya2 sedangkan kalau si bapak tu yg buat pangai adakah dihalang juga jumpa anak2? Biasanya tak kan?

Bab dia nusyuz ke apa tu itu hal dia ngn si suami tp dengan anak dia pun dia dikira mak derhaka ke apa?
Adakah kita kena buang mak kita yg nusyuz ngn bapak kita walaupun hub ngn kita ok je?

Memang patutla mak dia takleh bawak anak keluar...ko bayangkan kalau dia bwak boyfren balik umah kena yg jenis pedo camne? Kalau betul dia nak jumpe anak dtg je lah rumah along tu....org buat salah kan...malulah tu nk hadap..

rayray28 replied at 22-5-2022 07:06 PM
Boleh je nk jumpe..kalau tgk cite tu mcm maknya pn x bape nk ada effort nk dtg jumpe anak maybe sb ...

Aku x cakap pasal effort zila ke tak. Aku cakap pasal hukuman mahkamah yg along cakap tu. Betol ke sampai nak jumpa anak pon atas ihsan along. Seolah² zila hilang hak sebagai mak. Ni keputusan mahkamah syariah. Kau kena paham persoalan yg aku utarakan.

Suchi replied at 22-5-2022 07:40 PM
Iols pun tertanya2 sedangkan kalau si bapak tu yg buat pangai adakah dihalang juga jumpa anak2? Bi ...

Kannnnn...aku x paham hukum hakam islamkah sampai begitu sekali hukuman pada mak. Mcm x adil pulak rasa

lilcountess replied at 22-5-2022 07:26 PM
kes zila ni selain nusyuz, rasanya dia gugur / hilang kelayakan sbg penjaga juga

Tp cam zalim plak hukumannya smpai nak jumpa anak pon atas ihsan bapak.

kotakominami replied at 22-5-2022 09:13 PM
Memang patutla mak dia takleh bawak anak keluar...ko bayangkan kalau dia bwak boyfren balik umah ken ...

Apa jauh naw kau pegi..kau ingat mak yg x nusyuz bercerai pon x leh jd pedo ke? X leh kawen org pedo ke?

Follow Us
Dari statement Along tu, Si Zila ni dah kahwin baru la kan. Dah ada anak baru jua kut.

Kalau teringat kisah smule dulu tu, alahai macam tak sangka pun ada.

ashilalat replied at 22-5-2022 09:32 PM
Apa jauh naw kau pegi..kau ingat mak yg x nusyuz bercerai pon x leh jd pedo ke? X leh kawen org pe ...

Aku tak ckp mk dia camtu...kau bace betul2...nak bekap pon bace  kasi paham bhai....

kotakominami replied at 22-5-2022 10:49 PM
Aku tak ckp mk dia camtu...kau bace betul2...nak bekap pon bace  kasi paham bhai....

Aku x bekap zila pon. Pemikiran kau ni jauh sangat terpesong. Kau kata sbb zila nusyuz, nanti bawak balik boipren terkena pedo, habis anak dia.

Dah kau ingat, mak yg x nusyuz, bercerai. Pastu x bawak balik boipren kat umah. Nikah baru. Tak de risiko bapak tiri tu pedo ke? Kolot betol pemikiran kau.

Mentang² zila tu nusyuz sebelom ni, habis ko kata dia x leh bertaubat. Sentiasa dalam dosa. Tu lah aku x paham, mcm ni ke islam jatukan hukuman? Kata maha pengampun, maha mengasihani. Tp cara hukuman mahkamah (based on kata² along) dan pemikiran kau, seolah² sekali berdosa, selamanya kau pendosa.

Pastu petik pulak, syurga di bawah telapak kaki ibu. Contradict sungguh.

ashilalat replied at 22-5-2022 09:30 PM
Kannnnn...aku x paham hukum hakam islamkah sampai begitu sekali hukuman pada mak. Mcm x adil pulak ...

gini sis.. masa kat court hadanah tu zila dah stuju gitu.. dgn masa skandal tu die tak kisah pun tak jaga anak bg along jaga..

die bleh fight klau rasa tak adil tu.. along je tahu sakit tu mcm mana.. so skrg maybe zila tu dah insaf la kot…

Edited by antiQue at 23-5-2022 08:44 AM
ashilalat replied at 22-5-2022 09:30 PM
Kannnnn...aku x paham hukum hakam islamkah sampai begitu sekali hukuman pada mak. Mcm x adil pulak ...

Taklah... nusyuz is between husband and wife. Nusyuz hanya menggugurkan hak dia sebagai isteri, bukan hak dia kepada anak. Tetapi seorang ibu BOLEH kehilangan kelayakan utk hak PENJAGAAN anak kalau dia berkelakuan buruk publicly, berkahwin lain etc. But sekalipun dia hilang hak penjagaan anak tidak bermakna hilang hak untuk bersama dengan anak.. it depends on persetujuaan apa yang dibuat dalam mahkamah dan antara pasangan.. sama aja macam kes perceraian biasa kalau hak jatuh ke tangan ibu pun. She can always fight for eg hak bermalam if she wants to. She can always do if she wants to.

perlu ke mention bekas isteri nusyuz?? haiyoo.. klu anak dorg dah besar, baca pasal mak dia cmne? memanglah salah dia curang, benda dah jadi pun.. kot2 lepas tu dia berubah lagi baik

Edited by Siput_Sawah at 23-5-2022 09:59 AM
ashilalat replied at 22-5-2022 09:29 PM
Aku x cakap pasal effort zila ke tak. Aku cakap pasal hukuman mahkamah yg along cakap tu. Betol ke ...

hukum mahkamah x kejam, kan zila di benar melawat anak dia just tak blh bawa keluar or bermalam sahaja. hukuman tu bukan Along yg jatuh kan  tapi mahkamah. raya Puan salah faham dgn kenyataan Along" kalau lelaki/yah lain mungkin tak dpt jumpa langsung" itu percakapan Along saja bukan keputusan mahkamah yer. kalau along tak benarkan zila jumpa maka along blh di kena tindakkan melangar perintah makamah n zila boleh mencabar keputusan n buka kes semula. so disini nampak ada satu pihak tak ada usaha hendak jumpa or sebalik nye.cite dlm mahkamah masa dia org buat persetujuan dan kesah dlm kain hanya mereka berdua dan pihak mahkamah aje yg tahu.

antiQue replied at 23-5-2022 08:43 AM
Taklah... nusyuz is between husband and wife. Nusyuz hanya menggugurkan hak dia sebagai isteri, buk ...

Betul

Dendam lama sgt ke along ni . kalau ye pon bagi la jumpa kejap .

Boleh je jumpa, tapi si zila ni tak pergi since 2020. Dia cuma tak dibenarkan bawak keluar & bermalam dengan anak je. So apa alasan dia tak pergi jumpa anak?

Berani buat berani tanggung.. bukan psl skali buat salah selamanya2 buat salah tapi kena faham laa setiap kesalahan mesti ada kesan dia.. zila la kena buktikan dia dh berubah.. skrg si zila boleh ja jumpa anak cuma takleh bawak keluar dan bermalam jaa..

SeriBunga replied at 21-5-2022 10:52 AM
zila dulu penah kena tangkap basah masa masih jadi isteri along yg sah kan... mungkin sbb tu kot x d ...

oh tak dgr cita pulak.

Aiyoo...tread sebelum ni dengan thread ni, sama je. Janganlah salahkan Along. Bukan dia tak bagi jumpa, bukan dia halang. Dia dah kata, pintu rumah dia sentiasa terbuka kalau Zila nak datang jumpa anak. Masalahnya Zila yang tak datang jumpa. Zila yang tak ada effort nak jumpa anak atau minta pindaan keputusan mahkamah.

cruz2 replied at 22-5-2022 04:22 PM
Bukan along tk bg jumpa tp zila tu kan yg tk ada usaha nk pi jumpa anak so tk perlu kot netizen nk m ...

aku pun faham mcm tu.