CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

“’Arwah’ Dah Tenang Dengan ‘Bidadari Syurga’” – Hantaran Curi Perhatian, Rita Rudaini Tempelak Siapa?

mawardia replied at 13-5-2023 02:34 PM
Bertahun2 royani royaning. Sampai 1 tahap, dia anggap apak bebudak tu dh xde. Tak wujud dlm dunia. D ...

Semua kena muhasabah diri. Akibat kawin tanpa restu mak, effect kat anak2. Harap rr xterima nasib yg sama mcm mak edel.. rr ada anak lelaki. Risau, apa yg jd akan berulang kat diri sndiri. Edel plak, xtau la kot dia ada transfer duit utk anak2 wlaupun xdpt jumpa. Klo edel abai anak2, mmg tggu je la balasan dari Allah. Pendek kata, semua kena muhasabah diri, rr & edel & keluarga edel yg berpakat dgn edel. Semoga rr bdamai dgn takdir & dpt suami yg lg hot dari edel.

AWEKSAMURAI replied at 15-5-2023 10:11 AM
Takpe ..take time ..... Jgn pikir selalu sgt

Aku mmg selalu Cuba lupakan.. bila balik bpk aku duk puji sial tuu .  Adoiii.. cam tuu laa akuu .

awekjepun replied at 15-5-2023 10:39 AM
Semua kena muhasabah diri. Akibat kawin tanpa restu mak, effect kat anak2. Harap rr xterima nasib  ...

Edel mmg auto debit nafkah utk ank2 3k dh bertahun dh pun tiap bulan cuma royani ckp x ckup 3k tu ...padahal 3k tu mahkamah yg tentu kan bukan edel .... Hurmmmm biasanya apa yg kita buat benda ni akan berulang balik sume akan merasa hahahaha

MatDeghem replied at 13-5-2023 02:30 PM
bg mat ada seorang kawan. suami scandal dgn pompuan indon (business partner). bila isteri dapat tahu ...

Maybe si ex wife tu yg xmove on kot..trauma mungkin tu xboleh lekat dgn mana2 lelaki sbb her trauma buatkan ada peel dia yg mengannoykan lelaki yg cuba dekati dia.. adakah she oll try glow upkan diri after the divorce or mcm tu aja??? kalau mcm tu aja mungkin salah satu faktor laki xlekat...yg ex laki aman2 bahagia dgn binik baru, sbb dia pilih to jadi mcm tu even dia yg buat onarrr. actually pendapat i oll, bahagia itu kita yg cipta bukan datang bergolek sendiri... utk tak ot, i oll rasa rita ni bukan xde org nak tapi mcm tula, her trauma buatkan susah laki nak lekat..kalau dia rilex2 chill2 or buka hati, maybe da selamat bahagia tapi dia pilih mcm ni kan.. xberdamai dgn masa lalu.. tapi elok juga diarwahkan ex lakinya sbb mmg mcm da mati xde function.

Buritan replied at 14-5-2023 07:45 PM
Tp bila aku lepasss .. org kata aku tak ikhlas laa tak redhala .. not fair Tau.. duit aku makin su ...

bila dlm kalangan keluarga ada yg memerlukan
dan ada org yg selalu on standby utk berjasa
yg lain mmg auto akan jadi tunggul kayu cendana
mmg gitu jer selalu jalan ceritanya
derita you akan habis dan segala amarah you akan hilang
bila mak you dah takda nanti sis
mmg selagi kita penat lelah tu kita payah nak ikhlas
padahal Allah tau jer kita penat
tapi Allah juga tau kita kuat, tu sebab dilembutkan hati kita utk berkhidmat

tak payah runsingkan hati you dgn nak tengok yg lain mati berkecai
mmg Allah takkan izinkan terjadi
tapi nanti you will see that dorg takkan pernah kaya
dorg takkan pernah tenang

hug you and hope you stay strong

nak capai tahap redha mcm awek tu mmg bukan sng
but doable, once you letak patung2 cendana tu kat certain place
yg you can't see anymore, they can't hurt you gitu
but it's all in you
shin ada juga kawan mcm you, marah at the whole word so to speak
tapi dia sebab mak dia buat kat dia mcm2, sedangkan anak lelaki tu diangkat mcm firaun

bila you kekal marah kat something
it'll have an effect on org disekeliling, and that's unfair too
take care of your mental health tau

Lama ritrud menyendiri daripada leher tegang sampai dah kendur. Tak sabar nak tengok bakal imam yg dapat mengisi kekosongan hatinya itu.

Follow Us
azieshah9317 replied at 14-5-2023 11:05 PM
sbnrnya rita nk mrh kt edel sb apa yer?
klu kata edel ceraikan dia,rasanya bkn ke dia yg mtk cerai d ...

dia tanak cerai time tu dalam pada usaha2 konon nak baik pulih hubungan
tetiba laki kena sondol

kiranya jemah masuk jarum time dorang masih sah suami isteri
tu yg bitter ke tulang sumsum tu

dorang nya kes ni, sampai silap2 anak2 pulak menikah tak sudah2

nak komen pun dah tak best sbb dua2 dah berkedut

tipah89 replied at 15-5-2023 11:48 AM
Maybe si ex wife tu yg xmove on kot..trauma mungkin tu xboleh lekat dgn mana2 lelaki sbb her traum ...

RR trauma? Kalau trauma takde la misi menyondol. Misi nak baby jepun dr selipar jepun

awekjepun replied at 15-5-2023 10:39 AM
Semua kena muhasabah diri. Akibat kawin tanpa restu mak, effect kat anak2. Harap rr xterima nasib  ...

Tak taulah rr ni, tp yg pernah ai lihat memang berlaku kitaran yg sama pun.

Cuma bezanya anaknya tak kahwin lari, tp ayah dgn mak tiri yg kahwinkan anaknya tu. Sebab maknya tak nak anaknya kahwin lg.

Ha kau. Perang lg lah kan.

Buritan replied at 14-5-2023 07:01 PM
Aku ni pun mcm royani jgk.. tp aku bkn retis laa.. Dan aku bising sorang sorang je laa. Adik berad ...

Kan....org x de kt tempat bolehlah senang cakap.

hahahaha setepek arwah di bagi nyaaa

asfaz replied at 15-5-2023 12:36 PM
RR trauma? Kalau trauma takde la misi menyondol. Misi nak baby jepun dr selipar jepun

oh yela acik lupa pasai kesss jepun tu...maybe laki mmg xle stand dgn dia ni kot tu yg ke sudah mcm tu jeeee..

mojarean_X replied at 15-5-2023 01:07 PM
Kan....org x de kt tempat bolehlah senang cakap.

Tu laa.. semua nak suruh aku sabo.. redha.. ikhlas..tp aku ni mkhluk biasa jee.. mkluk yg Ade nafsu.. mcm mcm buruk Ade pd aku . Mmg betul ape yg depa suruh tuu tp aku punya laa payah nak buat.... Ujung ujung aku sedih sensorang.. mengenangkan nasib.. tgk mak aku.. aku JD sedih . Tgk muka bpk aku.. aku JD sedih . Dengo bpk aku Telefon abg aku.. aku rasa mcm mcm Ade .

Royani bkn betul juga......g rumah mentua jerit2 maki hamun tuduh mertua/ipar colek dan sorok edel....dan paling kesian sampai kesudah hidup dlm penafian bekas suami dh xnak hingin kt sheols...ada sesiapa tgk drama pkol 7pm yg sheols belakon tu...nmpk sgt dh tua layut dah cm rasa xcaya sbb tgk dlm gmbr ok lagi xada tua sgt...sheols klu jd mak amyra rosli pun boleh..

OsHiN_hOnEy replied at 15-5-2023 12:14 PM
bila dlm kalangan keluarga ada yg memerlukan
dan ada org yg selalu on standby utk berjasa
yg lain  ...

Betul sgt sgt sis ckp.. mmg aku selalu imagine abg aku nangis meratap bini dia mampus.. tp tu laa tak pernah terjadi pun.. angan aku jee.. tang bab susah tuu mcm tak.. depe keje ok .. pensyarah.. bab tenang tuu aku tak Tau.. aku kalo boleh biar sampai abg aku masuk sepital tg rambutan ke.. tp itu semua mimpi aje laa.. ujung ujung aku royani sensorang je laa

mojarean_X replied at 15-5-2023 01:09 PM
So betullah jemah tu penyondol? Teringat kt kembar dia ngan bini tolong angkut barang edel masa ri ...

Part ni mmg aku geram sgt pd rodah.. yg dia sibuk napee.. takde laa kata Rita tu baik . Tp ko mmg tukang sibuk.. tp tu laa dumiani mmg tak adil.. si rodah tu takde kena cash plk..

asfaz replied at 15-5-2023 12:36 PM

Kan...stiap kali nk kesian kat dia ni tak jadi sebab kes anak jepun ni la. Nasib baik la bini cepat brtindak. Lgpun bini dpt sokongan makpak jantan ni kan. Terus tak jadi

tipah89 replied at 15-5-2023 11:48 AM
Maybe si ex wife tu yg xmove on kot..trauma mungkin tu xboleh lekat dgn mana2 lelaki sbb her traum ...

Ex wife lebih cantik dan anggun dari si pompuan indon.
Suami kata ex wife memang cantik, pandai masak jaga anak urus rumah tapi habiskan duit dia whereas si Indon pandai cari duit . kira si suami mata duitan lah kot

Bila Aidil di arwahkan oleh ritrud....ada kah aidil masih hantar nafkah bulanan untuk anak2 nya?. If yes. Dosa besor ....

sebab itu kot ritrud jiwa tak tenang meroyan macam pad gad kebarong

I mmg follow kisah RR and Aidil ni... drpd gosip pergi ke genting sampai skrg ni. Yang pasti i faham je kenapa Aidil ambil pendekatan senyap dan tak nak demand ape2 termasuk psl anak2.