CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: carnationputih

belum ade jodoh

aku dah majuk nak beli umah.. aku ada beli umah dulu, tapi sbb masa tu aku masih duk umah mak aku. so mak aku pujuk2 suh aku bg abg aku duk umah tu dgn family dia..
nak x nak aku kena bg.. dah tu bi ...
sweetfrangipani Post at 6-1-2010 17:03

abng ko nih umur brapa?..umah pon nk suh mak kenenkan tumpang umah adik...

aku dah majuk nak beli umah.. aku ada beli umah dulu, tapi sbb masa tu aku masih duk umah mak aku. so mak aku pujuk2 suh aku bg abg aku duk umah tu dgn family dia..
nak x nak aku kena bg.. dah tu bi ...
sweetfrangipani Post at 6-1-2010 17:03

abang byrkan sewa tak? jgn duk free ajer.
ko kena ckp dgn ayah ko. jgn ckp dgn mak. mak ko tu sayang abang ko lagi dari ko. hik..hik..hik..sad but true.

abng ko nih umur brapa?..umah pon nk suh mak kenenkan tumpang umah adik...
amka Post at 6-1-2010 19:56

itu misti abang jenis lelaki malas nak berusaha lebih tapi, sebok2 nak kawen awal utk elak maksiat. pastu, anak pun ramai. pastu dah lama keje, still tak mampu nak beli umah atau cari byar sewa. mak pun kesian kat cucu2, lalu suh la si abang tu duk umah adik dgn FREE. ini assumption aku ajer.

itu misti abang jenis lelaki malas nak berusaha lebih tapi, sebok2 nak kawen awal utk elak maksiat. pastu, anak pun ramai. pastu dah lama keje, still tak mampu nak beli umah atau cari byar sewa. m ...
Hana Post at 7-1-2010 09:49

spekulasi aku sama ngan ko cuma x smpai ati aje nk ckp hehheheh

30 still muda lg...hihiihi

Post Last Edit by [Red^Ribbon] at 9-1-2010 23:34

wah..adekelab utk anak dara telebih usia rupanya..

ribbon nak joinn! yeay!

ribbon tahun ni dah masuk 29 thn. isk tahun depan dah 30. erk mcm scary je nombor2 tu sume..

tp betul cakap korang, kalau by 30 srg pompan lom jumpa jodohnya, kebanyakkannya akan giv up. ribbon pon mcm tu la kot. utk tahun ni mmg takde plan nak memburu lelaki. rs dah penat dah. skang ni plan nak kumpul duit bebanyak, senangkan family. jdooh tu kalau dtg, ribbon terimala. tp siyesly, ribbon mmg tak mencari..

erk nape haku jadik camni arr? agaknya sbb dah byk kali frust menonggeng dgn lelaki. haku tak nak kawin sbbkan org lain sume kawin, aku sorang je tak. kalau kawin dgn org yg salah pon watpe. menyusahkan lagi hidup ade. baik dok sorang..

ni mak aku pesan, carik suami carikla yg kite leh tumpang senang. bukan yg menyusahkan hidup kita. kalau kawin pon berendam airmata, bercerai berai nak watpe? baik jd anak dara tua. mak aku ckp, kite bukanlah mintak kan, tp dats the fact!

wahh sayang mak aku! mak aku tak nah pressure aku bab nikah kawin cam org luar sana. family aku je faham sgt perasaan aku!:pompom:

Follow Us
kelakar pulak tgk korang posting.... alaaa... BARU 30... muda lagiiiii!

betul 30 tu muda lagi... masa akak 30 dulu mmg la depressed... skrg OK dah... boleh terima kenyataan la kekdahnya... walopun kalau jumpa org yg sesuai tu, akak ON lagi la... takde la menolak mentah2.... hehehehe

aku dah 32 dah...rasanya mcm tader harapan jer...bukan aku putus asa...kalau Allah kata jadi..sekejap jerk....aku doa yg terbaik....
bukan tanak usaha tapi takkan aku nak mengiklan diri pulak. kadang2 kita nk menda ni happen naturally. so apa aku buat yalah aku start sambung belajar balik tahun ni, aku pakai bracess (sbb dulu tanak pakai takut terkahwin ke nanti tak cun...dari tunggu tader baik aku pakai....kalau dulu pakai dh lama gigi aku cantik...boleh gitu u olsss hehe)....then bulan depan insyaallah aku nak beli umah. Tu jer lah target aku. 3 benda tu untuk 2010...dan aku harap aku boleh abiskan study aku tu samapi penghujungnya...that time kalau berjaya dah 37. kalau tak sambung masa aku terbuang gak....komitment tak ada. itulah...cuma ada lah rasa bila belajar tu susah...rasa nak kawen jer...(mcmlah kawen tu senang gaknya)...

aku dah 32 dah...rasanya mcm tader harapan jer...bukan aku putus asa...kalau Allah kata jadi..sekejap jerk....aku doa yg terbaik....
bukan tanak usaha tapi takkan aku nak mengiklan diri pulak. kadang ...........Tu jer lah target aku. 3 benda tu untuk 2010...dan aku harap aku boleh abiskan study aku tu samapi penghujungnya...that time kalau berjaya dah 37. kalau tak sambung masa aku terbuang gak....komitment tak ada. itulah...cuma ada lah rasa bila belajar tu susah...rasa nak kawen jer...(mcmlah kawen tu senang gaknya)...
NonaNaga Post at 10-1-2010 01:18 AM

kau dah 32 baru nak pasang braces ...
ko wat PHD ko .... ...tahniah ...
sat lagi dah grad leh la dpt title DR kat depan ... .. w/p takder MBBS ...
pastu after buat few research ... dpt la prof madya ...
yg best nya tak kahwin lg sambung study tak der sapa kacau ...
kalau dah kahwin karang .... baru nak bukak buku anak2 sibuk ajak main2 ...tak leh nak bg full concentration ...
tapi yg bestnya kalau stress/tired ... ada yg tolong masage ...tak pon leh la share beban yg ada ....
share ngan kawan tak sama ngan share problem ngan org tersayang ....

109# Jesse_Mccartney

of course lah ada pro n cons dalam setiap apa yang kita buat tue....
yang membezakan nya mcm kita aplikasikan sebaik2 nya pro and meminimakan cons itu....

utk 2010 ni, i nak simpan duit masuk utk rumah baru... master b/room nak kasi mak guna sbb dekat dgn bilik air.. harap2 rumah cepat siap latest by oct/nov.. dgn kabinet dapur, grill, autogate... bla bla bla...

pastu nak terus praktis berenang (baru belajar last dec... dah tua2 baru belajar hehee.. dulu2 takde baju renang muslimah jadi takleh masuk kolam awam..kolam private takde)

pastu nak start aktiviti cari side income... harap2 boleh manage masa sbb jaga mak ni... takleh tinggal dia sgt... g kerja pun tghari balik hidangkan lunch, ptg pulak kena balik latest 6.30pm utk masak dinner...

pastu nak reorganize rumah jugak... byk clutter sgt dah...

buat PhD? hmm... mcm menarik, tapi kena fikir lagi...

semua benda kena buat sendiri... so masa tu perlu digunakan sebaik mungkin... ni reminder utk diri sendiri ni.

109# Jesse_Mccartney

Dr yg dpt thru PhD ni kalau dlm kerja dalam bidang akademik lagi best dari MBBS... sebab ada sorang i kenal tu, dia MD, tapi kerja research fellow ... gaji ciput ajer kalau compare dgn kawan sorang lagi yg PhD tu...

Tapi kalau MBBS bukak klinik sendiri... mmg masyukk laa...

bestnya dah nak sambung PhD.

nenek ni nak sambung master pon asik la tangguh2. kekeke

bestnye ade phd...wawaw....sy pun nk smbg blaja gak..tp bz keje ler..ish2x.............
degree pun blum ade lg..hehehe.....
single2 ni ok apa..leh g travel ke oversea..sy0k2...

jangan sedih or rasa x best tgk org lain da bekeluarga.
mane eh i baca, somewhere la ,ayat dia lebih kurang camni
Allah maha mengetahui tentang hamba2Nya.
Bila jodoh sampai, makna nya saat tu ialah saat diri kita memang betul2 bersedia. n kita taktau bila la tu kan. tapi Allah tahu bila. so, bersabar n usaha la. tapi jangan terlalu fokus takut berharap tinggi, nanti sedar x sedar diri jadi desperate.
n kita pon kene tengoklah cermin diri kita. kalau hari2 bangun tido tak menentu, ngadap internet smpai ke malam, makan pon x kesah ye la bujang order mc d ke, layan mamak ke kesah ape. tu belum masuk kes handle rumah, cuci baju sendri basuh bile. silap2 ade yang hantar dobi je.

maknanya, keinginan nak nikah tu ada, tapi cermin la gaya hidup kita seharian, da sesuai ke nak jadi isteri? takat nak hold title wife, buat majlis kahwin yang best2, tapi pas setel sume mende ni, diri kita betul2 ready ke nak ubah lifestyle yang mungkin drastik?
hehehehe.
tu belum masuk kes ubah jadwal weekend kita. dulu bujang weekend lepak umah, shopping, mane tau pas kahwin kene r turut husband follow die balik umah mak die kat utara ke selatan ke kan. burn da saturday night

jangan sedih or rasa x best tgk org lain da bekeluarga.
mane eh i baca, somewhere la ,ayat dia lebih kurang camni
Allah maha mengetahui tentang hamba2Nya.
Bila jodoh sampai, makna nya saat tu ialah ...
lilwon Post at 10-1-2010 23:05

ayat2 ko nih la yg buat aku rase sayang nak tinggalkan my single life... hahaha...
banyak sangat menda yg nak kene sacrifice, and i'm surely not  ready for that yet... no wonder sampai skang masih dok camnih jer.....

morning girls single

kau dah 32 baru nak pasang braces ...

Jesse_Mccartney Post at 10-1-2010 08:20

ok jeksss pakai braces umur2 cenggini.....aku bukan pakai jenis murah2 pun (wah statement...org hidup stabil ...tak niat takabur ya)...jenis mahal nie...setahun lebih insyallah boleh beres...

ayat2 ko nih la yg buat aku rase sayang nak tinggalkan my single life... hahaha...
banyak sangat menda yg nak kene sacrifice, and i'm surely not  ready for that yet... no wonder sampai skang masi ...
azradiza Post at 11-1-2010 08:47

ha itulah pasal... single pun best jugak... boleh maintain layan diri ajer... selera sendiri... timing sendiri.... masalah bikin sendiri...

tapi yerla kan kawin tu sunnah... usaha la jugak walaupun agaknya tak begitu intensif