CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tieyrai_83

GANGUAN DI OFFICE

NurAlia14 replied at 20-8-2022 08:38 PM
Berani mmg berani..kalau aku, kes cuit td aku xpegi dh xkira la ape alasan pn..kalo aku kne cuit s ...

kalau ikut perasaan memang hantu makmun macam dalam movie je kat pikiran ni tau , jap gi nak kene gi solat tempat tu lagi ni, harap di beri keberanian...

Biasa yg cuit2 bahu ni org tgh semayang ni, dia nak jadi makmum...tapi tu manusia lah

Kat opis aku ni, biasanya aku lah paling last balik.
Dedulu pukul 8-9 tu boleh rilek2 lenggang kangkung balik. Sekarang limit smpai 7.30 jer mampu stay..

Biasa bila tinggal sesorg tu, mesti akan ada bunyi  drawer ditutup kt meja lain. Memula tu heran jugak, lelame buat xtau jer. Jangan menampakkan diri dia sudahhh.

Bos aku ni suka perabot2 jati, kayu2 ni. So byk lah perabot kt opis ni yg kayu, ada yg dibeli kt indonesia sana.
Ada satu waktu tu, ada bunyi dengkuran kat sofa kayu. Kuat dengkurnya, ramailah staf opis yg dengar termasuk aku. Padahal xde org langsung kat situ.
Aku memula ingat bunyi burung, jenis dense jugak aku ni.
Sofa tu depan surau, so masa bos aku yg suka kayu2 ni semayang dhuha, kena tepuk belakang.
Pastu panggillah perawat, perawat kata mmg ade benda nyinggah dan duduk situ. Terus buang lah dah.

Rate

1

Kat office aku yg lama dulu aku ada bau bunga yg sangat kuat kat sebelah aku.masa tu aku tinggal berdua dgn staf lagi sorang kat office tu.kak zila namanya. Aku takut terus lari ke meja kat zila.
Pernah juga aku dengar org main guli keliling meja aku kat office tu. Bila ada staff lelaki masuk office terus senyap.
Lagi satu masa tu aku balik lambat. Aku dengar staff kat meja hujung office tu belek buku atau fail. Kuat gile. Lama juga la aku dengar. Lepas tu senyap.aku nak tegur la dah nak balik ke. Tengok dah tak ada sesiapa kat office.aku sorang je. Aku pun blah terus. Office mate aku cakap kenapa benda tu suka tegur aku je. Ntah aku pun tak tau.

ciksom replied at 24-8-2022 10:36 PM
Kat office aku yg lama dulu aku ada bau bunga yg sangat kuat kat sebelah aku.masa tu aku tinggal ber ...

yang kak zila tu x bau bunga tu gak ke?

Follow Us
opis lama aku masa aku keje kt utara pun mcm tu gak. bangunan opis aku ni kalau kat sana diorang panggil bangunan jam lama.  opis aku ni memang ngeri sikit, bleh dikatakanlah la suma staf aku ada cerita dia memasing.

Citer2 aku ringkas je jadi aku karang dalam bentuk point ye

1. Minggu pertama aku masuk kerja, satu hari tu aku sengaja nak balik lambat. Aku ada ruang  ofis sendiri yang memang dekat dgn pintu masuk di sebelah kiri, sebelah kanan pulak, kubikel staf sokongan, bilik pengarah dan kemudian bilik mesyuarat. Masa tu jam dah nak dekat pukul 6, sambil aku study pekeliling yang ada tu aku terdengar kat luar, specifically kat ruang kubikel tu masih ada orang bersembang-sembang. So aku pun fikir eh nak join diorg membawang la, skali tu aku keluar dari bilik aku, rupa-rupanya dah takde orang pun. Aku sorg je. Lampu pun dah tutup. Aku dah rasa seram sejuk so aku pun cepat-cepatla balik rumah.

2. Kisah ke2, aku ada kereta dan motor. Aku pegi keje mmg aku naik motor je sebab kat tempat ni banyak traffic light skit plus rumah pun dekat (negeri ni kecik je hehehe). Satu di hari Sabtu, aku kena pegi ofis kejap, tapi cari kunci motor kat rumah tak jumpa-jumpa. So aku pun pegi la naik kereta. Tak lama pun aku kat ofis, dalam sejam je. Dah habis keje, aku nak drive ni, tiba-tiba kunci motor aku ade kat seat penumpang sebelah driver.

Aku dah seram dah sebab semalam aku gi keje naik motor, langsung tak masuk kereta pun dari semalam, dah macam mane kunci motor aku tiba-tiba ada dalam kereta???

3. Hari tu aku balik lewat jugak, tapi aku berdua dengan sorang staf lain. Masa tu semua orang pun dah balik, bilik pengarah and kubikel pun dah gelap. Tengah discuss pasal kerja tu, kami terdengar macam ada orang berdengkur kat bilik pengarah. Tapi tak panjang pun dalam 3 harkat je. Tapi bunyinye lain macam, kasar, pengarah aku ni jenis cakap lembut orgnye. Aku dan staf aku tu dah rasa lain macam, kitorang pun balik, tengok-tengok kat parking bos pun kosong means die takde kat ofis la. Habis sape pulak kt dalam bilik bos tu huhuhu.

4. Kat pintu masuk tingkat bawah opis aku ni ada mesin thumbprint.  mesin ni kan kalau lepas thumbprint ke silap thumb ke, dia akan bersuara sendiri.  ada sekali tu siang-siang buta ni aku kat tingkat bawah, nak naik atas tu aku tunggu jap tepi tangga baca dokumen ape ntah.  sekali tu tetiba mesin thumprint tu berbunyi sendiri. 'Not detected. Please press again'.  ah sudah sape plak main tekan-tekan ni masa tu aku sorg je kot kat situ.  siang-siang pun nak mengacau huhuhu

Lepas peristiwa-peristiwa pelik ni, ofis aku pun buatla bacaan yassin, tapi gangguan tu macam makin aktif pulak. Ade jugak yg citer masuk ofis pagi-pagi tengok kerusi berpusing2 sendiri.  staf bilik fail yang paling hujung tu, diorang terdengar bunyi loceng kaki dok ulang alik depan bilik diorang la, dan macam-macam lagi la.  staf aku ni kekadang diorang dtg awal tapi sanggup tunggu orang lain datang baru diorang nak masuk. Hanya lepas kami renovate office, barulah gangguan tu berenti.

Tak lama lepas tu aku pun pindahla ke negeri lain. Alhamdulillah kat ofis baru takde pulak kena gangguan mcm kt ofis lama (nauzubillah harap-harapla takde).

Tq sebab membaca citer saye

Rate

1

eh lupe plak. ofis baru aku skrang ni pun, memang terkenal gak la ngan keangkerannye.  sebelah ofis aku ni kuil haram so pepaham jelah ye. mmg ada certain-certain masa tu penganut dia ada buat perarakan yang junjung-junjung patung dewa tu.

btw, unit aku ni mcm sempit sikit susunan dia. pastu suis lampu pun berterabur dahle kat belakang plak tu.  nak tutup lampu ni kene lalu belakang kubikel.  aku ni selalu gak balik lewat. akulah orang last kene tutup lampu.  so ade satu hari tu cam biasa la aku nak tutup lampu ni. aku perasan pc suma dah gelap dah. aku tutup lampu pastu lenggang jalan nk kuar sekali tu aku terperasan wei apsal ada satu pc ni tetiba terang benderang plak?  kalau pc tgh sleep kan korang kene gerakkan mouse ke nanti kuar wallpaper die. dah tu sape plak gerakkan pc tu?  huhuhu

Rate

1

annehuda replied at 25-8-2022 01:15 PM
opis lama aku masa aku keje kt utara pun mcm tu gak. bangunan opis aku ni kalau kat sana diorang pan ...

tq sudi kongsi cerita kat sini

pasal kunci hilang penah jadi kat saya gak...kunci kereta abah tetibe x jumpa..

time kejadian ni saya kat kampung halaman yang tercinta..hehehe..

kalau kat kampung ni nak keluar kene pagi, sebab keluar dengan ma abah kan, dorang kalau keluar time zohor wajib sampai umah dah ...

so abah saya ni awal2 keluarkan kunci kat bilik dia then sangkut kat bawah suis kipas...bila semua dah siap cantik2 tengok abah duk mencari sesuatu...kitaorg tny la abah cari ape tu? then abah cakap dia dh letak kunci kat sini tapi xde lak, so kitaorg anggap maybe abah lupa kot bawak gi memane...mulalah operasi investigate kat abah..first abah gi mane?pastu abah gi mane?then gi mana lak?semua tempat kita cari x jumpa2...7 org mencari kat tempat yg sama x jumpa..

then kat bilik abah ni ada satu almari kecik tempat dia letak buku2 agama..ingat ek 7 orang dah cari tilik2 kat almari kecik tu memang xde...then saya start cakap, "ore raso ado mugo main nusuk ni, kalu betul tulo letok balik deh x cekak nok main doh" loghat kelate , maksud dia ( saya rasa ada benda nak main sorok2 ni, kalau betul tolong letak balik, kami dah x larat nak cari ) ...then abang saya masuk bilik and cari kat almari tu nampak kunci kat situ , kunci tu terang benderang kat situ tanpa ada apa2 kertas or kain tutup kunci tu...macam tu lah cerita dia...bila tanya abang saya kenapa gi cari kat almari tu?dia kata " ntah la tetiba terdetik hati nak tengok lagi kat situ..

actually benda main sorok2 ni dah banyak kali dia buat..kesian ma abah kene layan dorang main tau..

the end

Rate

1

tieyrai_83 replied at 25-8-2022 11:17 AM
yang kak zila tu x bau bunga tu gak ke?

Dia datang kat meja aku dia cakap.kuat nyer bau bunga. Lama juga la aku lepak kat meja kat zila bagi hilang bau TU.

ciksom replied at 25-8-2022 08:09 PM
Dia datang kat meja aku dia cakap.kuat nyer bau bunga. Lama juga la aku lepak kat meja kat zila ba ...

alamak, leh lak dia tego ye..maunye nanti dia ikut nanya je..

edoraixora replied at 24-8-2022 08:45 PM
Biasa yg cuit2 bahu ni org tgh semayang ni, dia nak jadi makmum...tapi tu manusia lah

Makmun tu lah yang akan terbayang kat kepala ni dulu..mintak di jauhkan , hehehhe

edoraixora replied at 24-8-2022 08:56 PM
Bos aku ni suka perabot2 jati, kayu2 ni. So byk lah perabot kt opis ni yg kayu, ada yg dibeli kt ind ...

kayu jati tu memang tempat jin pun setahu saya, x leh beli sembarangan, kene tilik betul2 dulu..

tapi pandai lak kan dia duk kat kayu mahal ..hahhaha

SALAM,

hari ni saya nak cerita tentang office kat sungai besi lak, office ni agak baru gak berbanding branch lain...office ni dulu club malam, agak kotor la kan, dua tingkat..staff kat office tu lak semua budak2 baru..macam biasa saya dan beberapa orang dalam team saya ke sane untuk train budak2 baru ni buat kerja...temapat tu agak seram sebab dia luas and 2 tingkat..staff perempuan selaku customer service mestila duk kat kaunter depan kan..so kat belakang semua budak2 lelaki..kat tingkat atas pun semua lelaki..pas kul 10.30 am macam tu semua staff2 lelaki ni akan keluar..then dorang akan balik office dalam kul 5pm..toilet  kat bahagian bawah kat belakang, surau kat tingkat atas...

pas staff lelaki keluar memang tinggal staff perempuan je lah..kalau nak ke belakang macam nak ke toilet atau nak buat kerja kat belakang memang seram lah..dengan sunyi sepi nye..kawasan office tu pun sepi je..sepanjang saya bagi training kat budak baru xde ape2 yang berlaku kat saya..cuma takut kalau kene gi tingkat 2 je..hehehe

pada hari kejadian saya dah x datang ke branch tu, tempoh training dah habis..ni cerita yang diceritak an semula oleh budak perempuan yang kerja kat sana..kat situ ada 4 staff perempuan...dorang kene bawak diri sendiri pas team saya dah habis mengajar...hari tu sorang staff ni x sihat , sakit kepala..dah sakit sangat dia dah x pk panjang terus naik tingkat atas untuk berehat,staff lain ok je lah kan sebab dia dah x tahan sangat dah..x tau lah nape dia x balik je ambik MC kan..budak yg sakit ni duduk kat kerusi and letak kepala kat meja untuk tidur sebab dia x nk tido kat surau ..budak ni freehair ala2 tomboy sikit, tapi dia ada anak n penah kawin..penampilan dia je macam tomboy, kasar2 macam tu lah.. dalam 10 minit dia cuba lelapkan mata dia rasa ada orang usap kepala dia.dia ingat ad a kawan lain naik atas untuk tengok dia ke ape kan..then bila dia angkat kepala xde sesape...and dia rasa benda tu angkat rambut dia , macam kite gengam rambut tu and bia dia terangkat..paham kan?hehhe..dia dah gabra terus lari turun bawah and ke depan dengan muka pucat lesi..pas dia cerita kat member dia barulah sorang member dia bukak cerita yang dia selalu nampak ada lembaga berdiri kat tepi tangga nak ke toilet..tapi dia buat2 x nampak je sebab dah biasa denga bnd2 tu semua..

ok now i sorang2 kat office ni terasa seram lak..adeh..siap pusing belakang lagi

ok bye...

Rate

1

tieyrai_83 replied at 23-8-2022 02:10 PM
betul tu, bersyukur sgt dia x menjelma depan mata kan..x leh bayang macam mane kalau dia menjelma, ...

Kawan iols ada yang pernah nampak. Time tu dia punya menggigil toksah cakap la. Ayat suci baca pun tunggang terbalik. Lain pulak dengan sorang brader ni. Ternampak banyak kali tapi dia maintain rileks je. Kalau iols mau lari tak cukup tanah
Ikutkan iols pun ada koleksi cerita seram. Tapi itulah, nak menulis malas betul.

Comments

Tulislah kasi meriah lg MPS ni hehe  Post time 12-5-2023 05:03 PM

Rate

1

Main cuit cuit pun dah seram. Kalau die muncul depan depan tak tau lah mcm mana rasenye. Kejung agaknye dekat situ. ????

BlackOpium replied at 27-8-2022 02:41 PM
Kawan iols ada yang pernah nampak. Time tu dia punya menggigil toksah cakap la. Ayat suci baca pun ...

hahahha, iye mau lari lintang pukang..

nnt dtg la tu mood rajin nk menulis..take ur time

Gulugulu replied at 27-8-2022 11:45 PM
Main cuit cuit pun dah seram. Kalau die muncul depan depan tak tau lah mcm mana rasenye. Kejung agak ...

mintak di jauhkan la kalau dia muncul depan mata..

annehuda replied at 25-8-2022 01:15 PM
opis lama aku masa aku keje kt utara pun mcm tu gak. bangunan opis aku ni kalau kat sana diorang pan ...

" Ade jugak yg citer masuk ofis pagi-pagi tengok kerusi berpusing2 sendiri."

pnh jd kt ofis iols jgk
kt tmpt pa

GANGUAN DI HQ KL

hi gaissss...saya ada satu nak cerita pasal ganguan yang saya kene minggu lepas...

minggu lepas saya bekerja di HQ di KL...hari tu saya ada mintak cuti dengan boss saya untuk kembali ke tempat asal saya...nk balik kampung la kan...then boss saya bagi peraturan iaitu kalau saya ambik cuti sekarang saya x boleh cuti raya..what the heck?? so hari tu saya memang sakit hati..nk marah...jiwa x tenang and macam2 lagi la kan...sebab ayah nak operate kot..tu pun dia leh bagi peraturan lak..

hurmm..then pada hari yang sama keadaan saya x de mood tu boleh lak kawan saya kat branch lain menyakitkan hati saya..so bertambah la jiwa kacau saya ni..

macam biasa saya akan solat zohor kat office ni sorang2...surau ni memang kat belakang sekali bersebelah dengan toilet...nak masuk kawasan surau  ni ada pintu..so dia tersorok ke belakang , pendek kata staff lain yang office tu x kan dengar ape2 or x kan tau ape2 yg terjadi kat surau tu..staff kat opis tu pun ada 5 orang je...then dorang pun ada bilik sendiri..so memang sunyi sepi la kat area surau tu...kome leh bayangkan x?hahahha..penat sis taip ni..kalau x paham gak buat2 la paham ye...

pas ambik wuduk terus masuk surau..saya lak jenis x bukak lampu sebab ada cahaya luar masuk..dalam bilik tu x de la gelap gelita tapi mendung gitu...seingat saya rakaat kedua saya duduk antara dua sujud means time tu saya baca tahiyat awal..pangggg!!! saya pun terkejut terangkat badan saya sikit  & melatah sekali "mak kau jatuh"...
buat pengetahuan semua sebelah saya ni ada kerusi besi tersusun dua..macam ada hentak kerusi tu kuat2..dalam hati ni apesal la ko kacau aku ek..tapi saya teruskan je solat tanpa terfikir panjang..hidup mesti diteruskan walau rasa nk stop je solat tu..

terfikir gak solat asar lak macam ne ni?hahhahha...time asar sis bukak lampu la jawabnya..time asar tu sis dh healing dari stress dah..
patutla saya tengok orang lain solat semua bukak lampu..lampu tu terang sangat so saya x suka...saya suka lampu malap2 , romantik gitewww..hahahha

pengajaran kat sini jangan terlalu terbawak2 jiwa stress or x tenang kite tu, just be cool..cepat je benda tu detect kite dalam keadaan x ok untuk menggangu..so be rilek & be steady atas ape yg terjadi....banyakan selawat & zikir utuk tenangkan hati

wassalam

Rate

1