CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamapea

Sampai hati bapak!!! Kawin Lari Tanpa Pengetahuan Mak

bapak kite main kayu 3 ngan mak jan anak 2
mak dh xkisah sbb dh sgt2 letih berendam air mata
ape nk jadi jadilah...

ada pompuan pilih biar dia dianiaya somi asalkan tak digelar janda...

ada pompuan terlalu lama bg masa & peluang pd somi tp somi takmo berubah gak...akhirnya mintak fasakh

ada pompuan, sekali ko buat...bye2 ajekk.....

so mak ko masuk kategori mana?

sbenarnya TT patut siasat sama ada pompuan tu dah menikah dgn bapak..
adalah lebih baik depa dah menikah dari depa dok galak tanpa nikah..
tp, bawak balik pompuan tu kerumah mmg tak patut..
apa kelas sembunyi-sembunyi bawak balik bini muda, masa org lain takde kat rumah..
kalau anak jantan, mintak jek izin nak menikah lagi...

ada pompuan pilih biar dia dianiaya somi asalkan tak digelar janda...

ada pompuan terlalu lama bg ...
BingkaUbi Post at 10-10-2010 13:47

dh tahu dh mak aku masuk kategori mana...kategori hi hi bye bye la...b4 this mak dh pernah ckp...maybe dia terasa kot...dia ckp kalau bapak ada bini lain dia tak heran...dia xnak dh kt bapak...mulut jer ckp mcm tu...tp hati dia kita tak tahu kan?patutla bapak dh tak peduli psl adik aku no 3 tu...adik aku tu liar...dulu bapak ambik berat gak...skrg buat donno jer...skrg bapak dh tak solat...masa bln ramadhan pun dh tak puasa...lps bbuka puasa terus hilang...sblm ni tak mcm ni...bapak blh dikatakan alim...bab2 agama mmg pandai...bknla nak tuduh...maybe semenjak dpt bini baru ni bapak dh berubah..

sbenarnya TT patut siasat sama ada pompuan tu dah menikah dgn bapak..
adalah lebih baik depa dah me ...
zehra2 Post at 10-10-2010 16:02

mmg dh nikah...bapak dh tunjuk surat nikah kt adik...diorg nikah kt siam...bila pulak bapak pegi siam pun tak tahula...sungguh licik...org pendiam ni lbh bahaya dr org yg ckp bnyk...

Reply 25# mamapea
klu mcm gitu, ko kena bg tau mak korang.. sbb sbg perempuan yg telah dimadukan ni, dia ada hak dia dlm poligami..
sanggup korang berpura-pura & tgk jek mak korang ditipu?
dulu, mak aku pun selalu tak percaya.. keyakinan tahap dewa yg dia takkan dimadukan.. pd hal bapak aku tu byk gf..  tp bila dah terkena.. bila bini muda asyik dtg menyerang ke rumah... jerit2 kat pagar rumah.. pun tak nak dgr nasihat lagi tu.. bila aku jumpakan mak dgn imam kat kampung ni.. baru lah mak tergerak hati nak pergi pejabat agama.. skrg mak dah ambik peguam tuntut hak dia..
bapak aku tu ingat dia bijak.. dia pi menikah kat Siam, lps tu tak nak register kat sini.. kenapa?? sbb dia takut bila dia di sahkan berpoligami, mak akan tuntut harta sepencarian.. selagi bapak tak register 2nd marriage dia tu kat sini, dia tak dikira sbg berpoligami.. sakitnya hati mak aku.. bila mak ugut nak mintak fasakh.. barulah bapak daftar nikah ke dua dia tu kat sini..
sekali lagi bapak aku buat auta.. dia claim semua duit2, saham2.. tanah2.. dah tukar nama anak2... buat trust fund.. supaya mak aku takde lah tuntut harta sepencarian perkahwinan selama 30++ tu.. sbb dah bg nama anak2..
nasib baik mak aku berjumpa dgn peguam yg jujur.. tak lama lagik, perang kat mahkamah tinggi syariah kat sh alam..
silap haribulan masuk paper lagi mcm dulu..

Follow Us
aku pon setuju.. kena kasitau sama bapak itteww yg ko nak dia sendiri terangkan status sebenar perkawinan dorang.. dan dia kena bersedia utk tu..

skang neh, korang kena be prepared.. tgk emosi mak cemana.. kena mintak mak byk2 imejin hidup dia lepas neh tanpa somi.. bykkan amal ibadat dan kebergantungan pada Allah.. sbb ko sendiri bagitau mak ko jenis bye bye kekdahnya..

jadik istri ni kalo tanggung somi tak keja, or somi penagih, or somi kaki pompuan/botol, or somi tak semayang.. takde hal.. tapi kalo somi kawin lain.. besarnya kesalahan macam dosa syirik layaknya..

Reply 26# zehra2

mmg kitorg akan bgtau mak...tp bkn skrg...skrg ni pun mak bnyk masalah...mak pun bknnya sihat sgt...
ramai jiran2 yg tahu perubahan bapak...ada jiran bgtau diorg nampak tiap2 mlm bapak akan ke tmpt sunyi dok ckp fon dan gelak2...mcm org tgh bcinta...cuma kami yg tak tahu...semua mmg dh syak bapak ada bini baru...diorg ckp mmg mak dh kena tipu hidup2..

pliz la..bgtau je la kt mak ko ...dier brhak per..bkn dier ke yg tanggung keluarga ko ?dah le kena tanggung somu curang camtu ....pastu x tau laks tu pasal kecurangan suami ....bodo2 tanggung makan minum bapak ko plus madu dier ....kalo dier terlambat tau cmner ?tetib dier ninggal dulu tp xtau aper2 cmenr ?xkan korg as anak xrase bersalah lngsung ?nk tunggu bapak ko terus tg kt mak ko ?alamat ..dalam mimpi ajelah ....lelaki ...

bapak aku pun penah mcm ni.. dah 2 kali
mak aku mmg x yah ckp la kesian sgt2..
pulak tu mase kantoi tu rupenye dah kawin lame & dah ade anak sorang lak tu..
duit jgn ckp la, hari gaji pun bapak  kate x de duit..padahal duit dah p kat wife no 2..
mak aku dpt tahu dr org2 kg.. deme dah jaja 1 kg...
mule2 mak aku x caya.. tp bile dah ramai sgt yg duk mengata,
mak aku jadi spy & betulla deme dah kawin ...
cian mak aku mase tu...

bertabahla tt..

Reply 21# pr3ttytw33ty

errr pweet sabar... sipukk pun kengkadang rasa takleh nak terima sangat bapak yang masa kecik sayang kita..peluk kita..cium kita..kita hormat sebagai bapak..sanggup buat perkara-perkara diluar jangkaan sekali berubah..terus berubah dan dah jadi macam stranger...

macam biasa pulak kan...lepas laki ni kawin baru..ala-ala lupa tanggungjawab and malas nak cari duit/malas kerja kan? kalau kerja pun...duit kompem tak cukup..jarang sangat yang kita dengar memang mampu adil even bab2 duit yang kita nampak depan2... bab2 kasih sayang dan masa tuh tak payah cakap la...  lepas tu..semua bini yang tanggung...suami tau nak sedap je...

mama pea anak sulung kan? mama pea kene panggil adik beradik mesyuarat...dan cepat2 cari jalan agar mak tahu..memang korang tak sanggup..tp sanggup ke tengok mak kene tipu macam tu? kitorang pun dulu..tak sanggup nak bagitahu mak..lagi2 kitorang adik beradik tak rapat dengan parents..mmg didikan macam tuh..buatkan kitorang jarang communicate dengan parents..tp sayang tetap sayang..sebab sayang tuh lah membawa kitorang kepada berterus terang dengan mak...bila mak tahu..mak sebenarnye rasa lega..sebab dia tak hadapi semua ni sorang2..dia ada anak2 yang take care dengan dia... kita bgtahu kebenaran dekat mak tuh..sebenarnye adalah salah satu support dekat mak...

anak-anak kene berani utk bela nasib mak..mak kita walaupun kuat sampai dapat besarkan kita...tapi dalam hati dia masih ada part2 yang fragile tu...

Reply 29# juju_amin84

mmg nak bgtau tp skrg mmg tak blh...mak tgh sakit...lgpun skrg mmg tgh ikuti kes adik mak yg mati kena bunuh kt court...ptg ni bapak nak dtg jumpa adik...bapak nak citer segala2nya...kitorg dh ada plan sndr...sblm bgtau mak aku kena blk sana...aku takleh dok diam kt cni..nanti jd apa2 kt mak susah...sblm ni mak dh cukup derita dgn adik no 3 tu...mmg mak sakit teruk...kitorg nak bg bapak peluang utk bgtau mak sndr...kitorg bg tempoh bbrp sampai hujung thn ni kat bapak...aku nak blk sana mmg tak blh...aku pun keje...susah nak cuti...dgn srkg ni mabuk2 dan badan lemah sgt...nanti aku lak yg pengsan...

Reply 32# siputsedut

mmg nak bgtau...smlm adik dh bgtau kt kwn rapat mak iaitu jiran sebelah...diorg mmg rapat mcm adik beradik...bila mak ada problem mak akan mengadu kt dia...dia ckp mmg dia dh syak bapak mcm ada bini lain sbb perangai bapak pelik...diorg nampak bapak dok sms dan ckp fon kt tmpt sunyi...mmg mcm org tgh bcinta...mak jer yg tak tahu...husband aku pun syak bapak aku ada bini lain...tp kitorg adik beradik tak pecaya...skrg aku tgh usahakan nak bgtau mak...aku pun bnyk urusan kt cni...biar settle dulu...

Reply 34# mamapea

hoohhhhh..okekoe..bg mak mamapea settlekan satu2 hal dlu..naknak yang psl adik mak tuh kan..tgh bicara kat court..sedihnya...macam2 masalah datang sekaligus..memang biasa mak2 ditimpa masalah mcm ni...yang mak2 ade..sokongan anak2...

kitorg selagi tak bgtau mak mmg hati tak tenang...tp terpaksa takleh bgtau lg...ni la beban yg paling teruk kena pikul...mmg tak tahan sgt2...kalau bapak mampu takper...kawen la brp pun...ni tidak...diri sndr pun tak mampu nak bg mkn minum...kalau mak takde bapak mkn biskut dgn air kosong jer...bapak...bapak...

.. nak harapkan bapak TT bagitau sebelum hujung tahun ini????.. entahla TT lebih tahu perangai bapa sendiri kalau dia nak bagitau awal2 lagi dah dia bagitau..

Post Last Edit by BabyFarid at 11-10-2010 10:21

mamapea: ermm akak mmg terkujat gila n sedih sekali dengan membaca tread nih..

tp sebagai anak sulung.. cuba letakkan diri di tempat mak.. pea tak buleh tunggu hingga hujung tahun dear.. terlalu dalam nyeksa mak.. terlalu lama.. bila mak dpt tahu... dia akan jadi berganda sedih.. dan akak takut dia paling tak leh terima yg anak2 dia rahsiakan dr dia..

percaya akak sayang.. (but maybe u even tahu mak pea cemana kan)... lebih baik kita biarkan mak menangis hr ni.. dr kita tega melihat mak terus terusan memendam rasa dan menangis setiap hari,,..

pea  kena kuat.. kena kuat mental n emosi.. kena betul2 kuat sebelum cerita kat mak... i now u can do it sayang... trust your self..

kalau ayah tt cite..sila rakam perbualan tersebut...n kasik mak tt dengar sendiri...
tapi jgn le bitau kat ayah tt yg tt rakam time sembang2 tu...

Reply 39# Fantaghiro

bagus gak idea ko ni...blh diterima...jap g aku bgtau adik aku...bapak aku ingat adik aku dan suami dia jer yg tahu...padahal kitorg adik beradik dh tahu cuma adik no 3 tu jer tak tahu...dia tu lgsg takleh pecaya...dia tu anak bapak...kt mak mcm2 dia dh buat...