CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

Seksualiti Merdeka: Azwan Ismail "Saya Gay, Saya OK" (update video)

Close [Copy link]
aku x rasa wujudnya perasaan gays itu adalah drpada Tuhan
Miss_Dabai Post at 18-12-2010 12:04

kamu bercakap berdasarkan "aku x rasa", itu maksudnya kamu tidak pasti akan kebenaran nya namun kamu go on dengan segala kesimpulan kamu yang kamu tidak rasa itu.

oh wow. muntz tak lock lagi thread ni :re:

Reply 128# Changa

Aku dulu dok asrama penuh yg suma lelaki semenjak F1 and F5...yess aku tak nafikan kata org luar boarding school ni pusat didikan untuk menjadi Gay. Aku tak malu nak kata masa skolah dulu pun aku main jambu dan ada inner feeling pada junior2. Tapi bila kuar, aku tetap normal. Tak terbawak2 pun. Dan kalo 80% bebudak asrama dulu ada feeling mcm tu maknanya dah takdir kitorg suma jadi Gay ke gitu?....Aku tak pahammm kunun. Aku lebih paham drp org yg cakap aku tak paham tu. Yg penting ialah apa yg ada dlm hati kita dan apa perubahan yg kita nak lakukan pada diri kita.

Ramai bebudak boarding school dlm ni - RMC, MCKK, STAR, SDAR - to name a few. Korang bersuara sikit. Kasi crita sikit pada pejuang hak asasi manusia kununnya ni. Aku tak fahammm kunun...Ni aku nak gelak nih.

Post Last Edit by capiloton at 18-12-2010 12:32

ada jugak suku sakat kaum Nabi Luth yang terselamat dari malapetaka di Sodom dan Gomorrah..
ada antara nya yang tercampak kat malaya nih..

bila aku tengok mamat gayah ni, teringat aku kat satu video..

(video ada sket out of synchronize)

ni link lain untuk video yg sama..
http://www.dailymotion.com/video/xa6vq3_hashemfilm-the-antichrist-dajjal-pt_lifestyle

perasaan gay tu nafsu. sama je la macam perasaan nak have sex out of marriage. semua ujian dari Allah. so is that a reason/excuse nak menghalalkan homosexuality?

kamu bercakap berdasarkan "aku x rasa", itu maksudnya kamu tidak pasti akan kebenaran nya namun  ...
Changa Post at 18-12-2010 12:13

terpulang pd pandangan awak...

Follow Us
don't worry. nanti ada mod yg datang and tutup discussion ni coz it's not an issue

Reply  Changa

Aku dulu dok asrama penuh yg suma lelaki semenjak F1 and F5...yess aku tak nafikan ...
sharfox Post at 18-12-2010 12:14

tidak kah kamu terfikir kamu itu tergolong dalam golongan yang di laknati allah seperti yang telah di terangkan oleh saudari 7hanan itu?atau mungkin kamu tidak ingin membaca penerangan nya.

suke sama sejenis tk salah.. dh tuhan bagi..?

suke sejenis mcm penyakit tuhan bagi...cm kecacatan lain?
batmana Post at 18-12-2010 11:04

yuppa itu lah setakat kajian hat dibuat dlm bidang perubatan atau scara spesifiknya psychiatry n ni dibukukan dlm DSM di mana homosexuality tuh bohkan masalah kejiwaan hat acquired tp normal variant utk manusia dr segi orientasi...

kalu nk kata tak buleh ikot depa so why masalah2 psikiatri lain kita seek treatment atau consult ngn depa...mcm schizo n bipolar dlm masyarakat melayu...ad sesetgah ostad kata tu gangguan halos...so bila kata tak buleh itu tak betoi then u have to give ur own stand la kajian mana hat boleh kajian mana hat tak boleh...

well musti la tak mampo kaan sbb tu kira ijtima saintis n even quran pong soh seek knowledge dr yang ahli/pakar...

ape punya babi sundal punya reply.... bukan mencegah tu lebih baik dari mengubati... nk biarkn sape2 yg ada feeling gay ni rase 'selesa' ngn penerimaan masyarakat ke?... so, kalu korang ada anak laki, seronok la yea tgk dia tulis surat cinta ngn sama sejenis... pastu bergayut malam2..berkasih sayang , nk SPM bercinta dgn pasangan sejenis.. yelah Gay tak salah, yg salah sodom je kan..???...

becintan cintun belawann jantina pong diharam dlm agama so why guna agama dgn contoh2 hat mcm ni whilst in the 1st place islam pong kata jauhi zina n no cintan cintun sorat begayut bagai..that's why i doubt this is masalah agama tp masalah stigma

dlm msyarakat lelaki pmpuan becintan pegang tangan tu besa jah tp dlm agama, sama jah worg tu dgn gay yg bezina..dua2 bedosa

pada aku gay ni sebab sekeliling punya pendedahan n dari diri sendiri.., bukan tuhan bagi daa...yg tuhan bagi cuma pada khunsa aje.. khunsa yg special kes...leh jadi laki ke pmpn ikut yg mana berat...

khunsa aka hermaphrodite tuh masalah masa embriology, has nothing to do with psychology n orientation...
ni cabang lain dlm medicine nih...more towards biology of life laa..pembentukan masa janin, masalah hormon2 suma
tp orientasi tuh abstract

yg feeling2 gay tu saje nyibuk...perasaan tu makin lama makin dipupuk, dgn kata dlm hati "dah tuhan bagi aku cmni.." takde langsung nk ubah.. ngalahkan babi hutan punya sikap..

hello..
babi hutan pun tau cari pasangan sendiri...

dlm mamalia byk species hat dikenalpasti kewujudan homosexual behavior too....n even dlm babi n monyet pong....u know dlm medicine depa kaji  fisiologi manusia pong sambil kajian dkat haiwan2 ni tau n more or less the same jugok antara alam hewan n alam manusia...ni sejak jaman saintis islam mcm ibnu maskawih ibnu khaldun lg dh approach ni dibuat...so kalu tak, ilmu sains perubatan tak bekembang maju mcm la ni

My comment.---- lidah dia ni pendek --- kot--:-)

terang2 kat situ aku tulis, GAY yg tak ada agama akan anggap buat seks sesama jantan pun tak apa ...
DTECCONAN Post at 18-12-2010 09:50

bro..xyah nak cite banyak kat sini
kalu ko bagi hadis nabi dan bukti al quran pun
sesetgh 'gay' sangap kat sini akan ada je jawapan dorg..
dorg akan pusing2 kenyataan tu

tp aku paling takut,golongan ni kalu x dibenteras,,buat maksiat merata-rata
pastu,Allah akan bg bala pd malaysia ni..
bkn depa je kena...semua sekali kena!

yg ptg,buktinya masa zaman nabi lut dulu.....Allah dah tunjukkan bukti dan balasannya...

Takde orang nak post vid ni lagi ke

LOL

Aku dulu dok asrama penuh yg suma lelaki semenjak F1 and F5...yess aku tak nafikan kata org luar boarding school ni pusat didikan untuk menjadi Gay. Aku tak malu nak kata masa skolah dulu pun aku main jambu dan ada inner feeling pada junior2. Tapi bila kuar, aku tetap normal. Tak terbawak2 pun. Dan kalo 80% bebudak asrama dulu ada feeling mcm tu maknanya dah takdir kitorg suma jadi Gay ke gitu?....Aku tak pahammm kunun. Aku lebih paham drp org yg cakap aku tak paham tu. Yg penting ialah apa yg ada dlm hati kita dan apa perubahan yg kita nak lakukan pada diri kita.

Ramai bebudak boarding school dlm ni - RMC, MCKK, STAR, SDAR - to name a few. Korang bersuara sikit. Kasi crita sikit pada pejuang hak asasi manusia kununnya ni. Aku tak fahammm kunun...Ni aku nak gelak nih.
sharfox Post at 18-12-2010 12:14

ni hang ni lain ni...hang bohkan gay tp hang dh commit men-who-have-sex-with men aka MSM
dlm medicine homosexual tak buleh dijudged scara direct sbg org hat berisiko tinggi utk dpt HIV melainkn dia penah main
tp sesiapa saja tak kira la hetero ka homo ka kalu dh once commited MSM macam kes hang ni, dlm history kita kena point out betoi2 sbb dia mumkin pembawa HIV

see, mcm mana la hang ni judge worg gay hat tak tau lagi dia tu pnah main ka tak tp hang yg pnah main masa moda2 dolu buat2 tak kesah siap bebangga lagi tak jadi gay pn...that's not the point laa

allah marah kalau buat hubungan sesama sejenis bohkan dia marah kalu ada nafsu sesama sejenis...kn nabi dh kata kami mengukom pkr hat zahir n menyerah hat batin kpd allah....

apa ra...dan2 jah dh menaku bezina..ni kalau dlm court syariah mcm ni dh buleh rejam ni sbb commit zina

Post Last Edit by mbhcsf at 18-12-2010 12:35
ya lah tapi thoughts pong buleh mendorong pebuatan tp kalau kita bandingkan scara adil, orientas ...
7anan Post at 18-12-2010 12:09

hmm...well logically yeah i get your point in saying that if heterosexuals could repress the urge of having to commit in an inappropriate sexual conduct like melayan prostitutes ni okay lah tu they can so logically why not homo  - so the thoughts , hence the act can be controlled lah yes lah ,  but then the interesting question is whtehr the thought arised is innately theirs or is being shapen by i dunno environmental factors well that is something to work out rather than saying ditakdirkan? because as many would say fitrah manusia berpasangan dan ini  mmg allah jadikan macam tu pun  so anything that did not  ...then ....

so about  even to having the thought and to just saying it  because of takdir and what not i think i agree to disagree...because Alah says so kan  yang manusia ni ada fitrah ..

tapi kalau depa ada that thought and berpuasa well that is something positive jugaklah  so far , but it is hard jugaklah as we do not ? ( ada ka) personal qualitative studies  on  this ?
mana documented i duno manuscripts  ..

sebab saya ambil cth kleptomania tu

like thispeiple ada compulsive urge / impulse control problem depa ada thoughts and behavior ( compulsive component ) aspect
the thought is abnormal if IT IS intrusive sangat dan takleh kawal the urge tuuu....tapi jika atthought level dan depa tak mencuri taklah salah - tapi tu mencuri - as the ';act' , mencuri ni kesalahan umum yang biasa dan welltaklah kontroversial sangat
dan jika commit  then kita baru kata depa salah itu i faham

tapi nak nak kata depa ditakdirkan ada thought tu ...

hmm something to explore

as many other conditionlah faktor apa yang menjadipencetus tu
is it genetics  wowww ,,salahkan dna pulak....heh or environment

well okay well discussed.

unless u nak sambung

but good discussion / rumination ? on this

hahahh

lawak  jer yer

STAR ??

allegic allergic ....IgE

lawak jer  do not take it seriously

Pernah dgr gay dolphins? Mengikut kajian homosexualilty is almost universal across all animal  ...
flying_cow Post at 18-12-2010 12:11

sbb tu lah manusia berbeza
jika tidak, maka samalah aje haiwan dengan manusia
sedangkan Allah jadi kan kita sebaik baik makhluk

Reply 168# Changa

Piraahhhhh....nak salahkan aku balik...bila aku crita masa 20 tahun dulu tetiba nk tanya aku 'tidakkah aku rasa....bla..blaa..blaaa...' Skang dah beranak pinak dan aku tak rasa aku tergolong dlm golongan yg ko perjuangkan tu pun. Crita aku, maknanya org2 Gay ni perasan je tabley berubah. Dah tu salahkan Allah mencipta dan kununnya tak diminta dilahirkan begitu. Aku pun tak mintak lahir sebagai aku...Kalo boleh aku nak lahir Jadik Bill Gates tu atau kurang2 pun aku lahir jadik Syed Mokhtar. Adakah salah Allah tak melahirkan aku sebagai diorang?

Kalo pegangan tu kuat, tak jadi de Gay nih...feeling lemah kunun. Bukan kita yg patut berjuang untuk memahami mereka la baiiii...diorang yg perlu berjuang untuk merubah diri. Sepatutnya kita berjuang untuk support diorang berubah bukan support diorang terus jadik gay.

pengakuan berani mati.
bahagia dunia, akhirat {:1_126:}
semoga Allah memberikan hidayah kpd die.

oh wow. muntz tak lock lagi thread ni
maxomeara Post at 18-12-2010 12:14

x yah lock lah muntz
ini diskusi yg mampu menyelamatkan masyarakat Malaysia dari terjemurus menjadi seperti kaum Nabi Lut