CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamapea

Sampai hati bapak!!! Kawin Lari Tanpa Pengetahuan Mak

sorryla..ko dh silap org...aku tak kenal pun pretty...takde keje aku nak create bnyk2 acc...
ma ...
mamapea Post at 12-10-2010 12:51

kitorang doakan mak tuan rumah leh terima kenyataan ni.. sama2 berdoa moga kuat hatinya atas takdirnya.. yg penting korang adik bradik sama2 monitor kesihatannya, selalu gembirakan dia.. bila frust dgn perkahwinan, anak2 akan jadi penawar utk divert rasa terkilan+sedih pada kegumbiraan

moved to subboard Kes Curang

Post Last Edit by mamapea at 13-10-2010 17:38

Reply 81# ParinAmat

tak sabar nak tunggu esok...kalau keadaan mak teruk...mmg aku terpaksa blk time tu jugak...bkn xnak blk...tp aku pun ada komitmen sndr...tp biarla makcik2 yg settlekan dulu...lgpun bapak malu dgn makcik2...bapak pun dh warning adik supaya jgn masuk campur...kalau aku blk akan keruhkan lg keadaan...lgpun adik aku 3 org ada...

Post Last Edit by mamapea at 13-10-2010 17:39

Alhamdulillah...dh selamat bgtau mak segalanya...adik dan makcik yg bgtau...mak blh terima apa yg blaku tp mak nak mintak cerai dgn bapak...aku baru jer call mak tanya keadaan mak...masa aku ckp dgn mak...mak relax jer...tp aku yg menangis2...pastu mak pun nangis sama...pastu kitorg tenang bila fikirkan Allah dh bg petunjuk...penderitaan bersama bapak akan berakhir tak lama lagi...mak ckp kalau mak takleh nak stay kt sana mak nk stay dgn aku kt KL...mak nak berenti keje...lgpun tak lama lg mak nak dpt epf...aku tak kisah...apa yg tbaik buat mak itu jugak yg tbaik buat aku dan adik2...

aku masih sygkan bapak...dialah bapak aku dunia akhirat...tp bapak yg tak sygkan anak2...bapak tak pedulikan anak2...bapak seksa mak...bapak tipu mak...bapak kejam...bapak jahat dlm diam...Semoga Allah pelihara dan lindungi mak di dunia dan di akhirat...Semoga berbahagia buat bapak...Bersuka rialah dgn isteri baru...kami anak2 sentiasa doakan yg terbaik buat ibubapa kami...jagalah isteri baru bapak baik2...jgn seksa dia mcmana bapak seksa mak...

aku masih sygkan bapak...dialah bapak aku dunia akhirat...tp bapak yg tak sygkan anak2...bapak tak p ...
mamapea Post at 13-10-2010 17:45

insyaAllah kitorang doakan yg terbaik utk mak ko.. semoga bertambah amalannya, terjaga kesihatannya, dan panjang umurnya.. utk bapak, semoga dia masih lagi mnjalankan tanggungjawab sbg bapa pada anak2nya..

Reply 80# mamapea

Tak apa..aku maafkan....

Follow Us
Reply 59# pr3ttytw33ty

Its ok..i percaya..

pagi td pkl 3 pagi bapak blk rumah...bapak ckp dgn mak yg bapak menyesal dgn semua perbuatan bapak terhadap mak...bapak nangis2 mintak maaf kt mak...bapak mintak maaf kt adik2...bapak ckp bapak takkan ceraikan mak...bapak nak ceraikan bini baru bapak...bapak mintak mak bg peluang kt bapak utk tebus semua dosa2 bapak...bapak berjanji akan btanggungjwb..bapak xnak sia2kan mak lg...sepanjang aku kenal bapak...bapak tak pernah mcm tu...mungkin bapak btl2 menyesal...saper yg tahu kan?

mak ckp mmg mak xnak dh kt bapak..mak dh tawar hati dan kecik hati kt bapak...aku ckp kt mak...bgla bapak peluang...mana kita tahu bapak btl2 dh menyesal...kita bg tempoh kt bapak utk berubah...kalau bapak tak berubah jugak mak ambikla apa2 keputusan demi kebaikan bersama...aku sbgai anak xnak makbapak aku bercerai...aku sygkan kedua2 nya...mak pun ckp...memalukan kalau dh tua2 bcerai...walaupun mak dh tawar hati dgn bapak tp at d same time mak ckp mak masih lg sygkan bapak...

btl ker tindakan aku suruh mak bg peluang kt bapak utk berubah?aku xnak family aku hancur...semua manusia mmg melakukan kesilapan...dr kesilapan itu la kita belajar utk jd lbh baik...

Reply 88# mamapea

mmg bagus mak ko bg peluang kt bapa kalo dia nk berubah
hrp2 berubah btl2. hmmmm satu lg btl ke dia nk ceraikan
isteri br ke ckp kt mulut jer or ada undang sblk batu.
ko kan ckp mak ko nk dpt epf kan ni slh satu sb gak bapa ko x nk cerai mak ko.
xda malu jd janda masa tua dr hati sakit elok2 smpt pg haji wat amal. kang mati
cepat sb sllu sakit hati. apa kata ko bg mak ko fikir dulo ini melibatkan pasaan & hati dia
yg tanggung dia. kalo org ke mmg sakit hati dia smp bila2 pn x kan hilang

Reply 89# mixed

mak ckp mak nak bukti yg bapak btl2 dh cerai dgn bini baru...mak dh bg bnyk syarat kt bapak...duit epf mak dh letak nama anak2...so 1 sen pun bapak takkan dpt...kalau bapak btl2 nak kt mak bapak kena tanggung semua...duit rumah,kete,motor,air,letrik etc..mak dh xnak tanggung...bapak ckp mmg bapak nak berubah tp tlg bg dia peluang...bapak mmg xnak tinggalkan mak...bapak ckp kalau mak mmg xnak kt bapak...bapak mmg nak cerai gak dgn bini baru tu...biarlah bapak hidup sorang2...sewa jer la rumah kt mana2...aku sbgai sorang anak yg ada hati dan perasaan...tdetik jugak rasa kesian tk bapak...kt mak lg aku kesian...aku xnak tgk makbapak aku derita...aku nak diorg hidup bahagia...

Reply  mixed

mak ckp mak nak bukti yg bapak btl2 dh cerai dgn bini baru...mak dh bg bnyk s ...
mamapea Post at 14-10-2010 10:21

Jgn lupa suh tjk surat cerai kalo btl cerai le. aku pn dr klga cerai berai
mak/pak aku. jd aku faham situasi ne bkn sb org ke 3 cuma dorang
dah x sefahaman selama 20th kawen.:cry: ceta lama msg2 da kawen len
happy ending dah

mak dh lari dr rumah...pagi2 mak dh kuar...pakcik yg jual kuih kt dpn rumah yg bgatu mak dh kuar bw beg besar...adik ikut mak sampai ke stesen bas...tp terlewat 5minit...mak dh naik bas ke kl...rasa2nya mak dtg kt aku...aku nak blk kg mak tak kasi...mak naik bas kol 8.30 pagi td...

mak tak ckp pun nak kt bapak atau tak...mak asyik ckp tawar hati jer...kami adik beradik mmg TAKNAK MAK & BAPAK BERCERAI...kami perlukan kedua2nya...mmg bapak ada buat salah...bapak dh mintak maaf...kami adik beradik dh maafkan bapak tp mak masih takleh terima...mungkin hati mak masih terluka...sekeras2 kerak nasi...kena air lembut jugak...

mama pea..sori yer kalo pendapat sy ni wat awk terasa or marah ke

sy rasa awk x nak makpak awk bercerai sebab malu. malu dgn org keliling tau kisah awk sekuarga..lgpon masing2 da tua kan so nmpk x manis tua2 g mahkamah bagai setelkan hal cerai
meme korg sygkan kuarga ..sapa yg x sayangkan kuarga sendrik..busuk ke elok ke itu ttp fmly kita.....tp cuba mamapea bayangkan dok kat tmpt mak tuh..walau dia terima smula bpk tp ati dah tawar..bila ati tawar buat apa seme cam x iklas jek ( tu sy lah)

mama pkir mama nak camna...fmly masih bersatu tp mak cam terpaksa sbb nak jaga ati ank2 or biarkan mak bebas so hati dia lebih tenang x yah nak pkirkan hal laki ari2..
:cry:

mama pea..sori yer kalo pendapat sy ni wat awk terasa or marah ke

sy rasa awk x nak makpak awk be ...
lolen Post at 15-10-2010 12:03

akak sokong pendapat lolen

Reply 93# lolen

btl apa yg lolen ckp...tp bkn bnyk kali bapak buat perangai mcm ni...baru skali jer...aku rasa mak patut bg peluang skali lg kt bapak utk tebus semua kesalahan bapak...kalau mak masih takleh terima bapak buat la apa2 keputusan pun...kami ikut jer...mak pun buat perangai pulak..pegi mana tak taula...kalau dtg kl mesti dh sampai...ni tak call2 pun...henfon tutup..buat semua org risau...kalau lari mcm ni mmg masalah takkan selesai...bapak ada kt umah...tak pg mana pun...dh ada org panggil bapak suruh buat keje bapak dh pegi...duit pun dh dpt...mak pula menghilangkan diri...

sy doakan yg terbaik utk pea sekuarga...
kalo pak pea x penah wat pangai meme wajar diberi peluang..
mak tu sblm ni penah ke g mana2 jaoh2 alone?
mak tu tgh jiwa kacau..jgn ada org cucuk dia wat yg bukan2 sudah
sian kat pea skag ni musti tgh kecamuk pkir hal ayah + mak lg

kalo mak tu still x leh dihubungi camna? ...tekad jek gaya mak pea tuh

adoi...mana pulak  mak pegi ni...kalau dtg KL mesti dh sampai kol 1 td...call pun tak dpt...mak tutup henfon...mak ckp taknak buat keje2 bodoh...skrg mak dh menyusahkan semua org...aku risau dr td ni...kalau mak nak p mana2 bgtaula...jgn diam2 mcm ni..kalau nak besendirian pun bgtaula...skrg dh menyusahkan semua org...kalau tak dpt call mak esok mmg adik nak p repot polis...kalau lari mcm ni masalah takkan selesai sampai bila2...bapak pun ada kt umah jer tak pg mana...

kitorg mintak tlg makcik ingatkan makcik blh selesaikan dgn cara baik...tp makcik mcm dok hasut mak suruh cerai...harapkan pagar..pagar mkn padi..

bapak kawen lain tak bgtau mak sbnrnya tak salah.
mak lari dr rumah tak bagitau bapak tu salah.
camana nk ckp...

Reply 98# kelat

setuju sangat!

skang neh biar mak tenangkan pikiran kat rumah ko.. maybe bateri dia kong tu.. tu yg ko tak dapat kontek.. pastu pelan2 pujuk mak balik rumah dgn kadar segera, mintak maaf ngan bapak sbb kuar tanpa izin.. pastu biarla dia buat keputusan sendiri. kita sbg anak2 mmg nakkan dua2.. tapi kalo hati mak dah takleh terima nak wat cemana..

bapak pon kena sabarle kalo betul nak berubah.. mak ko jadi camni pon sebab dia gak.. nasihat bapak tu bagi lebih masa utk mak.. mintak dia berubah dan tunjukkan pada mak dan anak2 yg dia dah tak macam dulu.. kira probation period la lebey kurang..

Reply  kelat

setuju sangat!

skang neh biar mak tenangkan pikiran kat rumah ko.. maybe bater ...
ParinAmat Post at 15-10-2010 15:30

adeh...mak takde kt umah aku...mak tak dtg cni...taktahu mak pegi mana...aku dok tunggu mak call dr kol 12tghari td tp mak tak call2...aku dok call mak dr td tak dpt...apa nak buat ni?