CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

“’Arwah’ Dah Tenang Dengan ‘Bidadari Syurga’” – Hantaran Curi Perhatian, Rita Rudaini Tempelak Siapa?

tgk ank2 royani ni.. rasa kesian sgt,.... mmg edel tepat utk x bnyk mmblas statmen royani d media... kesah pergaduhan family yg royani jaja sndiri kat pablik nmpak berimpak pd personaliti anak2 beliau..

abadi84 replied at 15-5-2023 03:27 PM
Dlm afidavit mahkamah nak jumpa anak2 kena RR ada...
Mcm mana  nak jumpa tanpa RR buat drama?
Nak  ...

Masa menang bola tahun bila ntah dlm ucapan dia siap acknowledge anak2 dia yg dgn rr

AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 07:42 PM
Sapa ckp x kena batang idung sndiri?? Aku jd janda umur 22 tahun ank 3 org ..ex laki aku x pnah bg ...

Mcm lupa diri duk caci forumer yg caci rr. Duk tepi bc jer la. Mcm x penting je pdgn dia tu

kakasotong2 replied at 17-5-2023 05:14 PM
Hahahaha tgk 2nd ss tu tq share rezeki, xde nya dia nak mention bekas laki bagi ke apa sebab Garit ...

Hihi ada je ss yg bg makanan tu..amboi banyak betul dia bg kan..
I rasa yg ni rr dok simpan rahsia lg..bola tanggung bila2 je meletus utk bg zz jeles huhu

Edited by Orenn1 at 17-5-2023 03:44 PM

Lps lebih kurang 5 tahun gitu Aidil bersabar dgn karenah royaniiii yg tak habis2 selama 5 tahunn tu bergaduh, mengutukkk memburukkan, bersikap kurang ajar non stop pd family dia, akhirnya Aidil keluar dari rumahhh. 5 tahun terpaksa hadap bini duk mengumpat keluarga n parents dia kat wartawan kat social media sampaiiii family dia kena kutuk kena cerca tak cukup tanahh bertahun2, akhirnya Aidil buat keputusan yg sgt tetapp utk menamatkan hubungan toxic dgn pompuan toxic tu. Lps beberapa bulan keluar dr rumah,Aidil file ceraiiii, so segala kembali taat pindah rmh duk rmh kelab bagi dah tak perlu lagi dgn pompuan hangsuang tu. Tp royani konon tak terima konon nak tahu kenapa nak ceraiii. Adoiiii bangsattt tu tak tahu pulakk padahal 5 tqhun berturut2 non stop dia meroyan kat public burukkan keluarga aidil, itu lebih dr cukup alasan utk mamat tu ceraikk ko pompuan jalanggg oiii lol kohkohkohhh. Penanh sekali Aidil penat2 balik dari keja royani tgh di interview oleh wartawan hiburan dlm rmh dorg psl hal rmhtangga dorg. Betina ni tak tqhu stopp. Siapa yg boleh tahannnb hidop mcm tu.
Time ujung2 masa Aidil dah keluar dr rmh tu lah Aidil kenal Zareema. Dengan segala tekanan non stop yg dia lalui kehadiran dan support dr Zareema adalah satu sinar baru buat Aidil. Lps tu royani panggil reporter attack Zareema pulak lps dia tahu psl Zareema. Lps tu terus Aidil buat shottcut ceraiii sms senang cita takyah nak tunggu lama lol kohkohkohhhh ye aku lah manusia oaling happy nokharommm tu kena ceraiiii, cashhhh, phuiii. Sampaii skrg pompuann tua tu tak laku. Dulu masa baru ceraii terus dia jaja kat wartawan ramai jantans beraturrr nak kawan dgn dia. Sekaranggg apa jadiii? phukeyyy ko pun dah bertangkoppp agaknya lol kohkohkohhhhhh phuiii

Aku raya hindu kat sini masa acikk rita royaniii kena ceraiiii sms. Cashhhhh

Follow Us
asfaz replied at 14-5-2023 12:47 AM
Benang sebelah ada forumer nmpk Komen mak yg anaknya sama sekolah dgn rayyan kata ada aje Aidil da ...

then ok lah gitu.
aku nya komen tu kot edel x jalankan tanggungjawab.

Buritan replied at 17-5-2023 10:34 AM
Aku tak mampu nak tinggal bodo mcm tuu.. ujung ujung aku jugak yg tak tido malam.. risau bersalah  ...

Aku rasa kau sebenarnya tak harap nak bagi adik beradik kau jaga mak kau. Kau mahu semuanya tip top spt kau buat, acuan kau. Sebab tu kau penat sorang2. Have you thought from that perspective? Pernah skali kau cuba lihat dari angle yang adik beradik kau amat rimas dgn cara kau, sampai mereka tak mahu nak sentuh they way of taking care of the mother? Belajar biarkan mereka buat, kau pula ambil turn buat tak reti. Baharu semua orang akan take part.

perembes replied at 17-5-2023 10:32 PM
royani kata.. bapak edel no 2 jahat selepas syaitan...

esoknya terus royani diceraikan

Sampai ke hari dak orenn itu konsisten menghencap rita rudaini. Seteru benar beliau dgn rita rudaini sampai kena tuduh beliau itu lisdawati. Lols

mawardia replied at 13-5-2023 06:34 AM
Bertahun2 royani royaning. Sampai 1 tahap, dia anggap apak bebudak tu dh xde. Tak wujud dlm dunia. D ...

Hahahaha kan.... Kesian royani...

perembes replied at 17-5-2023 02:32 PM
royani kata.. bapak edel no 2 jahat selepas syaitan...

esoknya terus royani diceraikan

Hi perembess memori sgtt kesah acik royanii ni kan. Kes royani ni lah asalnya aku dpt musuhhh2 forum seloriii, sampaii ke CI acik2 bodgoss ni cari n serangg aku dulu, masa tu bolehlah dikatakan aku masihh suci lol belum start serang forumers. Sekarang tgk pulak sku mcm mana adoiiii kelakarr betull kisahh acikkk royabii ni epikk sgttt

addamnor replied at 17-5-2023 04:13 PM
Sampai ke hari dak orenn itu konsisten menghencap rita rudaini. Seteru benar beliau dgn rita rudai ...

Makz terpaksa selak belakang lps baca komen uols

Orenn1 replied at 17-5-2023 11:21 PM
Lps lebih kurang 5 tahun gitu Aidil bersabar dgn karenah royaniiii yg tak habis2 selama 5 tahunn tu  ...

Yang penting walau Royani meroyan 24 jam anu edel tetap menjadi milik zarema ...hahahaha

Aku doakan  semoga 1 hri nnt rita ni akan jmpa org yg betul² sygkan dia dan anak²... dia.. bg aku biar je meroyan sbb dia yg rasa... klau seorang ayah blh biar ank mcm tu je... xtakut balasan Allah sbb abaikan amanah yg diberi.. jgn nnt bila dh tua anak² dh besar masa tu bru rasa  nk berbaik. Guna plk ayat nabi pun ampunkan umat. Ruginya alahai seorang bapa xdpt bersama sama jalanai kebidupan dalam tumbesaran anak darah daging sndri.  Bila apa² gosip@News pasal diaorg ni kan xde ke pihak bapa or mak tiri terbaca or terdengar. Smbil lalu ke..apa ek perasaan time tu.. keras btul hati... Anak dri darah daging sendri kot.

IzzahF replied at 17-5-2023 10:52 AM
iya, masa wartawan tanya kenapa tanak cerai,
dia kata dia kawen bukan utk bercerai
kalo nk bercera ...

yang dia panggil rumah kelamin tu rumah sewa sajok
yang edel ajak perintah taat tu kuarters pemain
garit takmo duk rumah kuarters tu
jatuhlah image dia duk kuarters

and rumah sewa dia tu sewa masa tu MYR 3k ++ ok

masa tu edel belum main ngabn jdt.. berapa sajok lah dia mampu
terus garita cakap spenda pon dia beli

kawen ngan zarema baru edel main ngan jdt... pon duduk rumah yang jdt sediakan je masa tu
cuma mewah lah sikit dari kuarters masa edel main ngan n9 kalau tak silap masa tu
main ngan jdt memang mewah la
sekarang pon edel ngan zarema dah duk rumah besar lagi
tak pasti sewa atau beli kat Johor nun

Hypothetically replied at 15-5-2023 02:24 PM
Irl tengok ritrude kat tv dgn medsoc nampak beza.  Kat tv dah nampak kulit muka dan leher dah jatu ...

berani uols cakap macam ni... kang dia kata.. tak pakai tudung pun dia tak tinggal solat
hati dia bersih
uols hadoooo

RR ni ibu yang baik tapiiiiiiii tu la mulu tu mulutttt. Dia umpamakan Aidil tu arwah pun tak elok juga. Kesian anak-anak dah besar. Esok dah dewasa anak akan cari bapaknya juga untuk dengar dari mulut bapak pulak. Time kecik ni boleh la kau control semua termasuk pemikiran anak-anak.

mu@h@h@ replied at 18-5-2023 08:16 AM
Aku doakan  semoga 1 hri nnt rita ni akan jmpa org yg betul² sygkan dia dan anak²... dia.. bg aku  ...

ada je edel bg nafkah...tiap2 bulan masuk dlm a/c ye....ada je dia berhubung dgn anak2 dia tp secara senyap2....RR ni indenial...ada ayah budak2 tu hntr makanan...tp dia x bg kredit pun...dia ckp TERIMA KASIH KONGSI REZEKI...dia xmola org tau edel bertanggungjawab kannn...dahla dia dok pung pang2 bgtau netizen edel notelo....apa ayat utk org mcm RR ni...MUNAFIK

Edited by mojarean_X at 18-5-2023 11:02 AM
addamnor replied at 18-5-2023 12:13 AM
Sampai ke hari dak orenn itu konsisten menghencap rita rudaini. Seteru benar beliau dgn rita rudai ...

Bkn lisdawati dh berbaik ngan Rita ke?

c-mei replied at 18-5-2023 10:28 AM
ada je edel bg nafkah...tiap2 bulan masuk dlm a/c ye....ada je dia berhubung dgn anak2 dia tp seca ...

biasa jer ex wife gini
takmo bagi credit kat ex hubby
semua dia nak angkut sendiri sebab dah terbiasa
nanti netijen takda akal akan support her
sama lar mcm puteri sarah, kata duit nafkah cukup2 makan jer
sama mcm si shu
semua serupa jer, dah sedap play victim card
netijen takda akal nanti kata mcm2 kat ex hubby org2 tu
padahal ex wife yg toxic

tu sebab takda dorg merempan pasal isu NAFKAH ni
and yes nafkah ni juga seperti kasih sayang dan perhatian
dah dpt mak yg jenis gila ni bkn senang nak handle