CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

tragedi pasir salak satu sejarah memalukan melayu

aku pekup mulut lah. nak tengok korang punyer penjelasan baru aku komen~

tak perlulah aku jelaskan dimana pasir salak. semua org pon tau dekat mana pasir salak. terletak din ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 00:51

laaa....ko orang perak ker? bukan asal dr monyet ker?

Reply 17# shahaizat

bacol le kalo bunuh main tikam curi time tgh mandi. kalo buat di tempat2 awam tu ade jugak maruahnya. contoh tikam birch dalam keramaian. itu ade jugak maruahnya.

ini sah2 bacol tikam curi time birch tgh mandi sensorang dekat sungai perak.

pasal kebal tu jgn buat2 konar ke superman plak. mmg org melayu ni kununnn2 byk ilmu kebal, boleh ghaib, pukulan jarak jauh, nasrul haq. tapi satu ape pon takleh pakai

ingat lagi ade satu forumers tulis yg melayu ni ilmu byk. kebal tak lut sampai british pon heran

Reply 19# munkey

1. kerana ianya perlu diperlekehkan utk memberi kesedaran baru kepada org melayu.

2. saya org melayu yg tidak layu.

Reply 18# winamp05

sebab semua 'pendekar melayu' itu menyorok dlm hutan mengikut teladan drpd mat kilau

orang thai... dlm episod bang rajan pun.. der serang panglima burma.. masa tngah mandi........

Follow Us
nak berlawan berdepan ngan birch nak lawan mcm mane?

birch pandai ke bersilat? ataupun nak main tembak pistol mcm citer koboi tu?

Reply 26# anonymous

so thai pon sama level gak ler dgn pendekar melayu

tak perlulah aku jelaskan dimana pasir salak. semua org pon tau dekat mana pasir salak. terletak din ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 00:51

lagi la malu ketua penjajah mati ditangan org asli jer hahahah...

mati time tgh mandi plak tu..hahah

lagi satu tu nama nyer bijak buat apa nak menghantar berratus2 hulu balang sedang kan nak bunuh soragn jer ..kau nie mcm tu pon tak leh pikir ker...hahah...

Reply 27# annehuda

macam2 cara lerr. lancarkan peperangan secara gerila kerrr. setakat senapang british tu apele nak ditakutkan. org melayu kan ada ilmu kebal, ilmu keras tangan, boleh ghaib. pukulan secara batin, bias peluru. apsal tak aplikasikan.

at least kalo tikam curi di tempat awam pon nampakle jugak ade maruahnye.

Reply 29# kuseng_power

birch pon manusia jugak, sape2 pon kalo kena tikam curi time tgh mandi mmg matile.

Reply  shahaizat

bacol le kalo bunuh main tikam curi time tgh mandi. kalo buat di tempat2  ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 13:22

Yang dia kena tikam time mandi tu salah satu version yang langsung takder bukti, version lain, dia kena tikam dalam kapal....ader gak version dia kena tikam dalam bilik dia..........org putih mesti lar suka version kena tikam maser mandi nih......tapi semua tu tak penting, yang penting pembunuhan Birch ialah declaration of war..........merancang untuk bunuh dia tetap perbuatan yang berani. Tak caya? Ko berani tak tikam Obama time dia mandi? tak yah tikam, snipe dari jauh je lar......berani tak?

Aku konar apernyer......sedangkan bulletproof vest omputih ko pon kalau kena tembak ngan 100 mati, ini lak ilmu kebal yang dikatakan kuno dan tak maju langsung.....Ko nak konar pasal kebal asal lak ni?

OMPUTIH AMBIK MASER BERPULUH TAHUN NAK TANGKAP PAHLAWAN MELAYU NI. Time diorang kena tangkap dah tua bangka lar.....pendek kata omputih tunggu diorang tua sampai tak larat nak berlawan baru diorang ditangkap.......

Itu pon tak dapat tangkap Sipuntum.........sbab tu dia nih kena cop org asli, konon sbab dia org asli omputih tak boleh tangkap sbab dia tahu selok-belok hutan..........

Post Last Edit by fleurzsa at 21-11-2010 20:44
saya ade beberapa solan nk tanya....

1. kenapa TT memperlekahkan pejuang melayu dahulu yang ingin ...
munkey Post at 20-10-2010 11:45

sebab dia nie tak der keyakinan diri,penting kan diri sendiri..pastu  ingat belajar sistem pendidikan tinggi british tu cukup unutk bawak dia hidup..mengharap kan penjajah jer untuk dia terus hidup

hahahah

* mod -
ps-sy tgh kritik nie bukan kutuk ok...tolong jgn potong kedit sebab dia ada cakap kat benang lain tuk sedar kan diri kene maki hamun..so sy dlm proses menkaji la ...

sorry, edited.

Reply 32# shahaizat

pulak dah, sudah tukar ka??? kompleks sejarah pasir salak nak kena saman ni. depa bagi fakta yg salah

Reply 33# kuseng_power

ade beza tu, hang hanya buat personal attack sebab dah emo.

aku buat generalized attack sebab nak sedarkan melayu yg layu

Post Last Edit by fleurzsa at 21-11-2010 20:42
Reply  annehuda

macam2 cara lerr. lancarkan peperangan secara gerila kerrr. setakat senapa ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 13:51

hahah kau kata baca sejarah pasir salak ,kan ker motif utama nak bunuh sorang jer jww  kikikiki jer kan,wat per la nak lancar perang bagai..tak mcm british masa dulu nak bunuh sorang pahlawan melayu pon kene anta beratus2 askar haha..tak ekr tu lagi malu nama nyer kan..kikikiki

boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo dah tak der modal la tu

sorry, edited.

Reply 36# kuseng_power

british tak main tikam curi. depa gentleman. melayu kecut main tikam curi

Post Last Edit by fleurzsa at 21-11-2010 20:45
Reply  kuseng_power

birch pon manusia jugak, sape2 pon kalo kena tikam curi time tgh mandi ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 13:52

so tak malu la kan bukan sejarah yg memalukan la...lain la klu cubaan nak bunuh masa tu gagal jww  kau tu tak mati pastu org2 yg nak bunuh tu kene tagkap teru..kita matlamat tercapai la jww kau tu mati..so apa yg kau kata nak malu nyer..hahahah lagi pon bukan nyer nak berperang nak kene hantar hulu balang ramai2 nak bunuh manusia pengecut jer pon..kikik

boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo hahah...apa la

sorry, edited.

Reply  kuseng_power

ade beza tu, hang hanya buat personal attack sebab dah emo.

aku bua ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 13:57

ish napa kau terasa ker kikikiki..aku kan dah cakap aku tgh kritik klu kau cakap cara aku salah bg taw jer la..kikiki..bleh aku buat result hasil kajian aku nie kikikiki

booooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Reply 24# abangbikerz

1. pada pendapat saya, niat saudara untuk menyedarkan bangsa melayu adalah niat yang baik.tapi penjelasan saudara yang secara terang-terangan memperlekahkan pejuang dahulu agak keterlaluan. saya takut jika bangsa lain (cina dan india) membaca penjelasan saudara ini akan menimbulkan persepsi negatif terhadap bangsa melayu. mereka menganggap  bangsa melayu sendiri mempelekehkan pahlawan melayu sendiri. keluarga,anak atau waris pejuang juga akan berasa terhina dengan penjelasan saudara.

2. memang kalu kita lihat sekarang ini bangsa melayu seolah-olah layu. tetapi untuk menyedarkan bangsa melayu supaya kembali mekar dan kembang... bukan dengan cara memperlekahkan pahlawan melayu dahulu. banyak cara untuk menyedarkan kembali bangsa melayu seperti memperbanyakkan info-info tokoh yang telah banyak berjasa kepada masyarakat melayu. ini menjadi sumber yang berguna bagi generasi akan datang.

sekadar member pendapat