CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: along3746

Bajet 2011-Tak de Bonus, cuma bantuan kewangan RM500 jer..Alhamdulilah..

Close [Copy link]
ni ahli perkasa ni.... mesti kerajaan bagi...

Reply 99# antagenaiz

bace la dari mula..mls nak ckp berbuih2 dok pehe gak

Reply 109# lazuardi_senja

suka ati diorg la diorg kan byk duit...diorg swasta ... kalo diorg tak agkt pon ko ttp nak naik air asia kan...diorg pon ade CUKAI gak nak kene byr gomen

Reply 97# cikanggun

itu la...sentap sgt mcm diorg pulak yg dok brekfes smpi kol 10.....

Reply 132# Longhairlady

raya sebulan kak long, masih suasana raya lagi ni
sila la ke umah, mcm2 kek ader
harapnyer tuntutan tu bjaya hendaknya

Reply  cikanggun

itu la...sentap sgt mcm diorg pulak yg dok brekfes smpi kol 10.....
chenta_dewi Post at 23-9-2010 05:50 PM

kannnnnnnnnnnnn???
yg dok sentap2 tu laa yg slalunyer g*j* b***...
dh cika pon stated td, "applicable" to those yg berkenaan..
theyolss sentap, theyolss laa yg berkenaan tu hagaknye...

lg satu pesen, x bace dr awal, aciii redahhh jer...
pastu nk sentap2 bagaiiii kann kak chent?
very the g*m** hokkay......

Follow Us
Reply 146# cikanggun

sokongan diterima tu la....kaka mengaku kaka pon dok berporum jah waktu keje...sbb bos pndi cr utg...kalo bos rase kaka ni tak menguntungkan compeni, pecat je la.....yg penting org yg dapat gaji hasil cukai bla bla kene la bg perkhidmtn terbaik....bukannye  bg servis nan hado jah.....

Reply  chenta_dewi

so ape kaitan antara swasta rajin atau x dgn statement ko yg atas nih
antagenaiz Post at 23-9-2010 14:09

aku bukan nk support sape2 ye... cuma bagi aku lahkan, kalau dapt bonus semestinye 1.2 juta pekerja awam suma akan dpt bonus 2 bln tu, dalam 1.2 juta org tu brape persen je yg sbnrnye yg benar2 layak dpt bonus? yg tak makan gaji buta, tak makan rasuah, bla bla bla?

aku keje swasta bonus mmg berdasarkan keuntungan, tapi tak suma pekerja akan dpt bonus yg serata. so jgn terkejut la kekadang ade org keje swasta increment naik RM40+ je. tu bergantung gak pada apa yg direkemenkan oleh department manager kpd hr, pendek kata kalau keje swasta tak perform, tak bleh nk amek hati bos, asyik wat silap jek, org lain dpt bonus berbelas2 bulan silap2 si polan tu tak dapat pun....

prestasi pekerja swasta mmg dinilai sec terus oleh bos, takde exam2 ni. sistem exam tu sbnrnye tak brape bagus.  dulu masa aku praktikal kt JKR, ada sorg pakcik technician, yang paling rajin, paling berpengalaman dan paling tua antara suma technician tu. tapi gaji die yg plg rendah. sbb pakcik ni asyik fail exam je. yelah orang tua tak dapat la nk ingat sangat apa yg die baca, kalau nk dibandingkan ngan colleagues die yg muda2 tapi kaki ular tu....

masuk gomen kalau nak tetap kena periksa. 2 jenis periksa. aku punya 4 paper tu tak masuk lagi ujian ...
FraidyCat Post at 23-9-2010 12:55

ko stakat nk amek periksa utk jd tetap pun nak bising2...

pekerja swasta ni kalau ekonomi goyah ke, company ade masalah ke, nak cut cost buang pekerja.  risiko nk kene buang tu sentiasa ada.  kekadang sbb bos tak suka atau ade kaki cucuk bos, tu pun bleh kene tekan sampai berenti atau kene buang.  yang miss gaji sampai berbulan2 pun ade, company tak bayar epf, socso pun ade. pekerja gomen ade ke?????

bonus..bonus...lallalallalallala...

Post Last Edit by FraidyCat at 23-9-2010 22:01
ko stakat nk amek periksa utk jd tetap pun nak bising2...

pekerja swasta ni kalau ekonomi goy ...
annehuda Post at 23-9-2010 21:19

pengalaman aku kerja di jabatan buruh masalah pekerja swasta di Malaysia nih bukan sebab kena buang sebab jimat kos ke apa tapi sebab utama adalah  ponteng kerja, tiada disiplin, mencuri, kebas duit company,  kerja 3 hari pastu hilang, mc suka-suki, bagi mc palsu, tidur ditempat kerja (biasanya guard). pekerja gomen health benefit harap dapat duduk hospital kerajaan tu lah dengan diskaun yang tinggi (waiting hours 3 jam), swasta nih kerja kilang jah macam kilang Intel pun leh bersalin kat private hospital company tanggung, dental benefit lagi.

yg private tuding gomen...yg gomen tuding private...dua2 ade staff yg pemalas...mana2 negara pun mengalami situasi yg sama...rezeki masing2...jgn mengeluh...lebih baik makan sama2...

Reply 151# FraidyCat

mc palsu, mc suka suki, tidur di tempat keje, tidak berdisiplin, malas, tak rajin pun ada gak diamalkan oleh pekerja kerajaan....

tp diorg tu ade kene buang ke?

Reply  FraidyCat

mc palsu, mc suka suki, tidur di tempat keje, tidak berdisiplin, malas, tak rajin pun ada gak diamalkan oleh pekerja kerajaan....

tp diorg tu ade kene buang ke?
annehuda Post at 23-9-2010 22:13

of course lah ada. aku paste info dari seorang pengarah gomen dalam grup jabatan di facebook. walaupun info ni agak classified sebab grup tu members only tapi aku paste pi lah terpaksa censored jabatan dan nama.

BERITA PANAS 18: 2 DUA ORANG PEGAWAI ***** TELAH DIAMBIL TINDAKAN BUANG KERJA KERANA TIDAK HADIR KE PEJABAT TANPA CUTI, DTG PEJABAT LEWAT TANPA ALASAN SETIAP HARI. AKAN MENYUSUL SERAMAI 3 ORG LAGI... BERINGATLAH SEBELUM KENA.. PELANGGARAN DISIPLIN DALAM PERKHIDMATAN AWAM TIADA MAAFNYA..

of course lah ada. aku paste info dari seorang pengarah gomen dalam grup jabatan di facebook. wa ...
FraidyCat Post at 23-9-2010 22:30

u know wht, aku rasa baru kelmarin aku baca paper ttg 20 org pegawai imigresen makan rasuah sampai bolos pendatang tanpa izin hanya ditukarkan tempat kerja. rasuah ok, melibatkan keselamatan rakyat2 biasa macam aku ni. manelah tau kan pendatang tnp izin yg bolos tu gi rompak rumah aku ke, samun aku tgh jalan ke...

dlam erti kata lain, setakat 1-2 jabatan je yg mengamalkan ape yg ko paste dr fb jabtan tu tak berguna gak. hakikatnye beribu2 lagi pekerja kerajaan yg tak menyumbangkn ape pun, tunggu hujung bulan cucuk gaji je yg tak deserve bonus hatta gaji dari pembayar cukai mcm kami pun....

*grup jabatan pun ade page kt facebook. adakah ini bermakna suma staf dalam jabatan tu wajib ada akaun facebook kalau nk tau info terkini dari jabatan? tak leh ke pakai internal emel je, emel sesama sendiri? *

Post Last Edit by FraidyCat at 24-9-2010 00:13
u know wht, aku rasa baru kelmarin aku baca paper ttg 20 org pegawai imigresen makan rasuah sampai bolos pendatang tanpa izin hanya ditukarkan tempat kerja. rasuah ok, melibatkan keselamatan rakyat2 biasa macam aku ni. manelah tau kan pendatang tnp izin yg bolos tu gi rompak rumah aku ke, samun aku tgh jalan ke...
sama macam kes satu syarikat swasta aku pernah handle. guard dari satu security company bertugas kat kilang, manager kilang tangkap guard ni tidur. security company tukar dia ke kilang lain pulak.  macam mana kalau kilang tu kena rompak waktu guard tu tidur, barang kena curi? pekerja cedera? sama jah.

dlam erti kata lain, setakat 1-2 jabatan je yg mengamalkan ape yg ko paste dr fb jabtan tu tak berguna gak. hakikatnye beribu2 lagi pekerja kerajaan yg tak menyumbangkn ape pun, tunggu hujung bulan cucuk gaji je yg tak deserve bonus hatta gaji dari pembayar cukai mcm kami pun....
mana kau tau 1-2 jabatan saja? sebelum ni kau anggap takdak pekerja gomen yang boleh kena fired. hari ni kau dah jumpa. esok lusa kau dapat tau jabatan yang lain pulak. ko agak ada tak jabatan kerajaan yang ada ISO9001? pejabat ko hadaa? ko ingat kosorang bayar cukai. setakat bayar cukai jalan motor dua ringgit setahun rasa macam duit dia lah guna bayar gaji orang gomen semua.

*grup jabatan pun ade page kt facebook. adakah ini bermakna suma staf dalam jabatan tu wajib ada akaun facebook kalau nk tau info terkini dari jabatan? tak leh ke pakai internal emel je, emel sesama sendiri? *
annehuda Post at 23-9-2010 23:27

grup jabatan? GRUP JABATAN? prfffthh! hey this is 2010 lah pejabat cawangan kami pun ada facebook page. internal e-mel tu semestinya lah. facebook untuk bagi maklumat jawatan kosong kepada orang awam. self initiative staf sendiri tiada arahan memana.

ko nih setakat rasuah mane bole buang...

org2 atas pon rasuah.. mende tidak bermoral je katenyer

mende la korang ni kecoh2..
memang pon ada org kerajaan pemalas..
orang swasta pon samer ade jugak.. mane2 je ade.

aku selalu je sign borang2 cuti mc diorang nih.. aku tau aje mc beli je tu.. tapi
dah mc mc ler.
ikut suka la korang nak mc ke hape asal keje  buat.

Apela nak kecoh-kocehkan, orang swasta cakap staff gomen tak layak dapat bonus pasal kureng disiplin, orang gomen cakap plak staff swasta kekadang dapat bonus berbulan2 gaji-
So rezeki memasing,dapat banyak , sikit , atau tak dapat langsung-bersyukurlah masih ada kerja dan gaji lagi berbanding dgn beribu2 lagi yang menganggur dan kerja kais pagi mkn tengahari dan kais petang mkn mlm

mn ada gado2, si cat tgh bagi penerangan kat pekerja swasta sowang tu..

memg kesian...
kite lg kesian, OT bagai nk rak...
cuti tarak dwet pun tarak...
hahha ...
runie Post at 23-9-2010 17:40

yekee...wa nih baru masuk jee..cuti pun skit n dah abis pun