CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Seksualiti Merdeka: Azwan Ismail "Saya Gay, Saya OK" (update video)

Close [Copy link]
KALAU sesorg mengaku GAY...perkara utama MASYARAKT akan FIKIR...mcm mana cara dia berSEX....?

kalau demokasi ala barat...x mengapa  TAPI
kalau demokarasi ala ISLAM....HOW?
kalau demokrasi versi MALAYSIA...HOW?

for me...ini salahsatu PENYAKIT akhir zaman....ABNORMAL dan boleh MEROSAKKAN institusi KEKELUARGAAN terutamanya keluarga yg normal, hubungan yg NORMAL belainan JANTINA

kalau dia mencari kekuatan sebenarnya...PEMIKIRNA dan NALURI songsang anda perlu di HAPUSKAN....semua tu...keinginan songsang yg dibuat2 oleh NAFSU mengikut peredaran masa ALA MODEN dan BARAT..

Patutnya disula je semua makhluk2 sex-songsang nih! Diaorg umpama virus yg merebak dlm diam.

Reply 113# 7anan

pd pendapat aku lah kan, perasaan dan nafsu ni sememangnya bersangkutan.  tp perasaan cinta kita pada a stranger who walks in to our life dgn cinta pada adik beradik, anak beranak yang sememangnye ada pertalian darah ngan kite sememangnye tak sama. sbb cinta pada kekasih selalunye disertai dengan nafsu.  

but we can't fight our own feeling. samada kita kalah pada hawa nafsu kita ataupun kerana perasaan kite diamkan saja.  wallahualam

Patutnya disula je semua makhluk2 sex-songsang nih! Diaorg umpama virus yg merebak dlm diam.
leon_mclaren78 Post at 18-12-2010 11:30

termasuk jugak lah yg meliwat p'puan kerana dalam islam tu juga terklasifikasi sebagai seks luar tabi'e dan dilaknat kan?

mengapa perlu jatuh hukum pada golongan tertentu sahaja & being so bold about it, jika ya mereka buat salah sebegitu pun...

just give it a thought then!.

Reply  noor2

bukan lah maksud saya ujian bentuk ini adalah yg paling hebat, tapi secara relat ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 11:28

boleh tak noor katakan golongan ni terlampau2 sebab terikut2 kehidupan barat yang semakin membenarkan...jadinya jangan jadikan semua tu satu alasan....itu sebab masyarakat kita mula menonjolkan kehidupan gay ini...moden?

kalau berkaitan emosi..perasaan...iman keperluan sosial..banyak lagi dugaan2 yang hebat pada manusia lain...

perlu ke buat pengakuan terbuka..dok diam2 dalam almari udah lerrr

Follow Us
sebelum golongaan ini lebih BERMAHARAJA lela d bumi MALAYSIA ni...mereka ini patut di MUSNAHKAN dalam apa jua bentuk KEMUSNAHAN!!!!

boleh tak noor katakan golongan ni terlampau2 sebab terikut2 kehidupan barat yang semakin memb ...
noor2 Post at 18-12-2010 11:33

benarkah noor?  yg gay ni ikutan barat di zaman moden? saya kurang setuju dgn itu....

saya rasa isu gay ni memang dari zaman purbakala sudah wujud, tapi di malaysia cuma la ni baru ada pengakuan ttg gay.  sy rasa tak mustahil kalau di zaman tok nenek moyang kite dulu, sudah ada gay cuma mereka tidak mahu mendedahkan yang diri mereka gay sbb sangatlah tidak normal di mata masyarakat gitu...

kalau kita baca pengalaman sape2 yang pernah belajar di hostel, ada juga mereka selitkan skandal lelaki antara lelaki, walhal di asrama kan pemantauannya lebih ketat di rumah, tv pun takde. tp dr mane mereka belajar utk bersodomi? adakah dr pengaruh barat jugak?  tentera british, portugal menjajah tanah melayu kemudian memperkenalkan cara bersodomi kepada org tempatan? mcm tu kah?  ------>example yang last tu sekadar gurauan jek. tak mau dikatakan sebagai merosakkan sejarah

Azwan Ismail ni Gay Top kah, Gay Bottom..?

Reply 145# noor2

penerimaan diri terhadap kesongsangan naluri & tindakan di ambil bagi setiap individu adalah berbeza...pendekatan berbeza, sokongan yg diperoleh berbeza..itu semua menentukan sama ada dia semakin terjerumus ke lembah itu atau setidak2nya dapat mengawal diri walaupun masih bernaluri begitu...

ye, mmg banyak lagi dugaan berkait emosi/nafsu/keperluan sosial semua....but then , don't u think that each test is tailored to that very specific individual. to some it's not that bad & can be curbed, but to others? it may look simple to some. it's all about lust, they say, cut it out!

Reply 126# batmana

No that's ignorant, you're being ignorant.

benarkah noor?  yg gay ni ikutan barat di zaman moden? saya kurang setuju dgn itu....

s ...
annehuda Post at 18-12-2010 11:40

tu sebab noor kata ..sekarang ni masyarakatkita menonjol disebabkan barat mula membenarkan..ada undang2 meluluskan gay ni kan?..dan masyarakat barat la paling ramai menonjolnya golongan ni...d negara kita memang dah ada dulu tapi penonjolan/pengakuan terang2 mcm anak muda ni buat baru2 bermula di negara kita...kemungkinan lepas ni akan ada ikutan yang lain2...pandangan noor lah...

Reply  noor2

penerimaan diri terhadap kesongsangan naluri & tindakan di ambil bagi setiap ind ...
cursebreaker Post at 18-12-2010 11:42

bukakan minda kita sama2...perihal nafsu ni luas...bukan hanya pada gay saja...jika kita bincang pasal gay tentu berkait rapat nafsu seks ..betul kan?...semua manusia bernafsu...dan semua manusia diuji dgn nafsu...cara mengatasi..berbeza dan jalan kita satu...tujuan hidup kita satu...tepuk dada tanya diri masing2lah...apa pun berusahalah ke arah kebaikan...itu sahaja...

berani membabi buta..
jgn pasnie mamat nie jenjalan kat
memana kena ludah dek org rmai
dahla..

Reply 124# Changa

Lebih tak adil kalo kamu tak faham pegangan kamu....lebih2 tak adil kalo kamu dan mereka menentang fitrah kejadian. Lebih2 tak adil kalo kamu dan mereka kata Aku gay dan Aku OK.

INGAT.................jgn JADI mcm KAUM LUTH!!!!!!!!.........mmg wujud golongan ni sjk dulu lagi...

pada pendapat aku yg x seberapa nih...aku x stuju bila ade forumer yg cuba menegakkan  benang yang basah...dengan mengatakan gays itu tak salah..dr segi perasaan Tuhan dah jadikan dia camtuh...and dia dah x boleh buat apa dah...selagi x wat sex songsang..
dia anggap dia x salah...aku x nmpak pun ade ayat2 nak cuba mendekati dan kembali pada Allah S.W.T....

aku x rasa wujudnya perasaan gays itu adalah drpada Tuhan...tetapi dlm akalku yang berfikir dengan kebesaran Al-Quran...perasaan itu diwujudkan oleh Iblis yang menyesatkan anak2 Adam....bukankah Iblis pernah berjanji untuk memporakperandakan
kaum manusia walau dengan apa cara skali pun...dan mungkin ini adalah salah satunya...mengelirukan perasaan manusia dengan mengatakan bahwa gayz itu tak salah...padahal dlm Al-quran sendiri ade menyebut bahawa manusia ini dijadikan pasang-pasangan...ada menyebut psl isteri(konfem2 la ppuan).....dah terang2 mmg Allah S.W.T jadikan lelaki-perempuan bukan lelaki-lelaki....dan naluri kepada perempuan mmg telah wujud dlm diri kita...melainkan yg naluri sesama jenis ini...x laen x bukan dr Iblis laknatullah itu sendiri.....

aku sedih...bila melihat ada yg menyokong gays ni...jangan mencari bagaimana nak membebaskan pemikiran kolot org seperti aku untuk menerima gays...tetapi seharusnya anda sendiri carilah hidayah dr Allah S.W.T..tuhan xkan mengubah nasib sesuatu kaum melainkan dia sendri..anda tak nak berubah bagaimana tuhan nak tolong...
berdoalah..bersujudlah..insyaALLah..tuhan itu Maha Pengampun..Lagi Maha Mengasihi...anda tak kan terjerat dlm tipu muslihat Iblis lagi....

P/s:aku bukan ustazah..tetapi aku ckp berdasarkan akal..bukan menurut nafsu...

well the thing is as youknow pun in psychology

yang thoughts will usually translate to act , i just cannot imagine though it can be plausible for a person to have ? obsessive thiought shali say about him having the tendency  of liking ( liking a lot ? how much a lot is a lot then right ) for his male counterparts  but well to have the though and repressing the urge not to commit the act ...it usually goes in one way  notthe vice versa , you get what i mean , right ?
mbhcsf Post at 18-12-2010 11:10

ya lah tapi thoughts pong buleh mendorong pebuatan tp kalau kita bandingkan scara adil, orientasi homo n hetero nih, dua2 pong ada thoughts dan godaan masing2....kalu ada worg hetero hat buleh mengawal perasaan n nafsu why not homo? n dlm islam bohkan suma worg buleh kawen ada hat haram bekahwin ada hat makruh bekawin...worg2 yg tak mampu/tak buleh kawen, even they are hetero, lagu mana dia nk kwal dr buat dosa?

rasul soh puasa kaan...sama jugok la hat homo nih...aku tak tau nk ckp lg apa nasib seorang homo dlm nih sbb depa of course la tak buleh kawen sesama sundri kan...kalu depa buleh kawen dgn lawanan jantina n blei betanggung jawab, why not? kalau tak buleh tpaksa jadi mcm hamba zmn rasul dolu atau worg2 hat tak mampu kawen di mana depa diarah utk selalu berposa...

satu lg, tang masturbation as a need to relieve sexual urge, hat ni pong ulama debate byk....sbb dlm quran tak dak larangan spesifik kpd masturbation seperti dlm torat...so ulama ada hat benarkan in certain way n at certain degree, time etc...

so that's life la kaan kalu dilahir dlm variasi minoriti...worg hat dilahirkan dgn congenita anomaly pong dia tak buleh jalani kehidupan mcm worg besa, kena wt itu, kena lebihkan ini....tepaksa terima hakikat la n kita hat normal variant n majoriti nih kena acknowledge keberadaan depa n tolong mana hat patot...

benda ni sensitive becaus eof aad pengariuh agama dalam ni dan ia posituf i said ...sebab mana mana agama oun ada protective effect on this ...

it is not the same ka atau kita yang tak nak / allow

aku rasa ni bukan masalah agama tp masalah stigma masyaraakat...kena bukak balik la homosexuals in islamic history, ada ni penah baca dolu2 tp tak jumpa at the moment

yang  dep ani sama dengan kleptomania

rg yg ada obsesisve thought dan compulsive behaviout nak curu barang org walaupun dia bukan miskin
iuni thought translate to behaviour

the other one
could be just thoiughts,  may or may not be translated into behavior ( act )  

hmm...
anyway would kleptomnia is a considered as disorder tapi ...thisone is not /.

hmm cademic rumination pulak ni

hahahahah
yes , ada juga bisexuals yang well could have both ..soemtiem you wonder kan depa ni which one predominates , ye?

haha kleptomania n ocd tu dh masok dlm psychiatric illness so kita tak buleh la hukom depa tp homosexual ni kita bandingkan secara adil dgn heterosexual yg mana dua2 normal n healthy with different sexual orientation jah

bisexuals? hmm hat ni aku pong tak tau...tp sometimes bisexual nih mcm tak wujod pong ataupon tu utk worg2 gay in closet hat ada hubungan ngn pmpuan utk cover2 atau hetero yg curious utk explore new things in MSM? ada pulak sorg psychlogist tu freud ka hat kata mula2 everyone is bi then dia akan stick kt satu orientation jaah...tu pong debatable

Post Last Edit by flying_cow at 18-12-2010 12:16
suke sama sejenis tk salah.. dh tuhan bagi..?

suke sejenis mcm penyakit tuhan bagi...cm kecacatan ...
batmana Post at 18-12-2010 11:04

Pernah dgr gay dolphins? Mengikut kajian homosexualilty is almost universal across all animal species:

en.m.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals?wasRedirected=true

Aku tak justify anal sex hanya sbb ia juga "normal" di kalangan haiwan. Just FYI.

Reply 129# cursebreaker

Yeapp...jawapan drp pertanyaan ko tadi ada dlm penerangan ko. Adakah org ramai akan mencemuh kalo diorg tak tau?
Ada forumer yg kata aku tak tau dan feeling2 penegak hak asasi manusia. Hak asasi ciptaan berdasarkan perjuangan kaum songsang sebelah sana yg cuba diperjuangkan di sebelah sini. Dia cuma bercakap tentang Hablum minan nass tapi kalo kita tanya Hablum minallah?....