CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

Ebit Lew jumpa individu dakwa keturunan Rasulullah, Mawla Muhammad

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

KakZianaZain replied at 17-10-2022 08:24 PM
Keturunan mahsuri pon aku susah nak percaya, mcm pelik...inikan pulak....

keturunan hang tuah, keturunan sultan melaka, keturunan mat kilau, keturunan sultan Muhammad V,

semua mau claim lah,

tp aku yakin lg 25 tahun akan ada seorang pemuda dari bani Russia akan claim beliau adalah keturunan Sultan Muhammad V,

Nanti ada la yang kata, tuduhan2 itu adalah ujian tuhan.  Keturunan nabi mesti ada ujian yang amat dasyat.....gihtewwwwww

Yg dtg ke majlis dia ni - yibbit , dai syed , ustazah kentut faraj..semua yg..hmm

dapat tempat di syurga tak kalau dapat salam keturunan Nabi....

ish takkan pak syekh lebai cam tu nak tipu orang kot...

Follow Us
MatDeghem replied at 18-10-2022 05:29 PM

klau salam pun dpt masuk surga, bang mat bayangkan yg tukang kopekkan udang tu

salimrock replied at 18-10-2022 05:18 PM
keturunan hang tuah, keturunan sultan melaka, keturunan mat kilau, keturunan sultan Muhammad V,

...

Hahahahhahahahahhaha
Itu sudah pasti ????

Dia ni ke yg umie aida jumpa tu. Ada gambar dia dukung anak angkat umie.. Iols tgk gmbar tu Iolls rasa tak selesa

MatDeghem replied at 18-10-2022 05:29 PM

Yg tu tatau bang, tapi yg pasti dlm majlis2 maulid yg dia hadir, di kala org ramai berselawat kpd nabi, dia diam saja sambil tersenyum penuh ayu, tak ikut sama2 berselawat kpd nabi pun....feeling2 org berselawat kat dia lak,  takpun feeling2 jadi wakil utk terima selawat bagi pihak nabi....fuhhh bukan calang2 punya maqam cucu cicit piut nabi keturunan ke-38 nih, hanya berbekal wajah tampan mata bercelak kening berpantis bermulut itik

diam bkn bodo kn

.HannahMontana. replied at 16-10-2022 08:53 PM
tengok muka pun xbuat kita rasa nak bertaubat lagi nak mengaku keturunan Nabi

sekor sekor muka gil ...

Heran jgk ada pentaksub yg tenang jiwanya tgk wajah yg mengaku keturunan nabi saw ni. Kalau dia tak dtg Malaysia sampai mampos pun korang tak tenang? Melampau!

Goodluckdontcry replied at 17-10-2022 11:24 PM
Betul kome..den setuju dgn kome..

Lgpun..mcm imam Mahdi, die sndr xtau DIA adalah org yg Akan mem ...

Betul2, aku setuju sgt. Tp part yg Imam Mahdi tu, aku mmg xtau mcm tu cerita die.
Betul ckp hang semoga Allah SWT tuntun kte semua.
Aku pun takut kalo mulut aku ni cabul sgt.

Tp rmai gak org agamawan dtg tgk.

Yg aku pelik tu, dorg ni semua ckp, kalo xtau baik diam jgn ckp ape2 nnt jatuh fitnah.

Xbole ke kalo aku injekkan sikit common sense dlm pkran korg semua. Islam ni pun adalah agama yg logik. Ttbe smpi mawla ni, otak tinggal tepi ke cane.

Edited by Goodluckdontcry at 18-10-2022 10:43 PM
nutcrack8 replied at 18-10-2022 08:26 PM
Betul2, aku setuju sgt. Tp part yg Imam Mahdi tu, aku mmg xtau mcm tu cerita die.
Betul ckp hang s ...

Part imam Mahdi Tu..den sekadar berkongsi Dr apa yg den dgr Dan Baca..cumanya hal yg sebenar2 nya..ITU adalah dlm pengetahuan Allah SWT yg Maha Mengetahui..JD andai Ada silap Dr den..moga Allah SWT mengampuni den..SBB den pun hny berkongsi ilmu yg den dpt Dr kuliah yg den dgr dan Ada juga Baca hasil Dr Google..so mcm Sama intipati perkara tersebut..JD den kongsi la..tp klu Ada silap...mohon maaf dipinta.. selamat selamat Hari Raya... kehkehkeh

Bab isu mamat maulana ni..

Den pun dah nak tutup buku part ni..saban tahun Ada jer isu Sama..Dan isu ni xkan abis smpla kiamat..Dan natijahnya juga Sama setiap thn..bergaduh Sana sini tmsk ahli2 agama.. biasala..pihak ni Ada hujahnya..pihak Tu Ada hujahnya juga..TP tetap end up gaduh2.. letihla aihh..LG pun.. 2. 2 pihak pun xtau MN satu BTL atau Salah..mmm

So akhiran Dr den Bab mamat ni..den xde kutuk2 fizikalnya atau Dirinya..cuma den hny Komen Dr sudut pandangan peribadi den..BG den..Dari segi perbuatan Dan bawaan Dirinya..tidak meyakinkan Diri den..jauh Sgt Dr apa yg Rasulullah saw tunjukkan Akan sifat tawaduk baginda saw..BG den..jauh sgt2..

Dan Bab wajahnya..den tak kutuk atau Hina ye..tp bila  Ada netizen yg membayangkan Rupa Rasulullah saw spt ini...BG den..teruk dah Tu..den sgt2 pasti Dan yakin..Rupa para rasul Dan Nabi.. adalah berganda100x Indah Dan bagus Rupa paras nya kalau nak dibandingkan dgn manusia2 yg Ada ketika ini didunia.. JD BG den..muka mamat maulana ni..tersgt biasa.. standard org Arab Dan middle East.. terlalu biasa..JD Bila Ada yg nak membandingkan dgn wajah mulia Rasulullah saw..den JD rs nak marahla..

Apa2 pun..terpulangla nak JD Cerdik atau bodoh sombong baik Pak ustad/zah atau org2 biasa yg mcm den..nak percaya ke tak.. terpulangla ATS Diri sendiri SBB akhirnya Diri sndr la yg tanggung perbuatan msg2..ye dak?? Utk den..I rest my case...

limau_lemon replied at 18-10-2022 06:12 PM
Dia ni ke yg umie aida jumpa tu. Ada gambar dia dukung anak angkat umie.. Iols tgk gmbar tu Iolls ra ...

Geli kan tgk gamba die cium anak pompuan umi aida tu... Mcm sesuatuhhh sgt... Eh, dah kenapa aku amek keje caprice ni...

Gorgos replied at 18-10-2022 06:17 PM
Heran jgk ada pentaksub yg tenang jiwanya tgk wajah yg mengaku keturunan nabi saw ni. Kalau dia ta ...

xdenya dia ni  keturunan Nabi  Muhammad

AURA KEKWAT dia cukup kuat

MUKA DIA PUN MUKA PENIPU

janganlah ada  perempuan permepuan yg snaggup kahwin dengan dia atau redah di tala dan menala dengan jantan xguna ni.

Org yg  xsoleh atau org-org yang  bodo piang , ilmu satu apa pun xde dalam dada sahaja yg TERGAMAK MENGAKU dan redho pula menerima bahawa jantan kekwat muka penipu ni sebagai keturunan Nabi.

NA3UZUBILLAH

Sedapnya mengutuk org... Ko tak percayapun janganlah kutuk berlebihan.

Umie aida siap pegi jumpa maula udang kopek ni. Dia mmg sentiasa terpaling sanjung ulama2 ke? Byk ulaumak dan habeeb dtg umah dia makan2, nasyid2... hujung2 kakaknya jd pengarah filim sebar teaser jul ripin dukung pompuan

SpyLeman replied at 20-10-2022 04:18 PM
Umie aida siap pegi jumpa maula udang kopek ni. Dia mmg sentiasa terpaling sanjung ulama2 ke? Byk ul ...

Kuala Lumpur: Penerbit drama Perempuan Itu, Erma Fatima berharap hukuman yang dikenakan terhadap pelakon utama drama terbabit, Zul Ariffin dijadikan pengajaran buat semua.
Erma ketika dihubungi berkata, dia menganggap isu yang berlaku itu sebagai pesanan daripada Tuhan supaya lebih berhati-hati.
"Bagi saya ini adalah pengajaran kepada semua orang, bukan saja untuk Zul tapi untuk diri saya, pengarah dan artis-artis lain.
"Saya percaya apa yang berlaku ini ada hikmah di sebaliknya. Mungkin ini juga pesan daripada Allah kepada kita semua," katanya.

Menurut Erma, walaupun drama terbabit berdepan kontroversi, namun drama arahan Ain Sharif akan tetap ditayangkan dan sedang melalui proses penyuntingan.
Ditanya adakah adegan sumbang yang dimuat naik Zul di media sosial akan ditayangkan, Erma berkata, babak terbabit tidak akan dimasukkan.
"Memang tidak akan boleh keluar. Babak itu tak perlu kita hantar kepada Lembaga Penapisan Filem (LPF) atau stesen TV sebab kita sudah tahu jawapannya," katanya.
Terdahulu, pelakon, Zul Ariffin atau nama sebenarnya, Zulkifli Ariffin, didenda RM30,000 selepas mengaku bersalah di Mahkamah Sesyen Sepang, hari ini, atas pertuduhan memuat naik kandungan bersifat sumbang dalam media sosial pada 18 Mac lalu.
Zul membuat pengakuan itu selepas pertuduhan dibacakan terhadapnya di hadapan Hakim Noorhisham Mohd Jaafar.
Pertuduhan ke atasnya dibuat mengikut Seksyen 233 Akta Komunikasi dan Multimedia 1998.
Pada 18 Mac, Zul memuat naik babak ghairah dalam drama lakonannya berjudul Perempuan Itu di Instagram.

kalau negro/banglasia boleh senang scam org kita, ni lg hensem gebu putih gay