CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10781|Reply: 56

GANGUAN DI OFFICE

salam & selamat siang
saya menulis ni sebab mengantuk yg amat sangat

saya ni bekerja as senior customer service, kalau ada staff kat branch lain x cukup saya la kene pergi backup branch tu..area kl je lah, macam wangsa maju, cheras, ampang, and mailing room kat bank

ape yg saya nak cerita ni cerita dari kawan saya yang bekerja kat bangunan bank ni ...kat area kerja dia ni memang x ramai orang ...tempat lak besar..

mailing room ni nak ke toilet agak jauh sebab share dengan staff bank situ kan, toilet xde la besar sgt, biasa2 je..then depan tu ada surau ..surau tu pun x de la besar...

saya ke situ bila kene training staff baru or staff situ cuti..

kawan saya ni dh lama transfer ke tempat lain...dia ada cerita kat saya area surau tu ada angker ..selalu dgr perempuan menangis

so far saya x penah dgr lg la kan

nak di jadikan cerita and pengalaman baru buat saya..kejadian ni minggu lepas..fresh lagi..

pas ambik wuduk saya pun pergi la ke surau nak solat asar...dlm surau tu saya sorang je and saya kunci pintu sebab surau tu share lelaki and perempuan, x nk kejadian yg x di ingini terjadi kene la kunci pintu menandakan ada org kat dlm..

pada sujud kedua and duduk antara dua sujud tetiba  rasa sesuatu cuit kat bahu saya, kaget gak la kan..dlm 5 saat pastu dia cuit lagi..dlm hati ni berkata, x leh jadi ni..and sempat la ckp kat hati supaya jangan ganggu aku, aku x ganggu ko pun....kalau gangu gak aku campak ko kat penjara alam ghaib, then saya teruskan solat tanpa ganguan dh...dh x khusuyuk solat gue kan..

nak kata berani tu x la kan, cuma time tu xde rasa seram sgt..hahhaha..tapi saya dapat rasa lagi cuitan kat bahu ni..

sekian terima kasih

Rate

1

sambungan...

kejadian dekat tempat sama jugak tapi dah lama...

kat opis tu saya sorang je perempuan lg 3 orang lelaki...

bila pagi and petang dorang keluar kerana nak buat kerja dorang la kan

ada satu petang ni saya sorang2 kat opis tu..

dalam kul 3-4 pm macam tu la...biasa la dah bosan xde kerja nak buat saya bergosip by call dengan kawan dari branch lain...tengah bersembang tu biasa la walau sorang2 macam 5 orang bergosip, gelak kuat- kuat...tengah gelak2 tu saya dengar kerusi hujung kat belakang opis tu di tarik kuat kuat..then automatik saya pusing nak tengok kan..yes!!! x de sape sebab semua staff laki td dah keluar..saya sorang je dalam tu kan..terus saya cut call and duduk diam2 knp saya x lari keluar opis??? ntah la maybe terkejut and macam2 duk main kat fikiran saya stay je situ ..hahhaha

betul lah pesan org tua2 jangan over hepi sgt nnt ada bnd x suka..

Rate

1

berani ey dok sorg2 lgi??

Main cuit bahu

main cuit2 bahu ni yg seram
napa hantu boleh pegang kita, tp kita tak boleh kacau dia...
hishhh ni yg geram naw

dia x menjelma depan mata tu kira syukur sgt dh time tu, kalau menjelma mmg pengsan la kot...hahhaha

Follow Us
Zaien replied at 16-8-2022 05:25 PM
berani ey dok sorg2 lgi??

terpaksa sis, demi sesuap nasik, hehehe

tu la...suka2 dia je nk cuit2 org kan..

WANGSA MAJU

hari ni saya nak cerita kejadian branch di wangsa maju...

ni staff sane yang cerita, saya xde kat sane la time tu..citer ni macam kelakar pun ado...hahhaha

Time tu dah malam lepas settle semua kerja staff2 sana duduk bersembang sekejap kat koridor office...yang ada kat sana time tu semua staff lelaki...and salah sorang dari staff lelaki tu berbadan besar..kite panggil dia abang comel, muka pun comel2 je..even badan dia besar boleh angkat barang2 besar...hehhe...

malam tu maybe dalam pukul 8-9pm macam tu la..dalam office tu ada banyak troli angkat barang...
dorang khusyuk bersembang tetiba troli tu bergerak sendiri, nak kata angin xde lak angin...ape lagi dorang semua terjun koridor cabut lari la ke tengah jalan, tapi si abang comel ni tertinggal kat blakang kesian dia, kuang asam punye kawan kan?tinggal dia sorang2 berlari kat belakang...maybe abang comel ni x leh nk terjun dia kene turun guna tangga adoi la, kesian betul kat dia tapi lawak la kan, dh la comel...

pas tu dorang baca ape yang patut terus kunci office and balik umah masing2..

next morning semua duk bahan abang comel tu..

the end

Rate

1

tieyrai_83 replied at 17-8-2022 10:24 AM
dia x menjelma depan mata tu kira syukur sgt dh time tu, kalau menjelma mmg pengsan la kot...hahhaha

haa kan.. minta dijauhkan jelma depan mata.. adeh haru dibuatnya nanti.. mybe sekadar reminder utk kita la tu jga.. bukan kita shj yg ada di sesuatu tempat.. ada makhluk lain tumpang sama. antara jelma dengan tidak je ..erk.. surau kat tempat keje ni pun share laki n ppuan..

zaliza replied at 17-8-2022 10:43 AM
haa kan.. minta dijauhkan jelma depan mata.. adeh haru dibuatnya nanti.. mybe sekadar reminder utk ...

betul tu, peringatan kat kite , kene jaga adab skali, xleh sepahkan or kotorkan...

surau tu lak ape salahnye buat 2 pintu kan...

hahaha sian abg comel

tu la, dh la tertinggal pastu jadi bahan kat kengkawan lak kan..hahhaha

opis aku plak spesis suka men ayaq
sini kalau lepas koi 7 elok laa balik...
if not dia main2 laa...
masuk toilet keluaq tutup lampu suma....
keluaq toilet dengaq org buka pili ayaq
padahal mmg x dak sapa dahhhhh dalam opis, apa lagi laa toilet sekangkang kera tu

JiEunTak replied at 17-8-2022 03:11 PM
opis aku plak spesis suka men ayaq
sini kalau lepas koi 7 elok laa balik...
if not dia main2 l ...

main ayaq pun ado ni kat branch ni...bukan jns bukak paip keluar ayaq sikit2 tau, tp macam bukak kuat2, macam nak mandikan kerbau..
opis ni bahagian staff perempuan kat depan, toilet & surau lak hujung nun di sana, sebab xde sesape kat bahagian belakang dorang tutup segala lampu menuju ke toilet & surau...

then satu hari ni macam biasa la saya nk gi solat, dalm kul 3.30ptg macam tu..memula ok je ambik wuduk pakai tudung semua then sebaik je nak keluar toilet tu dengar air paip terbukak kat toilet lagi satu,toilet lelaki bunyi tu macam air mencurah2 keluar baldi..saya pergi check tengok sambil bebel2 anak kambing mana la pulak bukak paip x tutup ni , nenek sape nak bayar bil?..

masuk je toilet tu paip x bukak lgsg and baldi pun xde sehhhh.. air yang saya dengar mencurah2 tu stop dah..

saya kuatkan diri sebab nak solat kat sebelah bilik air tu je, kalau terbawak2 takut memang x solat la jawabnya..saya bukak segala lampu yang ada kat belakang tu..hahhaha..sebab nenek aku leh bayar la....

kalau ape2 jadi kat opis tu saya memang x nak citer kat staff lain nanti semua takut nk gi belakang and of course la saya yang jadi mangsa kene teman dorang kan ?cerdik x saya ni?hahahhahaha biarkan ia menjadi misteriiiiii....

sekian..

Rate

1

tempat keja aku ni luas...
dalam kawasan hutan
kat sini, ramaiiii kak long and abang long kawasan....
masing2 ada kawasan jajahan dia....

JiEunTak replied at 17-8-2022 04:24 PM
tempat keja aku ni luas...
dalam kawasan hutan
kat sini, ramaiiii kak long and abang long kaw ...

memang tempat dia la tu...kene jaga2 gak tu...

tieyrai_83 replied at 17-8-2022 10:24 AM

Iols dulu rajin borak dengan geng maintenance. Sometimes theyols kena standby dekat kilang. Kena kacau tu memang makanan ruji katanya, jadi buat tak tau je. Cuma jangan sesekali la benda tu munculkan diri. Confirm lari tak cukup tanah theyols cakap.

tieyrai_83 replied at 17-8-2022 03:46 PM
main ayaq pun ado ni kat branch ni...bukan jns bukak paip keluar ayaq sikit2 tau, tp macam bukak k ...

Berani mmg berani..kalau aku, kes cuit td aku xpegi dh xkira la ape alasan pn..kalo aku kne cuit skali dgn telekung2 tu agaknye aku keluar..kau mmg berani lps tu pegi la dan lagi

BlackOpium replied at 20-8-2022 10:46 AM
Iols dulu rajin borak dengan geng maintenance. Sometimes theyols kena standby dekat kilang. Kena k ...

betul tu, bersyukur sgt dia x menjelma depan mata kan..x leh bayang macam mane kalau dia menjelma, adakah kite kuat?adakah kite pengsan?adakan kite ingat nk baca ayat kursi atau ayat2 lain?hahahha..tu persoalan yang ssh nk cari jawapan kacawali pernah kene....