CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Seksualiti Merdeka: Azwan Ismail "Saya Gay, Saya OK" (update video)

Close [Copy link]
perasaan gay tu nafsu. sama je la macam perasaan nak have sex out of marriage. semua ujian dari Alla ...
maxomeara Post at 18-12-2010 12:18

agree with u maxo!
Allah datang kan itu semua sbg ujian kepada hambaNya untuk melihat sejauh mana kuatnya iman kita pada Dia

pengakuan berani mati.
bahagia dunia, akhirat {:1_126:}
semoga Allah memberikan hidayah kpd die.

bro..xyah nak cite banyak kat sini
kalu ko bagi hadis nabi dan bukti al quran pun
sesetg ...
paranoid_high Post at 18-12-2010 12:27

bernas kata kau paranoid

tidak kah kamu terfikir kamu itu tergolong dalam golongan yang di laknati allah seperti yan ...
Changa Post at 18-12-2010 12:21

tu lah, tak sangka dlm pada dia gigih melaknat worg yg dilahirkan gay, dia sundri yg hetero dn dicipta dgn nafsu tak songsang boleh bebangga pnah main sesama lelaki...spatutnya dia betobat la n dlm agama, dosa zina patut disimpan n xdiberitau unless dia seek hukuman dunia which means lead to rejam kalu dlm kes liwat ni

that's why aku rasa science dn agama ni selari tp stigma masyarakat ni condong dr kedua2 aspek...

kena baca lebih ni...MSM atau men who have sex with men ni dlm kajian kata, common belaku dlm homo society seperti boarding school dlm all boys school, penjara, dlm pekerjaan sperti kelasi n askar....ni biasa jah ni sbb pengaruh pesekitaran..it has nothin to do with homosexual orientation...ni dh masok bab lain ni

kajian jugak dh dibuat dlm alam hewan...aku sundri dh penah pi institut veterinar malaysia kt johor dolu, kluang kn...lembu jantan sondol lombu jantan sbb diasingkn ms musim mengawan (sbb depa buat breeding tekawal, hny baka baik disoroh mating baka xbaik jd lombu daging jah)....n worg veterinar tu pong kata alam hewan pong buleh jd mcm ni kalu asing jantan betina....

sama jah dlm kajian MSM pong, manusia akan tend to relieve their sexual urge dgn apa cara pong sbb tu allah kata jgn hampiri zina n dlm ilmo fiqh, ayat ni byk sentuh bab laki pmpuan n even antara laki n laki, pmpuan n pmpuan...laki sama laki haram duduk tidoq beselimut dlm satu selimut ....n there's the term amrad dlm jaman nabi means anak lelaki muda bawah umoq 15 tahun hat nabi larang ditenong worg dewasa utk elak jatuh cinta pada budak2 laki muda remaja hat ensem bagai.....takkan la nabi nk kata suma sahabat tu gay

tp islam ttp buat rules mcm tu, budak2 muda ni worg dewasa dilarang duduk sekali dgn depa n haram tenong depa sama cm hara mtenong pmpuan...see islam dh acknowledge MSM dan possibility utk berlaku MSM dlm homo society dr dolu lg...well bidang medicine br nk acknowledge n kaji2 mnda nih....

Reply 173# 7anan

Pintu taubat sentiasa terbuka dan aku dah taubat lama dahhhh...terima atau tidak itu urusan Allah tapi yang pasti aku tak pernah bangkit memperjuangkan hak2 Gay nih... sebab aku yakin aku dah berubah. Itu suma zaman jahil aku mencari identiti dan mengenal dunia...

Kalo aku pernah alami perasaan haram tu apsal pulak aku nak backup golongan yg terus hanyut? Tabley nak berubah? Dah tu nak suruh org support pulak kununnya Gay tak salah.

apa komen anda semua, boleh terima ke ??
Bateesta Post at 18-12-2010 05:27

Hidup Anwar Berahi!

Follow Us
Reply 184# 7anan

Org mcm ko la yg pusing2 crita ni. Aku crita berdasarkan pengalaman. Aku tak menipu. Aku nak bitau yg perasaan nak jadi gay ke hape ke suma takat perasaan dan ada period yg ko rasa itu sebenarnya salah. Aku tak pernah bangkit sokong gay. So, apa isu aku pulak yg gay kat sini? Suma tu masa aku sekolah menengah tahun 80an dulu. Period masa aku di boarding school. Main jambu bukan main bontot. Aku tak pernah meliwat org. Tu la tak tau jgn cakap.

Agak2 la nak pusing crita tu. So your point is, aku kena la sokong Gay nih?

Reply  7anan

Pintu taubat sentiasa terbuka dan aku dah taubat lama dahhhh...terima atau tidak  ...
sharfox Post at 18-12-2010 12:43

hamdalah la kalu betobat tp still, dlm agama dosa2 zina ni nabi soh senyapkan jah..pnah lelaki dtg menaku zina, rosul kesian kt dia  so dia soh balik...dia dtg lg menaku zina samapi 3 kali nabi soh balik, baru nabi jatoh hukoman...tp nabi tak tgk la sbb kesian so dia soh sahabat buat...

ms sahabat laksanakan rejam tuh laki tuh tiba2 beteriak takot n habaq dia tak buat pong  zina tp sahabat tetap rejam dia...n bila sahabat laporkn pristiwa tuh nabi kata awat la hangpa tak brenti dr laksanakan hukoman tuh...

see rasul pong anggap dosa zina ni very personal bb tu dlm agama soh dikemukakn 4 org saksi adil hat tak pnah buat dosa kecik utk sabitkn kesalahan zina unless worg tu sundri yg menaku utk seek hukuman donia dr kena balasan akhirat...

Reply  7anan

Org mcm ko la yg pusing2 crita ni. Aku crita berdasarkan pengalaman. Aku tak menipu ...
sharfox Post at 18-12-2010 12:49

oh tak dak anal sex, tp still considered MSM...u know seks ni worg pong debate buat oral tu pong dikira seks, ada term ruminant ka intracrural kalo tak silap maksodnya dia guna peha masing2 utk gosokkan genitalia the other  n ni lg common dlm hubungan gay tp still tu pong dikatkan sexual intercourse u know....x tau la apa yg hang buat tp tu la serba sedikit...

aku tak tau lagu mana ulama view dlm kes nih, samaada still kena rejam atau tak sbb larangan dlm quran specifically dlm liwat...mumkin ulama patot tgk la dlm wider view

Reply 189# 7anan

Hahahaha... a bit mellow...crita aku tu just about the feeling...nothing at at all involve oral ke or anal penetration ke. Meaning that feeling pada kaum sejenis ni boleh kita hilangkan, kalo dilayan dan diikut terus padahnya kita terus hanyut dan kuar la berbagai2 org menyokong kununnya Gay is OK.

kalau gay mau terjah jumbo, ini salah satu cara
pertahankan diri..

Hidup Anwar Berahi!
kasmela Post at 18-12-2010 12:45

mamposss padri maideen bacul   

kasmela adalah kulit padri maideen bacul.

korg2 nih jgn la benci sgt dgn gay......
pahamilah jiwa mereka

dok kutuk2 sakan, nnt dpt anak gay, mcm mn?

Laaaa....kalo ko dh takde perasaan kat pompuan dan pompuan membuatkan ko turn off tapi bila tgk jantan ko stim...ko nak salurkan nafsu kat sape?..Kat tiang telepon?
sharfox Post at 18-12-2010 10:56 AM

habis tu, kalau ko jumpa pompuan, stim ko pegi rogol mana2 pompuan yg ko jumpa ka?
takkan setiap kali ko stim, ko cari pompuan nak buat seks?
nafsu boleh dikawal, kalau datang nafsu kawal jer la nafsu tu

Dari thread ni, yg saya paham..

GAY ni satu golongan yg meminati kaum sejenis tapi tak buat seks sesama depa.. (betui ke?)
yg buat seks sesama jantina tu kita panggil apa?

but then the interesting question is whtehr the thought arised is innately theirs or is being shapen by i dunno environmental factors well that is something to work out rather than saying ditakdirkan? because as many would say fitrah manusia berpasangan dan ini  mmg allah jadikan macam tu pun  so anything that did not  ...then ....

hat ni ada kn kajian tang lgbt parenting pasai orientasi anak2 hat diraised oleh ibu bapa gay (Atau mumkin dlm kes gay marriage with adopted kids) tak dak dipengaroh lgsong dgn didikan atau pengaruh parents hat gay tuh...

n somewhat common jugok la dlm testimony hat gay ni depa ada perasaan tuh sejak prepuberty lg so mcm mana depa dpt perasaan tu dr persekitaran mcm mana..kalu ikot freud ni pkembangan biasa tp dia ponya psychosexual theory pong kontroversi...

tp still ada jugok pndapat hat kata dlm sexual abuse wktu kecik buleh jd antara faktor utk kecenderungan gay dlm kanak2 hat sdang membesar tp make me wonder la takkan la kalu gay hat rmi nih sumanya ada history of sexual abuse atau non accidental injury hat seksual ms depa kecik dolu

so about  even to having the thought and to just saying it  because of takdir and what not i think i agree to disagree...because Alah says so kan  yang manusia ni ada fitrah ..

hat ni fitrah mmg laki pmpuan dr segi biological sense utk kemandirian species kaan....tp still dlm kehidupan ada hat kita panggil anomaly di mana dia deviate dr kebiasaan tp tak pasti adakah tu dipanggil melanggar fitrah sbb bnd ni pong biological.

tapi kalau depa ada that thought and berpuasa well that is something positive jugaklah  so far , but it is hard jugaklah as we do not ? ( ada ka) personal qualitative studies  on  this ?
mana documented i duno manuscripts  ..

tu laa worg hat bekawen pong cari makan kt luar...susah nmpknya tp still tu masalah dlm kehidupan hat kompleks ni...mcm hr2 kita tgk worg hat kurg bnasib baik, mmg kesian la kt depa tak temasok dlm majoriti

plus kebiasaan n apa hat worg anggap normal tak normal tu pong byk dipengaruhi definisi msyarakat n culture jugok...kalu ada stigma so pyh la

Reply  7anan

Hahahaha... a bit mellow...crita aku tu just about the feeling...nothing at at all  ...
sharfox Post at 18-12-2010 13:02

oh haha, mati2 igt ni apa...owh perasaan jah pong...hmmm ni bokan orientasi ni tp perasaan jah
remaja membesar, mmg depa byk explore mcm2

bagus jugak dia mengaku.... kalau tak, kesian pompuan yang dikahwinkan dengan dia....nanti jadi macam kak jijah.... terseksa jiwa raga.......memang abang nuar tunaikan janji tak cari pompuan lain... sebab bang nuar sebok carik lelaki lain......

nyampah haku! tgh syok baca discussion kat sini, tetiba ada multinick haramjadah duk spam :re:

pada aku gay ni sebab sekeliling punya pendedahan n dari diri sendiri.., bukan tuhan bagi daa...yg tuhan bagi cuma pada khunsa aje.. khunsa yg special kes...leh jadi laki ke pmpn ikut yg mana berat...
yg feeling2 gay tu saje nyibuk...perasaan tu makin lama makin dipupuk, dgn kata dlm hati "dah tuhan bagi aku cmni.." takde langsung nk ubah.. ngalahkan babi hutan punya sikap..
batmana Post at 18-12-2010 11:04 AM

kalau khunsa boleh wujud kenapa tak boleh wujud golongan yg boleh bernafsu sesama jenis? :re:
sedangkan kejadian khunsa lagi tak boleh diterima akal, ada dua alat kelamin dan kadang2 hormon lelaki dan wanita saling bertukar
tetapi semua tu tak mustahil
cuma yg menjadi persoalannya, sekarang benarkan semua yg feeling2 sesama jantan tu dilahirkan sebagai GAY ataupun sekadar nafsu
ada juga yg bukan GAY tapi suka main sesama jantan atas sebab nafsu

mungkin ada sebab kenapa ada orang yg dilahirkan dengan bernafsu kepada sesama jenis
mungkin ada kerosakan dr segi hormon dan sebagainya
sebab itula ada kes wanita bermisai, lelaki berpayu dara