CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

tragedi pasir salak satu sejarah memalukan melayu

ehhhh kecik hati mahaguru silat lincah omar din mauju bile ko cakap ilmu kebal ideologi om ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 20:58

Huh aku belajar gak silat lintah takde lak guru aku ckp ade ilmu kebal?..Dulu2 kecik2 percaya gak cerita ilmu kebal taik..Caranya amik taik ko sendiri lumurkan 1 badan dan jgn mandi selama 40 hari..Lepas tempoh 40 hr kebal taik la ko..Akan ko nak percaya ilmu2 macam gini kut?..

Mandi minyak dlm persilatan cuma nak memberanikan diri je..Hang Tuah pon tidak kebal?..Cuba buktikan pahlawan2 melayu dulu kebal tapi takut nak melawan org2 putih?..Cari mana2 buku sejarah mengatakan melayu itu kebal?..

Cuba tgk sejarah naning kan org2 melayu berjuang bermati-matian melawan bengali2 dan org putih?..Takde lak aku dgr org melayu pakai santau or gunakan ilmu kebal?.

seronok la maki ko ni..sebab memang kena ngn tempatnya..

sebenarnye ape yg ko cakapkan tu lagilah baseless.  cuba ko kuarkan satu artikel dari mana2 yg mengatakan pembunuhan JWW Birch tu dibuat oleh org yg bacul atau kecut.  ko cume cakap berdasarkan ape yg ko rasa je, tapi malangnye takde sape pun yg setuju ngan ko.

mmg tu pandangan peribadi aku lerr, perlu ke aku nak dapatkan dokumentasi utk buktikan pandangan peribadi aku

Reply 161# rizalrazul

penah dengar tu..lumur kepala taik satu badan (taik yg memula keluar)..ni ilmu kebal gak ni..tapi versi syaithonnnnnn...

Reply 155# annehuda

penembak john f kennedy tu pejuang bangsa ka???

datuk maharaja lela kan kunun2 pejuang bangsa.

aku amek contoh usa ek, masa cold war beberapa kali dah usa try nak assasinate fidel castro, tak berjaya.  ngape tak gi serang je cuba tu?  ni lagi bacul, masa cold war pun nak gi bunuh fidel castro, ngape usa yg kekonon negara gergasi tu tak mo berperang je ngan cuba?

us tak nak serang cuba ketika itu ialah kerana nak mengelakkan berlakunya peperangan nuklear. walaupon derang superpower derang tau utk simpan kekuatan itu drpd buat sesuatu tindakan secara semberono. ekonomi dunia akan jatuh, kancil tersepit tengah2.
yg org pasir salak apsal takmo berperang?? mengelakkan peperangan keris, nak menjaga stock market BSKL???

Follow Us
Reply 161# rizalrazul

pulak dah, bile aku kritik mitos ilmu kebal, mcm2 cite keluar utk nak pertahankan ilmu kebal.

1. ilmu kebal takleh tunjuk2 guna bile perlu aje. habis tu time kena jajah tu bukan dah jatuh tahap perlu ke???

2. ilmu ini tawar apabila melangkah lautan. maknanya kalo belajar dekat indon, sampai mesia jadi tawar

3. dekat pasir salak dulu ade shortage tenaga kerja utk jawatan pendekar kebal. tu sebab melayu kalah.

4. yg terbaru, ilmu kebal ideologi british. ilmu drpd british

jawab post #157 aku tu...banyak bunyik lak..

Reply 157# thessailly

sama ka modus operandi operasi CIA,FBI, MOSSAD dgn modus operandi di pasir salak???

ko pernah tgk dokumentari pasal agent mossad bunuh seorang demi seorang mastermind yg terlibat dlm penculikan atlet israel di olimpik berlin. depa masuk kenegara2 asing. dan cari seorang demi seorang yg terlibat dan bunuh. drang rempuh masuk apartmnt org tu dan bunuh seorang2. ade satu lagi kes dilobi hotel, mangsa dipanggil namanya dulu. pastu tembak berdepan. bukan tembak belakang. itu dinegeri org tu.

ni kes dipasir salak berlaku dlm negara sendiri. tanah air sendiri. mana pergi semua pendekar melayu yg kebal2 itu. yg hanya mampu dilakukan hanyalah upah org asli utk tikam curi time kawan tu tgh mandi.

Reply 139# abangbikerz

ader bukti dorang bling guna batu.. cam ner nk dpt snjata.. klo dh kene sekat ...... klo ader pun seludup n buatan sendri.... berbndingkan... yg dorng penuh lengkap dgn apache.. dan kete kebal yg paling kebal... kt dunia....  palestin???

tp cam ner lah.. dgn sikap membunuh dorang.. dgn bunuh dgn roket dr helikpter dr jarak jauh... hanya tuk membunuh orang yg berkerusi roda???? ni cam ner plakk???

Reply 140# abangbikerz

bukan sekdar mendapatkan maklumat.. malah membunuh orang yg x sehaluan..... so dorng pun tkut gak negara dorang di serang.. lum serang pun... dh kene bunuh....secara senyap2.... napa klo brani.. bg serang lah dulu... baru lawan..

Reply 169# abangbikerz

itu sebab yang ditembak tu penjenayah. yang mana jugak diorang langgar undang2 kt negara tu..bukan undang2 israel saja.

dalam kes birch, masa tu undang2nya di bawah kuasa british, bukan kuasa raja sepenuhnya.
yang nak dibunuh tu pulak residen british. bukan setakat ma cai.

so best thing to do is, hantar assasin,

...ada lagi?

aku rase thread ni da di debunked dengan jayanya. da bole tutup da ni..

ada isu lain?
bukak la thread lain.

Reply 149# abangbikerz

last2... BRAMBOSSSS jugaaaaaaaakkkkk

tak payah pakai ilmu kebal pooonnnnn

itu sebab yang ditembak tu penjenayah. yang mana jugak diorang langgar undang2 kt negara tu..bukan undang2 israel saja
.

ko paham cerita ke tak ni. terrorist muslim kidnap atlet israel dekat olimpik berlin germany. berlaku pertempuran mati semua atlet israel. israeil nak balas dendampegi cari semua mastermind diseluruh dunia. derang bunuh sorang dimesir,norway dgn itali kalo xsilap. perbuatan agent2 mossad ni salah mengikut undang2 kerajaan negeri tu. tapi dgn keberanian dan kelicikan mereka depa dpt track sorang2 mastermind tu dan bunuh mereka. ini memerlukan guts, audacity, brain. bukan senang nak buat. ini bukan mcm upah org asli utk tikam curi org tgh mandi

dalam kes birch, masa tu undang2nya di bawah kuasa british, bukan kuasa raja sepenuhnya.
yang nak dibunuh tu pulak residen british. bukan setakat ma cai.

so best thing to do is, hantar assasin

ye lah aku paham lerr. waktu tu melayu underpower. lemah dan tak berdaya. tapi hati panas gak nak puaskan hati gak. so main kotor le ckit.

Reply  abangbikerz

bukan sekdar mendapatkan maklumat.. malah membunuh orang yg x sehaluan..... s ...
anonymous Post at 20-10-2010 23:11

ko ingat nak terlibat dlm perang nuklear semudah upah orang asli utk tikam orang tgh mandi???

kenape nak pertikaikan sume tu..dh jd sejarah pn..kalau cakap melayu layu..ko tu skang tgh wat pe nk naikkan semula semangat org melayu??hnya dgn mengungkit sejarah yg bg ko x blh dibanggakan tu blh menaikkan semangat org melayu..aku rsa..org mcm ko ni la yg akn menjatuhkan melayu..

kronologi pembunuha..... xder plak kata bunuh dr belakang ker apa???

Saat J.W.W Birch dibunuh di Pasir Salak

J.W.W Birch dibunuh ketika sedang mandi di atas rakit berdekatan perahunya. Birch ketika itu baru balik dari lawatannya di Pasir Salak untuk melihat kerja-kerja menampal poster pengisytiharan Inggeris mengambil alih pungutan cukai, dan bercadang untuk bermalam dalam perahu sebelum pulang ke Bandar Baru pada keesokkan hari.

Pandak Indut telah diarahkan oleh Dato’ Maharaja Lela merejam lembing ke arah tempat Birch mandi. Rejaman tersebut menyebabkan Birch jatuh ke dalam sungai. Birch yang masih bernyawa berenang ke darat meminta pertolongan dan pada ketika itulah Si Puntum menerpa dan menetak kepala Birch dengan parang panjangnya. Mayat Birch ditemui pada petang keesokkan harinya, sejauh 182.9 meter dari tempat kejadian.

Reply 170# anonymous

hamas takde senjata??? ko tak pernah tgk TV3. ko tak pernah tgk pejuang hamas punye machine gun dan ak47???

tu sebab kawan2 israel aku cakap. depa kalo nak musnahkan palestin  ni senang aje. depa hantar jet pejuang bom habis satu palestin tu. habis cerita. tapi derang tak nak buat. walaupon depa ade kemampuan. walaupon palestin jatuhkan roket dlm israel setiap hari.

Post Last Edit by mnaa at 20-10-2010 23:34

yang penting akhirnya 'mati'.. sape bunoh..dulik aper?
dalam project, 'planner' lebih penting dari orang yang execute the project.. baru rcgn berjalan smoothly
nampak sgt kebodohan TT ni..