CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chintachandurie

kEputihAn.......PeniNg kEpalA laaaa..

ada cadangan klinik2 yg ok x,sekitar kerinchi @ pntai dlm...area kl pun ok gk..yg sng nk g dgn transport awam

salam...kepada kawan2 yang nak mencuba rawatan alternatif (perubatan ayurveda) untuk merawat penyakit ini sila google: http://www.luqmanherbscentre.com untuk maklumat lanjut. terima kasih.

Cuba minum kopi lingzhi ni..........sebab apa biasanyalah bila saya minum kopi lingzhi ni seluar dalam bersih jer...dalaman pun rasa lain nak cerita lebih lanjut pun tak tahu tapi memang saya perasan kalau minum kopi ni mesti seluar bersih jer............cubalah baca info di sini http://www.lailabeauty.com/index ... I-LINGZHI-3-DALAM-1

Keputihan TT dah baik ke belum?

Dulu masa mula2 kawin, mmg keputihan saya sangat teruk. Gatal2, teruk tak teruk sampai setiap kali bersama dia jadi sensitif dan luka2. Ada sekali tu buat pap smear, positif untuk candida. Ambik antibiotik, baik sekejap ajer. Lepas tu jadi balik. Pegi farmasi beli antibiotik lagi, tapi baik sekejap aja jugak.  

Last2, saya makan jus mengkudu. Brand Sureco (saya bukan pengedar, penjual atau pemilik brand ni yer..) . Saya makan habis satu botol, amazingly sampai sekarang (sudah 3 tahun) masalah settle terus. Dan tak perlu repeat minum lagi jus tu (mmg tak sedap, bau dia... masya allah! tapi telan jugak sbb nak baik)

So TT, ramai yg dah bagi solution. pilih aja. Saya ckp based on personal experience jer..

Reply 6# arenis

doktor ader beri ubat utk jolok masuk dalam...tapi bila tengok alat nak jolok masuk dalam,saya jadi scary....sakit x?sampai skang xder keberanian nak buat benda tue....

Reply  arenis

doktor ader beri ubat utk jolok masuk dalam...tapi bila tengok alat nak jolo ...
lum_lum Post at 29-5-2011 01:59

kalu rasa takut yg tu...makam pil je......
aku dua2 dh try...mmg dia akan keluar...
doc tak akan bg banyak pil ni...aku mkn sebiji je...berkesan...

Follow Us
Reply 66# arenis

keluar cam nie yer arenis?maksud saya keputihan tue akan kuar banyak2 atau ckit pastu trus stop ker?kalo jenis jolok tue,sakit x?

Reply  arenis

keluar cam nie yer arenis?maksud saya keputihan tue akan kuar banyak2 atau c ...
lum_lum Post at 31-5-2011 14:03

makan pil atau pakai ubat jolok tu pun...sama dia akan kuar banyak...mcm berketul2...
pakai jolok tu pun tak sakit la....

Reply 68# arenis

tq arenis...mlm nie kena beranikan dia utk jolok ubat tue....

salam,
pernah tak dengar PAD HERBA ?
pad ni boleh merawat masalah dalaman wanita dan serta menghilangkan keputihan.
try la, mana tahu ok.
sapa nak try boleh PM address nanti sy pos sample.sample nya terhad ni..

Saya ade mslh sama ngn TT. keputihan berulang2. tp dlm kes sy keputihan xkluar sgt tapi gatal nye ya Allah tuhan je tau. sy penah jumpa dr. ubat yg sy dpt ade sebijik ubt mkn, antibiotik, dgn ubt insert. dan sebijik ubt utk suami ( dikhuatiri keputihan drpd suami),
actually, dr suh hasben dtg cek skli. tp hasben xnak (dia kata die xde mslh, susahnye la:cry. dr inform me, kalau mslh berpunca dr suami mslh xkan setel2. sy pon da naik segan nk jumpa dr. n sy continue treament minum air sireh, pil kacip fatimah, pakai pad n panty liner herba n yg latest ni  mkn jamu. jamu ni leh insert dlm. nmpk ade kesan. keputihan tu kluar ketul2. tp mslh gatal xsetel gak. pastu naik rashes kt kelengkang adoiii... kalau time solat tu mmg xkusyuk le menahan gatal lebih2 lg lps kene air kt kwsn tu. sy da mcm ilang sabar da ni.... now sy beli ubt farmasi utk rashes tu.. klu sama gak... mmg sy da xpikir malu da... kene g gak jumpa dr balik...adoiii...

anyway TT da ok ke skg?

salam...saya nk tnya...ada ke ubat untuk mhilang keputihan? untuk adik sy.. actually dia dh kwin dkat sthn lbih dh...smpai skrg belum de rzeki untuk dpat anak lagi...lagipun thp kputihan dia mmg agak teruk juga la...mula2 tu dia just ignore,mksd sy xg jumpa doc...just basuh guna air sirih jer...tp bila dh dkat sthn xdak rzeki g, n then kptihan plak xdak perubahan dia terus g jmpa doc..doc de mgesahkan yg dia dh pnah 'lekat' n then baby tu dmakan oleh virus kputihan tu...so, doc tu bagi ubat yg perlu dimsukkan ke dlm tu.. n dia dh pkai.. but still kputihan tu ada wlaupun dh kurang sikit...skrg dia tgah foloow up ngn sbuah klnik swasta...so,sape2 yg de info mcm ne nk ubati kputihan leh share wif me..

Reply 73# nurdeeina

yup...keputihan pun akan menganggu utk hamil...bahaya juga kalo dibiarkan boleh sampai dlm rahim dan boleh jadi kanser..
sapa ada masalah ni g doktor dlu..masuk ubat kt vagina,mkn antibiotik..dah abis ubat doktor continue jamu traditional mcm manjakani,bidari ke, atau yg moden mcm kapsul bwg putih..dlm masa yg sama elak makan nenas,timun sementara nak hilang keputihan tu..taktau pasaipa..org tua2 ckp..lagi satu kalo yg berani minum air rebusan akar serai atau air pegaga(blend sekali akar n tapis)..yg malas nak rebus daun sirih boleh basuh dgn air suam campur garam...lastly minum air masak byk2...

rasanya keputihan masa pregnant tu normal....cuma beza tahap keputihan tu jek...
masa saya pregnant memang teruk gaks keputihan tapi masa pantang minom air rebusan manjakani,alhamdulillah hilang terus...
dapat petua ni pun dari kawan jugak...
rebus biji manjakani (bole beli kat kedai ubat cina) dalam setengah liter air..
biar dia tinggal 10ml pastu minom...cuma sanggup tak sanggup jeks la nak telan coz rasanya sangat pahit.....
berkesan untuk saya sebab selain menghilangkan keputihan ia juga mengecutkan rahim...

salam...
Boleh cuba mengambil produk Transfer Factor..Sangat berkesan utk segala penyakit!masalah keputihan juga dpt diatasi...
Ianya Pembina Daya Ketahanan Badan Yang Menggemparkan Dunia Sains Perubatan Abad Ini!mencipta sejarah sains perubatan abad ini dengan kekuatan meningkatkan daya imun setinggi 437% iaitu sehingga 30 kali ganda berbanding produk kesihatan yang ada di pasaran.
Saintis telah membuktikan bahawa Kunci Kesihatan Optimal terkandung di dalam Sistem Imun. " Apa sahaja yang kita ambil yang meningkatkan sistem imun akan membantu mencegah dan merawat penyakit" - Dr Calvin McCausland

"BELUM PERNAH DITEMUI sebarang herba atau produk pemakanan kesihatan yang mempunyai kekuatan di dalam MERANSANG DAN MENINGKATKAN DAYA IMUN seperti TRANSFER FACTOR"-Dr Darryl See (W.H.O)

Boleh PM saya utk keterangan lanjut: smartlife1177@gmail.com

jumpa Doktor.. nanti doktor bagi ubat yg masuk dlm V*g*n*.....paling banyak 3 biji untuk 3 hari jer.... ubat tu cairkan keputihan kat dlm.....dan ubat tu kluar skali ...  Aku  kena masa mula2 aku kawin dulu....... jgn biar sebab takut jadi kencing kotor... lg sakit....

ooo ubat untuk kulat 2 eh?

Reply 1# chintachandurie

salam...dapatkan rawatan dengan Dr Luqman dari Luqman Herbs Centre - Pusat Rawatan Tradisional. Beliau merupakan pengamal perubatan AYURVEDA sejak 20 tahun yang lalu. Pusat rawatan beliau terdapat di SUMMIT, Subang Jaya dan Kajang, Selangor. Untuk pertanyaan dan maklumat lanjut hubungi beliau di 014 6332307 & layari website beliau di http://www.luqmanherbscentre.com.

*** Dr Luqman merupakan penggubal sukatan pelajaran (syllabus) untuk perubatan tradisional bagi perubatan AYURVEDA di Malaysia yang dikendalikan oleh KEMENTERIAN KESIHATAN MALAYSIA yang akan diajar di kolej2 kemahiran.

Sy pun keputiham yg teruk...tp belum kawen..camane nk treat?huhu...
Smpai celah kelengkang tu gatal2 yg sangat teruk,melecet smpai...
Perlu cari penyelesaian dengansegera ni....