CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pancutINSIDE

Kemalangan Di Simpat Ampat : 12 Sah Terbunuh(15?19? orang angka tak rasmi)

Post Last Edit by Santeira at 14-10-2010 09:29
Reply  Santeira

masalah nye san...
aku dok lalu hiway tu selalu.... tak pernah tak kene c ...
atira Post at 14-10-2010 09:12

I was just emphasizing that maybe the Delima bus driver wasn't driving recklessly. There are too many possibilities here. Some people said there were:-

1) a myvi/viva that pedaled the emergency brake in front of the bus and then the bus hit the brake, causing it to lose control and flew to the adjacent lane.
2) the bus wasn't speeding when the accident occurred (100-110km/h, tapi itu pada mata saksi, mungkin bas tu bergerak lebih slow dari itu)
3) some people inside the bus told us about the mysterious woman with the child trying to cross the lane
4) Kita juga tak boleh menolak kemungkinan kadang-kadang ada teknikal failure ke masa bas tu hit brake--mungkin tak diservis ke

It doesn't diminish the fact that cara pemanduan pemandu di Malaysia ni teruk, but we shouldn't discount other factors as well.  If everybody can just be patient, respect each other dan tak bersikap macam samseng kat jalan raya mungkin kemalangan dapat dielakkan secara generalnya, but in this specific case alone kita tak tau lagi. That was what I was emphasizing.

mcm nih ..... aku ttp dgn pendapat lamaku ..... sifat manusia adalah semulajadi namun bukan berkekalan ..... ianya boleh dibentuk melalui kesedaran sendiri, pengajaran dan penguatkuasaan .... Dukacita dimaklumkan bahawa aku boleh kata, penguatkuasaan serta faktor2 utk melaluinya amat teruk tahap sampah. Nak ubah budaya bukan mudah, kena konsisten .. kalau buat sesekali dlm setahun, alamtnya masyarakat beranggapan sapa yg kena saman tu sbg nasib dan bukan suatu yg mandatori .... 1000 buat salah, mungkin 10 org yg kena kuatkuasa ...... jadi

ada dia org kisah?

Post Last Edit by atira at 14-10-2010 09:32

Reply 1501# Santeira

aku tak salahkan pemandu delima tu....
tapi aku yakin sifat manusia sendiri yg menyebabkan kemalangan tu... (tak semestinya pemandu bas delima tu le... mungkin pemandu kenderaan lain)
dan aku setuju juga dgn ko.. maybe bas tu tak dimaintain betul2...

Post Last Edit by Santeira at 14-10-2010 09:37

Kalau ikutkan 110km/h tu tak lebih dari speed limit motorways/express highways di Malaysia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_limits_by_country

So the government must coerce 90km/h into express buses through legislation and enforcement of the law should be made. Bagi spesifik kenderaan macam express bus, tak boleh lebih dari 90km/h. Lambat pun lambat la kan.

Kalau ikutkan 110km/h tu tak lebih dari speed limit motorways/express highways di Malaysia:

S ...
Santeira Post at 14-10-2010 09:35

110Km/h for cars, for public transport Buses/Lorries 80km/h normal road 90km/h highway.

110Km/h for cars, for public transport Buses/Lorries 80km/h normal road 90km/h highway.
jeeja07 Post at 14-10-2010 09:40

Dunno about that, I saw the info in Wiki. Kalau camtu kena ada enforcement. Speed limit kalau letak, but no monitoring pun mungkin tak membawa kesan apa-apa.

Follow Us
apa yang aku tgklah kan,attitude pemandu kat malaysia ni...mcm kes aku nak pegi keje pagi tadi..jalan line aku tu x da jem.cuma line seblag kiri aku tu jem sikit sbb susur kuar tu ada trafik light,dpn aku ada sebuah treler yng panjg tu..tiba2  ada seekor pemandu ni..dgn bodohnya kuar tnpa memberi signal dan treler tu tpksa brek megejut..kalu ada eksiden..aku pasti pemandu treler tu akan dipesalahkan..padahal pemandu kereta yang bodoh tu salah..

ada lawatan ke Melaka tak lama lagi....kena naik bas..............takutnya nak pergi....cuaca pulak panas.....

The regulations has been a while if I'm not mistaken. Siap ada no tel LPKP hotline dgn SMS lagi. Sad but true, pernah la call that hotline number, not answered. Not once but so many times. Ye la nak report la bila nampak speeding buses and lorries. That's why la kot, all these loonies drivers tak takut sebab tak take into effect pun all the complaints.

kalau korang biasa guna PLUS KL - Jb , setakat bwk keta speed 110 km/h , mmg cium asap bas express jer la ..... sedangkan limit dia kalau tak silap 90km/h jer, sbb apa? sbb bas skrg enjin mmg ada power, sbb tak kena saman atau follow up saman2 yg lepas ..... = driver tak jejas apa2 sbnrnya ....

ada sesapa pernah kene saman tak kat hiway dari sungai besi ke seremban??
kete ke.. bas ke.. lori ke tak de yg slow kat sini... sume macam pelesit.....
tapi tak pernah plak nampak kehadiran polis sepanjang stretch ni

aku pernah naik bus dr singapore ke KL.. bus malaysia la ni..
luaran cantekk... cunnn...
bawak tak smp 100km/j... tanak kene tolak merit kata drebar die...
tapi bus tu punye goyangggg... mcm nak runtuh je aku rasa...

dan kalau kita perasan knp dulu2 jrg berlaku kes bas mcm nih ...... dulu bas tak power, laju sikit dari lori trailler, naik bukit pon merangkak ......

dah lah tiada penambahbaikan terhadap spesifikasi badan bas, spek yang ada yg ditetapkan oleh badan antarabangsa pun tak dipenuhi spt struktur pelindung utk penumpang pun tak diikuti oleh pengusaha bas. sbb tu bila eksiden bas mudah renyuk..

Reply  Santeira

aku tak salahkan pemandu delima tu....
tapi aku yakin sifat manusia sendi ...
atira Post at 14-10-2010 09:30

Mesti ramai di antara kita yang pernah naek bas dan duduk di bahagian depan & lihat cara pemanduan pemandu kereta di Malaysia khususnya di lebuhraya ??? Lihat lah bagaimana pemandu kereta menukar lorong dgn tiba2,menghimpit, memandu perlahan di lorong tengah, mencilok dan yg sewaktu dengannya di depan bas ..

sbb lahanat2 ni tau, kalo eksiden yang besar tetap salah

ai tak penah terpikir pom yang penyebaran gambar2 kemalangan ini memberi kesan yang tak baik kepada keluarga mangsa.selalunya gambar2 macam tu buatkan ai lebih berhati2 dan sedar bahawa mati tu selalu dekat dengan kita tak kira ape jua keadaanya

adakah hanya pemandu bus sahaja yang salah... mcmana pulak dengan tauke bas yang nak kaut untung... kalau dorang ikut speed limit 80/90 km... berapa jam dari KL ke JB tu.. trip kurang beb..

Bas sekarang scania, volvo.... enjin dah sedap... memang tak ingat dunia la....

kelamalangan ngeri sani ekspress pun berpunca dari pemasangan divider yang sangat berbahaya di bahu jalan.. adakah pihak PLUS sudah belajar ??? walaupun dilengkapi guardrail, tp apabila kemalangan, ianya mudah terkumpil walaupun ianya jenis keluli bergalvani..

di kanan jalan pun tidak ada gap amat terdedah kepada kemalangan besar jika terlanggar..

pencipta manusia ni kata semua kerosakan di bumi adalah kerana tangan manusia tapi hangpa asik alasan salahkan jin polong hantu raya pelesit aaaa

dah tau diri tu lemah, perbaiki laa..cari laa kaedah dan laksanakan, jatuh dan bangun
itu baru nama nya BEING REALISTIC

semua kerosakan di dunia ni adalah dari manusia, bukan saya cakap..tuhan yang cakap

tarak baca ka?

oang tulis PANDU CERMAT JIWA SELAMAT
tapi hangpa baca PANDU CERMAT SAMPAI LAMBAT so hangpa pecut ..now TANGGUNG lah

own up la skit perbuatan tuuu..blajo jadi JANTAN..bukan salahkan hantu raya..dia de dunia dia , dunia syaitan seme tu..lantak pih ler hahahaha

cari selongkar sampai details di mana kelemahan manusia tu sampai berlaku kerosakan

dah selongkar habis? welfare pemandu? keadaan kenderaan? keadaan jalan raya? dan segala2 nya?

ni baru cek satu dua bende..tadak apa kendian kata ada jin pakai toncet lintas..lembaga itu lembaga ini..tu laaaaaaaa korok sangat kepala otak tu..blajo tinggi2 pun tapi masih caya mende tahyul

ada hati nak jadi negara maju..buang borehhhhhhhhhhhhhhh ajo