CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manganini

Rawatan alternatif untuk kanser payudara

korang..nak taye pe yang leh penyebab kanser ni dan petua nak elakkan ni?sekurang2 ada usaha nak mencegah dari merawat kan

Reply  manganini

Transfer factor hanya dikeluarkan oleh sykt 4life research sahaja. 4life  ...
anuar Post at 3-12-2010 03:06

yg lagi satu tu, belle ke apa nama dia, dikeluarkan oleh 4life jugak ke..?

Bukan promo...kongsi pengalaman..sharing.I amat amat concerned bab sihat ni..apa lah erti wang berjuta jika hidup tak sihat...sighnature Nini tu lain macam je...

ohh signature itu.. sekadar hiasan saje..tiada kaitan dgn kehidupan toot saya... ekekeekee

salam nini..
saya slalu jmpe sorg dr homeopathy ni kalu ada masalah kesihatan...dia boleh detect pe ...
madura Post at 3-12-2010 08:45

time kasih atas cadangan.. actually saya ni di msia timur.. perak..hmm jauh jugak tu... apapun thx ye..

ha..ha.. betul2 rupe ade kacang apricot nih.. aku ingatkan mak aku sajer2 cakap..
ajis_kg Post at 3-12-2010 16:58

aku ingatkan kacang apricot tu dlm bentuk kekacang.. rupanya  dalam bentuk kapsul.. hadehh baru je bercadang nak  menanam pokok apricot..

saudara ajis, ada petua lain tak pasal natural produk ni, selain durian belanda & apricot..? share2 le..

Reply  manganini

kalau yang betul2 tu kena tinggal sana dalam beberapa hari.. siap dia bagi temp ...
mnaa Post at 3-12-2010 21:54

oo mcm tu ke.. tapi memang selalu dengar org yg gi berubat batin bleh sihat, dengan izinNya jugak la.. cuma tu laa, kena cari perawat yg betul2 ikut syarak.. ader pulak yg guna jin, bertentangan dgn Islam.. kena hati2 jugak, tak pasal2 jin dia terus melekat kat kita..

Follow Us
terima kasih pada semua yg bagi cadangan.. semoga dapat memberi manfaat kepada forumer2 yg lain juge..

Reply 43# manganini

belle vie tu produk 4life juga..Male Pro tu pun sama..buat masa ini 4life malaysia belum jual male pro...saya dapatkaan dari rakan 4life singapore..
makan TRansfer factor dulu...itu  yg paling utama..jika system imune optimum,apa saja xtvt boleh dikecapi dgn penuh keriangan.

Reply 46# manganini

Guna jin...? kalau tidak makhluk apa pulak yg boleh menyampaikan berita hanya dengan dengar suara,atau nama,nama mak...takut boleh syirik diluar kesedaran...atau bersubahat dlm ritual memuji selain dari Pemilik Sekian Alam...

korang..nak taye pe yang leh penyebab kanser ni dan petua nak elakkan ni?sekurang2 ada usaha nak mencegah dari merawat kan
chit_ana Post at 3-12-2010 22:57

kanser takde penyebab.. the cause is unknown, maknanye kalau kena tu kira nasib la.. tapi kanser sering dikaitkan dgn faktor2 tertentu yg dipanggil RISK FACTOR.. maksudnya kalau kita ada RISK FACTOR tu, maka lagi tinggi risiko kita untuk dapat kanser (tapi tidak semestinya akan kena kanser kalau ada risk factor tu..err paham ke :re

secara amnya, risiko untuk dapat kanser adalah lebih tinggi kalau ada risk factor seperti berikut:

1. usia yang meningkat
- kanser selalu terjadi kepada org yg lebih berusia berbanding org muda

2. merokok
- merokok meningkatkan risiko untuk banyak jenis kanser.. yg paling jelas ialah kanser paru2, kanser mulut, nasopharynx etc

3. banyak terdedah kepada cahaya matahari
- meningkatkan risiko  untuk kanser kulit

4. banyak terdedah kepada radiasi
- kalau selalu buat x-ray, radiotherapy etc, maka tinggi risiko untuk dapat kanser

5. pengambilan bahan tertentu
- contohnya, banyak minum alcohol, tinggi risiko untuk kanser hati..

6. menpunyai ahli keluarga yg menghidap kanser (family history of cancer)
- lebih2 lagi kalau yg ada kanser tu ialah 1st degree relatives eg mak, pak, adik beradik

7. sesetengah jenis virus/bacteria
- virus/bacteria pun bleh meningkatkan risiko untuk kanser, contohnya virus yg disebarkan melalui seks iaitu human papilloma virus. sebab tu kalau wat seks dgn banyak pasangan, risiko untuk dapat kanser serviks adalah tinggi..

8. diet yg tak sihat, kurang bersenam, obesiti

cara nak elak ialah dgn mengelakkan yg diatas. jgn merokok, takleh kerap buat xray, jagn minum arak, jgn wat seks dgn berbilang pasangan, banyakkan bersenam, kawal berat badan dan amalkan diet yg sihat.. banyakkan makan sayuran dan buahan segar sebab buah dan sayur ada antioxidant yg baik untuk elakkan kanser.. dan buah/sayur tu jangan lak yg dah banyak disembur dgn pesticide ye..  umur meningkat dan family history of cancer tu tak leh nak elak laa..

tu sedikit sebanyak yg aku mampu tulis.. kalau silap tolong betulkan ye

sumber: medicine.net

Reply  manganini

Guna jin...? kalau tidak makhluk apa pulak yg boleh menyampaikan berita h ...
anuar Post at 4-12-2010 01:15

setakat pengetahuan saya selama berguru di bod MPS yek , perawat2 yg buat pembedahan batin ni ada 2 jenis.. jenis pertama yg ikut kaedah islam, takde perantaraan jin.. jenis kedua, guna perantaraan jin.. yg tak guna jin tu okla.. tapi yg guna jin tu bertentangan dgn syarak, biasanya lepas dirawat pesakit akan sembuh tapi kemudian sakit tu datang balik, atau sakit lain yg datang gara2 jin perawat tu.. mcm tu la alkesahnya yg diceritakan...

i boleh tolong kawan u, tapi i nasihatkan jgan buat ape2 operation or kimoterapi dulu, because all that can make her worse. my friend punya bisnes de join partner dengan medical dari london and diorang guna ubat 100%herbs and honey,mengikut pengalaman, de lebih dari 5 orang yang dapat rawatan disebabkan oleh 'cyst' dah sembuh tapi dengan syarat die xbuat operation la. tapi kalo da buat still boleh tolong lagi. 'cyst' mean cam de ketumbuhan la. if u sayang your friend, trust me. i'm here just help. but she must help herself 1st. if u yg paksa pun xguna gak. if u want, can call 1 300 88 9338,de pakar yg boleh nasihat,lgipun ur friend pregnant kan. kesian dekat anak die tu. kalau you xcaye dekat i ke,you pegi la website www.sshapeup.co.uk. mungkin u lagi pham. nie no i 012-258 6089. wherever u are we give all our hearts to help.

korang..nak taye pe yang leh penyebab kanser ni dan petua nak elakkan ni?sekurang2 ada usaha nak men ...
chit_ana Post at 3-12-2010 22:57

kak aku yg doktor kate, belum ada hasil kajian yg terperinci kata kanser ini disebabkan oleh ape.. semua hanya assumption but of coz we have to lead for healthy life. cuma satu about kanser dari keturunan, ia disebabkan dna dalam badan.. bila sel2 kita buat baru dia akan copy some dari susur galur kita macam mak dan ayah.. katakan mak kita pernah ada kanser, badan kita still copy sel2 yang menyerupai mak kita, kalau ia tercopy sel2 kanser, maka itulah terjadi kanser.. gitula yang diberitahui kat aku..wallahualam..

yang aku pernah dengar cite, ade sorang chinese ni very particular abt health, takut sgt dia akan dapat kanser, so dia makan kind of cendawan as prevention.. after several years dia diagnosis menghidap kanser.. tula masalah.. terlalu berhati2, last2 dia yang kena..tu yang kita tak leh nak cakap.. ape2pon minta doa kat Tuhan kita sentiasa sihat

kanser takde penyebab.. the cause is unknown, maknanye kalau kena tu kira nasib la.. tapi kanser ...
manganini Post at 4-12-2010 01:50

thanks for info

kak aku yg doktor kate, belum ada hasil kajian yg terperinci kata kanser ini disebabkan oleh ape ...
mnaa Post at 4-12-2010 12:30

mmm ade seorg akak ni kena breast cancer gak...nak kata mak dan nenek dia ade kena xde pon. semua tu kekuasaan tuhan kan.tapi kalu ada keturunan yang ada kena mmg risiko tu tetap ada :cf:

sel badan kita ni macam manusia gak...
ada yang baik dan ade yang tak baik...
so bila yang tak baik ni mendatang kan kerosakan pada orang lain, itulah kanser...

sori..off topik...

aku ingatkan kacang apricot tu dlm bentuk kekacang.. rupanya  dalam bentuk kapsul.. had ...
manganini Post at 4-12-2010 00:55

Dulu ade anak sedara i kena leukimia.. tapi mybe dah ajal die.. mase dapat kesan tuh.. dah tahap 4.. after 3 week die dapat tuh meninggal.. nak kate waris dari genetik.. xde... entahlah.. hanya demam a few week.. n than pi hospital.. detech..

lepas tuh i terus try byk suplement.. dari Elken, Lingzhi, Tasly product, Jus Intra, Usana, susu alpha lipid, tranfactor dan mcm2 lagi...

Elken ext. Kington bagus utk demam, penyakit kulit like enzima dll, Probyo utk usus, dn spirulina utk elak penyakit, kesihatan dll

Lingzhi.. i selalu amik kopi lingzhi.. bagus utk diet, buang angin dlm badan.. kolestrol tggi.. dll.. ade jugak lingzhi kapsul.. yg nih bagus utk leukimia.. kebanyakkanya lingzhi nih menguatkan hati melawan penyakit..

Tasly product.. yang nih byk ubatannnya utk melawan kanser.. rasenya yg bwk masuk ubat nih abg kpd aruah isteri pak lah bekas pm kite.. danshen bagus utk jantung.. die ade testimoni menunjukkan ubat nih mencuci saluran darah kite.. mmg bagus terutama mrk yg ade kemungkinan kena strok.. lagik satu don cho choa DCC (entah betul tak ejaannya.. tak pasti).. yg nih i selalu belikan utk bape i.. bagus utk control kencing manis dll..

susu alpha lipid.. pon bagus utk kesihatan.. rasenya cam kencing manis.. utk kanser tulang.. dll

jus intra bagus utk kencing manis.. darah tggi.. dll

TF nih mmg bagus .. tak silap die meningkatkan inmune system badan.. dibuat dr beras perang...

berdasarkan dari suplement di atas... sebenarnya semuanya bergantung kesesuaian pd darah kite.. ade yg sesuai.. ade yg tidak.. depent ler pd pengguna.. dan suplement2 nih yg jadi masalahnya.. mahal giler..

mmm ade seorg akak ni kena breast cancer gak...nak kata mak dan nenek dia ade kena xde pon. semu ...
chit_ana Post at 4-12-2010 13:01

yeap.. kanser ada dari bayak sumber, salah satunya keturunan...

Reply  jmy_83

oh thanks for the suggestion.. chumel avvy awak
manganini Post at 3-12-2010 00:08

hahaa...harus la comel..akiim..

oh yee...kanser nie banyak sebab selain dr keturunan,pemakanan..elakkan makan daging dan ayam...ayam kalau nak makan 1-2 kali seminggu okey kut..tapi makan ayam kampung/organik...daging kalau boleh jangan la..pastu,kalau nak masak elakkan barbeque..barbeque nie pun boleh menyebabkan kanser gak..lepas tu deodarant, cari yg xde "aluminium"..mcm sebamed..mahal sikit la dr deoderant biasa..pastu losyen2 dan krim mandian pun banyak mengakibat kanser gak,tapi x hafal plak nama2 dia..banyakkan makan buah yg kaya vitamin c mcm kiwi,nenas...kurangkan makanan n minuman yg bergula...sebab sel kanser membiak dgn cepat bila ada gula dlm badan...

mak saya dulu jaga gak kesihatan,minum air kosong je..tapi mungkin dia suka makan kuih kut..ntah la..wallahualam...kalau dah takdir kena,memang akan kena la...

biji aprikot n durian belanda mmg menu harian aku, kalu durian belanda x dak, apikut seed gantinya, mmg kena ada stok simpanan  yg  kapsul2/ubat berproses aku blum try lg