CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

MISTERI GADIS GHAIB TIAP KALI SENJA

Pasal nak buat buku tu, aku lawak jela...malas la aku.. biarlah peristiwa pahit ni terendam dalam air jeram toi ulu klawang tu. Janji kalau ada jin yang ditinggalkan tuannya kat umah aku tu, aku mohon, datang ke bukit jalil malam ni, sesama bagi support utk team NS. hehehehehehe.. hmpp adik ooh adik...semua orang tetap sayangkan adik, mcm dulu, semua orang mahukan yang terbaik untukmu...

for me takyah berbalas2 kat media la...coz kita tak tahu hati orang kan...
bukan nak tuduh cuma sekadar beringat...kot2 depa dendam ke hape...hantar something kat family NR... tak ke naya nnt

bukan nak tuduh cuma sek ...
nazurah Post at 30-10-2010 20:16

yes...yg tu la yg saya maksudkan....hati orang...mcm2...diam lebih baik dari berkata-kata kan..

Yeah, rite.. memang diam lagi baik.. tapi aku bersuara ni sb nak beritahu semua, bahagian adik aku pula. Biar selepas ni, no more same case. Dan aku pun memang nak diam ni, sb nak tonton team NS.. 3 beat 1 beb.. HOBIN JANG HOBIN.. Moga jin jin yang ada kat rumah aku yang ditinggalkannya akan terbang ke stadium mlm ni. heheheh

heheheh...N_R rasanya majority paham perasaan awk n family...org yg teraniaya...at least kami ni tahu la duduk perkara yang sebenar...;)

bukan nak tuduh cuma sek ...
nazurah Post at 30-10-2010 20:16

Ya setuju dgn hang
Sekarang perkara yg paling penting ialah NR & family kena ikhtiar ubati dulu adik tu

Follow Us
Watak watak tu dia cipta utk mengenakan adik aku, Ayob tu kononnya abang angkat dia, nenek kebayan p ...
N_R Post at 30-10-2010 14:25

bukan di "hypothesis" ... tapi di"hypnosis" kot...iaitu "dipukau"......

Adik aku ni mengharap pada ayob untuk menjaga dirinya nanti. Apabila dia tahu kawan dia yang menyama ...
N_R Post at 30-10-2010 14:28

apa kata cuba bawa dia ke Darul SYifa'............

Reply 1051# pu3_rania

tulah... manusia ni berbeza-beza akal fikirannya... sy atas sebab2 mcm ni la selalu berdiam diri, orang nk buat apa...buatlah
kerana mulut badan binasa

Reply  pu3_rania

tulah... manusia ni berbeza-beza akal fikirannya... sy atas sebab2 mcm ni la  ...
nazurah Post at 30-10-2010 20:39

Tu lar kan sebaiknya jgn di lawan balik coz takut menambah parah kan lagi keadaan so sebail-baiknya tumpukan perhatian dgn ikhitiar ubati si adik tu

Walau apa pun N_R...cuba jgk utk usahakan adik awk di rukyahkan...kalau tanye pesakit sendiri mmg la ...
Nadyne Post at 30-10-2010 20:01

silap-silap dah ada wakil media yang skodeng kat sini...tengok2 esok keluar cerita spt yang NR ceritakan kat sini..uols know lah kan....media malaysia....

Bola dh ank start ni, ni last call.. Buat semua, ini adalah buat pengetahuan u all je yang taksub utk mengetahui siapa balqis tu. Aku meluahkan apa yang terpendam. Yang ketidak adilan dan penginayaan. Aku tahu, ada keluarga dia dan sepupu dia membaca post ini, mungkin tak senang. Tapi aku, bahagian yang terinaya. Aku ingin menceritakan pula detik pahit dan kisah sebalik tabir. Sepanjang dia di rumah aku, tak de pula kes dia ni hilang. Aku tak kisah dia nak hantar jin ke apa ke. Sebab ALLAH maha empunya segala, kepada ALLAH kita berserah. Tiada kuasa yang patut kita takuti melainkan ALLAH. Aku menceritakan kisah benar ini semoga kalau ada simptom yang sama berulang pada kalian, ingatlah peristiwa ini, jadikan iktibar.  Segala kejadian ini berlaku kerana izin ALLAH, di mana setiap perkara itu ada sesuatu yang perlu kita ambil iktibarnya. Berbuat baik berpada pada, jahat jangan sekali, what goes around, comes around. Apa yang aku cerita tu sedikit je.. yang lelain, aku simpan.. tak de niat nak malukan dorang yang dah sedia malu. Jika ada keluarga yang terasa, harap ketahuilah, inilah yang dia lakukan tanpa pengetahuan anda. Itulah sahaja buat masa ni... bola time, 3 beat 1 harapnya... monang jang monang kali nih.

N_R kalau ko buat buku pun aku rasa sure laku
sbb cara ko tulis mcam baca buku cerita yg takleh letak punya

apa reaksi parents ko masa memula tau balqis tu yg minah dalam paper tu
sure terkezut

Post Last Edit by BabeYSHa at 31-10-2010 01:14
Bola dh ank start ni, ni last call.. Buat semua, ini adalah buat pengetahuan u all je yang taksub ut ...
N_R Post at 30-10-2010 20:51

CISS...**** punye balqis, nyusahkn ramai orang, kalu aku jumpe, mau je suruh geng datuk peguam tu rogol dia smpai mampus.. ( tapi org cm dia mmg tk seleera le.. )

ekk..sori, terlebih emosi plak aku....

to N_R,
buat satu blog pasal penipuan balqis ni,
contohnye, tulis url blog ---- http://penipuan-siti-balqis-mohd-nor-budak-ghaib-akal.blogspot.com , agar mudah dijumpa dalam enjin cari google, dgn itu, sejarah akan tertulis untuk ribuan tahun bahawa budak **** ni buat dajal kt orang lain..biar keturunan dia baca kisah silam dia ngn muka sial balqis smpai balqis mampus..

kalu tk tau, aku leh buatkn dgn permission N_R..

tq..

adeh...sampai mcm tu sekali balkis ni punya cerita
kesian adik N_R. bukan setakat sebulan dua dikenakan ilmu hitam oleh balkis
amik masa gak nak pulihkan dari segi spiritual & kaedah kaunseling

Reply 1052# sayawifenikmie

ehehe patot pun aku rasa pelik dengar perkataan hypothesis tu tadi..tapi takpe la,, yg penting boleh faham...

Reply 1058# N_R

saya doakan yg terbaik untuk adik N_R.. harap dia cepat sembuh n kembali hidup seperti normal.......

aku lebih simpati kat adik N_R
kesian sbb seorg gadis yg baik & ada peluang belajar jadik mcm tu disebabkan seorg kawan yg berniat jahat
bahaya org yg psiko ni. teringat kat filem Orphan

Reply  sayawifenikmie

ehehe patot pun aku rasa pelik dengar perkataan hypothesis tu tadi..tapi t ...
manganini Post at 30-10-2010 23:12

kak lid mula2 tak paham jugak...ingatkan hipothesis apa...tapi paham apa yang dia cuba nak sampaikan..moga NR berjaya pujuk adik pergi berubat..........jom kita sama-sama doakan moga adik dia pulih kembali semangat.....

bila baca kisah Balqis..aku rasa mcm tgh tengok citer2 Hollywood plak.Dulu aku igt citer2 Holiwood psl org psycho/split identity/bipolar disorder ni mcm karut..tp mmg betul pon kan.Mcm film Identity/Orphan/Case 39/ etc nyk lagi semua psl kecelaruan identiti nie...

Boleh suruh prodesur/pengarah Holiwood buat film based on true story nie..gempak sbb ada unsur2 mistik lagik....