CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamapea

Sampai hati bapak!!! Kawin Lari Tanpa Pengetahuan Mak

Reply 100# mamapea

dia pakai simkad lain ke?  cuba cek ngan mak sedara ko ntah2 ko tak diinform dia tukar no

Reply 101# ParinAmat

takla...smlm dh call...no sama gak...ni mesti tutup henfon...
bapak dh tau mak lari dr rumah...bapak ckp kalau mak mmg xnak xperla...
bapak takleh nak buat apa...mmg jln penyelesaiannya 'bercerai'...kalau itu kehendak mak...
mak ni pun takleh ker nak settle dgn cara yg baik?tak pyhla lari dr rumah...
bapak pun tak pg mana2...ada jer kt umah...mak suka ikut hati sgt2...turut jer apa kata hati tu...
tak fikir psl org lain dh...tak kesian ker kt anak2 yg susah pyh nak selesaikan hal ni?
jgnla fikir diri sndr...kalaulah mcm ni perangai mak...mmg menyesal bgtau...
biarlah mak kena tipu dgn bapak sampai bila2...

mak pea bawa hati yg lara....

mak pea bawa hati yg lara....
whitedove07 Post at 15-10-2010 17:02

ye kot tp mak tak patut buat mcm tu...sblm ni mak ckp bapak buat mcm tu tak fikir anak2...tp skrg mak yg tak fikir psl anak2...bapak tgh risau psl mak...semua tgh risau...aku dh sampai sakit kepala dok fikir psl mak...nak keje pun tak tenang...sampaikan ofismate dok tegur aku hari ni dok mengomel sorang2 knp...kalau mak mmg dh xnak kt bapak...bapak mmg nak cerai bini baru dia...bila tgk blk..bini baru tu layan bapak ddgn baik...mak pun ada keburukan...mak suka tengking2 bapak...mak suka jatuhkan maruah bapak dpn kwn2 bapak...mak pun ada salah jugak..

Reply  ParinAmat

takla...smlm dh call...no sama gak...ni mesti tutup henfon...
bapak dh t ...
mamapea Post at 15-10-2010 16:33

tak baik ckp camtu kat mak... dorang dah berpuluh thn kawin...tetiba jadi camni... kita sebagai anak takkan paham cemana dalamnya luka mak tu...
sbb tu mak yu bawak diri...dia nak tenangkan ati je tu... jgn risau2 sgt...
pepandai la mak tu jaga diri... dia bukan budak kecik...
tapi kalau dah 24jam mak tak dapat dihubungi...elok buat repot...
kot2 jadi mende lain lak...

time2 camni...mak mmg takkan pikir hal lain dah selain dari 'luka' yg dia dapat...
jadi...kalau berjauhan dari anak2 n somi dapat tenangkan ati dia buat masa skrg ni...
biarkan dulu...jgn paksa2 dia balik ke hape... bapak yu kena paham... dia punca semua ni...
dia tokleh nak marah2... kalau betul bapak yu nak berubah... biar la bapak yu yg pujuk...
mak nak berbalik ngan bapak yu atau tidak...terpulang pada dia...sbb dia yg menanggung sakit ati tu..

Ya Allah! siapalah kita untuk berkata yang bukan2 kat mak kita, bukan kita tau apa isi hati mak kita, dia yang selama ini menghadapinya.  Berilah dia masa untuk tenangkan diri dia yang dah hancur, kalau dah memang dia tak mahu tak perlu paksa, biarkan dia tentukan hala tuju hidup dia walaupun kita ni anak dia sendiri.  Biarkan dia habiskan sisa hidup dia dengan ibadat.  Semoga mak TT dirahmati dan dilindungi oleh Allah.

Follow Us
Ya Allah! siapalah kita untuk berkata yang bukan2 kat mak kita, bukan kita tau apa isi hati mak kita ...
amira_safia Post at 16-10-2010 10:23

bkn sengaja nak ckp mcm tu kt mak...skrg ni mak salahkan kitorg adik beradik...mak ckp kitorg pandai2 p citer kt makcik...kitorg cuma citer kt makcik jer sbb adik tak berani nak bgtau mak sorang2...padahal mak dh citer kt kakak ipar mak (kakak bapak)...semua dh tahu...kalau family jer takper...ni jiran2 semua tahu...ramai yg sms bapak tanya btl ker tak bapak kawen lain...bapak tgh hangin skrg ni...pastu mak salahkan aku dan adik padahal mak yg pg bercerita...aku dan adik taknak masuk campur dh...biar mak dan bapak yg settle sndr...kami tlg pun kena marah padahal kami nak jernihkan keadaan...kalau tak citer kt mak sampai mati mak kena tipu dgn bapak...mmg terkilan la mak marah2 aku sbb citer kt makcik...

skrg ni mak tahu nak kt bapak atau tak...masa mak lari dr rumah mak pegi ke pantai timur bw diri...mak sampai rumah pagi td...masa kt rumah mak cek fon bapak...mak jumpa sms 'madu' mak sent kt bapak...cuma ckp2 biasa jer...mak dpt fon no 'madu' mak...mak tanya pendapat aku...mcmana skrg...aku dh malas nak fikir...aku ckp kt mak...biarlah mak hidup bermadu...dpt payung mas...tp dgn syarat bapak takleh tido kt umah 'madu' mak...blh pegi siang jer...mak jgn tanggung lg apa2...biar bapak yg settle semua...mmg itu dh tanggungjawab bapak...mula2 aku mmg takleh terima 'mak tiri'...tp bila difikirkan blk biarlah...redha jer...kalau suruh bapak cerai berdosa pulak...aku tgk bapak pun syg kt 'mak tiri'...'mak tiri' layan bapak pun baik...romantik jer..aku pun dh takleh fikir...aku fikir mcm tu la...fikir2 pun aku sndr yg jatuh sakit sbb terlalu tertekan...hari ni aku tak pegi keje...tak sihat...so dh malas nak fikir...kalau mak minta pendapat dr aku...aku kasi...tp terpulanglah pd mak nak terima pendapat aku atau tak...

sian lak dgr cite mamapea nih
niat nak tlg mak tp penyudahnya disalahkan
hmm sapa sangka kan mak nak salahkan anak2 lak..
eh apsal mak marah sgt cite ngan makcik..mak malu ke sbb makcik tau dulu
cite tu dr mak pea?
so skang mak pea dah blk ke umh la yer..
layanan mak kat bapak pea lak camna? dingin jugak ke
ke ada gadoh2 lg

sian lak dgr cite mamapea nih
niat nak tlg mak tp penyudahnya disalahkan
hmm sapa sangka kan mak n ...
lolen Post at 18-10-2010 17:26

skrg ni mak & bapak mcm ok jer cuma mak sakit hati skitla kt bapak sbb baca sms bapak dgn 'madu' mak...lgpun mak x ckp pun nak kt bapak lg atau tak...mak diam jer...rasanya mak pun takleh tinggalkan bapak...smlm aku ada ckp gak kt mak...redha jer la...bapak dh kawen dgn pompuan tu takkan kita nak suruh diorg cerai kot..berdosa...kami adik beradik pun dh leh terima...mak xnak payung emas ker?hangin jer mak aku...rasanya 'mak tiri' aku pregnant kot...baca sms dr dia mcm pregnant...kalau mcm ni thn dpn bapak aku dpt anak dan cucu serentak mak ada ckp...bapak tak malu sbb dh ada cucu pastu nak dpt anak...skrg ni terpulanglah pd mak...

power lg bapak pea
wat gurau2 ngan mak..nnt sng la cucu mak leh kwn2 ngan mak/pak sedara yg sebaya
hehehe.mau angin jek mak pea dia dgr
eh x pasan dah ada ke blom..bp umur mak tiri tu?

skrg ni mak & bapak mcm ok jer cuma mak sakit hati skitla kt bapak sbb baca sms bapak dgn 'madu' m ...
mamapea Post at 19-10-2010 09:14

pada masa2 camni... mak ko perlukan support dari anak2...support tu bukan la bermaksud nak mengapi2kan suh mak ko bertambah marah kat madu mak ko tu....tapi maksud aku...support dari segi semangat... contoh... ckp la kat mak tu... toksah cerai la ngan ayah...mak dah ada anak2 yg da beso..toksah pikir nak jaga anak kicik cam ayah dah... idup mak akan lebih senang dari idup ayah walopun bermadu... saat2 camni...mak tu takkan layan nye bab 'payung emas' tu...tak de hinginnya dia...lagi hangin ade la...n anak2 buleh selalu ingatkan ayah tu supaya jgn lupa tanggungjawab kat mak...

bawak mak jenjalan selalu...time ayah kat umah sana... anak2 yg ada ni cuba hepikan mak n buat mak lupa yg dia ada madu...

mak aku ibu tunggal...sama kes cam ayah ko gak...cuma ayah aku tak kawin pun lagi ngan skendel dia tu... mak aku bawak dok ngan aku... ayah dok sorang2 kat kampung... time mak aku teringat kat ayah je... selalu aku ingatkan mak... idup mak skrg ni dah senang...berbeza sangat ngan idup mak sebelum berpisah ngan ayah...n alhamdulillah... mak aku hepi ngan life dia skrg walo sesekali 'rindu' kat ayah tu masih ada... selalu je aku gurau2 ngan mak... 'kalau mak sms/kal ayah...aku nak katok tepon tu sampai hancur' merujuk kepada apa yg mak aku penah buat kat tepon ayah aku dulu...

baru jer aku ckp ngan mak...mak ckp 'madu' mak pregnant 3 bln...mak suruh bapak ceraikan pompuan tu gak...dan paling aku takleh terima mak suruh bapak ckp kt pompuan tu gugurkan kandungan...Astaghfirullahalazim...aku pun skrg tgh pregnant 2bln lbh...kesian bayi tak berdosa tu...adik aku tu...mcm nak nangis mak ckp mcm tu...btl aku ckp...mak terlalu pentingkan diri sndr dan suka mendesak...bapak aku ckp...mmg bapak akan ceraikan pompuan tu tp tlg bg masa...kalau mmg bapak ceraikan pompuan tu bagaimana nasib bayi tu?aku ckp kt mak...hidup jer la bermadu...lgpun pompuan tu tak kacau mak pun...bapak tak pernah pun pg tido umah pompuan tu...aku sndr dlm dilema...aku cuma simpati kt bayi tu...aku harap mak terbuka hati utk menerima 'madu' mak walaupun pahit...mula2 kami adik beradik pun takleh terima...bila fikirkan semua kuasa Allah...kami redha...btlkah apa yg aku fikirkan ni?

baru jer aku ckp ngan mak...mak ckp 'madu' mak pregnant 3 bln...mak suruh bapak ceraikan pompuan tu  ...
mamapea Post at 19-10-2010 03:44 PM

adeh, ape rasional nye & ape hak mak pea nak suh madu die gugurkan kandungan? Ckp kat bapak pea, jgn dilayan sgt permintaan mak pea ni....

mmg ler semua pompuan akan marah/geram/kecewa dgn ape laki jenis camni buat...yg lepas tu dah ler, wat pe nak complicatedkan things lagi....suh mende2 gini is way too much........cakap kat mak, ikut hati mati...jgn suh org buat mende haram...double dosa...suh org gugur & cerai!....aiyaksss

adeh, ape rasional nye & ape hak mak pea nak suh madu die gugurkan kandungan? Ckp kat ...
MrsJohn Post at 19-10-2010 20:39

hubby pun marah...hubby ckp mak aku dh mengada2...hubby aku ckp xpyhla suruh bapak cerai ngan bini baru...lgpun mak pun dh tua...apa yg mak blh bg kt bapak...bapak tu pun mesti ada nafsu lg...umur 50an...mak pun dh 50...

apa la nasib baby tu nanti... bila lahir tak der bapak...
apa salah mak tiri pea nak diceraikan? atau semata-mata ikut kata2 mak pea? mak tiri pun tak kacau hidup mak pea.. semua ni ada hikmahnya.... dulu nak kawen sangat sorang lagi, sekarang nia bapak pea kenalah berlaku adil dalam semua segi... bertegas sket ngan mak pea.... mesti sedih mak tiri pea sebab ayah tak penah bermalam kat rumah dia.... mak tiri pea berhak juga dari segi bermalam dirumah... pea... selalu motivasi mak pea supaya redha dengan apa yg terjadi... muhasabah apa yg terjadi...