CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tobby

Perempuan pakai make-up hukumnya haram...

hehehe...this is interesting...tapi Allah tu Maha tu Maha Mengetahui...tak gunak juga tang makeup mm ...
mbhcsf Post at 25-9-2010 18:47

hehehe...this is interesting...tapi Allah tu Maha tu Maha Mengetahui...tak gunak juga tang makeup mmg ikut syarak tapi well  mengumpat, judgemental so ? well...sama je

ni lah alasan2 yang ramai aku selalu dengar. tak guna pakai tudung tapi wat jahat gak. biar tak tudung janji hati baik dan blablabla....
ustaz mana ajor pulak nih

tak tutup aurat = dosa
wat jahat, ngumpat, zina = dosa
pakai tudung + zina = dosa
tak pakai tudung + zina = 2 kali dosa
guna tak guna, matlamat tak menghalalkan cara.

Reply 86# ibnur

ramai yg bersederhana ikut apa kat masyarakt sekeliling bukan ikut kata agama
malu kalau org tegur, pucatnya nampak?
tak berseri nya.. an blablabla...

terus aku tepek2 lipstik kasi tak pucat

permaisuri agung tu...cuba bygkn kalau dia tk make - up...dato mashitah, dah make up skang..ustazah  ...
aliimran Post at 28-9-2010 13:17

klu dulu payah nak jumpa, tapi hari ini semakin ramai ustazah2 di TV yg bertabarruj.  DAH JADI TREND HARI INI. menyebabkan umat islam sangka itulah perbuatan yg Nabi anjurkan supaya mrk selamat di alam infiniti.

ustazah2 pun kening makin nipis. so kita sangka itulah ajaran Islam. kita pun suruh anak bini kita ikut.

permaisuri agung tu...cuba bygkn kalau dia tk make - up...dato mashitah, dah make up skang..ustazah  ...
aliimran Post at 28-9-2010 13:17

biaq pi la kat depa. kita dah tahu, kita buat. klu mrk pun tahu, tapi mrk tak buat itu bukanlah bidang kuasa kita.

Reply 107# tobby

kot2 buleh nanti kena soal dalam kubur, leh jawab:
dah permaisuri pun buat, saya ikut gak

Follow Us
nak ikut suruhan Allah tak boleh dgr apa yg lelaki puji. puji-pujian lelakilah yg byk merosakkan ...
tobby Post at 28-9-2010 10:21

masalahnye skang tak ramai lelaki yg menerima seadanya.. tak pun memula aje terima pastu bosan ngan muke plain, nk cari yg mekap sekati .......

masalahnye skang tak ramai lelaki yg menerima seadanya.. tak pun memula aje terima pastu bos ...
Hana_Hirokawa Post at 28-9-2010 14:20

itulah yg berlaku hari ni. kesian gadis2 hari ni, byk tingkah laku mrk demi mendapatkan kata2 pujian lelaki.

hehehe...this is interesting...tapi Allah tu Maha tu Maha Mengetahui...tak gunak juga tang ...
sitihawa Post at 28-9-2010 13:28

tak guna gak rasa holier than thou sebab imam al ghazali kata 3 benda ni
kalau rasa diri holier than thou pikiaq
a) aku tak tau mati cam ner
b) aku tak tahu dia  yang aku dok kutuk , judgemental tu lebih baik dari aku
c)  i tak ingat dah something about in the near future dia lebih baik

so pada I fine ...apa apa pun datang dengan nilai....pakai tudung tak juga ustified ngumpat judgemental
kekadanag kita cakap jer banyak, kekdanag org yang tak paki tudung tu ditakdirkan  rezeki dia kebolehan dia untuk tubuhkan satu disiplin  ilmu yang   in a way melepaskan tanggunggan dosa satu umat islam malaysia ni ...fardhu kifayah...

sebab dia lagu ni kalau org islam tu tak der kepakaran sesuatu bidang dan bergantung pada org yang bukan islam dan tak dak sapa pun nak bother ambil, menerokai  bidang tu so satu umat kita kat sini yang pikul dosa in a way ....i think org macam ni i tak mau kata you could go to hell i won't say it, they know but i doakan depa ni kalau jadi practising moslem lebih hebat

so i tak nak lah cakap banyak yer sebab melihat mereka dugaan pada kita
so ...

itulah yg berlaku hari ni. kesian gadis2 hari ni, byk tingkah laku mrk demi mendapatkan kata2 pu ...
tobby Post at 28-9-2010 14:48

mmg kesian gadis2 mahupun lelaki skang..

hehehe...this is interesting...tapi Allah tu Maha tu Maha Mengetahui...tak gunak juga tang ...
sitihawa Post at 28-9-2010 13:28

tak guna gak rasa holier than thou sebab imam al ghazali kata 3 benda ni
kalau rasa diri "holier than thou" pikiaq
a) aku tak tau mati cam ner
b) aku tak tahu dia  yang aku dok kutuk , judgemental tu lebih baik dari aku
c)  i tak ingat dah something about in the near future dia lebih baik

so pada I fine ...apa apa pun datang dengan nilai....pakai tudung tak juga justified ngumpat judgemental
kekadang kita cakap jer banyak, kekadang org yang tak pakai tudung tu ditakdirkan  rezeki dia kebolehan dia untuk tubuhkan satu disiplin  ilmu yang   in a way melepaskan tanggunggan dosa satu umat islam malaysia ni ...fardhu kifayah...

sebab dia lagu ni kalau org islam tu tak der kepakaran sesuatu bidang dan bergantung pada org yang bukan islam dan tak dak sapa pun nak bother ambil, menerokai  bidang tu so satu umat kita kat sini yang pikul dosa in a way ....i think org macam ni i tak mau kata you could go to hell i won't say it, they know but i doakan depa ni kalau jadi practising moslem lebih hebat dan saya  doakan mereka ini yang ambil berat ttg OKU, khidmat masyarakat lagi --> yang dok sinikal ni  , dah buat ke semau benda yang depa buat? hmm? who knows...

so sometimes when you being exposed to these people you know you will somehow belajar not to cecepat take it black and white, kita lebih berhati hati dan kita pun ambil asas yang kita tak tahu org tu cam ne, we see the best in them, dan nak didik hati kita agar  [ ni penting] jgn cepat judgemental, dah rasa aku selamat , aku pakai tudung walhal , judgmental to te ROOF!!!
so you know saya lebih kepada diri  saya yang saya selalu ingatkan depa ada yg lebih baik, kalau buat  yang wajib depalebih baik dan sabarlah...dakwah bukan senang ...tak semudah menaip dgn frasa frasa judgemental dan tak semuadah mengujar kata yang just take in miliseconds...kan?

so sabar laaa

so i tak nak lah cakap banyak yer sebab melihat mereka dugaan pada kita, dugaan pada dia...hikmah laa apa apa pun ...
so ...

sumer yg dibuat biarlah berpada n niat yg betul..

Post Last Edit by tobby at 28-9-2010 15:54
    ramai yg bersederhana ikut apa kat masyarakt sekeliling bukan ikut kata agama ...
sitihawa Post at 28-9-2010 13:32

adalah lumrah pd hari ini anak2 gadis akan berhabis-habis utk bertabarruj bila nak keluar rmh. women spent billion ringgit per yr on cosmetic product.

.
&t=1[/img]

itulah dunia hari ini.

tataw nak kata.. tepuk dada tanya iman memasing........

sabar je la.. Apa aku boleh buat sekarang ni, cuba didik anak isteri aku. Itupun banyak juga cabaran. Nak buat macamana geng2 ustazah sendiri yg Tabarruj. Aku ingat bila dia berkawan dgn ustazah, dapat belajar dgn diorang, tapi sebaliknya yg jadi. Terpaksalah bagi tazkirah hari2 pada keluarga sendiri. Memang itulah yg sepatutnya. Jaga keluarga sendiri dulu.

sabar je la.. Apa aku boleh buat sekarang ni, cuba didik anak isteri aku. Itupun banyak juga cabaran ...
wan72 Post at 28-9-2010 22:19

hebat cabarannya. contohnya si ayah tak mau acara bersanding & tak mau anak perempuannya bertabarruj utk dipertontonkan.  tapi si anak, si isteri, mak sendiri, mak mentua suruh buat juga. akhirnya tak mau bising2 mengalah juga. wlpn si ayah status haji, status ustaz, status ulama, mrk kalah juga.

setakat hari ni mekap ala kadar jer (just pakai krim lembab, bedak dan lipstik)...asal tak nampak pucat dan tak nampak selekeh di mata suami dah ok....huhu

takleh nk wat apa bila nafsu dan adat lebih diutamakan...

Reply 118# tobby

memang banyak berlaku..anak2 tok imam bersanding jugak...

ada kes mak andam solek sebelum zohor lagi,kemudian solat zohor dikorbankan untuk hari bersejarah atau raja sehari tersebut...
sepatutnya keberkatan perkahwinan tu  perlu dibina sedari awal lagi..

sy dulu solek jugak,tp tak cukur kening apa la..solekan biasa je dan di dalam bilik yg tertutup untuk keluarga dan sahabat sahaja,ambil gambar kenangan..

Reply 1# tobby

seumur hidup, sekali je make-up utk dipertontonkan. tu pn masa kawen. tebal sgt . pdhl dh pesan nk nipis je.
mmg make up kawen nmpk natural, tp mmg rasa tebalnya. mgkn sbb x biasa make up.

tapi....w/pn sekali...dosanya tetap dh tercatat ye