CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 53410|Reply: 225

2 tahun pening kepala tak elok2

salam,
saya ada masalah yang sudah lama dialami, kepala saya sentiasa pening sehingga mengganggu aktiviti harian saya. apabila berdiri lama saya rasa seolah2 ingin tumbang. untuk pengetahuan saya sudah berjumpa dgn pakar neuro utk menjalankan ct scan di kepala, EEG, jumpa doktor pakar ENT tetapi semua keputusannya normal. tiada apa2 masalah. ubat pun sudah bermacam2 saya makan seperti stemetil, stugeron dan mcm2 lagi ubat pening, tetapi tiada hasil. saya juga sudah beberapa kali membuat bekam dan berurut tetapi masih pening lagi. saya juga sudah pergi ke perubatan islam (darussalam), tetapi tiada apa2 gangguan yg dikesan.

saya sgt berharap ada yang di luar sana sudi untuk membantu masalah saya ini. saya amat sedih mengenangkan penyakit saya ini yang tidak sembuh2 setelah pelbagai iktiar dilakukan. untuk makluman kepala saya pening sudah 2 tahun lebih.

terima kasih.

maybe cara pemakan u kot?......ada amek kopi, nescafe...or dlm makanan tu ada letak ajinomoto yg kuantiti yg banyak?...
or maybe u sendiri kurang rehat.......
mcm i kalo masak x penah letak ajinimoto....kalo tlg mak masak lak dia tny dh letak lum?...i jawab dah....
cuba u tgk blk pemakanan u camne?......
sbb i pun penah gak kene...kdg2 bila baring then kita bgn jer pening rasa berpusing dunia.....
since then i x minum segala jenis or adik badek kopi.....

tgk ur tabiat pemakanan mcmana.. my mom pun sblm ni kerap pening, cuma itu disebabkan blockage kat saluran darah, doc inform slps scan

payne...aku pon menghadapi masalah yang sama ngan ko..,aku pon dah kena lama..
dari awal tahun lepas...dah mcm2 produk kesihatan aku cuba...x baik2..darul shifa pon aku     pernah pegi gak..
serius!..aku pon fobia berdiri lama2..mmg rasa nak tumbang..tapi pening aku nie, sekali ngan sakit tengkuk dan sekitar leherr..aku dah jalani buat ujian darah, ujian air kencing..x ray pon da..still cakap takde pape...

so, kawan2.. ada sape2 yg bole bantu..

martiena, kopi & nescafe mmg saya dah tak minum lama dah sejak pening ni. tapi ajinomoto tu ada gak la makan. tapi kalau sbb ajinomoto apasal baru skng pening.

exora, simptom2 u tu sama dgn saya. hehehe kita serupa. darul syifa pun saya dah pegi gak, tapi tiada perubahan. kalau produk kesihatan tu takyah ckp la dah mcm2 saya mkn cth alpha lipid, jus tok guru, air herbatussauda, gamogen dan mcm2 lagi. kalau nak dikira dah beribu dah duit abis. dah tak tau nak buat apa dah skng ni, berdoa je...

ko pakai spec mata tak...

Follow Us
yelah payne...aku pon..
dah beribu abiss makan produk kesihatan nie...
jus manggis, tranfer factor, habbatus sauda, air ecpi ,minyak kelapa dara, alphal lipid....

payne..camna keadaan ko skrg? pening ko stabil ker makin teruk?

hakass009 Post at 19-10-2010 15:31

Exora makan spec...kadang2 mata pon rasa kabur gak!!!

sy pun ade juge pnyakit pening ni....
skrg dh ok sikit cuma rasa berat kepala...
sy amalkn minum air byk2 dan joging tiap2 hari....

pening kepala adalah sejenis symptom yang amat biasa bagi seseorang yang badan nya sudah menjadi teruk
example, macam satu kebakaran blaku, maka loceng keselamatan berbunyi.
Yang betul cara mestilah padam kan api maka api akan henti.
tapi, jika kita hentikan loceng dan biar api bakar seterusnya?

Badan kita macam satu enjin(kereta). masa berlaku kerosakan dalam badan, badan kita tak akan beritahu kita, ia hanya bagi sedikit signal je. macem sakit kepala, ia adelah sjnis signal nak cakap badan kita sudah mula tak sihat, mesti nak jaga baik baik.
tapi biasa org kite buat macam mana? makan ubat sakit kepala-panadol kan?
habis! ubat ni ada bantu sihat badna kite? tak pun. ia hanya hentikan loceng dalam badan kite, yang tu la signal bdan kite.

nak dapat sihat. senang saje. jaga keimunan sendiri dengan baik, mestilah sihat.
i)tidur awal la! badan kite sesuai tidur masa 11pm-7am, jangan usik dia la.
ii)happy always la! badan kite akan sihat jika kita sentiasa emosi yang baik ni
iii) exercise la! sentiasa bersenam baik untuk kesihatan kita
iv) makan yang sihat la! badan kite akan sihat jika makan yang sihat, jangan lah makan bukan bukan. banyakan sayur dan buah2an

ingat baik la, doktor yang terbaik dalam dunia ialah keimunan kite. bukan doktor dkt luar bdan atau ubat-ubat

sy pun ade juge pnyakit pening ni....
skrg dh ok sikit cuma rasa berat kepala...
sy amalkn minum a ...
raze86 Post at 19-10-2010 17:09

skrg nie pon xora banyak minum air...xora amalkan air dr. sukida..
   tang jogging tue, x tahula larat ke tak...takut baru nk start jogging..kepala da pening

pening kepala adalah sejenis symptom yang amat biasa bagi seseorang yang badan nya sudah menjadi ter ...
linkin7788 Post at 19-10-2010 17:13

thanks linkin atas nasihat tuee...xora akan cuma amalkan...

hakass009 Post at 19-10-2010 15:31

saya dah pegi check mata, normal.

pening saya still ada, tak hilang2. tiada perubahan. exora, boleh la kita berkongsi2 maklumat ye. semoga penyakit kita ni sembuh.

linkin7788, terima kasih atas penjelasan anda. saya akan cuba amalkan. saya mengaku sejak saya pening kepala ni saya tidak pernah buat exercise, sbb tak larat, takut pitam lak karang, jatuh lagi teruk.

You cuba Acupuncture..kalau you dok KL, ade satu klinik Akupuntur kt jalan raja laut.

p/s
mak cantek ok.

salam... saya pun pernah kene pening2 ni... antara sebabnye, diabetes, tekanan darah naik (sbb uruskan kenduri kawen adik ipar), tak cukup tido, pemakanan x betul n tido x cukup. PAstu saye try hemopati. Alhamdulillah dah ok dah skrang, cuma lambat sket nak baik, dalam setahun camtu baru ok, dah tak pening2 lagi. Skrang diabetes pun dah ok , tekanan darah pun dah ok

salam,
saya ada masalah yang sudah lama dialami, kepala saya sentiasa pening sehingga mengganggu ak ...
payne Post at 19-10-2010 10:57

Ct scan tak power lagik.. try wat MRI Scan. hihihi

cuba try bekam..darah2 kotor and darah beku dibuang
laki ke pompuan ni? dok kat mana? kalau u perempuan n tinngal area kl leh la try bekam wanita, nama dia che wan kat wangsa maju

sy dah buat ari tu, bf sy pun migrain 2kali pegi dah
alhamdulillah, bley try kan ;)

shahila, xora pon pernah cuba homepati... tp br dua bulan..xora rasa xde perubahan..tue yg   xora stop...kadang2 tue rasa makin sakit plak kt tengkuk...

bekam dah buat 2 kali dah, tiada perubahan.
akupuntur & hemopati saya belum cuba.

hemopati tu mcm mana xora? mkn ubat gak ke? kalo akupuntur tu yg cucuk2 jarum tu kan?