CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: payne

2 tahun pening kepala tak elok2

Mana payne xmuncul pun

exora posted on 14-9-2014 01:59 PM
erda..xora ni mcm2 usaha untuk pulih... mmg makan 2 tahun nak baik penyakit xora ni...hanya tuhan  ...

sakit kepala atau migrain memang tak tertanggung rasanya, Kak Kep pun kalau diserang memang macam nak hantuk kepala kat dinding bagi pecah, tapi alhamdulillah sekarang makin pulih dengan mengamalkan set shaklee.. under control.. kalau dulu dulu tak boleh silap sikit.. cuaca panas.. makan tak betul sikit mula nak menyerang.. tapi sekarang dah ok banyak.. dengan konsisten ambik supplemen, harga pun tak mahal sangat..

http://captvitamin.com/2014/02/o ... derita-migrain.html

salam semua, lama dah tak masuk sini maaf ya. saya masih belum ok sepenuhnya lagi. takda buat rawatan apa pun skng ni, just layan je. tak tau nak ikhtiar mcm mana dah...

payne posted on 17-9-2014 05:25 AM
salam semua, lama dah tak masuk sini maaf ya. saya masih belum ok sepenuhnya lagi. takda buat rawata ...

payne dulu aku pun selalu sakit kepala sebelah, tengkuk dan bahu kanan....dah check mcm2...doctor kata takde apa2.....pastu aku gi study kat obeseas, sorang doctor ni suruh aku jaga tidur...the best between 10pm - 2.30am....dan dia suruh kalau boleh aku cuba dptkan deep sleep....op kos pastu dia suruh jaga makan betol2.... 3 minggu pastu aku OK.  

Cuma kdg2 dlm 3 minggu sekali pening balik tapi tak lama, then doctor tu suruh aku hepi hepi je....kalo fail exam pun relax je...kehkekhkehkeh...after 2 bulan aku baik sampailah sekarang....

in short, doctor tu kata kalau hasil perubatan kata takde masalah kesihatan...maknanya masalah 'psychology' (bkn jiwa kacau ek)...relax, be happy and dia kata tidur sgt penting, ramai orang tidur tapi sebenarnya tak tidur....kehkehkeh...aku bayar doctor ni for consultation je....takde ubat pun yg dia prescribe...

anyways it works on me...

soraya posted on 17-9-2014 07:00 PM
payne dulu aku pun selalu sakit kepala sebelah, tengkuk dan bahu kanan....dah check mcm2...doctor  ...

good info soraya, tq.
u biasa tido pukul brp dan bgn pukul brp?
pasal jaga makanan tu doc tu ada bagi tau tak apa yg boleh mkn dan tak bole mkn?
ermm...mungkin jugak saya ni byk fikir dan strees sbb tu pening.
Last edited by payne on 18-9-2014 01:02 PM

cube tengok jus  halia ni.. mana tau berkesan..

https://www.facebook.com/juskolesmalaysia/

korang baca la sendiri, mana tau memang korang lama cari jus semulajadi ni

Follow Us