CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15725|Reply: 92

siapa ikhlas hati nak tolong aku??

hari ni jumaat... dah lebih 2 mggu aku kena buang kerja kerna masalah kesihatan.. aku redha dan pasrah dengan keadaan ini.. mungkin Allah nak ganti dengan kerja yg lebih baik.. dlm masa 2 minggu ni byk kilang aku pergi utk mintak kerja.. tapi skrg satu kompeni pun belum panggil lagi... ujian.. ujian... rumah 2 bulan dah tak byr, masuk bulan ni 3 bln.. kereta tak lama lagi nak kena tarik... pampers anak2 tggal sikit lagi.. susu lagi.. arghhhh pening... tak tahu dah nak buat apa... duit satu sen pun takde.. nak minta tlg dgn org terdekat pun dah malu... hari ni tak tahu lagi nak makan apa... just ada beras aje.. lauk mmg dah seminggu tak beli...  akan adakah manusia yang baik hati akan menolong hambaMU ini ya Allah... Ya Allah sesungguhnya Engkau telah tunjukkan kekuasaanMu, skrg tunjukkan Rahmatmu ya Allah... aku dah tak mampu YA Allah.. aku tak sanggup nak melihat anak2 ku kelaparan ya Allah... jika rezekiku ditakdirkan sampai disini sahaja, aku redha ya Allah...

salam... online dari mana nih?

kat mana nih?

online dr taman scientex, pasir gudang johor darul ta'zim..

try mintak tolong kat baitulmal.

[quote]try mintak tolong kat baitulmal.
kucingblue Post at 22-10-2010 16:18

aku nak isi myk motor pun takde duit...
makan pun mertua aku yg hantar..
sori la bukan aku nak minta bantuan apa2...
cuma aku nak share masalah aku nie..
supaya release sikit kepala aku...
internet ni pun aku guna wifi jiran sebelah..

Follow Us
simpatinye..

sakit apa tu?

bini kau tak keje ke?

simpatinye..

sakit apa tu?

bini kau tak keje ke?
darkcloud Post at 22-10-2010 16:54

bini aku jaga anak 2 org...sorang 3 thn sorang lagi setahun lebih... anak sulung aku nie jenis tak makan apa2 selain susu aje.. anak kedua aku ok semua makan...

baru 2 minggu takde keje tu masih baru lg tu.... takkan kau takde duit simpanan kot.. org nak proses ambik perkerja pun ambik masa jugak... bersabar lah ye..

baru 2 minggu takde keje tu masih baru lg tu.... takkan kau takde duit simpanan kot.. org nak proses ambik perkerja pun ambik masa jugak... bersabar lah ye..

simpatinye..

sakit apa tu?

bini kau tak keje ke?
darkcloud Post at 22-10-2010 16:54

aku ada masalah gangguan, tiap2 malam mimpi pelik2, dgr org menangis, rasa berat nak gi kerja, cam ada org tenggek kat blakang aku nie..  bila bini aku hantar pergi kerja, kat tempat kerja aku takleh buat kerja, last2 bos suruh balik... 5 kali masuk spital, tapi bila check aku tadak sakit apa2... dah byk tempat berubat, last skali berubat kat terengganu.. iaitu kat kg aku sendiri... aku tak langgar apa2 peraturan pejabat... bulan puasa hari tu 2 hari aje aku boleh bekerja.. yg lain2 tu byk pi brubat.. aku laki... umur 30.. keje kat situ dah 5thn.. pampasan tak dpt kerana surat dr ustaz2 yg aku brubat tu kompeni tak terima... mmg org tak kena sakit macam aku nie, rasa macam aku buat2.. tapi tak tahu nak cakap lah.... bini aku mula2 pun tak percaya... tapi bila member dia dtg cerita masalah yg sama menimpa hamba Allah tu baru dia percaya... bapa mertua aku sendiri yang dtg umah aku nie utk pagar rumah, sebab menda tu dtg ikut aku balik rumah... aku duk taman scientex, pasir gudang johor... cerita ni bukan reka semata2...

siannya..nak buat mcm mana kan..dah nak kena..

sementara ko berubat tu..suruh la bini ko cari keje apa2 ke.. pegi pusat zakat ke apa ke..

bersabar jela.. dah ni semua ujian Allah..

[quote]baru 2 minggu takde keje tu masih baru lg tu.... takkan kau takde duit simpanan kot.. org nak proses ...
darkcloud Post at 22-10-2010 17:00

aku langsung takde simpanan... bukan aku boros... hidup aku sekluarga sederhana saja...
cuma aku nak minta tlg sape2 tau mane2 ada nak pakai pekerja, kedai makan ke, jual
pisang goreng ke, niaga pasar malam ke... jadi helper ok lah.. untuk sementara...
aku duk taman scientex pasir gudang johor.

nak cari keje kedai makan pegi je kat kedai2 tu tanya ada keje kosong ke tak.. kedai mcm tu tak iklankan pekerja

aku rase ko g la bukak thread kat masalah peribadi.. ramai blh tolong ko....
pasal ko sakit ko cuba g tny kat bod misteri....
aku x taw mcm mn nk tolon ko...
aku simpati sgt

dah pi dah kedai kat sekitar taman aku duk nie... semua takde kosong..
keje yg terus dpt ialah sekuriti,tp keje tu byk tipu..dan susah nak solat..
kat bod masalah peribadi pun aku dah tulis...

Reply 11# puakakuburz

ko try bukak site nih http://hantukiller.blogspot.com/

bab keja susah nak suggest tapi kalu dok kat kg senang sikit la sbb bole berkebun. tak de fixed time. getah tgh mahal !!!

Rasanya baik tukar nickname ko tu dulu.....

ana tumpang simpati gak

aku ada masalah gangguan, tiap2 malam mimpi pelik2, dgr org menangis, rasa berat nak gi kerja, c ...
puakakuburz Post at 22-10-2010 17:02

Bila membaca masalaah kau ni, macam dah biasa dengar juga.  Minta maaf aku nak tanya ni, datuk moyang atau pak-mak sedara kau ada saka atau ada bela benda-benda pelik tak?  Setahu aku, benda-benda yang kehilangan tuan ni akan cari keturunan atau waris-waris tuan dia.  Itu saja yang dapat aku katakan.  Nak tak nak percaya atau kot sesiapa nak sangkal benda macam ni, aku malas layan.

Pendapat aku, elok kau balik saja ke kampung samada mertua atau mak/pak kau.  Buat ler apa kerja yang patut kat sana dulu sementara ni sampai kau boleh dapat kerja lebih baik.  Nak tunggu derma sedekah tu boleh tahan sekejap ajer.  Ikut statistik semasa kau ada 45 tahun lagi untuk sampai ke penghujung life expetency age.  lama lagi tu.