CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: payne

2 tahun pening kepala tak elok2

Reply 120# exora

seyap jee kawan2 semua...cuti2 malaysia ker semua..

pkai cermain mata or tidak?  maybe penambahan pd power mata,,, sbb slalu pening( ada peningkatan)
biji mata ada tanda2 terbeliak tak???,, please check tiroid system,,

xora pakai cermin mata..tp takde plk biji mata terbeliak

pkai cermain mata or tidak?  maybe penambahan pd power mata,,, sbb slalu pening( ada peningkatan)
b ...
AHMADVW Post at 20-11-2010 20:16

saya dah check tirod, tapi takda apa2. ermmm...tirod pun bole sbbkan pening ke?

Reply 124# payne

hi payne..lama x dgr cita..
  camna ngan mesin terapi tue ada kurang tak?

Reply 125# exora

saya cuba 2 kali je xora, lepas tu tak dah sbb tak sempat. balik keje kedai dah tutup, weekend kedai tutup. setakat try 2 kali takda perubahan lagi.

Follow Us
oo yeke..ingat baru nk cuba kalau berkesan.

Post Last Edit by exora at 25-11-2010 21:42

skrg nie xora tgh cuba CBS Energy spray..harap2 berkesan

adakalanya pening ni d sbbkn dr mata....
cuba chek dkt pakar  mata....

Reply 129# raze86

saya semua pakar kat HUKM tu saya dah jumpa. hehehe...

salam baru terbaca thread ni selepas post thread saya sendiri ni -----> http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

masalah saya dgn kamu ni agak serupa, bermula awal thn ni sbenanya tp mula teruk sejak sblm puasa lepas. masa awal thn aritu dia on off sakit, sakit mggu ni mggu dpn ok la. pastu kena denggi bln 5 aritu.

Saya ni ada la main gym skit, pastu joging, sauna pun ada. awal tahun rumah renovate dah kena resdung sebulan pastu ok.

cuba tgk ada persamaan x lifestyle saya dgn kamu?

masalah ufo mmg hampr sama ngan thread nie..
kitaorg pon masih mencari penawar penyakit nie..

xora pon ada resdung...klu malam kerap hidung tersumbat..

saya skang makan papain (enzim dari batik) sbb ada masalah indigestion, kerap sendawa skang. juga ada amik ginkgo 2.5g tab untuk melancarkan darah ke otak, ilang skit sakit kepala tuh. ok la xperlu bergantung pada painkiller tp masih ada sakit tu.

bkn nak promote pun, papain tu singgit stgh sepapan, ginkgo tu mahal jgk rm 30 sebotol 30 tab. saya pun dah abis beratus2 berubat ni, xtau mana satu berkesan.

papain tu untuk apa?

saya skng makan stemetil untuk pening dan tahan muntah. kat farmasi ada jual. try la...

papain untuk masalah xhadam makan, kalau xde xyah makan la. saya xde muntah2 tapi mmg ada amik stemetil tu, xilang jugak.

Alhamdulillah bangun pagi ni badan ringan semacam, tp kepala masih panas. tgk masalah kamu ni saya terkejut, ingatkan xde org sakit mcm saya ni, tu buat thread sdiri tu!

ada yg sampai bertahun2 sakit, g keje x? saya sampai tangguh study tau

Post Last Edit by azima_ at 1-12-2010 15:39

salam... nak kongsi cerita...
kakak & kakak ipar sy dah lebih dari 10 tahun kena sakit kepala nie..

kakak, sejak anak dara, dia ada masalah resdung & pernah operate hidung. lepas kawin badan naik & dapat darah tinggi. last year paling teruk dia kena sakit kepala & masuk hosp katanya kena stroke yg kecil. cuba berubat dengan ustaz, katanya ada yg tumpang... 10 tahun lepas dia ikut rombongan pergi cameron highland, bersuka ria mandi & nyanyi dalam bus... kesudahan ada 5 ekor yang tumpang. wallahualam.. pernah buang tapi benda nie dah lama, datang balik... tengah kuatkan diri ngan zikir2 & mengaji. sekarang dah ok sikit tapi still pening kepala..

kakak ipar, sakit lepas kawin.. sakit kepala on off. pergi buat scan kepala, katanya air dlm kepala tak balance (sy tak tahu istilah perubatannya apa, tapi lebih kurang cam gitulah). sekarang nie kurang sket.. dah boleh gi jenjalan, kalau tak, naik kereta lama-lama tak boleh.

dua-dua orang nie pernah pi buat bekam.. sy mmg galakkan pi buat bekam, buang benda kotor & sunnah nabi.

azima....
mmg kdg2 disamping ikhtiar secara moden,kita kene gak ikhtiar secara perubatan islam....sy pun ada gak jumpa2 ustza wat air...bab2 'tumpamg menumpang' ni mmg ada...kalo yg tak caya tu,terpulangla,tp bg yg dah alami sendiri akan tau dan rasa mcmana....ttg bekam pun sy teringin gak sebabnyer,sejak awal taun ni,sy dapati tahap kesihatan mmg kurang baik...ditambah dgn keje kat lab,hari2 hidu bahan kimia,asid.....mata pun penglihatan kejap ok,kejap rasa pedih2,kejap rasa mcm kesring...sy pun try gak innershine pati berry....baru 3 botol....
mcm2 cuba untuk ilangkan pening ni,rasa cam loya2...igtkan peknen,tp tetiap bulan cik 'p' tu dtg jek......sekarang ni dah tangkap tengkuk mebawa ke bahu....rasa cam dah tak seronok je bila badan tak sihat cam dulu...mula le terpikir penyakit yg bukan2....ada baca tak kat pancaindera ruangan info kesihatan tajuk PENING KEPALA BAWA MAUT....ttg penyakit AVM kalo tak silap....nak terangkan kat sini tak berapa nak reti...tp punca penyakit tu disebabkan kecederaan atau pun secara semulajadi...selalu pening,sakit tengkuk,kejang sampai ke bahu....rupanya ada pendarahan kat dlm otak ke apa ntah....sapa tau pasal ni leh terangkan detail kat sini...

suatumasa keje lab? saya pun keje lab. sblm ni ada terbaca sorg ni pun keje lab

Reply 137# suatumasa

lamayer azima 10 tahun...

xora dah dekat 2 tahun nie pon dah tak larat...kakak ipar azima berubat kt mana?

salam..nak kongsi pasal resdung ni.
saya dulu memang selalu sakit pale.
hidung sumbat n berhingus je sentiasa.
sebab resdung gak muka saya penuh jerawat batu seluruh muka.
suara saya pun sengau2 ckit.
masa pregnant kebetulan suami suwoh makan lingzhi,sbb masa tu saya start sesak nafas selalu.
beberapa botol pas tu,kuar darah beku dari hidung saya.
kadang2 tiba2 kuar darah fresh.
rupa2nyer kotor2 resdung tu keluar.
then skang jarang sangat2 sakit pale Alhamdulillah.
jerawat pun x de dah=)