CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zizadin

(Part 2) RITA RUDAINI VS AIDIL ZAFUAN (belum bercerai update post 1816)

Close [Copy link]
Reply 2498# meshni

kan aku dah citer kalu terjadi kat aku apa aku buat....sori la wei nak melalak dlm FB...face to face ok...ada berani? tp kena ada org tengah la...aku suggest aznil hj nawawi ..hahaha...aku suggest ustaz gitu....mampoo?

wah mesti dah lama menanti-nanti kedatangan hamba.. hehehhehe..
kita tunggu keputusan mahkamah sya ...
norizzah86 Post at 21-10-2010 10:51

ko nak kawin ke senah??? ko lah kot ayu raudah...dah slim belum...kan x muat baju pengantin....jgn x muat pintu mahmakah syariah udah la ...sori...gurau2 jer

Reply 2502# harisbee

wah sangat bijak... so ko assume mereka itu tidak terfikir langsung nak pakai orang tengah??
owh wait,orang tengah itu dinamakan media
media tu dah jadik catalyst for one of the party

btw - pahal panggil aznil?not certified nor qualified, no offense, but his not the SME
ana suggest panggil juara Imam Muda
put him in action
ko panggilah mem besaq tu datang ek
{:1_144:}

jangan nanti kluar statement spt artis pompuan yang sorang tu, selamba badak kutuk bekas Imam besaq masjid negara...

rileks la uols takyah gado2 this ia a gossip forum..
semua forumer bebas mengeluarkan pendapat.............
tak suka jgn layan hokey

trsedak aku ketawa sal red carpet,sila ltak fireworks skali eh

Reply  harisbee

wah sangat bijak... so ko assume mereka itu tidak terfikir langsung nak pakai or ...
meshni Post at 21-10-2010 11:17

media bukan jalan tengah ok....RR jadikan media utk meluahkan perasaanya yg sendu....dia kan artis...adik beradik aidil artis ke nak meluahkan kat media....tp akhirnya mengalah jua bila dpt mengenali FB....jakun yg amat.....

so bagi aku jalan peyelesaian sbg org tua (pak Razak dan bini dia)....carila org tengah buat2 berdamai...dok bertelagah kat media(rita) dan fb dan soseh2 mengumpat(ipar duai) x ke mana..memburukkan keadaan...

panggillah sapa sapa ko rasa sesuai...ko kan hebat...boleh menentukan yg mana sesuai gitu...

Follow Us
Reply 2507# harisbee

media bukan jalan tengah ok....RR jadikan media utk meluahkan perasaanya yg sendu....dia kan artis...adik beradik aidil artis ke nak meluahkan kat media....tp akhirnya mengalah jua bila dpt mengenali FB....jakun yg amat.....

hahaha,ko asal paris ke atau asal slum jugak?
Luahkan perasaan aka bercerita pasal kemelut keluarga aka dishing out personal family issue is A-OK?
hahaha

so bagi aku jalan peyelesaian sbg org tua (pak Razak dan bini dia)....carila org tengah buat2 berdamai...dok bertelagah kat media(rita) dan fb dan soseh2 mengumpat(ipar duai) x ke mana..memburukkan keadaan...

Well,last I checked the fitnah is flouring well in this board?dun u agree?Siapa pula yang menyiram2 tu

panggillah sapa sapa ko rasa sesuai...ko kan hebat...boleh menentukan yg mana sesuai gitu.
Its called suggesting, come on..aznil? really?
Aku rasa ko lebih hebat,in fact you’ve made up your mind even when you read all those printed media. i must learn more from you sir!
Ko dah pun menjatuhkan hukuman,betul?

rileks la uols takyah gado2 this ia a gossip forum..
semua forumer bebas mengeluarkan pendapat..... ...
go_kart Post at 21-10-2010 11:19

- like....yelah takkan semer nak sependapat -  bukan forum lak namanya....kalau semer dah sependapat itul di panggil the tukang karut khas of family pak razak...hehehe

Reply 2508# meshni

Aku pun org kampung....dan aku pun ada FB tapi tak der jakun nak menyindir2 bagai FB perihal kemelut keluarga. Hal2 keluarga ni...settle kat umah jer...telepon ker...balik kg ke..buat sidang terbuka kat ruang tamu...meja makan....tidak pun buat bbq ke kat taman2 bunga....lepas tu bersoseh la ko di situ...apakejadah nak soseh2 kat FB...dah la tu...tak private lah tu...adoi la....memalukan...

Fitnah apa yg melanda? siapa yg menyiram2??? forumer sini bercakap berdasarkan evidences..yakni FB ipar duai Rita...bukan assumption semata2

Itu pengetahuan ko...aku x baca paper pun utk sessi luahan Rita tu...bagi aku...Rita lebih elok diam kot...tp well dia kan artis....dia dan media bagai irama dan lagu gitu..ko mampooo?
Utk jadi org tengah....aku memain je sebut pak nil...perlu ko nak serius...

btw apa hukuman yg telah dijatuhkan oleh aku???
ipar duai rita mulut puaka ==hukuman???

Reply 2510# harisbee

Aku pun org kampung....dan aku pun ada FB tapi tak der jakun nak menyindir2 bagai FB perihal kemelut keluarga. Hal2 keluarga ni...settle kat umah jer...telepon ker...balik kg ke..buat sidang terbuka kat ruang tamu...meja makan....tidak pun buat bbq ke kat taman2 bunga....lepas tu bersoseh la ko di situ...apakejadah nak soseh2 kat FB...dah la tu...tak private lah tu...adoi la....memalukan...

Bingo! Kena diam2 betul?
then who started to use the media and publicise the whole dirty laundry?
So, naturally, it starts the domino effect

Fitnah apa yg melanda? siapa yg menyiram2??? forumer sini bercakap berdasarkan evidences..yakni FB ipar duai Rita...bukan assumption semata2

Ko terasa ke bang?
What evidence? most, I repeat most of them cakap based on assumptions and emotions
Lu pegi Tanya sket akak2 gomok ka pa menopos lu panggil, lu pegi rekod stmt, then counter check balik kat sini

Itu pengetahuan ko...aku x baca paper pun utk sessi luahan Rita tu...bagi aku...Rita lebih elok diam kot...tp well dia kan artis....dia dan media bagai irama dan lagu gitu..ko mampooo?
Owh my, u must’ve think that I worship golongan artis?
Hahaha, pegi mkn pill ok

Utk jadi org tengah....aku memain je sebut pak nil...perlu ko nak serius...
Ko pun seserius aku bukan?haha

btw apa hukuman yg telah dijatuhkan oleh aku???
ipar duai rita mulut puaka ==hukuman???

That you said that family is a puaka family, mistreating their menantu(yg ko worship and idol tu) and that low mutha fu**er speaks from ass for nothing
Bottom line, you dun know sh** jugak. So, kita hanya boleh harap both sides can quickly settle this delicately

kalau kita membukak citer keluarga kita...
ibarat menepuk air dalam dulang.. muka kita pon basah jugak..

rahsia keluarga ni kena simpan baik²..
walaupun apapon yg terjadi dalam keluarga.. kena settlekan dalam keluarga dulu..
xyah diheboh² 1 dunia.. sekarang dah heboh.. tu yang kecoh.. semua pon malu.. bab² debab pon jadi isu
keluarga en razak ni dah ngalahkan keluarga retis dah glamornya..

sendiri makan pengat.. sendiri mau ingat laa...

udah2 le tu meshni & harisbee.....

Betul ke kembar ni somekind of football genius?
or indah kabar saja?

Betul ke kembar ni somekind of football genius?
or indah kabar saja?
indahkasturi Post at 21-10-2010 12:55

oh please

oh please
Mulan Post at 21-10-2010 13:01

mana lah tau kan
pasal itu family dia orang pilih sgt menantu
cam those twins are somekind of  angsa yg bertelur emas

apa ingat forumer kat sini akai singkat ker....boleh baca jer between the lines.

Mmg reaksi ...
harisbee Post at 20-10-2010 13:37

nampak mmg macam akai singkat la ..dok maki hamun orang cuma kerana perselisihan keluarga ORANG LAIN ..tak kena mengena dgn kau pun..lain laa kalu kau rr or saudaramare dia or...
kalau ikut statemen kau..kau pun dengar2 orang kata...kemudian terus letak hukum..
dengar saja..mana sama dgn 1st hand xperience cam aidil tuh ...dia yg merasa..dia orang terdekat dgn both sides..dia tau lah..sbb tu dia dah bagi sikit pengajaran pada rita belagak diva tuh...skrg baru si diva tau langit tinggi rendah..parents first..wife not so first

dari kata-kata uolls nih mcm kaum kerabat aidil jer .....
Is@bell@ Post at 20-10-2010 14:19

takkkk..kaum kerabat rita..

nampak mmg macam akai singkat la ..dok maki hamun orang cuma kerana perselisihan keluarga ...
lvsg8 Post at 21-10-2010 13:31

rita tu mmg diva....yg ipar duai tu diva ker? harapan...

berangan diva kot dok meroyan kat fb...bila org mengata hot pulak...diva sesangat

Apa ko cakap ni?
    Orang sini tahu bukan dari MOLOT RITA, tapi dari facebook kakak-kaka ...
natashism Post at 20-10-2010 14:59

kau kata jakuns tuh tak mengutuk ke..?
biar la dia orang bergaduh sesama dia...dia orang lagi tahu cerita sebenar..orang luar dok tumpang sekaki tu buat apa?
mendoakan kebahgiaan rita/aidil sambil dok mengutuk saudaramara aidil pun tak guna jugak...
aidil yg sepatutnya mendiamkan saudara2nya jika rita dipihak yg betul bukannya orang orang luar yg terlebeh emo berdasarkan hearsay semata2...

Reply 2519# harisbee

sapa la suruh kau melayan fb dia orang tuh..dah fb dia.. dia punya pasal lah..