CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manganini

Rawatan alternatif untuk kanser payudara

Reply 79# anuar

ajis...betul ke u DAH MAKAN tf  KONPIUS PULAK SAL u KATA tf DARI BERAS PERANG... ..kihhh...kiiihh..

Reply 78# umialiah

salam...Ummi...ape khabor..?ummi..jangan le cerita aib orang kat sini...satu dunia  tahu...sian dia...U cerita la ttg produk SNE secara detail bukan perihal pasakit secara detail...SNE tu apa ?ceritakan kandungannya,bahan asas,bukti kata kapsul tu bagus...maksudnya secara lengkap laehh..
Jom kita jadikan cari.com ni thread ilmiah..harap harapnya ummi tak berkecil hati,terguris perasaan..jika ya saya mintak maaf ye..

Reply 77# neomorpheus

lactose intolerence bukan isu...neo...are U sure..?...sure...? kebanyakan mereka yg mengalami ni L.I  bukan saje tak boleh minum igg kolostrom maalah susu sekalipun...I nak kepastian dari U..pasal biras saya dah mengalaminya!!!!! dia nanya minum kopi,teh,milo.'O" sahaja..Dia di desak minum kolostrom igg ni..dek nak jaga hati kawan. dia minum...apa yg terjadi..?abis muka badan bengkak!!!.muntah..
saya bukan merendah rendah produk sykt lain..kerana semuanya ciptaan allah..yg memulihkan penyakit atas restunya kita cuma berusaha saje...amat khuatir sekiranya saya tergelincir aqidah...syrik!!!!tanpa sedar...
neo jom...jumpa...call I 0126767204.( kalo U pompuan bawak kawan lain...I ni lelaki...khuatir jadi pitnah...

kemungkinan sel2 kanser dia aktif akibat terlalu terdedah kepada bahang microwave oven..wallahualam.
umialiah Post at 8-12-2010 18:33

takotnya aku dengar.. boleh tak aku taknak buat kek lepas ni...

ye la umi.. SNE tu apa ye? maafla, saya memang tak banyak tau tentang produk2 rawatan alternatif ni..

kanser adalah penyakit punca dari makananan yang tercemar .Dari penyelidikan bacaan dan makanan sebagai perubatan kanser bolih di ubati melalui meninggikan immune sistem badan dengan berbagai cara termasuk cadangan yang telah dilakukan olih mereka yang telah berjaya. Kimo dan perubatan industri perubatan sekarang tidak berjaya.
elakkan makanan peroses,gula dan air RO dan bahan dari soya semuanya adalah pemakanan yang disukai olih cell kanser. Makan makanan yang bolih naikakan immune kita saperti TF, kelapa dara, manggis,jus asli,garam bukit, air kelapa,durian belanda tadi. dan tuamkan  panas pada tempat yang dijankiti. Dan pastikan kandungan gula dalam darah paras yang baik. Antara penyelidikan saya sekarang adalah soya adalah punca utama kerana rakyat malaysia sekarang telah mengambil makanan dari asas soya yang tinggi berbanding 15 tahun yang lalu.wallahulam

Reply  anuar

ajis...betul ke u DAH MAKAN tf  KONPIUS PULAK SAL u KATA tf DARI BERAS PERANG ...
anuar Post at 9-12-2010 02:17

betul bro tapi dah lame sgt.. aku pon tak ingat.. sebotol jua.. aku makan pon bukan utk ape2.. just bahan ujian sebelum aku belikan suplement utk father aku jer.. not for me!! kalu aku rase ok.. baru aku suggest utk my father..

sebab tuh aku bagitau aku makan try supelemnt nih.. termasuk mase arwah anak sedara aku kena leukimia.. dalam forum nih melambak org dok sembang pasal TF nih.. byk positif n negatif jugak.. ade sorang forumer sinih pon bagitau anak die kalu tak silap asma.. makan 2,3 botol.. tak baik2 jugak.. ade kes kat opis aku nih.. girl die sakit tulang belakang.. makan 3,4 botol.. laki bini... besa ajer.. nothing!! aku rase suplement nih ade kaitan kesesuaian pd jenis darah jugak.. mybe.. im not sure.. correct me if im wrong dear..just my personel opinion jer...

Nak kena harus faham, TF ini bukan obat yang dapat menyembuhkan anda. TF hanya berfungi dengan membijakkan dan meningkatkan system daya ketahanan anda. Terpluang pada system Imun anda sendiri bagaimana ia hendak merawat diri anda sendiri.

Bukan semua penyakit yang boleh diatasi dengan TF. Ada juga pelbagai jenis penyakit yang harus kita mendapatkan rawatan biasa dari doktor. TF sekadar membantu mengenal virus, kulat, parasit, bakteria dan lain lain didalam badan anda.

For your infomation, I juga ada Gastric Reflux, sampai pi coloncscopy just to ensure nothing else is wrong. Dan untuk masalah reflux, memang I makan obat doktor. TF bukan segala galanya. TF cuma satu cara dimana kita boleh ikhtiar dan mencari satu alternatif dimana jika terjadinya sesuatu penyakit, mungkin harapan untuk sembuh itu ada, kerana TF adalah hasil kajian sains selama 50 tahun dan didokong oleh kajian kajian sains yang bertauliah.

Untuk pengetahuan Shanx pula, iya TF disahkan Halal oleh IFANCA...
Chippo Post at 6-10-2006 10:35

lagik skali aku bagitau.. aku testing ajer.. aku tak penah jual, promot dan yg berkaitan sewaktu dengannya.. than aku minum kopi lingzhi tu just nak control aku punye kolestrol.. psl aku mmg high kolestrol dulu.. hati pon dah problem.. HDLor LDL (bad colestrol) 6.7 something ler.. now dah 5 ++.. opps.. selain tuh aku ade gak makan pil garlic, liposenze n vitamin B komplek..

Follow Us
taknak try Monavie...kalau nak testimoni pesakit cancer pun ada...

Reply  neomorpheus

Neo,U tahu pasal macrophage,Nk cell bagusss...setidak tidak nya U ada pe ...
anuar Post at 9-12-2010 02:14

Yes and indeed i do have background in those and not simply listen to the facts given by the company selling a supplement. Becos of coz company tu sememangnye akan bagi facts yg in line with what they are selling which is sometimes can be biaised. Talking about researches and studies sekali pun ade yg berlawanan fakta jugak.

apa yg U kata ttg grow factor,cell reperlication,etc tu hanya lah ranting dari sistem imune..walo sekecil mana pun peranannya dalam tubuh ia tetap amat amat berguna..kalo klasifikasikan sebagai  SISTEM sudah pasti ia memegang peranan yg lebih besar,utama,perdana

Sorry i tetap disagree with this. Example: immune factor and growth factor is different thing.

Taking colostrum wajib ikut dose?? no such thing!! I'm taking colostrum everyday anytime and in whatever dosage that i like. And of course what i take is TRUE COLOSTRUM. I dont know specifically what brand you were talking about (but i can guess). I am certain it is actually not colostrum becos bila i tanye colostrum diorg tu produce within how many hours, they fail to answer..

Reply  neomorpheus

lactose intolerence bukan isu...neo...are U sure..?...sure...? kebanyakan me ...
anuar Post at 9-12-2010 03:01

Did u read my earlier posting carefully or not on the definition of TRUE COLOSTRUM?

There should not be issues of lactose intolerance bcos kalo benda tu betul2 colostrum, it doesnt have lactose! If it has, then the product yg claimed as colostrum tu bukannya True colostrum tapi hanyalah colostrum peralihan atau transitional milk! I dont deny byk yg pakai je nama colostrum tu for commercial purpose. and kalo u sebut kolostrum igg tu i mmg rasa itu bukan kolostrum. As a matter of a fact, i do have a letter from Cornell University saying that most products in the market that claimed to be as colostrum esp from New Zealand are not actually true colostrum and only transitional milk (peringkat peralihan antara kolostrum dgn susu) and therefore, tidak memberi benefits yg true colostrum gives. Bila org sebut pasal kolostrum, kena tanye kolostrum tu produced dlm masa bape jam? kalo org jual tu tak tahu or product tu tak kasi that information, bleh kata mmg confirm that is not true colostrum. even yg cakap within 24 hours pun is not true colostrum. Best colostrum would be within first 6 hours or less. And due to susah nak dpt, it's expensive.

Yes TF (brand) may have more 'transfer factor' (immune molecules) more than colostrum as it is spefically extracted. However, for me, i would prefer colostrum as it has more others than transfer factor so i'll get more benefits on strengthening my immune system as well as others.

Alamak rasa dah melencong drp topik nih..hehe..

sebab tuh aku bagitau aku makan try supelemnt nih.. termasuk mase arwah anak sedara aku kena leukimia.. dalam forum nih melambak org dok sembang pasal TF nih.. byk positif n negatif jugak.. ade sorang forumer sinih pon bagitau anak die kalu tak silap asma.. makan 2,3 botol.. tak baik2 jugak.. ade kes kat opis aku nih.. girl die sakit tulang belakang.. makan 3,4 botol.. laki bini... besa ajer.. nothing!! aku rase suplement nih ade kaitan kesesuaian pd jenis darah jugak.. mybe.. im not sure.. correct me if im wrong dear..just my personel opinion jer...
ajis_kg Post at 9-12-2010 11:42

badan kita ni kompleks. apa yg membuatkan certain things berkesan pada sesetengah org and tidak berkesan pada sesetengah yg lain bergantung pada keadaan badan org tu sendiri esp metabolisme seseorg itu. that's why there's a term of metabolic syndrome. ade sesetengah nutrients dlm badan kita ni merupakan nutrient perlu and mesti hadir utk membolehkan sesetengah jenis nutrient yg kita makan tu boleh diserap dgn baik. Not to mention enzyme, co enzyme etc etc...

btw, transfer factor is for immune. so kalau a disease tu has nothing to do with immune factor, of course it doesnt really contribute towards solving the problem. . So kadang2 tu bukan produk tu tak berkesan tapi salah org yg promote tu duk kata bleh ubat semua penyakit..mcm produk drp beras perang tu ape ntah namanya benda tuh lupa dah..kalo org yg betul2 paham how inside our body works, mmg tak logik satu produk bleh selesai smer masalah..haha..kalah la prof linus pauling yg one of only 2 people yg ever awarded with 2 nobel prize in multiple fields.

Post Last Edit by neomorpheus at 9-12-2010 19:23

Reply 1# manganini

After few posts, baru nak komen pasal rawatan alternatif utk breast cancer nih..hehe..sorry TT for talking about something else earlier..hehe

Cuba u try Dr Xeniji nih. It gives lots of benefits and gabung byk buah buahan and sayur sayuran yg org duk kata bleh sembuhkan cancer tu. Buah ngn sayur dlm xeniji ni drp 4 musim and mmg smer bahagian terbaik tumbuhan yg kita tak kan makan sendiri punye such as kulit, pulpa, akar etc. xeniji comes from the meaning of 1000 yg mana nak hasilkan dr xeniji ni mengambil masa lebih 1000 hari. one of it's kind in the world. Banyak benefits not only for cancer, but as well as other metabolic issues cos ni actually co-factor & co-enzyme. penghasilan lebih 1000 hari tu membolehkan nutrients terus diserap ke dalam sel just like nutrients drp ibu bleh serap directly by fetus tanpa perlu dicernakan. Bit expensive but one of the first yg acknowledge of nutrition + pharmaceutical by JACT (Japanese Association for Alternative, Complementary & Traditional Medicine) as well as JHFA. And we all know Japan on the high standards the long age living people. Even kat jepun pun hanya 30% drp produk penjagaan kesihatan yg dijual yg dpt pengiktirafan JHFA. ( i selalu amik supplements yg ada JHFA nih as it is multiple times higher standards than US FDA )

My staff yg diagnosed breast cancer ari tu amik sekejap terus surut dia punye lump tuh. Clinically proven to mengurangkan pertumbuhan breast cancer cells by 57% as shown below:

I think the products I've tried .. Elken is the best! Elken just a little expensive. such as spirulina, Kington, fitorac n lactose .. until now I still use when necessary. actually in this supplement have their own advantage. Tasly good example for the heart .. Elken good for immunization, alpha lipid nice to stay healthy .. TF is good for the immune system .. Usana good to fight the disease .. n err.... coffe Shuang Hor Lingzhi.. is really effective to provide energy .. buang angin in the body .. remove excess oil in the blood.... seme i dah try!!!

and for breast cancer .. try to eat durian belanda.. testimoni i dah ade.. my mak sedara.. ini betul3 punyer cerita n i tak tipu punyer.. murah, sedap, it natural dan yang penting i bukannya pekebun Durian Belanda

oppss.. i tambah lagik satu.. i tak jual, tak promot tapi nak kongsi bersama!! Elken product.. namenya laktose!! 1 kotak tuh regenya dlm RM80.00 rasenya.. i pon dah lupe.. mmg bagus product nih.. ia dapat cuci usus dalm perut kite yang selama ini penuh ngan saki baki.. entahlah.. bayangkan tong sampah yang tak pernah kite cuci.. bayangkan tong sampah yg tak dicuci selama 20, 30 tahun.. itulah keadaan usus kite.. i dah tgk VCD psl dalam usus.. masyallah.. tak lalu.. amiklah laktose tuh.. die boleh cuci usus.. i ade bini kawan i yg meninggal psl kanser usus.. ade cerita die suka makan makanan yg semalam punyer.. so! kalu selalu amal.. bakteria suke menbiak dlm makanan sejuk w.pon di panaskan semula..

Antara penyelidikan saya sekarang adalah soya adalah punca utama kerana rakyat malaysia sekarang telah mengambil makanan dari asas soya yang tinggi berbanding 15 tahun yang lalu.wallahulam

ye ke? adakah sebab kandungan phytoestrogen yg tinggi dlm soya? ada kaitan tak?

Antara penyelidikan saya sekarang adalah soya adalah punca utama kerana rakyat malaysia sekarang telah mengambil makanan dari asas soya yang tinggi berbanding 15 tahun yang lalu.wallahulam

ye ke? adakah sebab kandungan phytoestrogen yg tinggi dlm soya? ada kaitan tak?

Reply 86# ajis_kg

sebotol je...tak kisah le...sekurang kurang nya pernah tgk la....ttg makan tak jadi apa apa tu..tengok sakit le...kalo sakitnya berat agak susuah le nak sembuh...sebotol tu hanya utk membuktikan kebenarannya aje..
akak tu aku tau sape..anitasabrina..dia tak paham konsep sakit,punca,dan peranan TF tu sendiri...dia kata anak sakit bila makan Tf..
dah Tf tu kemampuannya tinngi mengesan sebarang 'Non self"... bukan je  kuman,cell kancer..so mcm mcm simptom Tf bawak keluar la..

ade kes kat opis aku nih.. girl die sakit tulang belakang.. makan 3,4 botol.. laki bini... besa ajer.. nothing!! aku rase suplement nih ade kaitan kesesuaian pd jenis darah jugak.. mybe.. im not sure.. correct me if im wrong dear..just my personel opinion jer...

aku pun rasa camtu.. ikut jenis penyakit jugak kot, dan ikut kesesuaian badan jugak rasanya..

off topic: bro ajis ni kan, dia nyer posting selalu je wat aku rasa nak tergelak.. ader lak dia guna badan sendiri untuk wat ujikaji.. hihihi ada bakat semulajadi jd pelawak la u ni.. hehehe

Reply 86# ajis_kg

saya pun tau....mmg sebahagin sakit tak bermanfaat makan Tf...contoh penyakit hernia...TF sangat bermanfaat kepada penyakit dari virus,kuman,autoimune mcm,resdung,psoriasis,athma,thyriod..

Reply 97# manganini
    eehh...tak jugak...saya guna badan sendiri juga...saya lebih rela gitu..dari pada sykt sykt pengeluar ubat,dadah jadikan kita sebagai subjek...

Did u read my earlier posting carefully or not on the definition of TRUE COLOSTRUM?

There  ...
neomorpheus Post at 9-12-2010 18:30

takpe melencong.. sonok baca explanation2 mcm nih.. ringkas dan senang nak paham.. nak tanya, what do u mean by, colostrum gives more benefits than TF on strengthening the immune system? setahu saya, TF membantu cell-mediated immunity, delayed hypersensitivity & lymphokines production kan? (correct me if i'm wrong.. tu la dulu lecturer ajar tak dengar betul2) how about colostrum..?
aku rasa aku pun dah melencong dari topik neh..