CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puakakuburz

siapa ikhlas hati nak tolong aku??

Waiter 0r Waitress - Pelayan Restoran Advertised by Restoran Nusa Village Today 10:52. List-ID: 7671300. Manage

Kita memerlukan Pelayan-pelayan Restoran.
Sila hubungi:
(We are hiring energetic,cheerful and willing to learn persons for our new):
RESTORAN NUSA VILLAGE,
JALAN SKUDAI(next to Istana Bukit Serene/opposite Danga Bay), JOHOR BAHRU, JOHOR.
Call us from 9am-5pm.
Tel: 07-2367346   

Jawatan di Johor Bahru-Eksekutif Food and Beverage Advertised by J.A. Residence Hotel Yesterday 09:22. List-ID: 7658815. Manage

-Bertanggungjawab untuk bahagian Food&Beverage.
-Minimum Diploma di dalam bidang Pengurusan Hotel dan Katering.
-Kekosongan segera.
-Sekiranya berminat sila hubingi Sal/Ina di talian 07-2213000 atau emelkan ke ina_norina@yahoo.com  

Jawatan kosong pemandu van driver - segera Advertised by alex teoh 9 Nov 08:51. List-ID: 7650206. Manage

Kami memerlukan pemandu lori yang mempunyai lesen GDL dgn segera.

Kelayakan :
- LELAKI
- MEMILIKI LESEN D,GDL
- MAHIR SEMUA JALAN-JALAN TERUTAMA JOHOR BAHRU
- SANGGUP BEKERJA LEBIH MASA (JIKA DIPERLUKAN)
- KOMITED DENGAN KERJA

Waktu bekerja 8.30pagi - 5.30 petang .
sila hantar biodata anda ke alamat di bawah atau call kami untuk temuduga:

WORLDWIDE ROTA DIES HOLDINGS SDN BHD
No. 1237, Jalan Senai Utama 2,
Taman Senai Utama,
81400 Senai,
Johor D.T. MALAYSIA.

TEL (OFFICE) : 07 5983463
TEL (HP) : 016 662 2200 ( MR. ALEX TEOH )
TEL (HP) : 016 6656663 ( MR. AHMAD SAZILI )  

for u wife ..
Jawatan kosong sebagai kerani am
1. SPM ke atas 18-30 tahun
2. Words/Excel
3. Internet
4. Berpewatakan menarik, jujur,disiplin tinggi amanah dan berdedikasi
5. Boleh bekerja dengan minimum pengawasan
6. Gaji permulaan Rm 700.00 ++
7. Lokasi Taman Tun Aminah/Setia Tropika
8. Waktu bekerja 9.00-6.00pm
9. Sabtu half day
10.Boleh mula bila2 masa
11.Berpengalaman/tidak
12.Tidak ber "sms" semasa bekerja
13.Answering telephone, keep in data, filling, issues sales

Boleh hubungi saya untuk sebarang pertanyaan
019-7782369 aidy
Pembantu taska diperlukan segera Advertised by Suzi Harlina Bt Tahir Today 09:02. List-ID: 7669974. Manage

-2 kekosongan(full time) di kempas,jb
-perempuan,melayu,bujang berumur 18-35 thn
-penyayang/suka dengan kanak-kanak
-tempat tinggal dan makan-minum disediakan.
-dengan/tanpa pengalaman diterima
-hanya yg benar2 berminat shj digalakkan.
Hubungi saya segera di 019-7802598!

Pelayan Lelaki diperlukan dengan segera Advertised by bro 8 Nov 08:58. List-ID: 7638705. Manage

Salam sejahtera...Kami Moonlight Shisha memerlukan pelayan lelaki dengan segera di 3 buah kedai di kawasan Johor bahru....3 buah kedai kita beroperasi di skudai,tmn universiti dan tmn bukit kempas...

*kerja 7.30pm hingga 2 pagi
*Gaji rm 450+++
*Elaun + Komisen diberikan berdasarkan prestasi
*kerja 6 hari seminggu,cuti sehari dalam seminggu
*Pengalaman tidak diperlukan (boleh belajar )
*Peluang mudah dapat wang lebihan

Jangan melepaskan peluang ini...
Sesiapa yang berminat sila SMS kepada no contact ini...

BRO 0149051451
KICHI 0149250564

Selamat Berjaya....  

HouseKeeping Di Golf Resort Diperlukan Advertised by kerul 7 Nov 09:29. List-ID: 7632273. Manage

Tugasan : Tugasan Housekeeping(wanita) dan penjagaan landskap(lelaki)

Waktu Kerja: 6:30a.m - 5:30p.m
Cuti : Sehari Seminggu(Ahad @ Sabtu)]
Gaji: RM35 sehari @ 900 Sebulan
OT : 1.5 X Jam Bekerja
Hostel : Disediakan
Transport: Disediakan

Memerlukan Pekerja sebanyak 20org

Sila talipon 0197364854-En Kerul utk penerangan Lanjut

maaf yae klu tidak berminat just share....sabar yae.....

i mean jap wait  sebelum ni berapa kali tukaq kerja ? dan berapa lama ?

i mean yes, benda bend aghaib ni wujud ini kita kena percaya lah  sebab sebahagian dari rukun iman tu  tapi tang mimpi mimpi sebelum tidoq tu  i think tahao antara tido dan tidak tu mmg ada istilah hypnogogic  dalam psychiatry  semua

saya tak kata anda  ni  you know...apa apa laaa

tapi   bila tak kerja benda tu hilang pulak..so aneh kan ? kalau benda tu ganggu i mean i dunno  you tak keja pun dia ganggu

well sebab tulah saya tanya ini sebelum ni keja tukaq berapa kali  kalau saudara becakap benarlah

cuba cari keja kat station my mesra petronas  best gak kat situ  petronas is a good company too so masa solat okay ...

kejalah

time ni bukan masa dah nak apa apa just grab jer macam sorang forumner tu cakap tadi stesen minyak okay gak

kerja kat klinik ke depa nak pembantu klinik  tak?

kerja  sektor cleaning like janitor pun okay gak....i mam sure ada syarikat yg you boleh cari...

or berniaga?

upah cuci pinggan ke, atau upah siang ikan  i mean ni serious sorang saya kenal masa dia susah dulu dia  buat keja ni [ selama mana dia bercakap benarlah kalau dia bohonh maka saya bohonglah jugak] laa ni kat japan offshore engineer dah jadinya so
encik selagi maan rezeki halal buatlah

berniaga nasi lemak?

ni kawan mak saya buat untung....

i wish you well...good luck

terima kasih semua kepada sahabat dan sahabiah yang sudi membantu... insya Allah saya akan hubungi no2 tersebut..  lepas spm saya keje cyber cafe 3 tahun, lepas tu masuk instep kat batu rakit terengganu, lepas tu on job training... rehat kejap kat umah lepas abih blajo selamat 2-3 bulan then dpt keje kat idemitsu... dr thn 2005 sampai okt 2010... jadi saya keje baru 2 tempat lah setakat nie..

Follow Us
sorry ter emosi.... tq utk semua nasihat kalian... tiada hadiah yg lebih berharga daripada sebuah na ...
puakakuburz Post at 11-11-2010 08:15

semua manusia ada emosi.  yang ada ni semua hanya bagi pendapat dan nasihat sahaja.  yang memberi dan menentukan ia jadi tu hanya Allah.  Sebaik-baiknya, sebelum minta tolong dengan kawan-kawan, kita minta tolong dari Allah dulu.  Mungkin boleh start dengan solat malam.  Atau  tak kira la masa apa pun.  Mungkin bangun pukul 4 pagi, pastu solat 2 rakaat, dan doa hajat atau doa istikharah.  Kalau Allah nak bantu, hang pi la tanya mana-mana manusia yang bernafas, inshaAllah mereka automatic akan tolong.

ya Allah, Kau bantulah hambaMu yang meminta pertolongan itu.. berilah rezeki kepadanya sekeluarga.. Amin..

nak tolong, tapi tak tau camner.....mungkin tuah yang Allah bagi kat saudara masa kecil tu bukan dekat bandar kot......kadang2 kena gak try tukar angin....dok kampung....ramai gak saudara saya tukar angin dok kampung yang berjaya.....

Bersabarlah saudara, orang yang baik slalu diuji Allah tahap keimanannya.....Orang yang Allah sayang akan membalas segala dosa hambanya yang disayangi di dunia supaya di akhirat nanti takder hutang dah dan mendapat syurga yang lebih baik.....Semua yang terjadi pasti ader hikamahnyer

Mungkin suatu hari nanti apabila saudara sudah keluar dari dugaan ini saudara akan cerita balik pasal saat susah ini sambil ketawa. Dan jangan lupa Allah biler senang nanti...

Sebagai ketua keluarga, saudara adalah pelindung, jadi saudara perlu sentiasa kuat didepan isteri dan anak2....Jadilah contoh yang saudara takkan lakukan aper pon perkara terkutuk walau macam mana susah pon kehidupan.....sekurang-kurangnya saudara dapat mendidik anak2 saudara....

Saya tahu, berat mata memandang, berat lagi bahu memikul. Saya cuma harap tulisan saya ni dapat melapangkan sikit kekusutan hati saudara.Cuba saudara hayati ayat ini:

[82]
Sesungguhnya keadaan kekuasaanNya apabila Ia menghendaki adanya sesuatu, hanyalah Ia berfirman kepada (hakikat) benda itu: ” Jadilah engkau! “. Maka ia terus menjadi.
[83]
Oleh itu akuilah kesucian Allah (dengan mengucap: Subhaanallah!) – Tuhan yang memiliki dan menguasai tiap-tiap sesuatu, dan kepadaNyalah kamu semua dikembalikan.

Rezeki ada dimana-mana. Saudara hanya perlukan keizinan Allah yang maha agung.

kalau kat KL petang ni aku dtg jenguk ko dan tolong apa yg trmampu.... TP johor......jauh tu

salam semua...
maaf lama tak masuk forum... baru ni saya pi interview kat hitachi chemical isnin 26 ...
puakakuburz Post at 31-10-2010 14:37

maaf la, betul ke lama tak masuk forum, sy tgk ada je nick awk kat bod lain sblm 31hb, maaf la ye kbtulan tertengok sbb sy slalu bukak, rajin jgak jiran awk bg pinjam..er maaf awk org johor ke kelantan

maaf la, betul ke lama tak masuk forum, sy tgk ada je nick awk kat bod lain sblm 31hb, maa ...
ubieobie Post at 12-11-2010 14:12

dtg ke no 53, jln serindit 30, taman scientex pasir gudang johor. rumah ni aku dpt kunci bulan 9 itu hari, maknanya aku baru duduk umah ni hampir 3 bulan, umah ni dah 3 bln jgk aku tak byr, itu sebab aku nak jual umah aku nie, sbb aku dah tak mampu, ansuran bulanan sbyk rm522.. kalau ada org sanggup sambung bayar dan hanya byr dkt aku 4-5k aje.. aku kena buang kerja akhir bulan 10, aku bukan nak tipu ke nak buat cerita... no tel aku 012-7595869. dtg sendiri umah aku tengok keadaan aku camne... aku asal trg, keje kat johor.... aku dtg johor ni thn 2004.... kawin tahun 2005.. org rumah aku org johor..  aku ada anak 2 org... barang2 umah aku byk aku dah jual... komputer ni akan aku jual jugak nanti kalau keadaan memaksa... maksud aku, aku guna wifi jiran, bukan komputer dia... time dia online boleh ler aku online sama... melalui internet ni ajelah aku dpt bertukar pendapat dan meluahkan isi hati aku ini.... cara lain dah takde.... kalau aku nak cerita masalah aku memang tak habis... takut org salah faham.. jadi cukuplah setakat itu...

boleh jadi juga angkara sihir boleh jadi tidak, kita tak  tau kan?
ada jenis sihir pelalau memang sampai sudah tak boleh dapat kerja orang lain tengok kita jadi benci tak menentu... yang penting kuatkan semangat jangan abaikan solat, baca quran.  Kalau berat sangat nak solat tu kemungkinan gangguan syaitan dalam sihir la tu... kalau tak diusahakan buang susah kita dibuatnya....  

kalau duduk selangor boleh dibantu sikit sebanyak, ada persatuan membantu kat sini tapi tak cover sampai ke johor sebab kengkawan sahaja yang membantu...

kalau ada masa cuba cari ustaz jumadi dekat taman apa tak ingat dah tapi dalam pasir gudang juga, ceritakan kesusahan mintak tolong dia bantu....

jangan putus asa, memalam hari solat taubat mohon doa pada Allah...

dtg ke no 53, jln serindit 30, taman scientex pasir gudang johor. rumah ni aku dpt kunci bu ...
puakakuburz Post at 12-11-2010 14:33

Kalo tolak rumah, nnti nk duduk mane? Sewa skang pon bukannye murah..Takkan pulak nk duduk bawah jmbtn? Huhuu.. kesian kat anak2..

Try la bincang baik2 dgn family kot2 ade jln kuar.. Keluarga isteri pulak mcm mane? Hari tu kate mentua de dtg "pagar" rumah.. means die dh mklum situasi anda..

sedey dgr citer TT tapi x dpat nak tolong
semoga ditunjukkan jalan yg terbaik oleh Allah S.W.T.... amin.....

alhamdulillah.... pasal kereta itu hari dah pi bincang kat tgkt 14 bggn Public bank.. dia bagi tempoh lanjutan sebulan... pasal rumah ni tak tahu lah... mmg sayang nak jual, kalau keadaan memaksa mmg saya juallah.. itu hari dah jumpa ust. Mat Esa.. beliau janji nak tolong utk setelkan masalah saya nie... pasal sakit pelik yg saya alami dulu pun saya berubat dengan anak buah ust Mat Esa iaitu Imam Bakar kat Seri Alam..dan beberapa ust lain.. insya Allah nasihat kalian semua saya takkan abaikan... buat masa skrg saya belum dpt kerja lagi, dlm usaha mencari.. bukan memilih... tapi macam ada satu halangan.. macam ada sangkak.. ttg keluarga saya lak... bukan taknak minta bantuan dengan mereka.. saya masih ada 4 org adik yg masih belajar... jadi faham2 ajelah.. kalau saya dah dapat kerja nanti saya akan maklumkan...

Reply 52# puakakuburz

jgn putus asa. aku dulu pun asal susah gila. anak pamper sampai lenjun baru tukar. makan nasi goreng kosong tiap hari, habis2 pun sambal kacang. beras beli kilo je. buat bubur selalu juga. anak minum susu pekat. anak no 2 paksa hisap susu badan. kadang2 perah susu bdn bagi kat anak no. 1. tiap 2 atau 3 hari pinjam duit kat family or kengkawan. sib baik kawan ada yang nak tolong. kena halau rumah dah banyak kali. barang rumah cuma basic je. almari pun tak ada.letak kain baju dlm plastik. pinggan mangkuk cukup utk 2 org. cerek pun tak de, masak air pakai periuk. satu2 brg kena jual termasukla motor buruk laki aku.
tapi kini hidup aku dah berubah. huby dah kerja, aku pun kerja. dah mampu pakai keta and ada motor. nak mampu beli laptop, dah mampu pasang astro, dah mampu pakai hp mahal sikit, dah mampu complete kan barang elektrik. Alhamdulillh, Allah mengurniakan hidup sederhana ni. aku dan huby siang malam berdoa pd Allah semoga dipermudahkan hidup demi anak2.
usaha selagi daya. jgn mudah menyesali hidup ini. Allah ingat kat kau, so kau kena ingat sentiasa kat Dia. hidup kita di dunia ini adalah kerana-Nya. aku boleh tolong kalau kau nak kerja. PM aku

pindah bang.

johor sakit skit. perak?ipoh?

Reply  puakakuburz

jgn putus asa. aku dulu pun asal susah gila. anak pamper sampai lenjun  ...
watie_na Post at 14-11-2010 14:38
Kesusahan itu mengajar kita lebih menghargai ape yg kite ada skrg.. kan?? Alhmdulillah ats kekuatan yg ALLAH berikan.. Sesungguhnya DIA yg lebih mengetahui segalanya...

bait al mal boleh menolong ... pegi le ke pejabat agama daerah minta bantuan ...