CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

khurafat - guna garam untuk halau hantu dalam bangunan .

Post Last Edit by doden at 22-9-2010 19:53

Tiada sesiapa yang khurafat di sini.Jangan di layan sangat si pembuka thread nie.Makin di layan makin merapu.Islam itu tidak rigid dan tidak jumud seperti pemikiran sesetengah orang yang senang menghukum mengikut kepala sendiri meskipun dia tetap nak bertegang urat mengatakan dia benar.

Islam tidak suruh kita mengeji orang sana sini.Tak tahulah pulak fahaman islam mana yang dia sedang ikuti, hadis mana yang membolehkan dia memberikan gelaran yang tidak baik sesama muslim.

Satu jer yang aku terfikir, mungkinkah si pembuka blog ini sedang nak cari perhatian atau apa?

Awak mengatakan hadis orang itu tidak sahih, hadis orang ini tidak sahih.Habis hadis awak seorang sahih?Awak nie para pengumpul hadis ke?ke awak pura-pura macam awak tahu semua hadis nabi sedangkan awak bukannya di dalam bidang hadis nabi Muhammad.
doden Post at 22-9-2010 19:40

Kau nak kata harun din pakai hadis apabila dia guna garam dan lada untuk hambat hantu ? Mana hadisnya tu yang sebut boleh guna lada dan garam untuk hambat hantu ? Tak wujud hadis gitu .

Reply 80# blastoff

Istifar lah wahai saudara.Jangan terlalu bongkak di sini.Allah membenci orang-orang yang BONGKAK.Jangan awak sendiri yang memutar belitkan hadis Nabi Muhammad.Ke awak sendiri yang rasa sudah tiba masanya awak nak ada nama dan pengaruh macam Prof Harun DIn.Beristifar lah.

Jangan di layan sangat si pembuka thread nie.Makin di layan makin merapu.Islam itu tidak rigid dan t ...
doden Post at 22-9-2010 19:47
Islam adalah menurut Quran Sunnah, bukan menurut amalan ahli sihir, tu article yang jelas sebut ahli sihir barat guna garam dan lada untuk protection dari evil spirits ... tak nak komen ke article tu ?
Oh buat-buat tak nampak pulak ye .

Reply  blastoff

Istifar lah wahai saudara.Jangan terlalu bongkak di sini.Allah membenci ora ...
doden Post at 22-9-2010 19:52

Menyatakan kebenaran bukan bongkak , tapi Allah suruh nyatakan kebenaran walaupun pahit, dah memang terbukti jelas harun din amalkan amalan ahli sihir barat dengan guna garam dan lada untuk hambat hantu ... so takkan nak nafikan pulak perkara yang jelas nyata gitu . Kau tak sanggup terima kenyataan lantak kau la, jangan nak suruh saya ikut kau pulak .

Tidak ada apa yang terbukti di sini wahai saudara.

Follow Us
dalam perang lawan manusia pakai senapang dan bom haram tak, sebab zaman rasulululah dan dalam quran tak sebut pun... semuanya berasal dari amalan orang kapir!.. kena lawan dengan pedang saja ke?

dalam perang lawan manusia pakai senapang dan bom haram tak, sebab zaman rasulululah dan dalam quran ...
paler kembang Post at 22-9-2010 20:01

amalan ahli sihir untuk halau hantu takkan sama dengan guna pedang kot ? Kau tak faham kah mengamalkan amalan ahli sihir sama seperti penyembah berhala statusnya  ?

Post Last Edit by blastoff at 22-9-2010 20:21
Tidak ada apa yang terbukti di sini wahai saudara.
doden Post at 22-9-2010 20:00

apa yang kau tak anggap bukti tak semestinya ia bukan bukti, itu alasan kau untuk tutup mata aje . Tak payah paksa saya untuk ikut kau ok . Nak suruh tutup thread segala tu memang memaksa la tu, paksa sana sini bukan caranya  .

Post Last Edit by razhar at 22-9-2010 20:59

diminta blastpox dan tobby pi jumpa org2 yg mengamalkan cara yg lobai berdua kata tak betul...kalau setakat duk woof kat dalam ni..tak ke mana nya lobai berdua...pi argue dgn org2 yg melakukan apa yg lobai berdua kata SALAH tu...

Ni kat website ni         ada info mengenai amalan ahli sihir dalam menggunakan garam dan lada  ...
blastoff Post at 22-9-2010 19:35

maksud saya knape menggunakan garam/air dikatakan meniru ahli sihir. kmudian lebih teruk lagi dikatakan berkawan dgn setan pula. takkan hny sbb ahli sihir ada berbuat mcm tu. takkan amalan tu ekslusif utk ahli sihir shj. takkan pki topi tajam dikatakan meniru ahli sihir. takkan guna kayu pendek dlm pertunjukan silap mata boleh dikatakan kurafat dan berkawan dgn setan

Buat Blastoff, masalah utama kat sini ialah ko ni saper sebenarnya mungkin seorang ulama, pendakwah, pakar tafsir quran, ahli hadis atau mungkin pendakwah kristian (yg kebanyakannya yg aku kenal pun mahir dalam bab hadith dan tafsir Quran bahkan ada yang hafaz Quran pun ada) atau mungkin manusia bertopengkan Iblis, ramai kat sini tak kenal saper ko. Dok kat mana? So buat apa kita nak percaya kat ko? Pemikiran ko sengaja memeningkan semua orang?

Post Last Edit by blastoff at 22-9-2010 21:13
maksud saya knape menggunakan garam/air dikatakan meniru ahli sihir. kmudian lebih teruk lagi dikatakan berkawan dgn setan pula. takkan hny sbb ahli sihir ada berbuat mcm tu. takkan amalan tu ekslusif utk ahli sihir shj. takkan pki topi tajam dikatakan meniru ahli sihir. takkan guna kayu pendek dlm pertunjukan silap mata boleh dikatakan kurafat dan berkawan dgn setanjunkredish Post at 22-9-2010 21:04
Siapa lagi yang guna garam dan lada untuk hambat hantu selain dari ahli sihir barat ? Oh tok bomoh dan dukun kampung selain dari harun din and the gang so kira dah cukup korum la tu untuk menghalalkan perbuatan tu ?

Post Last Edit by blastoff at 22-9-2010 21:17
Buat Blastoff, masalah utama kat sini ialah ko ni saper sebenarnya mungkin seorang ulama, pendakwah, ...
wan72 Post at 22-9-2010 21:07

saya tak paksa kau percaya saya, tak rugi satu sen pun pada saya kalau kau menolak apa yang saya sampaikan , amal kau untuk kau dan amal saya untuk saya, apa yang saya sampaikan di sini adalah dengan bukti nyata kerana Allah , so saya tak minta redha korang pun dan saya tak ingin pun redha korang, simpan kat korang la ok redha korang tu  .

Tapi aku yakin dengan ust Harun Din sebab aku kenal dia, keturunan dia, tinggal kat mana, saper guru dia, belajar kat mana? Semua kaedah rawatannya dan bahan rawatan yang dia gunakan dia tak berselindung. Semua dia nyatakan nasnya dan kat sumber dia dapat. Dia tulis dalam buku dan dijual dipasaran terbuka. Di bawah aku petik dari buku karangan beliau sendiri:

Fatwa dan Dalil Penggunaan garam

Diriwayatkan oleh Tabrani daripada Ali Bin Abi Talib : Nabi SAW telah disengat oleh seekor kala jengking ketika baginda SAW sedang solat. Sebaik sahaja selesai solat, baginda bersabda " Semoga Allah melaknat kala jengking tersebut".Kemudian baginda SAW meminta dibawakan air dan garam lalu baginda SAW mengusap pada tempat yang disengat  dengan membaca Surah Al-Kafirun, al-Falaq dan al-Nas.

Berkenaan penggunaan garam dalam rawatan makhluk halus, tidak terdapat nas secara naqli mengenai perkara ini. Walaubagaimanapun terdapat pernyataan daripada bekas mufti kerajaan Arab Saudi Sahib al-Salamah Sheikh Abdul Aziz Bin Bazz Rahimullah menyatakan bahawa penggunaan bahan dalam rawatan Islam adalah harus selagi ia tidak diharamkan oleh syarak.

Post Last Edit by blastoff at 22-9-2010 21:28
Diriwayatkan oleh Tabrani daripada Ali Bin Abi Talib : Nabi SAW telah disengat oleh seekor kala jengking ketika baginda SAW sedang solat. Sebaik sahaja selesai solat, baginda bersabda " Semoga Allah melaknat kala jengking tersebut".Kemudian baginda SAW meminta dibawakan air dan garam lalu baginda SAW mengusap pada tempat yang disengat  dengan membaca Surah Al-Kafirun, al-Falaq dan al-Nas.
wan72 Post at 22-9-2010 21:20

Hadis apa ni yang sebut Nabi melaknat kala jengking pulak dah ? Mana ada Nabi pernah melaknat gitu ? Kat orang kafir yang buat macam-macam kat dia pun Nabi tak pernah melaknat mereka , inikan pulak kat kala jengking yang tak dak akal fikiran !! Sah hadis palsu !Kau ni terdesak sangat nampak nya sampai kau heret mai sini hadis palsu pun kau sanggup ya !

saya tak paksa kau percaya saya, tak rugi satu sen pun pada saya kalau kau menolak apa yang saya ...
blastoff Post at 22-9-2010 21:15

Apa pun kita mesti jujur dalam ilmu. tuduhan yang ko kenakan pada utz Harun Din tu keterlaluan. Kita boleh utk tak bersetuju dalam sesuatu perkara tapi jangan cepat membuat tuduhan hingga menimbulkan salahfaham dan fitnah yang sangat besar.

Hadis apa ni yang sebut Nabi melaknat kala jengking pulak dah ? Mana ada Nabi pernah melaknat gi ...
blastoff Post at 22-9-2010 21:27

Kenapa ko ada masalah dengan hadis ni. Ia isnad yang hasan. Jangan cepat menuduh hadis ini palsu apabila bertentangan dengan pendapat ko. Sekurang-kurangnya Ustz Harun Din jujur dalam Ilmunya. Kalau ada nas dia cakap ada nas. Kalau takde dia cakap takde. Beliau juga sebelum mengeluarkan hujjah dia bersandarkan kepada ulama muktabar bukan pakai fahaman sendiri. Sebab  dalam belajar kita mesti guru kita, ada yang mengajar kita kalau tak takut2 Iblis menjadi guru kita. Itu yang jadi macam ni nih habis semua orang ko huru harakan.

Siapa lagi yang guna garam dan lada untuk hambat hantu selain dari ahli sihir barat ? Oh tok bomoh  ...
blastoff Post at 22-9-2010 21:12

jd knape, katakanlah klu betul skalipon ahli sihir ada guna, kta tak boleh nk guna. kta bknnya menyihir

adakah kerana yahudi memakai kopiah, kta tak boleh pakai kopiah. kan saiz dan cara pemakaian berbeza

ahli2 sihir yg utama digelar wizard. yg lbh rendah taraf mcm sorcerer, warlock, witch, necromancer. wizard2 kebiasaannya menggunakan tongkat ketika menyihir. tp Allah jadikan tongkat sbg mukjizat Nabi Musa. berlawan dgn ular2 ahli sihir firaun dan membelah laut. skali tengok mmg org akan kata itu perbuatan sihir/meniru ahli sihir

begitu jugak ada ahli2 sihir yg boleh menggunakan tangan shj semasa menyihir. tp Allah jadikan mukjizat nabi muhammad membelah bulan menggunakan tangan. sekali lagi, sekali tengok, org2 yg tak paham akan kata nabi bersihir

bkn nk membandingkan perbuatan menggunakan garam tu dgn mukjizat2 nabi, tp sekadar utk memberi penjelasan

pisau tu tajam sebab kau boleh nampak kan, dan ada pisau yang tak tajam nak potong bawang pun ta ...
blastoff Post at 22-9-2010 19:00

Betul.. tak tajam sebab sifat yg ditetapkan oleh Allah adalah begitu... potong mmg tak lut.. sbb pisau..no.. sebab Allah jadikan begitu..soal nampak tak nampak bukan soalnya. takkan org buta kene tikam pisau tumpul leh parah lak. sbb dia tak nampak pisau tu tumpul ke. takkan org nak tikam dia mintak chupp jap  nak rasa pisau tu tumpul or tajam dulu.

Betul.. Ilham boleh dari bisikan Iblis.. sebb tu kena ada ilmu.. Mimpi dpt ayat2 dlm al-quran. check mmg betul tapi dlm mimpi soh baca begini dan bagitu. then kita amalkan. adakah amalan kita sebab ikhlas semata-mata kerana Allah atau sebab dah diberi dlm mimpi?
Apa kes ulamak-ulamak tafsir yg muktabar boleh tafsir al-quran kalau bukan dicampakkan ilham oleh Allah padanya. mana satu bisikan iblis mana satu ilham Allah. sure ada panduan punya.. Islam ni luas. bukan sempit.

sama saja.. kecil-besar halus-kasar nampak-tak nampak. Hati tetap pada Allah. pegang pada rasullullah. ijtimak ulamak qias...
dia nak guna lada itam ke, daun kari ke, gula ke, belacan ke petai ke, tak kisah la. kene pada ilmu, tauhid dan syariah sebagai pedoman wajib boleh punya. soal barat nak guna jugak tuh guna je la... sembah pon kot lain dah.

sapa nak paham paham la. tak nak pon tak pe.makhluk yg hina ni tak marah.

"Bagi kamu agama kamu bagi ku agama ku"