CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pancutINSIDE

Kemalangan Di Simpat Ampat : 12 Sah Terbunuh(15?19? orang angka tak rasmi)

aku tersangkut sekali time jem aritu.. 4 jam aku lepak kat tengah2 hiway tu..dari tempat aku park kete dengan area eksiden ni ade la dalam 1km je.. Alhamdulillah la aku x bawak laju sangat aritu.. menten 90kmj je.. kalo aku laju sikit je mybe dengan kete aku pun kene sapu.. lagipun memang banyak kereta dari kedua2 arah.. memang xleh nak speeding.. abes laju pun 110kmj je.

tapi yang aku perasan sikap driver2 kat m'sia ni.. x kesah la bwk kete ke lori ke bas ke.. time jem tu la sume beriya2 nak ikot lorong kecemasan.. sume pentingkan diri.. camne ambulans, polis n bomba nak sampai cepat kalo da lane kecemasan tu pun da stuck?.. memang mengong btol driver2 tu.. (yg bestnye siap ade myvi sebijik bergesel dengan tayar lori sebab ngade2 ikot lane kecemasan....padan muka)

Pastu yg aku perasan guard rail hiway tu x berfungsi dengan baik. fungsi die untuk halang kenderaan dari terbabas ke arah bertentangan. tapi yang ni lain plak jadinye.. guard rail tu jadi seolah2 papan loncatan kepada bas tu. so pointnye kat sini selain nak cari punca camne eksiden ni berlaku, perlu jugak carik punca nape guard rail tu gagal berfungsi..(mybe sebab material dia,cara pemasangan guard rail tu, size dia yg x cukup besar, ground clearance bas yg agak tinggi). bukan sekali terjadi guard rail ni gagal berfungsi, eksiden bas double deck AB ekspres & bas Sani ekspres pun terjadi sebab salah satu faktor yg sebabkan kematian penumpang adalah guard rail yg tercabut n termasuk dalam perut bas.

kat m'sia ni ade berpuluh2 Universiti n beribu2 student engineering..xley la nak harapkan government je nak cari punca sume ni.. pihak U n student patut wat research n projek berkaitan dengan sistem jalan n kenderaan ni.. walaupun benda ni terjadi sebab ketentuan Allah, tapi kita dikurniakan akal untuk cuba mengelaknya di masa hadapan. sekian pendapat seposen dari aku..

p/s: Al-fatihah & takziah diucapkan kepada semua mangsa n family yang terlibat dalam eksiden ni..

Tengok video tuh org yg amik gambo lagi ramai pada yang nak tolong..

Reply 1342# cmf_rambutan

biase ler tu rakyat malaysia.. lepas tu upload kat FB...

Ben_Faisal dan cmf_rambutan

Aku pun setuju dengan korang....Negara kita ramai engineer, pakar pakar yang ada PHD lagi tu.....Kajian mereka hanya untuk dibukukan sahaja..praktik takde kalau ada pun buat masuk pertandingan dan dapat pingat je.....Koalau ko perasan juga macamana engginer kita berhadapan dengan masalh angin lintang dilebuhraya...mereka letak sign dan ada la satu benda terbang macam layang layan menandakan situ kawasan angin lintang..kita yg tak belajar engginer pun tau camna nak buat kan..contoh pasang la tembok penghalang angin atau tanam je pokok pokok kat tepi higway tu..........Divider tengah dan tepi jalan pula diletakan dengan material yang boleh mengurangkan hentakan dan kenderaan melambung bukannya menjadi pisau dan mengancam pengguna jalanraya...

Pasal sikap pemandu kita tu. biasa la orang kita... takde otak....selfish...patutnya korang ambik gambar je  dan hantar ke JPJ..kita tengok biar ramai yang kena saman....

Reply  cmf_rambutan

biase ler tu rakyat malaysia.. lepas tu upload kat FB...
voizze Post at 13-10-2010 07:26

upload kat FB segala gambo.. kalo ade video, mesti nak sebut 'youtube, youtube, haha!' ape tah yg klaka sgt..

perlu ke nak ada pengalaman design highway baru boleh komen pasal highway...

ibarat ko beli k ...
harisbee Post at 12-10-2010 17:23

see...org x ckp jln kat m'sia as a whole......please la....isu sekarang kemalangan kat simpang ampat, so org becakap keadaan jalan kat kawasan kemalangan....so kat tempat kejadian tu teruk ke jalannye?????? cuba bagi komen teknikal sikit sebelum cakap main hembus je beb (tu pon kalo ko penah lalu la kat laluan tu )....kalo nak lawan kat mahkamah pon org akan cakap pasal pasal TEMPAT KEJADIAN, dan bukannye pi kata jalan kat gua musnag tu teruk or jalan kat malaysia tua teruk....lg 1, besar pokok tu besar mane???? .....as i know saiz pokok ni varies......cuba bg komen teknikal skit....wa pon nak tau gak...

Follow Us
Mohon maaf, sekarang I tinggal di UK. Disebabkan faktor kerja, banyak negara telah dilawati term ...
scorpionkiki Post at 12-10-2010 19:44

see......at least ada jugak org yg tau menilai mcm U...

tengok ada sorang brader tuh ketuk2 pintu myvi tuh nak kuarkan mangsa sengsorang tp takde sapa tolong dia.... yg tolong amik gamba ramai la... mungkin dorang suka kot kalu dorang eksiden nanti sengah mati kat tengah jalan ramai orang datang amik gamba....

Takziah kepada keluarga mangsa..bila dah ajal x de sape yg blh mengelaknya

Berikut senarai nama 5 mangsa yang maut kemalangan bas yang telah dikenalpasti:

1. R.Rama Chanda  ...
ryosakazaki Post at 11-10-2010 03:25

driver bus nye pun dah kertu..padanla..mata dh tak terang lagi..

laju pn tak salah kalu tahu menjarakkan kete dengan kete depan...so kalu emergency break ke...tetiba tayar pancit ke...atleast yg duk belakang smpat nak break.....

pengalaman aku, bus2 ekpress nih suka duk rapat2 kat belakang kete org...walaupn kita dan dia pn tak laju mana....tapi kalu dah duk rapat2...tetiba buatnya ada monyet ke tupai ke...anjing ke melintas...tak ke kita kelam kabut pijak break...buatnya bus tuh rapat..tak ke dia pn sama kelam kabutnya....harus bus huyung hayang..sure langgar belakang kita punya.........so takda isu laju ke idak..just mmg sikap dorang suka rapat2..aku pn tak paham kenapa suka sgt cucuk nih...

dalam ikimfm pagi ni bincang pasa ni gak. macam ni setiap kali ada isu, semua pakat2 duk bincang camana cara nak atasi blablabla..
lama2 dah reda, senyap balik
bukan nak cari jalan selesai pun, dan kerajaan pun tak mampu nak buat apa
timbul pula isu lain, isu semasa tenggelam dibawa arus
sat g nak pilihyanraya, timbul isu lain lak

dah muak

pagi tadi murni dgr hotfm...
penumpang bas delima tu sndiri yg telefon..
diorg ckap sblm kemalangan tu,diorang ternmpak ada sorg pmpuan dukung anak nak melintas jalan....
bcoz bas nak elak drpd pmpuan tu la,diorg xcdent...
wallahualam.....
tu yang murni dgr,kalau salah minta maaf..

diorg ckap sblm kemalanga ...
murninurani Post at 13-10-2010 08:55

I couldn't help to feel, dari awal lagi masa dapat tahu pasal kemalangan ni, like there was something unnatural that resulted it.

diorg ckap sblm kemalanga ...
murninurani Post at 13-10-2010 08:55

Huhuhu kisah perempuan dukung anak melintas jalan lah plak

arini kuar kat kosmo, jln tu ada kisah mistik...

tp ikutkan km223 tu mmg ada cerita2 yg menyeramkan aku penah dgr...aku taktaula ada ke tak kat thread paranormal...

I couldn't help to feel, dari awal lagi masa dapat tahu pasal kemalangan ni, like there wa ...
Santeira Post at 13-10-2010 08:59

tu la kan...
murni pun dgr kat hotfm pg td masa ond way nak pegi opis..
penumpang dia sndiri yang call..ntah la.
Tuhan saja yang tau...

ngeri..............

Reply 1353# murninurani

takkan petang2 pun ada hantu gak?? tp kalau betul kena lah buat sesuatu kat jln nih... PLUS byk duit buatlah baca yassin kat sini!!

Reply  murninurani

takkan petang2 pun ada hantu gak?? tp kalau betul kena lah buat sesuatu kat j ...
zamnie Post at 13-10-2010 09:13

hantu tu syaitan kan zamnie..
syaitan nk kaco org xkira waktu ,tempat ngan masa....
ntah la...
murni dgr hotfm pg td...
kalau diorg tipu,murni pun tipu la...