CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zizadin

(Part 2) RITA RUDAINI VS AIDIL ZAFUAN (belum bercerai update post 1816)

Close [Copy link]
pak razak pun dah join fb.. lepas nih harus lagi meriah kutuk mengutuk RR dalam gambar keluarga kan?

http://www.facebook.com/profile. ... 02537759&v=wall

pak razak pun dah join fb.. lepas nih harus lagi meriah kutuk mengutuk RR dalam gambar keluarga kan? ...
azwalissa Post at 18-10-2010 22:35

hebat lah family dyorg nih...jap lg mak dy plak.xpn dah join pn...

Reply 2006# saaya

huhu...tekanan perasaan betul klu dpt mertua ngan ipar duai mulut longkang......:@

ala rita ko balik umah pak aidil or ko ajak somi ko buat date dgn mak ayah dia without the brothers and in law ko.. nape la aku rasa in law ko tue jeles kat ko rita oii sebab ko even sama umo dgn in law ko tapi ko terlebey cunn.. dia risau kowt laki dia dok mimpi kat ko rita oii.. hehehehhhee.. adaian sahaja..

kadang2..kita suami isteri ok..happy..bahagia..
ipar2 duai yg busuk hati ni..yg porak perandakan rumahtangga kita..

Bitches In Law...
sepatutnya sbg adik beradik ipar duai.. doakan lah rumahtangga tu bahagia..
agaknya sedara mara Aidil tu dah masuk forum ni nak menjaki kan RR lah tu..
anak depa dah nak masuk dua dah pun..  Allah nak eratkan lagi kasih sayang lah tu.. kenapalah BIL ni tak nak hadapi kenyataan yg jodoh Aidil tu mmg dgn Rita?
Dah takdir Allah.. kita ni sapa nak menidakkan ketentuan Allah? membukak pekung di dada BIL bila komen kat FB.. sibuk jaga tepi kain rumah tangga org lain.. sekurang2nya RR tu ada rumah & keta mewah.. BIL ni cuma ada maki hamun jek..

Follow Us
bagusla wartawan aka kawan2 yg gi settlekan..nak harap dua2 duk berjumpa mmgla payah..tu pun dpn wartawan leh bergaduh2 bagai.huhu..masalahnya...rita lum buleh accept family 100%...aidil harap rita bertepuk tampar ngan mak pak dia...at the same time ada pulak beruk makyeeee duk sebar fitnah...huhuhu

takpela..dah pregnant ni...berbaik2la..rita tu lama2 sejukla hati dia...habih kalau 2 tahun punya sms y menyakitkan hati sapa leh lupa beb..ntah apa2 lg dituliskan kita taktau..sabar jela..luka tu amik masa skit tp dlm masa yg sama rita kena la lembutkan hati..g la berbaik2...

aku rasa mcm nak pecah rekod kesopanan dan kesusilaan aku selame ni forum, teringin nak maki orng BO ...
kaishi Post at 18-10-2010 09:37

helooo...kalo tak suka baca komen dan pandangan aku, skip, takyah hiraukan...senang cita
yg ko mula2 sampai nak cari psl dgn aku just pasal kes rita buat apa???
ini gossip retis lah...
takyah pening kepala nak begaduh dgn forumer yg tak sependapat dgn ko..
pemikiran tu biar terbuka skit..
aku tak respect dgn org yg pemikiran sempit mcm ko ni...
lepas ni g main jauh2,  maksud aku nak senang cita kalo nmpk posting aku takyah baca, skipppp...
boleh????

aku tak nak komen pasal perang dingin RR n PIL... apa pn yg dilakukan oleh PIL RR dulu pn sbb hati t ...
novlin Post at 18-10-2010 16:27

kan??ntah2 kakak2 ni la duk maki bertahun2 ni..aku tak rasa mak pak aidil tu sekejam tu.udah2la....kot yer pun tak suka rita takyahla terang2....oo kalau rita komen tak suka mak pak hampa,hampa marah...rita guna paper hampa marah,hampa pun 2x5 tak cerdik mcm dia la jugak duk guna fb lg la org duk baca...

kena faham le tu.. saja jer sembang2 kat FB, bior org lain tahu.. bior satu malaysia tahu, ...
mysara Post at 18-10-2010 21:08

kiranya mak pak ngan adik badik dok doakan kehancuran aidil ngan rr ke???
dah makbul sgt katanya

orange 1 aku tk gaduh gn ko tp ko yg kata aku gaduh gn ko...aku cuma tegor ko memberi komen yg melam ...
abahma27 Post at 18-10-2010 09:40

helooo...aku rasa lah kalo ko pikir pasal bab dosa mengumpat pitnah bla bla bla.....sepatutnya tempat ko bukan kat bod gossip ni....
takyah le tetiba nak tunjuk baik konon, hanya sbb pandangan aku pasal rita ni tak selari dgn ko, ko bukaklah segala nasihat mcm ustaz/ustazah kat aku, tp yg selari dgn ko duk maki hamun mertua rita takde pulak ko nak bersyarah..

lepas ni kalo nampak posting aku g main jauh2, jgn duk peningkan kepala ko p baca pulak, ko skip je, boleh ye

aku harap lepas ni Rita tak payah la kuarkan apa2 statement lagi kat paper
kalau btl Bitches In Law & Ayu tu menganiaya & fitnah kau, biar la Allah je yg balas kat dorang
paling penting sekarang kau jaga kandungan & perbaiki hubungan dgn Aidil
dah sampai tahap genting mcm ni, paling penting kau doa byk2 mintak Allah lembutkan ati kau & hati parents in law utk berbaik2

aku harap lepas ni Rita tak payah la kuarkan apa2 statement lagi kat paper
kalau btl Bitches In Law ...
immortallez Post at 19-10-2010 00:36
setujuk.pedulikan je org lain tu janji laki ko syg mak pak mertua ko ok dgn ko..yg lain lantak.bukan depa bg ko duit pun

susah btol masalah keluarga cenggini...

pregnant lagi rupanya.. tahniah..

masalah ipar duai kalau mcm ni, memang tak aman sampai mati.. susah betul
la.

ni yg aku paham dr apa yg aku baca kat sini:

Rita: - Dulu janda
           Umor 30an
           Tegas or keras kepala??
           Tgh peknen anak ke2
           Dok dendiam je bila org mengata, pd mulanya
           Family kat Perlis pon senyaaaap je
           Bukak mulut lepas dgr citer kena pitenah
           Decide kawen pasal tak mau buat maksiat
           Ada niat nk berbaik dgn mentua but not now katanya

Aidil: - Budak tak brp nak matured lg
           Anak mak
           Sayang family kat Seremban
           Sayang gak kat anak bini
           Belah Seremban - kakak2 dok potpet
                                     - kembar lak bertunang dgn pompuan yg dikatakan pitenah bininye
                                      - mak bapak tak mau terima bini sbg menantu gara2 kawin lari &
                                         mungkin jugak pasal bini tu tua byk & janda plak tu
           Belah Perlis - diam seribu bahasa, no FB, no paper

Kakak2 Aidil: - Gigih dok perli RR dlm FB, agak longkang juga mereka ni
                     - Bakal terima adik ipar yg dikatakan pitenah another ipar yg terpinggir

Kalau aku jadik Rita, dgn keadaan tgh mengandung, mentua tak berapa nak terima, ipar duai mulut hazab, aku pun tk teringin nak hadap diorg. Sah sah lah kena maki free & perli tak hengat punye. Kena pulak si mulut yg dikatakan bangkai tu nak join that family, aku rasa lama lagi laaa nak berbaik-baik.

Aku nak suggest kat Rita,apa kata ko kirimlh apa2 buah tangan utk mentua ko tu... kalau diorg nk campak longkag, diorg punye pasal lah khen? Yg penting, ada jugak effort ko. Yg mak bapa Aidil pun, buat lah camtu jugak. Tak perlu jumpa, kirim je kat Aidil yg selalu ulang alik tu. Anak dah nak masuk dua, tak guna gadoh gadoh dah. Semua pihak rugi....

aku tak nak komen pasal perang dingin RR n PIL... apa pn yg dilakukan oleh PIL RR dulu pn sbb hati t ...
novlin Post at 18-10-2010 16:27

ya kau memang betul.  Kakak dia nie perasan lawa tapi muka down sindrom.................... perangai pulak aduhai...............

Reply  saaya

huhu...tekanan perasaan betul klu dpt mertua ngan ipar duai mulut longkang... ...
katakOng Post at 18-10-2010 22:48

harus de ksabarn yg tinggi nih...

kiranya mak pak ngan adik badik dok doakan kehancuran aidil ngan rr ke???
dah makbul sgt katany ...
kate_lost Post at 19-10-2010 00:22

sara harap keluarga Aidil boleh terima RR
dapat menantu glemer, jelita, byk harta...kalo keras hati..alaaaa setakat keras hati pompuan,....keras2 kerak nasi jer...

p/s: adik beradik kembar nih pilih2 artis sbg GF/isteri bukan nak glam ker?