CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: tieyrai_83

GANGUAN DI OFFICE

tri-max replied at 17-8-2022 10:00 AM
main cuit2 bahu ni yg seram
napa hantu boleh pegang kita, tp kita tak boleh kacau dia...
hishhh ni y ...

part ni kalau dengar live dr mejar fitri aka tuan hutan

dia ada bgtau
jin setan ni...kat alam dia mmg kita xleh buat apa..
bila di amasuk alam kita je...and dia mampu cuit kita maknanya dia berjasad and lemah x kuat...kalau berani kasi hentam dia sampai dia menyesal

annehuda replied at 25-8-2022 01:15 PM
opis lama aku masa aku keje kt utara pun mcm tu gak. bangunan opis aku ni kalau kat sana diorang pan ...

Kenapa rasa macam tau opis ni? Area upen negeri yang ada penduduk 8 orang tu je ke? ????

Nak tumpang cerita jugak pengalaman meols bebaru ni.

Meols sampai awal jumaat lepas sbb husband meols hantarkan meols. Sebelum pukul 6 meols dah sampai. Sebab malam tu meols makan ubat selesema, meols ngantuk dan tido dulu dekat surau. Lagipun subuh sekarang kan lambat.

Meols pun baring la dekat surau. Lampu bukak yach sbb meols ni tak adala berani no nak tutup semua lampu. Maka meols pun cover mata meols dengan baju sweater meols.

Entah dah berapa lama meols tido, meols dengar pintu ofis bukak. Itu biasala sbb akak2 ofis meols dah datang la tu. Meols bolayan and sambung tido. Dan sayup-sayup meols dengar jah bunyi tapak kaki sheols datang menghampiri surau, hampar sejadah bagai, dan bunyi soseh2 orang solat. Meols yg cuba tido ni last2 tak boleh tido. Meols jenguk jam, dah 6.50. Meols pun cepat-cepatla bangun sbb tak solat lagi.

Bangun2 jah tak de orang dekat surau tu. Dan ofis meols cuma ada meols jah situ. Akak2 yg selalu datang awal pun rupanya cuti.

Rate

1

wanawina replied at 19-2-2023 01:15 PM

Meols sampai awal jumaat lepas sbb husband me ...

sib baik dia x kacau lebih2 kan..heheh

korang kalau ade problem, bole hshare problem ke satu email adress ni....

angelwithoutwings1000@gmail.com

die ade utk dengar and cube memahami korang tanpa judge korang...

Edited by supernaturalee at 11-5-2023 04:06 PM

double posting

Follow Us
annehuda replied at 25-8-2022 01:15 PM
opis lama aku masa aku keje kt utara pun mcm tu gak. bangunan opis aku ni kalau kat sana diorang pan ...

Eh eh.. macam kompleks office lama saya jugak ni.. hehehe.. saya pun pernah kena kacau kat office lama tu.. tapi Alhamdulillah tak pernah dia munculkan diri.

Pernah juga diganggu dalam office.. Office saya pernah ada kejadian histeria sebab office ni bangunan tinggal sebelum dijadikan pejabat.

Kalau staff stay back dekat waktu Maghrib ramai dengar ada bunyi tapak kaki kanak-kanak berlari.. Pernah satu hari waktu lunch hari Jumaat, kebanyakkan staff akan keluar ke shopping mall. Saya stayed di office sebab malas keluar cuaca panas. Balik dari tapau kedai belakang office, saya melalui 1 workstation ni. Ekor mata saya nampak seperti officemate berbaju kurung sedang berdiri membelakangkan saya untuk ambil barang dia di wall cabinet.

Bila saya toleh, rupanya Cik Pon.. Rupa tak nampak sebab ditutupi rambut panjang, keadaan serabut sedang menunduk. Baju seperti kaftan warna putih lusuh seperti warna perang tanah.. Dari segi keadaan kita akan rasa kesian. Makhluk halus ni tak clear, transparent warna kelabu.. Masa tu saya tak takut.. Saya sempat cakap : Iskhhh apa ni! sambil berlalu pergi.

Bila sampai di tempat duduk baru rasa seram. Itulah pengalaman extreme saya di office.

elzy replied at 23-6-2023 11:55 AM
Pernah juga diganggu dalam office.. Office saya pernah ada kejadian histeria sebab office ni banguna ...

dahsyat gak tu kene kacau, skang still keje situ ke?

wanawina replied at 19-2-2023 01:15 PM

Meols sampai awal jumaat lepas sbb husband me ...

sib baik x alih baju kat muka tu ye, kalau x , x tau ape yagng akan jadi kan

Edited by tieyrai_83 at 30-6-2023 04:12 PM

salam semua..dah lama x share cite kat sini sebab x de ganguan sangat dh...tapi baru2 ni gak saya ada kene backup staff satu opis di area segambut..
cite dia macam ni..kat opis ni kawsan dia memang besar...nak ke surau tu memang jauh dari area staff2 lain kerja...sama gak dengan toilet...kene jalan jauh walau dalam satu opis...
so macam biasa saya pergi solat sorang2 sebab memang kene gi sorang2 pun..hahhaha, rehat je leh berdua...kat surau ni ada cermin besar yang leh nampak muka kite sampai ke kaki...tiap kali nak solat memang saya akan kunci pintu surau tu sebab ada staff lelaki kan..
pas solat saya akan lipat sejadah satu lipatan je nanti senang orang lain lak nak guna kan...
tapi hari tu saya x terus lipat sebab nk pakai tudung dulu, sejadah tu terbentang macam tu je kan..lepas saya siap pakai tudung saya toleh tengok sejadah tu dah terlipat ...adoiiii...kenapa saya ayik kene je ni..sempat lagi duk berkata2 dalam hati time tu...hehehhe.. solat asar belum lagi ni...nk kene solat sorang2 lagi jap gi..ayoyoyo...then saya baca la sikit ape yang penah ustaz ajar supaya xde benda kacau kite and supaya saya xde perasaan takut..alhamduliilah saya masih boleh solat kat surau tu sampai hari ni and xde perasaan takut tu..terima kasih ya ustaz..

tieyrai_83 replied at 30-6-2023 03:58 PM
dahsyat gak tu kene kacau, skang still keje situ ke?

Ya masih kerja di pejabat yang sama..
Saya kerja sini almost 12 tahun, from our observation gangguan di pejabat tempat saya berkeja ni seperti bermusim.
Masa saya nampak Cik Pon, kebetulan my other officemate terjumpa segumpal rambut panjang dalam drawer dia. Padahal drawer dia berkunci bila dia takde di workstation. Tak pasti rambut siapa, masih misteri.

tieyrai_83 replied at 22-2-2023 02:25 PM
sib baik dia x kacau lebih2 kan..heheh

dia tolong kejut soh solat....hehe..

elzy replied at 3-7-2023 08:35 AM
Ya masih kerja di pejabat yang sama..
Saya kerja sini almost 12 tahun, from our observation ganggu ...

rambut cik pon la tu kot, hehehe

tieyrai_83 replied at 13-7-2023 11:28 AM
rambut cik pon la tu kot, hehehe

Mungkin kot tapi takut nak sebut..
Rambut tu memang panjang dan kusut..

kannn, kalau sebut nnt dia lg suka...