CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: travel405

Sape penah guna safi rania gold and safi balqis..comment cikit?

nk tanye skit.....mmg teringin nk try safi rania gold ni tp kan...dia mmg ada campuran gold atau stakat nama jer...kalau ada gold bleh ker kita pakai...dari segi hukum...dh lama nk try tp takut....so kalau ada sape2 bleh kompem kan?...tq

haaa! merah baru je beli moist safi rania. bru je start pkai today!! bila baca yg naik jerawat bagai ni, ouchh scary ok. but just wait n see, so far my skin tade probs sgt tp who knows? hohohoh

kaka Liza akan membeli nyer hari ini jugak! nak pakai set maner satu nie, siang ke malam!
sesiapa yang pandai tolong advice jab!

kaka Liza akan membeli nyer hari ini jugak! nak pakai set maner satu nie, siang ke malam!
sesiapa y ...
lizaliza Post at 2-1-2011 08:16

liza akibat forum ni aS pun terpengaruh dan dah seminggu start pakai safi rania gold... As pakai pencuci ( yg cream bukan gel ). pelembab malam dan siang dan serum... setakat ini macam best je... dan bersemangat nak teruskan... sebelum ni pakai olay.. harga oklah... harga biasa sebab as bukan jenis pakai mahal2 macam SK-II ke ...clinique ke... tak mampu aikk ...

liza akibat forum ni aS pun terpengaruh dan dah seminggu start pakai safi rania gold... As pakai ...
assafdiyah Post at 2-1-2011 11:35

maksud nyer As beli 2 pek lah ye! satu set malam, satu set siang! yang set tok siang tu, berminyak tak muka?tak nak ler jadi macam indon tu, mekap sampai nampak berminyak. Liza nak yang nampak neutral, kih!! ala-ala pelakon korea!

takdelah sampai dua pek... as beli asing2... pakai sikit je.. pelembab dia macam berminyak skit tapi bila sapu tak de nampak pun... sapu sikit je... toner je tak pakai lagi sebab pengalaman as muka as tak leh pakai toner muka naik jerawat... pelik kan ? bedak pun pakai bedak baby... tepek kat muka... huhuhu

Follow Us
yeszaaaaaaaaaaaaa nak hapdate................aku dah sebulan kai safi rania ni.............dgn rasa hepinya aku nk komen...safi ni mmg cocokk ngn kulit muka ku...kulit muka ku jadik halus lembut dan cerah...nmpk lembap...dah ala2 kulit umi aida...sblm tu kulit kering yg amat..siap mengelupas kat area idung serta gatal..sekarang tidak lagik..........aku pakai pencuci,toner dan pelembab malam..(aku tepek gak tok siang)..ok jah.......aku tak pakai krim kecantikan dia...aku tgk lebih kurang sama je ngn rangkaian krim dia yg lain...so x beminat...p yang penting tanpa bedak n krim..hanya pelembab wajah ku ttp glowing g tu taw..hehehe ramai yg tego....best..harga pon murah....tak payah lah nk pakai yg set mengelupas tuh..serik dah aku.....

Post Last Edit by BlueRose99 at 31-1-2011 10:55
Reply  baya424

erk byk pulak komen postif....berape eh sebotolchenta_dewi Post at 24-12-2010 12:13

Rege standard RM14.90 sebotol... klu tk silap la! Sbbnya selalu klu abis pesan kt HB soh belikn je!  

pernah guna safi balqie..mmg langsung tak kena ngan kulit muka aku...sekarang pakai oxy jerr....

me pun ada beli rangkaian SRG ini lepas masuk thread ni..

me beli

1. Pencuci muka Yg gel tu
2.krim kecantikan
3.serum...

semua nya me suruh en suami yang guna........  so far ok...cuma krim kecantikan dia tu agak berminyak.........kurang sesuai....so me dah tong sampahkan .........

sya da pakai 2 mggu.. ok, suka jer... nk kata berminyak xd lah.. nk try tgk 3bulan pakai, gebu x kulit..muahahahaha... tp, housemate pakai gak sekali dgn sya, dier naik jerawat n bekas jerawat x hilang2... dr elok2 muka xd cela da ada, terus dier pakai balik safi balkis...

nak komen gak...hari tu ada beli Safi Rania Gold...tapi cam tak der kesan paper..
kulit tetap menggelupas dan tak berseri....pastu cuba pakai Safi Balkis dan
alhamdulillah serasi lak ngan kulit....mekap pun lekt dan tahan smpai ptg......suka sangat..

just pakai pencuci, rim malam dan krim kecantikan dia....

Korang.. saya ingat mcm nak beli la Safi Rania Gold ni coz tgh berkira2 nak tukar kepada produk lain.. Mcm nak try Tia Amelia tp rasa takut plak.. teringat masa sek2 guna safi aja elok aja muka.. tu mcm nak try Safi Rania Gold.. ingat nak g beli kat Mydin.. Mydin ok tak? Ada ke jual barangan tiruan?

kat kl central tengah buat promotion safi rania gold ngan safi balqis.....macam nak try jugak tp comfius nak pakai yg mana satu safi rania/balqis... yg mana lg ok.???

Last2... beli balqis je... tengok le lepas2 ni tukar rania plak kalau ok.

saya pakai safi rania, full set kecuali fondation guna simply5...ok je..dah 1 year pakai

saya pakai set SRG since Nov 2009...takat ni ok, muka x oily, xde jerawat..
cuma bekas jrwt ni je yg susah nk hilang

miss tgh guna safi balqis toner dgn krim mmg bagus sgt2...baru guna 3 bulan da ada perubahan

tak pernah guna tapi 2 org kawan baik ada guna.. Salfi Balqis (yg tudung ijau tuh)  mmg chantek muka derang,
bila tgk muka derang chantek.. mek pon gediks la nk mencuba.. tp tak berkesan on me
muka jd berminyak n nampak mcm capuk2 pon ado.. maklomlah mek ne xberapa nk fair n lovely kekdahnya :p akhirnya ke bakul sampah juger ia

hmm..dah guna produk safi ni berbelas tahun...alhamdullilah..muka takde la berjerawat..

safi balqis yang terbaru tu ok, wpun muka takde la jadi putih sesgt tapi jerawat takde...memang berbaloi baloi la.... pka pun 3 je pencuci muka, pelembap dan krim kecantikan... pelembap siang, krim kecantikan malam.  

kalu ade jerawat nak naik tonyoh je krim kecantikan tu, conpem x jadi naik la....