CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

“’Arwah’ Dah Tenang Dengan ‘Bidadari Syurga’” – Hantaran Curi Perhatian, Rita Rudaini Tempelak Siapa?

Buritan replied at 14-5-2023 07:25 PM
Dd mmg baguss tp nak ikut dia susah.. aku pun acah acah nak ikut cam dd tp tak boleh.. Rita aku bo ...

Alhamdulillah aku mcm didie kot ahhaa berdamai dgn takdir ... alhamdulillah now happy

Buritan replied at 14-5-2023 07:45 PM
Tp bila aku lepasss .. org kata aku tak ikhlas laa tak redhala .. not fair Tau.. duit aku makin su ...

Hurmmmm rilekssss ..... Ko kalau nk bahagia nk tenang ko banyak bukak video2 motivasi kata2 positive utk wanita itu lah aku buat masa aku down divorce dlu ..... Aku kwen pun dlu muda lg rasa teraniaya ..beranak muda jd janda pun muda ... terkontang kanting idup sorang2 kerjaya xde...duit lagi lah xde ...tp aku pikir duit bukan segala galanya walau terasa susah tp lg susah kalau stay dlm toxic marriage .. anak2 pun x kan pnah happy percaya lah .....mcm ko ada kerjaya ...ada mcm2 ko ada sepatutnya lupakan je org2 yg menyakit kan hati ko especially bekas suami ko ..... Dia idup bahagia ke tidak bkn urusan ko ..ko bahagia kan lah hati ko ..diri ko n ank2 ko .... Mcm aku pilih bahagia utk diri sndiri... Ex husband aku masa kwen ke masa cerai ke satu sen x pnah bg aku ..kwen cincin sebentuk pun xde .duit mas kwen aku pun amik balik..hantaran xde apa pun xde cerai pun aku x tuntut apa2 sbb aku xnk ada apa2 perasaan lagi dkt dia..... So sebagai wanita peduli kan beb apa org nk ckp ..ko kena happy ..hidup ni hanya sekali beb takkan selama hidup ko nk bengkak hati nk meroyan dgn ex laki dgn org2 keliling ko ? Rugi yakmat .... Aku 19 tahun bercerai sekali x pnah kol or mesej ex husband aku jumpa pun sekali dua je masa lepas bercerai dlu lepas ni aku rasa dh 10 tahun aku x pnah jumpa dia lagi ..dia pun x kacau idup aku .. dia pun x bahagia kuar masuk penjara ... Aku cuma berterima kasih dia jd bapak yg baik utk ank2 aku .. ank2 aku membesar sgt2 baik walau dia kejap kat dlm kejap kat luar ..berdamai dgn takdir beb... Bahagia kan diri sndiri beb...kalau bkn kita yg bahagiaman hati n diri kita sapa lagi?? Jgn cari cinta in shaa Allah bila ko dh berdamai dgn takdir semua tu akan dtg sndiri ...aku dh rasai nya beb ... Allah tu adil n maha mengetahui apa yg terbaik utk kita .

Sbb molot la orang larikkkk

AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 03:29 AM
Hurmmmm rilekssss ..... Ko kalau nk bahagia nk tenang ko banyak bukak video2 motivasi kata2 positi ...

Somi aku baik . Kira rtangga aku aman damai laa.. gaduh bengong sesekali tu biasa.. aku masalah dgn adik beradik sial yg lgsg tak nak nolong bela mak aku . Duit pampers pun Tarak mo kasii.. kalo deme miskin aku tak kisah tp depa kaya terlebih mampu.. aku bengang sbb sah sah aku dibuli.. bpk aku plk menangkan depa . Aku mmg rasa tak aesangat..

Bila aku baca cite ko.. aku rasa berapa hauknya hidup ko.. berapa hinanya org buat kat ekau.. kalo aku ditmpt Kau sah sah aku dah jd pembunuh bersiri.. hahaha.. habis aku bunuh tok nenek pak sedara yg tak nolong tuu.. betapa baiknya kau.. aku yg masalah cenonet ni pun tak boleh tahan..

Aku cube la ikut nasihat ko tp biasanya hari ni ok esok kelaut.

Buritan replied at 15-5-2023 08:06 AM
Somi aku baik . Kira rtangga aku aman damai laa.. gaduh bengong sesekali tu biasa.. aku masalah dg ...

Nak lawan dgn org x guna buang masa weh ... Hina pun hina lah ..keji pun keji lah ..jauh kan je diri dari dorang ...ignore je org2 toxic ....xpe beb ko berjasa dgn mak ko Allah bg rezeki kat ko lebih melimpah ... Biar dorang x dpt tp kalau ko merungut habis lah pahala ko ...untung lah ko ada mak masih bleh tabur jasa aku ni umur 20 mak dh xde ..terkontang kanting idup sbagai ank sulong ...bini org masa tu .. adik2 kecik lg ..bapak aku pun kwen lain ada family lain..ada ank lain ..... Tp ckp terang sampai skrg aku dgn adik2 aku x pnah maki hamun or mengata mak tiri aku walau mak tiri aku sgt jaki dgn kami adik badik ...mak tiri aku x suka kami adik badik baik dgn bapak kami ... Sume harta bapak aku ..sume dia letak nama ank tunggal dia ... ahaks .. biasalah adik badik sedara mara ko tu kalau mak ko banyak harta berkoyan mybe depa usaha lah jaga kot ....entah lah manusia skrg kdg2 x paham aku ... Ko rileks je

AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 08:18 AM
Nak lawan dgn org x guna buang masa weh ... Hina pun hina lah ..keji pun keji lah ..jauh kan je di ...

Huishh aku tak boleh laa ikut cara ko.. wpun cara ko lah yg plg mulia... Ko bg first step utk aku follow ko.. langkah satu dulu.. nak terus JD mcm ko mmg aku tak mampuu..

Follow Us
AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 08:18 AM
Nak lawan dgn org x guna buang masa weh ... Hina pun hina lah ..keji pun keji lah ..jauh kan je di ...

Kalo betulla ape yg ko tulis kat sni... Aku bersyukur dpt bertemu dgn insan hebat.. mgkin engkau bkn alim ulamak.. tp engkau Allah bg hati mental yg sgt mulia.. yg mmg lgsg takde pd aku..

Betul ke ada orang tag ex laki sheols?

Buritan replied at 15-5-2023 08:22 AM
Huishh aku tak boleh laa ikut cara ko.. wpun cara ko lah yg plg mulia... Ko bg first step utk aku  ...

Kenapa nk jd mcm org lain hahaha .. tp tu lah nk wat camne kalau ko rasa cara ko membahagiakan diri ko teruskan je lah dgn cara ko...kita bukan citer sapa mulia sapa hina kita citer x guna pun idup asyik berdendam dan asyik serba x kena ..tp mcm aku kata kalau ko happy mcm tu .. teruskan lah sampai kiamat

mawardia replied at 13-5-2023 02:34 PM
Bertahun2 royani royaning. Sampai 1 tahap, dia anggap apak bebudak tu dh xde. Tak wujud dlm dunia. D ...

btulla pendapat ni..pompuan hati ni lembut..
ble ko tackle je mak die ckp wpun kte x de jodoh tp kn bbaik demi ank2 makin membesar..
mcm kes I ttbe eh ternikah balik wpun benci gile tahap pndang muka pun x bole selama 4 tahun..
tp edel pun dgn bini baru tu takut jgk kut heheh

Buritan replied at 15-5-2023 08:33 AM
Kalo betulla ape yg ko tulis kat sni... Aku bersyukur dpt bertemu dgn insan hebat.. mgkin engkau b ...

Lepas kan semua rasa dendam ..ko akan jumpa jalan ...memaafkan bukan melupakan ... Benda dh jd x payah kenang beb ..dh jd pun ...... Akan dtg tu cmne. ... Tp terpulang lah aku ckp base on aku punya pengalaman idup je ... Bukan kata hebat ke hape mana tau bleh bg semangat kat ko utk positive sikit ....idup ni kalau negative sgt pun x bleh hahahaa ... Bkn semua benda ko nk kena guna emosi ...ada org suka amik kesempatan beb

AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 03:29 AM
Hurmmmm rilekssss ..... Ko kalau nk bahagia nk tenang ko banyak bukak video2 motivasi kata2 positi ...

sis sama mcm sy..berdamai dgn takdir..wpun sblm tu mcm2 ex buat utk I n ank2 esp bab nafkah zahir batin

tp sy sentisa x putus2 bdoa Allah bg kesedaran kt die..
Alhamdulillah stelah 4 thn x de komunikasi whatsapp wpun hr2 anta ank umh MIL n die..
Ramadhan thn ni die mmg minta maaf sgt2 die ckp sll dpt mimpi mcm2 psl zalimnye die buat kt sy..x pduli pape lgsg..
paling dia takut mimpi rebel ank pompuan yg 1st..long story short ktaorg dh nikah jumaat lps..
alhamdulillah mmg 100 peratus berbeza mcm rs nikah dgn org baru die btul2 btjwab n loving smua mcm sy sll mimpi n doakan..
Alalh pegang hati makhluk..kalau rs truknye ujian kt kte just mintak permudahkan, lapangkan smua n doakan byk2 kt org yg kte rs b erdendam..lama2 hati kte pun rs lapang & tenang

misz_sanggul replied at 15-5-2023 09:08 AM
sis sama mcm sy..berdamai dgn takdir..wpun sblm tu mcm2 ex buat utk I n ank2 esp bab nafkah zahir  ...

Alhamdulillah .....kalau dh jodoh ....mcm aku dia x pnah mintak maaf tp aku maafkan ...apa dia buat tu biar Tuhan je balas malas nk pikir ..jodoh mmg dh xde dh sbb aku pun dh kwen lain dia je lah x kwen2 lagi

AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 09:02 AM
Lepas kan semua rasa dendam ..ko akan jumpa jalan ...memaafkan bukan melupakan ... Benda dh jd x p ...

Tahu memmaafkan bkn bermkna melupakan.. even aku Ade dengo cramah stad idrus . Nabi suh maaf tp tak payah jumpa dah.. aku dah maaf tp aku tak reti nak lepaskan mcm ko ckp

Buritan replied at 15-5-2023 10:05 AM
Tahu memmaafkan bkn bermkna melupakan.. even aku Ade dengo cramah stad idrus . Nabi suh maaf tp ta ...

Takpe ..take time ..... Jgn pikir selalu sgt

abadi84 replied at 14-5-2023 11:26 PM
Kdg org tak sebut pun... dia jer yg nak mengingatkan.
Ada satu vid tik tok dia lalu fyp aku..pic g ...

Meols pn ada tengok video Garits tu lalu fyp tt meols, caption mmg desperate ya, tulis dalam kurungan ex Edel. Pemenat salahkan netizens xmove on rupanya idola sendiri non-stop ratib nama ex laki masa tengah kesenduan gosip psl diri sendiri.

Belum cerita Garits dok ratib nama ex masa pertandingan lawak live kat Astro Warna dulu. Tu pn salah netizens agaknya sampai Garits guna ex laki sbg modal lawak mengilai atas pentas

korang ingat dengan mulut macam tu ada ke lelaki nak? tobat lahum diorang nak bawak balik jumpa mak ayah, takut disetankan pulak family lelaki tu..segala carutan keluar dari mulut dia ni sepanjang berbelas tahun ni..

mawardia replied at 13-5-2023 02:34 PM
Bertahun2 royani royaning. Sampai 1 tahap, dia anggap apak bebudak tu dh xde. Tak wujud dlm dunia. D ...

sbb tu org panggil dia edel no telur..haha

x ada effort nak jumpa dan berbaik dgn anak..

hebat sangat ka rita ni...takut sgt ka edel kat rita ni...sampai edel x nak jumpa darah daging....tu anak ko yg pertama dan kedua kot....

si rita meroyan membebel bukan baru...ko pun bukan sehari ko kenal si rita ni edel oiii....

azieshah9317 replied at 14-5-2023 03:05 PM
sbnrnya rita nk mrh kt edel sb apa yer?
klu kata edel ceraikan dia,rasanya bkn ke dia yg mtk cerai d ...

sb edel cepat move on kawin ngan pompuan yang xcantik, bagi dia zz tu mcm mona fendi/nenek kebayan katanya, terasa di insult la kot..dah la zz tu muda, pandai & rajin masak, hormat in-laws, ikut tinggal kat joho..banyak la points dia nak merempan kat edel & zz

mawarika replied at 13-5-2023 11:50 PM
Arwah bagi duit utk anak korang banyak la jugakkan? So dia pun menyumbang jugak la dlm kehidupan uol ...

Kalau dh arwah betul, xde ler nafkah bulanan. Mungkin ada la harta faraid yg nk dibagikan.